Krótkie cykle mojej dziewczyny

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

hemoth
Bywalec
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 04 maja 2007, 19:43
Skąd: Rzeszów
Płeć:

Krótkie cykle mojej dziewczyny

Postautor: hemoth » 30 wrz 2007, 14:47

Hej.

Zauwazyłem że moja dziewczyna ma dość krótkie cykle miesiączkowe. Wychodzi że trwają średnio 20 dni. Mówiłem jej zeby poszła do ginekologa ale twierdzi że zawsze takie miała i że nie ma potrzeby chodzić po lekarzach bo wszystko jest w porządku. Z tego co wiem to cykl nie powinien być krótszy niż 26 dni.

Czy to rzeczywiście nic złego (takie krótkie cykle) czy mam ją po prostu zagonić do tego ginekologa? ;)
Awatar użytkownika
lamaa
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 116
Rejestracja: 20 wrz 2007, 13:14
Skąd: nvm
Płeć:

Postautor: lamaa » 30 wrz 2007, 15:43

do ginekologa warto iść zawsze, chociażby z powodów profilaktycznych :]
agata
Weteran
Weteran
Posty: 1636
Rejestracja: 12 lut 2004, 14:31
Skąd: wielkopolska
Płeć:

Postautor: agata » 30 wrz 2007, 17:36

dziwi mnie troche że dziewczyna nie chce iść do ginekologa.... przeciez chodzi o jej zdrowie..... Ile ma lat? czy to byłaby jej pierwsza wizyta?? moze po prostu sie boi??
do lekarza isc warto zawsze ....ja poszłam bo miałam cylke trwające nawet 70 dni :)
hemoth
Bywalec
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 04 maja 2007, 19:43
Skąd: Rzeszów
Płeć:

Postautor: hemoth » 30 wrz 2007, 17:59

Dziewczyna ma 18 lat i nie była jeszcze u ginekologa.
agata
Weteran
Weteran
Posty: 1636
Rejestracja: 12 lut 2004, 14:31
Skąd: wielkopolska
Płeć:

Postautor: agata » 30 wrz 2007, 21:36

hemoth pisze:Dziewczyna ma 18 lat i nie była jeszcze u ginekologa.
wiec jezeli ona nie zdaje sobie sprawy z faktu ze tego lekarza warto odwiedzic to jestem naprawde zdziwiona....
Awatar użytkownika
Marissa
Weteran
Weteran
Posty: 1864
Rejestracja: 30 maja 2006, 11:46
Skąd: XxX
Płeć:

Postautor: Marissa » 01 paź 2007, 10:06

Dziewczyna ma 18 lat i nie była jeszcze u ginekologa.

I Ty postanowiłeś ją przekonać do tego?
Zdaj sobie sprawę z tego, że zmusić jej do niczego nie możesz. Jeśli sama nie dojrzeje do tej wizyty, to nikt za nią nie dojrzeje, sama musi podjąć decyzję.

agata pisze:dziwi mnie troche że dziewczyna nie chce iść do ginekologa....

A mnie nie dziwi. W naszym społeczeństwie nie ma czegoś takiego jak profilaktyka. A przynajmniej u większości ludzi.
agata
Weteran
Weteran
Posty: 1636
Rejestracja: 12 lut 2004, 14:31
Skąd: wielkopolska
Płeć:

Postautor: agata » 01 paź 2007, 12:40

Marissa pisze:W naszym społeczeństwie nie ma czegoś takiego jak profilaktyka. A przynajmniej u większości ludzi.

fakt....niestety.....


hemoth a czy ona w ogóle sie przemuje tym jakie ma cylke czy ona nawet nie zdaje soboe sprawy z tego ze to moze byc oznaka jakis zaburzeń w jej organizmie?
hemoth
Bywalec
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 04 maja 2007, 19:43
Skąd: Rzeszów
Płeć:

Postautor: hemoth » 01 paź 2007, 17:40

agata pisze:
Marissa pisze:W naszym społeczeństwie nie ma czegoś takiego jak profilaktyka. A przynajmniej u większości ludzi.

fakt....niestety.....


hemoth a czy ona w ogóle sie przemuje tym jakie ma cylke czy ona nawet nie zdaje soboe sprawy z tego ze to moze byc oznaka jakis zaburzeń w jej organizmie?


Ona kompletnie to olewa i denerwuje się kiedy jej o tym mówie.
Poza krótkimi cyklami nażeka na bóle brzucha (choć to chyba normalne?).
Nie wiem już jak mam ją przekonać do wizyty u lekarza. Wczoraj gdy o tym wspomniałem wybuchła na mnie z krzykiem! Nie wiem już jak ją przekonac....
nadia
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 419
Rejestracja: 18 lut 2007, 17:53
Skąd: ze wschodu
Płeć:

Postautor: nadia » 01 paź 2007, 20:05

Heh, może jej się jeszcze te cykle wyrobią. Ja też mam cykl stosunkowo krótki, ok. 25-26 dni. A zdarza mi się 24 czasem. A ginekolog powiedział, że wszystko w środku mam OK.

W młodości zaś (teraz mam 34 lata) miałam cykle co 21 dni. Także spoko. Jeżeli jej nic nie boli specjalnie to po prostu taka uroda. Nie naskakuj na nią.
hemoth
Bywalec
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 04 maja 2007, 19:43
Skąd: Rzeszów
Płeć:

Postautor: hemoth » 02 paź 2007, 07:04

nadia pisze:...Jeżeli jej nic nie boli specjalnie to po prostu taka uroda. Nie naskakuj na nią.


No właśnie ją boli!
agata
Weteran
Weteran
Posty: 1636
Rejestracja: 12 lut 2004, 14:31
Skąd: wielkopolska
Płeć:

Postautor: agata » 02 paź 2007, 10:27

hemoth pisze:No właśnie ją boli!
powiem tak....skoro dziewczyna tak agresywnie reaguje na sama rozmowe o ginekologu to moim zdaniem ona sie po prostu boi ze cos jest nie tak....

a skoro ja boli a mimo to nie zamierza sie udac do lekarza to my tu juz nic nie poradzimy na głupote i bezpodstawne stawianie sie nie ma rady....
mycha148
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 19 paź 2007, 20:04
Skąd: ***
Płeć:

Postautor: mycha148 » 21 paź 2007, 11:18

Boli, boli... A niby co dokładnie ją tam boli? Jeśli brzuch, macica, piersi, kręgosłup i czasem głowa, to nie ma o co się martwić, bo to zwyczajne objawy miesiączki.

Cykl każdej kobiety waha się od 20 do 30 dni, ale to tylko statystyki. To nie prawda, że niedobrze jest, gdy kobieta ma cykl poniżej 26 dni. Ja byłam wiele razy na badaniach ginekologicznych i to nie u jednego lekarza. Bądź pewien, że z Twoją dziewczyną jest wszystko w porządku. Ja przed ciążą miałam cykl 21 dni i z moim zdrowiem jest wszystko ok. Lekarz zapewnił mnie, że to całkiem normalne. Zacznij się martwić, jeśli przez dłuższy czas w ogóle nie dostanie okresu (ciąża, skutek diety, choroby).

Jeśli chodzi o samą wizytę, to Twoja dziewczyna pójdzie, jak będzie gotowa albo jak na prawdę będzie musiała. Warto odbyć chociaż rozmowę z lekarzem, choćby dlatego, że wiele młodych kobiet jeszcze przed ciążą ma tzw. nadżerkę i inne poważne choroby układu rozrodczego. Warto robić więc badanie cytologiczne co pół roku, póki nie jest jeszcze za późno.

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości