Róznice wiekowe

Zagadnienia związane ze sferą uczuciową, a także z problemami dotyczącymi tematów miłosnych oraz kontaktów emocjonalnych z płcią przeciwną.

Moderator: modTeam

*qbass*
Weteran
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: 21 sty 2006, 23:39
Skąd: zewsząd :)
Płeć:

Postautor: *qbass* » 24 sty 2006, 12:47

Olivia pisze:Ale pamietaj-muszą zniknąć wszystkie obawy i to dosłownie!

Właśnie, bo później możesz żałować, że to nie była właściwa osoba, nie to miejsce, nie ten czas, itd.
Przemyśl to wszystko i wyciągnij wnioski, jeśli naprawdę jesteś gotowa to to zrób, myślę jak Olivia, że nie ma na co czekać...
Pozdrawiam! <browar>
Awatar użytkownika
Blondi
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 24
Rejestracja: 23 sty 2006, 20:36
Skąd: skądinąd
Płeć:

Postautor: Blondi » 24 sty 2006, 12:48

Echhh ... Ale bede dobrej msyli,jesli to jest prawdziwe uczucie to wszystko jakos sie przeciez ulozy :) Dziex wielkie za rady :*
Dziewczyna rodzi sie mądra ...
Potem poznaje faceta :)
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 24 sty 2006, 22:40

Nienormalnym by było gdyby 25latek nie uznawał sexu za jedna z podstawowych spraw w zwiazku.
Co nie oznacza jednak ze nie moze sie wstrzymac kiedy druga osoba jeszcze nie chce i nie jest gotowa. Niech sie uczy cierpliwosci a Ty nie rób nic pod presja.
Awatar użytkownika
LOVE_DOCTOR
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 26
Rejestracja: 24 paź 2005, 00:50
Skąd: Z PIEKŁA ;)
Płeć:

Re: Róznice wiekowe

Postautor: LOVE_DOCTOR » 26 sty 2006, 02:15

Xavier pisze:Jak dla was przedstawia się sprawa różnic wiekowych w związkach? Jaka jest dla was "dopuszczalna granica", a może wiek nie ma dla was żadnego znaczenia? Czy jesteśmy ograniczeni tylko w danym sobie przedziale wiekowym?

Dla mnie ta sprawa jest nie do końca jasna. Nie rozumiem na przykład związków między osobami, u których różnica wiekowa jest większa niż 5 lat. Wg mnie o wiele trudniej jest się z taką osobą dogadać, zaczynają działać nawyki pokoleniowe. Może osoba, która jest w takim związku sama się tu wypowie (pozwoli mi zrozumieć)?

Co o tym myślicie?


Miłość nie spogląda w metrykę...
Wszystko w kobiecie pociąga mnie do jej seksualizmu...
Awatar użytkownika
rafii
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 145
Rejestracja: 09 sty 2006, 08:28
Skąd: Radomsko
Płeć:

róznica wieku

Postautor: rafii » 28 sty 2006, 14:36

Zauważyłem, że dziewczyny w wieku 16-17 lat szukają chłopaka w wieku 20-22 lat.
Moje pytanie do Was brzmi:

- czy tak samo jest z dziwczyną która ma te 21lat??
tzn. czy szuka chlopaka w wieku 26??

Oczywiscie nie chodzi mi o to, że zaraz wszystkie dziewczyny chca starszego <aniolek> . Bardziej o to czy dopuszczają myśl chodzenia ze starszym od siebie o 4 lata.



pozdrawiam
"polakom gratulujemy .... mnie ;)"
Awatar użytkownika
Dzik
Bywalec
Bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 27 sty 2006, 17:51
Skąd: Gdańsk
Płeć:

Postautor: Dzik » 28 sty 2006, 14:39

ja jestem od swojej mlodszy (roznica 14 miesiecy)

tu raczej nie ma reguly czy ma byc mlodszy czy starszy...
chetnie poczytam innych forumowiczow opinie
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 28 sty 2006, 14:41

rafii, było ze 30 takich temató no! <wsciekly>
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 28 sty 2006, 14:46

4 lata to właściwie żadna różnica!!! Nie twórz problemu tam, gdzie go nie ma!!!
"Miarkuj złość.
Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się
Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
Ciekawski
Maniak
Maniak
Posty: 688
Rejestracja: 12 kwie 2004, 23:10
Skąd: A to różnie:)
Płeć:

Postautor: Ciekawski » 28 sty 2006, 14:48

Oczywiście, że jest taka opcja.
Poza tym, tutaj też w grę wchodzi indywidualna dojrzałość, bo - stereotypowo rzecz biorąc - różnica wieku między 15 latką a 19-20 latkiem może być bardziej widoczna (głównie w sferze psychicznej) niż między 20 latką a 25 latkiem.
Nigdy nie dyskutuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 28 sty 2006, 14:51

Choć fakt, jak miałam te 16 lat, to w grę wchodził facet starszy o 2 lata-to było minimum i maximum zarazem. Teraz się to nieco zmieniło, choć dopuszczam max 5 lat różnicy w górę, 1 rok w dół.
"Miarkuj złość.

Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się

Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
rafii
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 145
Rejestracja: 09 sty 2006, 08:28
Skąd: Radomsko
Płeć:

Postautor: rafii » 28 sty 2006, 15:08

Olivia pisze:Nie twórz problemu tam, gdzie go nie ma!


ja nie tworze zadnego problemu po prostu jestem ciekaw co mysli dziewczyna w moim wieku... czy mysli podobnie do 16-sto latki

tu nie chodzi o konkretny przypadek tylko wyogólnienie pozostałych <aniolek>
Ostatnio zmieniony 28 sty 2006, 15:13 przez rafii, łącznie zmieniany 1 raz.
"polakom gratulujemy .... mnie ;)"
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 28 sty 2006, 15:11

rafii pisze:co mysli dziewczyna w moim wieku... czy mysli podobnie do 16-sto latki

Z wiekiem myślenie się zmienia. Ale to zalezy i tak indywidualnie, więc nie generalizuj sprawy. Od tego specem u nas jest Mariusz... :) <Ale mi się dostanie. :P>
"Miarkuj złość.

Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się

Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
Joasia
Weteran
Weteran
Posty: 998
Rejestracja: 22 sty 2006, 21:17
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Joasia » 28 sty 2006, 15:24

16-latki szukają starszych od siebie o 2<... lata ponieważ rówieśnicy wydają im się mało dojrzali i niepoważni. Dla 20-latek nie jest juz tak istotna różnica wieku - oczywiście chodzi mi o różnicę wikszą niż 2 lata w górę.
A osobiście nie wyobrażam siebie z młodszym chłopakiem :|
Awatar użytkownika
rafii
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 145
Rejestracja: 09 sty 2006, 08:28
Skąd: Radomsko
Płeć:

Postautor: rafii » 28 sty 2006, 15:44

Joasia pisze:A osobiście nie wyobrażam siebie z młodszym chłopakiem


A chlopaka w twoim wieku??
"polakom gratulujemy .... mnie ;)"
Awatar użytkownika
frer
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 320
Rejestracja: 11 gru 2005, 17:43
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: frer » 28 sty 2006, 15:46

Joasia pisze:16-latki szukają starszych od siebie o 2<... lata ponieważ rówieśnicy wydają im się mało dojrzali i niepoważni. Dla 20-latek nie jest juz tak istotna różnica wieku - oczywiście chodzi mi o różnicę wikszą niż 2 lata w górę.


Po części się zgodze, ale nie można też generalizować, że wszyscy postępują tak samo. Jedne dziewczyny (zwykle te nad wiek dojrzałe) potrzebują dojrzałego partnera, a jak nie widzą takiego wokół rówieśników to szukają dalej. Innym się tylko wydaje, że są dojrzalsze niż inni i dlatego szukają dojrzałego faceta. Można by się zagłębiać w psychologiczne aspekty takiego postępowania, ale to byłby niezły materiał na prace magisterską. Jest też kwestia tego w jakim wieku dziewczyny tak robią. Jeśli robi to 20-latka to można powiedzieć, że szuka dojrzałości w związku, ale jeśli robi to 15 lub 16-latka to raczej może wskazywać na głupote, bo wtedy różnica tych powiedzmy 4-5 lat może robić diametralną różnice w światopoglądzie i spojrzeniu na związek. Mówiąc po ludzku, 20 letni chłopak może chcieć, a po pewnym czasie na pewno będzie chciał seksu, a 16-latka nie koniecznie będzie zdecydowana mu to dać.
The one thing, that guarantees our freedom and independence, is responsibility.

The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.

If we stop living because we fear death then we have already died.
Awatar użytkownika
Joasia
Weteran
Weteran
Posty: 998
Rejestracja: 22 sty 2006, 21:17
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Joasia » 28 sty 2006, 15:48

rafii pisze:A chlopaka w twoim wieku??

Wobrażam sobie bo mam faceta starszego o 3 miesiące :]
Często się śmiejemy że jest rok starszy ale to tylko rocznikowa różnica bo ja jestem ze stycznia a on z października wcześniejszego roku.
Awatar użytkownika
kina
Maniak
Maniak
Posty: 701
Rejestracja: 21 lip 2005, 23:25
Skąd: z daleka
Płeć:

Postautor: kina » 28 sty 2006, 16:05

Tutaj masz cos takiego, pamietam ze tam wypowiadalismy sie juz nie tylko na temat roznicy wieku takiej jaki byl podany w poscie......przeczytaj sobie calosc.....dosyc dlugie ale.....milej lektury :D
http://agnieszka.com.pl/forum_php/viewtopic.php?t=5384
Wszystko przemija,tak chce przeznaczenie
I tylko jedno zostaje
*** WSPOMNIENIE ***
Awatar użytkownika
rafii
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 145
Rejestracja: 09 sty 2006, 08:28
Skąd: Radomsko
Płeć:

Postautor: rafii » 28 sty 2006, 16:09

kina pisze:Tutaj masz cos takiego, pamietam ze tam wypowiadalismy sie juz nie tylko na temat roznicy wieku takiej jaki byl podany w poscie......przeczytaj sobie calosc.....dosyc dlugie ale.....milej lektury


to dziekuje za mila lekture.


I PROSZE O NIE PISANIE WIECEJ POSTÓW
"polakom gratulujemy .... mnie ;)"
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 28 sty 2006, 16:17

Joasia pisze:ponieważ rówieśnicy wydają im się mało dojrzali i niepoważni.

Nieprzypadkowo zresztą... <diabel>
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Jagienka06
Weteran
Weteran
Posty: 874
Rejestracja: 20 kwie 2012, 20:25
Skąd: Z miasta
Płeć:

Re: róznica wieku

Postautor: Jagienka06 » 28 sty 2006, 18:22

ja mam 24, moj misiek 28

Nie wyobrażam sobie, siebie z młodszym, czy z równolatkiem. Dla mnie 2 lata to absolutne minimum.
Awatar użytkownika
ForsakenXL
Maniak
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: 01 sty 2006, 15:45
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: ForsakenXL » 28 sty 2006, 18:30

A to ujma jakaś być z młodszym? Nigdy tego nie rozumiem. W czym problem? Koleżanki powiedzą coś nie tak? Czy może dziewczyny, które tak myślą uważają, że trochę młodsi panowie to dzieci? Wytłumaczcie mi to proszę.
W podstawówce to jeszcze rozumiałem taką postawę, ale nastolatki (obu płci) to mają jeszcze lekko nawalone pod kartoflem, więc to wiele tłumaczy, ale dorośli ludzie?
"Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw?Trzeba tylko umieć je popełniać!
A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień"
~George Bernard Shaw
Jagienka06
Weteran
Weteran
Posty: 874
Rejestracja: 20 kwie 2012, 20:25
Skąd: Z miasta
Płeć:

Postautor: Jagienka06 » 28 sty 2006, 18:36

ForsakenXL pisze:A to ujma jakaś być z młodszym? Nigdy tego nie rozumiem. W czym problem? Koleżanki powiedzą coś nie tak? Czy może dziewczyny, które tak myślą uważają, że trochę młodsi panowie to dzieci? Wytłumaczcie mi to proszę.
W podstawówce to jeszcze rozumiałem taką postawę, ale nastolatki (obu płci) to mają jeszcze lekko nawalone pod kartoflem, więc to wiele tłumaczy, ale dorośli ludzie?


nigdy nie sugerowalam sie tym co maja do powiedzenia kolezanki. zazwyczaj nie podobaja im sie moi faceci.... chodzi o to, ze ja poporstu wole starszych, lepiej sie czuje w ich towarzystwie.moj misiek ma prawie 29 i nadal jest "malym chlopcem".
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 28 sty 2006, 18:36

ForsakenXL pisze:W podstawówce to jeszcze rozumiałem taką postawę, ale nastolatki (obu płci) to mają jeszcze lekko nawalone pod kartoflem, więc to wiele tłumaczy, ale dorośli ludzie?

Nawet w wieku 20-25 lat czesto czuc roznice miedzy ludzmi w tym samym wieku. Ja kiedys bylam ze starszymi (najstarszy z 6-7 lat starszy), potem roznie, a wyladowalam w zwiazku z rownolatkiem. I czasem miewam wrazenie, ze z kims starszym byloby latwiej sie dogadac. Swoja droga, mam mase starszych znajomych, zwlaszcza kumpli. Ale to nie o to chodzi. Tylko dojrzalosc... emocjonalna. Ktorej w duzej mierze brakuje facetom na poczatku drugiej dekady zycia...
Awatar użytkownika
frer
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 320
Rejestracja: 11 gru 2005, 17:43
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: frer » 28 sty 2006, 23:50

agna 24 pisze:nigdy nie sugerowalam sie tym co maja do powiedzenia kolezanki. zazwyczaj nie podobaja im sie moi faceci.... chodzi o to, ze ja poporstu wole starszych, lepiej sie czuje w ich towarzystwie.moj misiek ma prawie 29 i nadal jest "malym chlopcem".


Mnie taka postawa nie dziwi, bo np. ja raczej nie mógłbym być z dziewczyną młodszą o więcej niż rok (zresztą ze starszą o tyle pewnie też nie), bo jakoś by mi to nie pasowało, a ogólnie to jest lansowany taki układ, że chłopak "musi" być starszy o te 2-3 lata od dziewczyny. Sam mam wielu znajomych którzy mają młodsze dziewczyny i z tego co widze chodzi im głównie o to, żeby dziewczyny postrzegały ich jako męskich i dominujących w związku.

sophie pisze:Swoja droga, mam mase starszych znajomych, zwlaszcza kumpli. Ale to nie o to chodzi. Tylko dojrzalosc... emocjonalna. Ktorej w duzej mierze brakuje facetom na poczatku drugiej dekady zycia...


Nie tylko facetom. Mam na roku troche dziewczyn (co na polibudzie jest jednak nie zawsze regułą) i powiem szczerze, że spora część z nich zachowuje się na poziomie najwyżej 16-latek chociaż niby mają już po 19-20 lat. Nie chce oczywiście uogólniać, ani bronić męskiej części społeczeństwa.
The one thing, that guarantees our freedom and independence, is responsibility.



The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.



If we stop living because we fear death then we have already died.
Awatar użytkownika
kina
Maniak
Maniak
Posty: 701
Rejestracja: 21 lip 2005, 23:25
Skąd: z daleka
Płeć:

Postautor: kina » 29 sty 2006, 10:07

A ja uwazam ze kazdy decyduje o sobie, mialam mlodzszych facetow (o 2 lata) i klapa, mialam starszym (o ok.9 lat) tez klapa, rowiesnicy, tez klapa....teraz jestem z facetem rok starszym i w tym zwiazku znalazlam to czego szukalam!! Trzeba po prstu znalezc odpowiedznia osobe i nie wazne czy ta osboa bedzie 5, czy 10 lat starsza lub mlodsza, jezeli sie uzupelniamy to wiek nie gra tutaj roli!!
kina to sługa szatana

????????
Wszystko przemija,tak chce przeznaczenie

I tylko jedno zostaje

*** WSPOMNIENIE ***
Awatar użytkownika
ForsakenXL
Maniak
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: 01 sty 2006, 15:45
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: ForsakenXL » 29 sty 2006, 10:22

kina trafiła w 10.
Nie dacie szansy być może temu jedynemu bo jest młodszy/równolatkiem? Cóż, sobie samym większą krzywdę wyrządzacie (gorzej on się zakocha) <pejcz>

P.S. kina: to jest skrypcik <mruga>
"Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw?Trzeba tylko umieć je popełniać!
A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień"
~George Bernard Shaw
Awatar użytkownika
Eisenritter
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 443
Rejestracja: 04 sty 2006, 11:21
Skąd: Berlin
Płeć:

Postautor: Eisenritter » 29 sty 2006, 10:30

Co do problemów różnych ludzi z dojrzałością, to się zgodzę. Niektóre znane mi studentki nie doszły do jakiej takiej równowagi nawet na V roku. Pamiętam jedną Agnieszkę, tak roztrzepaną i zakręconą, że wystarczyłoby jej na kilka osób. A podążanie za "zasadami" w doborze wiekowym partnera jest dość idiotyczne. Dobrze wam razem? To możecie mieć każde tyle lat, ile ma... no dobrze, w granicach prawa. :D

A tak przy okazji... coś ostatnio dużo skrypcików się pojawiło. Jeszcze trochę i każdy będzie miał coś takiego w podpisie.. :D
Siła charakteru i hart ducha są czynnikami decydującymi. Na sile charakteru opiera się żołnierska pewność siebie.
Awatar użytkownika
Zuber
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 273
Rejestracja: 24 sie 2004, 20:05
Skąd: Z kompa :D
Płeć:

Postautor: Zuber » 29 sty 2006, 21:00

sa tez takie 18 latki ktore wolą 16 latkow a dlaczego to nie wiem :| moze dlatego ze oni nie maja zadnych problemow ani nic takiego :) albo nie wiem moze mi ktos wyjasni????
Awatar użytkownika
blacknessie
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 207
Rejestracja: 27 lis 2005, 11:31
Skąd: z głębi duszy
Płeć:

Postautor: blacknessie » 29 sty 2006, 21:08

Zuber, czasem nawet 16-latek ma więcej do powiedzenia i zaoferowania niż 20-latek, który ma łeb jak sklep, tylko półki poprzewracane ;)
"Człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które ma dla innych, ale i za te, które w innych budzi."
Jagienka06
Weteran
Weteran
Posty: 874
Rejestracja: 20 kwie 2012, 20:25
Skąd: Z miasta
Płeć:

Postautor: Jagienka06 » 29 sty 2006, 21:10

a mnie zawsze krecili faceci przed 30. Nawet jak mialam 18-19 lat

Wróć do „Miłość, uczucia, problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 300 gości