Branie tabletek

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
kina
Maniak
Maniak
Posty: 701
Rejestracja: 21 lip 2005, 23:25
Skąd: z daleka
Płeć:

Branie tabletek

Postautor: kina » 29 sty 2006, 21:05

Mam pytanko!! Czy jezeli chce sobie przesunac okres o pare dni i wezme pierwsza tabletke zamiast pierwszego dnia okresu ostatniego albo nawet po okresie pare dni, to czy okres dostane po tych trzech tygodniach brania tabletek, w czasie 7-dniowej przerwy?? Czy moze sie zdarzyc ze dostane nawet w czasie brania tabletek!!??
W tej chwili nie biore tabsow, chce wziac tylko jedno opakowanie i zobacze jak sie bede po nich czula....bardziej zalezy mi na przesunieciu okresu o jakies 7 dni....
Wszystko przemija,tak chce przeznaczenie
I tylko jedno zostaje
*** WSPOMNIENIE ***
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 29 sty 2006, 22:51

jedyna maetod przesuniecia to nie robic przerwy i od razu drugie opakowanie wzisc :)

kina pisze:zamiast pierwszego dnia okresu ostatniego albo nawet po okresie pare dni

To nie bedzie działania anty.
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 29 sty 2006, 22:55

moon pisze:kina napisał/a:
zamiast pierwszego dnia okresu ostatniego albo nawet po okresie pare dni

To nie bedzie działania anty.


dokladnie, wiec sie chyba mija z celem..

[ Dodano: 2006-01-29, 23:03 ]
kina pisze:hce wziac tylko jedno opakowanie


a zmienilas tabletki na inne? czy wracasz do brania tabletek? bo jak chcesz wziac tylko jedno opakowanie to raczej Ci sie nie uda przesunac okresu...musialabys conajmniej 2 wziac i nie zrobic przerwy jak pisala moon
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
kina
Maniak
Maniak
Posty: 701
Rejestracja: 21 lip 2005, 23:25
Skąd: z daleka
Płeć:

Postautor: kina » 29 sty 2006, 23:06

ale ja nie chce zeby dzialaly anty, po prostu chce przesunac okres jade w gory na narty i malo przyjemne bedzie zmienianie tamponow na stoku narciarskim :(

[ Dodano: 2006-01-29, 23:08 ]
tylko o przesuniecie mi chodzi......zostalo miopakowanie tych ktore baralm pol roku temu
Wszystko przemija,tak chce przeznaczenie

I tylko jedno zostaje

*** WSPOMNIENIE ***
Awatar użytkownika
casaa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 262
Rejestracja: 20 maja 2005, 16:48
Skąd: pd-zach
Płeć:

Postautor: casaa » 29 sty 2006, 23:11

kina, nie wiem czy wina moga byc zaburzenia hormonalne ale mi np. tabletki nie przesunely okresu :/ probowalam 2 razy i dostawalam <niewiem>
Till the end of world my Sweetheart. Kocham Cię :*
Awatar użytkownika
kina
Maniak
Maniak
Posty: 701
Rejestracja: 21 lip 2005, 23:25
Skąd: z daleka
Płeć:

Postautor: kina » 29 sty 2006, 23:20

Ja jak bralam tabletki to bez problemu okres moglam sobie regulowac.....nie weim tylko jak wyglada sprawa jak sie juz nie bierze i chce sie zaczac brac od obojetnie jakiego dnia cyklu.....czy w ogóle mozliwe jest przesuniecie okresu po 1 opakowaniu tabletek??!!
Wiem co moon napisala ale moze ktos ma jakies doswiadczenia jeszcze....
Wszystko przemija,tak chce przeznaczenie

I tylko jedno zostaje

*** WSPOMNIENIE ***
Awatar użytkownika
casaa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 262
Rejestracja: 20 maja 2005, 16:48
Skąd: pd-zach
Płeć:

Postautor: casaa » 29 sty 2006, 23:36

aaaaaaaa sorki nie zlapalam sensu :D
wiec wlasnie z moich doswiadczen :) po pierwszym opakowaniu chcialam przesunac (wyjazd nad jezioro) i sie nie dalo :) woiec zwalilam niepowodzenie na to ze to dopiero 1 opakowanie :D nastepnie po pol roku znowu sprobowalam i dalej nic :/ no i jak na razie mam skierowanie do poradni endo <niewiem>
Till the end of world my Sweetheart. Kocham Cię :*
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 30 sty 2006, 19:47

Yyy..Kina ty uwazasz że to bezpiueczne i rozsadne? :|
Na własna odpowiedzialna se łyknac jak witaminki?Toż od półr oku w Twoim organiźmie moglo zajsc pare zmian, które mogłyby byc przeciwskazaniem do brania ich.

Moim zadniem okres normalnie mozesz dostać i tylko se cykle orzregulujesz tym 1 opakowaniem.
Awatar użytkownika
kina
Maniak
Maniak
Posty: 701
Rejestracja: 21 lip 2005, 23:25
Skąd: z daleka
Płeć:

Postautor: kina » 30 sty 2006, 20:11

moon pisze:Yyy..Kina ty uwazasz że to bezpiueczne i rozsadne?


No wlasnie nie wiem czy to bezpieczne, dlatego pytam....chetnie poszlabym do mojej pani ginekolog zeby mi przepisala jakies tabletki (takie juz na stale), ale ja juz niedlugo wyjezdzam a znajac moja ginekolog bez zadnych badan mi nic nie przepisze......
Licze na to ze okres teraz mi sie opozni o pare dni i nieregularnie dostane w przyszlym miechu. Pierwszy raz bede zadowolona ze mi sie spoznia :D
Wszystko przemija,tak chce przeznaczenie

I tylko jedno zostaje

*** WSPOMNIENIE ***
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 30 sty 2006, 23:18

Wisz ja sadze tak:
To czy wystapi okres i to czy bedzie działac anty to kwestia regularnego brania tabletek. Jeżeli nie zaczynasz w ten 1 dzien cyklu to równie dobrze możesz brać je przez okres wyjazdu tylko. Nie bedzie działania ani anty ani regulacji okresu że wystapi po wzieciu. A poza tym cykl se rozwalisz i mozesz sobie zaszkodzic po prostu. Nie wiem dla mnie zdrowie wazniejsze niz dyskomfort z okresem. Tez bym se mogła przesuwac, bo np ten okres dostałam dokładnie na bardzo waznym egzaminie a poprzedni dokładnie 31.12. i żaden mi nei był na reke ale póki faktyczniei strasznie nie musze nie chce sie bawic w przesuwanie bo to nie zabawa tak naprawde. Nawet osobom bioracym stale leki anty mówi sie zeby tak nie przesuwac okresu[jedno opakowanie po drugim bez przerwy 7dniowej] czesciej niż co pół roku.
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 30 sty 2006, 23:31

Zgadzam sie z moon, nie zaczynalabym tabletek zeby wziac tylko jedno opakowanie zeby przesunac sobie okres. Juz machnelabym reka. Wiadomo, ze przeciez hormony nie wplywaja na orgaznizm obojetnie. Chyba nie warto tak kombinowac - zdrowie wazniejsze.


Nawet osobom bioracym stale leki anty mówi sie zeby tak nie przesuwac okresu[jedno opakowanie po drugim bez przerwy 7dniowej] czesciej niż co pół roku.


dokladnie. ja staram sie rzadko prezesuwac, ale akurat teraz musialam przez glupia sytuacje...gdybym nie brala tabletek o jakiejs dziwnej godzinie, to kupilabym dodatkowe opakowanie zeby brac normalnie.
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 109 gości