Co po zwymiotowaniu 2 tabletek?

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Misio
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 65
Rejestracja: 05 mar 2004, 16:21
Płeć:

Co po zwymiotowaniu 2 tabletek?

Postautor: Misio » 15 kwie 2005, 07:00

Cześć, mam pytanie dotyczące antykoncepcji otóż wczoraj moja dziewczyna wziła sobie Tabletke którąś z koleji chyba 4 i po jakiś 15 minutach zwymiotowala bo zle sie poczuła a tableke bierze zawsze o 15:00. Jasna spawa ze skoro ja zwróciła to musiała wziąśc kolejna, ale ze żle sie czuła to wzieła następną dopiero o 20:00 zeby uniknąć wyżygania kolejnej. Sami rozumiecie ze było by totalnie głupie jakby wziła odrazu kolejna, nie miało to sensu bo jak sie potem okazało znów zwróciła.....( Bidulka ).
No ale pytanie teraz, czy jak wziła ja o 20:00 to czy dzis możemy sie kochac bez problemu bez stresu ze mozemy wpaść ?, to wszytko z wymiotami działo sie wczoraj....... chciałbym to wiedziec zeby uniknąć przypadkowej ciązy ?


A własnie i odrazu nasuneło mi sie kolejne pytanie czy fakt ze teraz ma jedna tableke mniej oznacza zeokres wystąpi tez dzień wcześniej.........to było by logiczke ale chce sie upewnić :)
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 15 kwie 2005, 07:36

No 5 godzin opoznienia (a i tak te druga zwrocila) to proponowalbym sie dodatkowo zabezpieczac przez tydzien.
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 15 kwie 2005, 07:50

To Ona wzięła kolejną pigułkę o 20:00 tego samego dnia, co wcześniej wzięła o 15:00 i ją zwróciła? Tak się nie robi... Czytaliście ulotkę dokładnie zanim zaczęła brać pigułki? Nie bierze się dodatkowej tabletki tego samego dnia, tylko kolejne normalnie o zwykłej porze a przez jakiś czas (też zapisany w ulotce) należy się dodatkowo zabezpieczać, ale z wyłączeniem metod kalendarzyka.
Misio pisze:Jasna spawa ze skoro ja zwróciła to musiała wziąśc kolejna
Polemizowałabym, że jasna-skąd wzięliście taką informację, że tak się robi?
"Miarkuj złość.
Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się
Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
Misio
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 65
Rejestracja: 05 mar 2004, 16:21
Płeć:

Postautor: Misio » 15 kwie 2005, 08:06

Chyba sie nie zroumielismy, wzięła pierwsza tabletke o 15:00 i po 15 minutach wystąpiły wymioty a drugą wziła o godzinie 20 i tej juz nie zwróciła !
Awatar użytkownika
natasza
Weteran
Weteran
Posty: 1339
Rejestracja: 12 kwie 2004, 11:48
Skąd: z sieci
Płeć:

Postautor: natasza » 15 kwie 2005, 08:32

Lepiej się zabezpieczećcie przez kolejne dni.
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 15 kwie 2005, 08:33

Na ulotce moich tabletek, jesli dobrze pamiętam, jest napisane, by po zwróceniu tabletki należy się zachować tak, jakby się jej po prostu zapomniało. Czyli jeśli minęło mniej niż 12 godzin, bierze się kolejną tabletkę i ochrona nie została przerwana. Jeśli powyżej 12h, to tabletka plus przez tydzień dodatkowe zabezpieczenie.
Awatar użytkownika
Imperator
Moderator
Moderator
Posty: 2789
Rejestracja: 22 mar 2004, 13:45
Skąd: znienacka
Płeć:

Postautor: Imperator » 15 kwie 2005, 08:36

Wy i tak się dodatkowo zabezpieczacie więc w czym problem? No chyba, że się coś zmieniło...

Zakładamy więc, że jedna tabletka przepadła zupełnie. 5 godzin później jak raz się weźmie to nic nie szkodzi. Do 12 godzin można se przypomnieć, że należy wziąć. :P Oznacza to, jest bezpiecznie. Jednak tylko teoretycznie. Ja bym się w tym przypadku dodatkowo zabezpieczał.
Żyję tym co czuję, z życia biorę to, co mi smakuje.
Szukam i znajduję. Nie dołuję, kiedy mi brakuje.
Lubię, siebie lubię, co chcę robię i co myślę mówię.
Prostą idę drogą i niczego już nie boję się.
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 15 kwie 2005, 08:41

A czy to jest Jej pierwsze opakowanie tych tabletek? Może Jej organizm tych nie przyjmuje i trzeba by było pomyśleć o ich zmianie?
"Miarkuj złość.

Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się

Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
natasza
Weteran
Weteran
Posty: 1339
Rejestracja: 12 kwie 2004, 11:48
Skąd: z sieci
Płeć:

Postautor: natasza » 15 kwie 2005, 08:41

Harmonet:

Wymioty i biegunka:

w przypadku takich zaburzeń nalezy kontynuować przyjmowanie tabletek, aby zapobiec przedwczesnemu krwawieniu z odstawienia.Ponadto w czasie wystepowania powyzszych objawów i 7 dni po ich ustapieniu trzeba stosować uzupełniające metody antykoncepcyjne.jesli w okresie tych 7 dni skończą sie tabletki w opakowaniu, tabletki z następnego opakowania należy przyjąć bez stosowanej zwykle przerwy.


Informacje z ulotki.
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 15 kwie 2005, 08:44

A jest coś w tej ulotce o braniu dodatkowej tabletki po tej "zwróconej"? Bo ja sprawdzałam, nie znalazłam, ale może przeoczyłam...
"Miarkuj złość.

Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się

Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 15 kwie 2005, 08:45

Ja właśnie wygrzebałam ulotkę moich i okazuje się, że dobrze pamiętałam co i jak :)
Czyli skoropo zwymiotowaniu nie minęło 12 godzin, może teoretycznie po wzięciu kolejnej spać spokojnie, ale ja i tak na wszelki wypadek bym korzystała z innych zabezpieczeń przez tydzień.

Ciekawa jestem, czy w takim wypadku robi różnicę, czy tabletki są jedno, dwu czy trzyfazowe :566:
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 15 kwie 2005, 08:50

NA mojej ulotce tez pisze ze jesli sie zwymiotuje 3-4 godziny od wziecia tabletki to nalezy przyjac od razu nastepna, a pozniej na drugi dzien juz normalnie, wtedy zabezpieczenie jest pelne.Wy tak zrobiliscie, wiec mysle ze nie macie sie czego bac.
Awatar użytkownika
natasza
Weteran
Weteran
Posty: 1339
Rejestracja: 12 kwie 2004, 11:48
Skąd: z sieci
Płeć:

Postautor: natasza » 15 kwie 2005, 08:52

Leszczynka pisze:A jest coś w tej ulotce o braniu dodatkowej tabletki po tej "zwróconej"? Bo ja sprawdzałam, nie znalazłam, ale może przeoczyłam...


Też nie znalazłam nic takiego.

Yasmine pisze:NA mojej ulotce tez pisze ze jesli sie zwymiotuje 3-4 godziny od wziecia tabletki to nalezy przyjac od razu nastepna, a pozniej na drugi dzien juz normalnie, wtedy zabezpieczenie jest pelne.Wy tak zrobiliscie, wiec mysle ze nie macie sie czego bac.


W ulotce Harmonetu własnie nie ma nic o okresleniu czasu, ale i taka opnie slyszalam.Zametu troche zrobiłysmy.
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 15 kwie 2005, 09:00

Tzn chodzilo mi jesli zwymiotuje sie do 4 godzin od wziecia tabletki to wtedy nastepna. Teraz to dobrze ujelam. Ja biore Cilest.
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 15 kwie 2005, 09:02

A swoją drogą, misio, nie przeszło Ci przez myśł, by zajrzeć do ulotki? albo żeby twoja dziewczyna to zrobiła? Przecież tam jest wszystko napisane...
Awatar użytkownika
Qzik
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 146
Rejestracja: 26 sty 2005, 19:59
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Qzik » 15 kwie 2005, 14:33

Teoretycznie dziewczyna jest zabezpieczona. Może teraz zrobić 7 dniową przerwę dzień wcześniej (okres może się troszkę nałożyć na czas brania następnego opakowania - ale tylko za pierwszym razem), albo można kupić drugie opakowanie i dobrać z niego jedną tabletkę (lepsze wyjście, zawsze dobrze mieć na takie "okazje" zapasową paczkę).
Awatar użytkownika
nata
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 400
Rejestracja: 11 lip 2004, 12:58
Skąd: jestem?
Płeć:

Postautor: nata » 15 kwie 2005, 17:02

ja miałam kiedyś podobną sytuację i lekarz powiedział że lepiej wziąć drugą tabletkę nawet jeśli się nie jest pewnym czy tamta poprzednia zdążyła się wchłonąć przed wymiotami
a co do okresu to ponieważ jest o 1 tabletkę mniej w opakowaniu, to pojawi się on po tylu dniach co zwykle od dnia ostatniej tabletki (tak przynajmniej jest u mnie)
skoro ta tabletka wzięta o 20 nie została zwymiotowana to skuteczność tabletek zachowana :)
Leszczynka pisze:Nie bierze się dodatkowej tabletki tego samego dnia, tylko kolejne normalnie o zwykłej porze a przez jakiś czas (też zapisany w ulotce) należy się dodatkowo zabezpieczać

nieprawda...
chociaż można i tak ale to bez sensu
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 18 kwie 2005, 08:34

sophie pisze:Ciekawa jestem, czy w takim wypadku robi różnicę, czy tabletki są jedno, dwu czy trzyfazowe

O ile sie nie myle to tabletki 2 i 3 fazowe cechuje to ze jedna od drogiej rozni sie iloscia hormonow. Tzn 1 tabletka od 2 z tego samego opakowania. Czyli nie mozna juz ich tak zamiennie stosowac.
Awatar użytkownika
Qzik
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 146
Rejestracja: 26 sty 2005, 19:59
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Qzik » 18 kwie 2005, 08:50

Jeśli ma się opakowanie zapasowe, to można łyknąć taką jakiej się zapomniało i w porządku.
Awatar użytkownika
Robaczek
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 146
Rejestracja: 13 cze 2005, 00:05
Skąd: z kąta
Płeć:

Postautor: Robaczek » 13 cze 2005, 00:18

Zakładając że wzięło się jedną dodatkowa tabletkę (po "zwróceniu" tej pierwszej) jednego dnia - będziemy brać tabletki przez 20 dni (a nie przez 21). Wtedy ma nastąpić 7 dniowa przerwa i nalezy brać następne opakowanie normalnie? Przeciez wszystko będzie przesunięte o 1 dzień. Nie rozumiem :\
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 13 cze 2005, 07:40

Robaczku, jak bierzesz dodatkowa tabletke po zwroceniu pierwszej to wtedy dobierasz sobie z drugiego opakowania zeby bylo 21 i wtedy robisz przerwe.

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 90 gości