tabletki antykoncepcycjne, a leki....

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
sabinka
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 136
Rejestracja: 25 sty 2005, 23:18
Skąd: gdynia
Płeć:

tabletki antykoncepcycjne, a leki....

Postautor: sabinka » 29 sty 2005, 09:35

hej!
przede wszystkim przepraszam za te nowe tematy (ten jest 2;) ) ale to moje poczatki z tabletkami i rozne pytania przychodza mi do glowy. mam nadzieje ze juz wiecej nie bede was meczyc :) a poki co, mam jeszcze pytanie....

czy jakies leki oprocz antybiotykow moga obnizac skutecznosc dzialania tabletek??? chodzi mi o takie leki jak np przeciwbolowe (ibuprom max) lub gripex. ????
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 29 sty 2005, 11:26

nie jestem jakim super specem, nie wiem czy pytanie sie przypadkiem nie powtarza, poszukaj, ale wiem jedno - drastycznie skutecznosc tabletek obniza palenie tytoniu (to tak na marginesie, bo chyba malo ludzi o tym wie) pozdr :)
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 29 sty 2005, 11:43

skutecznosc tabletek obniza palenie tytoniu (to tak na marginesie, bo chyba malo ludzi o tym wie)
No ja o tym słyszałam, ale różnie. Ginekolog znajomej zaprzeczył temu. Ona bierze od kilku lat tabletki i pali jak komin. Innej znajomej powiedział, że jeśli pali to nie może jej przepisać. A jeszcze innej, że obniżaja skuteczność. Komu wierzyć?
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 29 sty 2005, 11:48

moze ulotkom :)
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 29 sty 2005, 12:08

No niezły pomysł!
Ale tabletki a tabletki. Może jedne można łykać i palić a inne nie? :566:
Awatar użytkownika
Samael
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 129
Rejestracja: 25 gru 2004, 23:29
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: Samael » 29 sty 2005, 12:26

Myślę, że jak się pali tabletki, to faktycznie mogą mieć niższą skuteczność.
Smith&Wesson - the original point&click interface
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 29 sty 2005, 12:53

Samael pisze:Myślę, że jak się pali tabletki, to faktycznie mogą mieć niższą skuteczność.


albo rozkrusza i wciaga nosem :D
karol

Postautor: karol » 29 sty 2005, 13:47

charlie81 pisze:
Samael pisze:Myślę, że jak się pali tabletki, to faktycznie mogą mieć niższą skuteczność.


albo rozkrusza i wciaga nosem :D

Charlie , rozumiem Twoje poczucie HUMORU !! :564: :564: ale nie mozesz pewnych rzeczy po prostu przemilczec ?? zaczynam myslec iz nabijasz sobie postów ! :D :D :D
Awatar użytkownika
Kamela12
Maniak
Maniak
Posty: 662
Rejestracja: 27 gru 2004, 22:41
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Kamela12 » 29 sty 2005, 13:55

witam:) i to przede wszytkim autorke, bo reszta troche od tematu odeszła:) tabletki , które obniżają skuteczność tabletek antykoncepcyjne to leki silne i zwykle przepisywane przez lekarza na recepte (wiec najlepiej upewnic sie u lekarza pierwszego kontaktu ktore takowe lekarstwo bedzie przepisywal). Są to m.in antybioteki i silne leki antywirusowe. Ibuprom, nospa,ogólnie leki przeciw bólowe i rozkuczające nie wpływaja na działalnosc pigułek antykoncepcyjnych NA PEWNO. moja jeszcze jedna rada dla autorki topiku - najlepiej wziac nr telefonu do twojej ginekolog i w razie rozpoczecia kuracji lekarstwem ktore twoim zdaniem moze wplynac na dzialalnosc pigulek antykoncepcyjnych- zadzwon do swojego ginekologa i spytaj a powie ci na pewno ibedziesz sie kochac bez zadnych stresow:) (mowie z wlasnego przykladu:) pozdrawiam serdecznie :564:
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 29 sty 2005, 14:03

Na ulotce od tabletek anty bedziesz miala. A jak nie tam to zadzwon do swojego ginekologa i on Ci powie.
Awatar użytkownika
Hardcore
Weteran
Weteran
Posty: 1327
Rejestracja: 20 wrz 2004, 23:31
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hardcore » 29 sty 2005, 19:42

na ulotkach leków które chcesz użyć jest wszystko napisane, jaki jest związek na tabletki antykoncepcyjne, a jeśli nawet nie ma to znaczy to że nie ma wpływu
When you dream there are no rules. People can fly, anything can happen. (...)
You may think you can fly, but you'd better not try. People can fly

Obrazek
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 29 sty 2005, 19:45

jeszcze moze byc napisane "korelacje z innym lekami nieznane" czy cos takiego i wtedy lekki klops :)
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Hardcore
Weteran
Weteran
Posty: 1327
Rejestracja: 20 wrz 2004, 23:31
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hardcore » 29 sty 2005, 19:51

to wtedy pewnie też nie ma wpływu, bo jakby miało wpływ to pewnie by o tym wiedzieli :D
When you dream there are no rules. People can fly, anything can happen. (...)
You may think you can fly, but you'd better not try. People can fly


Obrazek
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 30 sty 2005, 02:53

Szczerze to nie sadze aby na ulotce ibuproma pisali o korelacji z tabletkami anty.
Predzej beda pisac na ulotce od anty o korelacji z ibupromem :)
Awatar użytkownika
Lady_Jesika
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 464
Rejestracja: 06 sty 2005, 19:13
Skąd: Trójmiasto
Płeć:

Postautor: Lady_Jesika » 30 sty 2005, 12:16

z paleniem tytoniu nie jest tak ze obniza skutecznosc pigulek Charlie :)

zwieksza jedynie ryzyko chorob,takich jak zakrzepica.I dlatego nie powinno sie palic,szczegolnie po 35 roku zycia (ryzyko jeszcze bardziej rosnie)
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 30 sty 2005, 12:42

Lady_Jesika pisze:z paleniem tytoniu nie jest tak ze obniza skutecznosc pigulek Charlie :)



zmniejsza zmniejsza... przynajmniej tak jest na ulotce napisane (chyba Mercilonu) ze obniza skutecznosc - smutne ale prawdziwe... :/
Awatar użytkownika
Lady_Jesika
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 464
Rejestracja: 06 sty 2005, 19:13
Skąd: Trójmiasto
Płeć:

Postautor: Lady_Jesika » 30 sty 2005, 14:19

hmmm,pytalam sie ginekologa,gdyz sama pale,i uzyskalam odpowiedz taka jak napisalam.

a na ulotce nigdy czegos takiego nie widzialam
karol

Postautor: karol » 30 sty 2005, 14:44

Alkochol tez zmniejsza , i co z tego ??? pozostaje ...nie pic , nie palić ! i co ? konia walic ??? :564: :547:
Awatar użytkownika
natasza
Weteran
Weteran
Posty: 1339
Rejestracja: 12 kwie 2004, 11:48
Skąd: z sieci
Płeć:

Postautor: natasza » 31 sty 2005, 15:26

A ja tam kiedys widzialam wypowiedz ginekologa,ze alkohol nie obniza ich skutecznosci, i tak samo zalozycielku postu,nie ma sie co martiwc, jesli sa to tabletki przeciwbulowe czy nawet jakas Polopiryna, jedynie przy antybiotykach powinno sie zachowac ostroznosc.
Awatar użytkownika
Kamela12
Maniak
Maniak
Posty: 662
Rejestracja: 27 gru 2004, 22:41
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Kamela12 » 05 lut 2005, 11:31

mam pytanie a apropo tematu. wiem ze antybiotyki w znacznej mierze moga obnizyc skutecznosc tabletek anty. pytanie tylko na jak długo?? do końca opakowania tabletek czy do końca stosowania antybiotyku???
I don`t like to hear I`m wrong when I`m right...
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 05 lut 2005, 11:59

No wiesz, jezeli opakowanie tabletek sie skonczy a antybiotyk nie to raczej nadal beda obnizac ;)
A tak w ogóle, to powinno byc to na ulotce od antybiotyku. Przeczytaj jak dlugo sie on w organizmie utrzymuje. Jak go juz nie bedize to sadze ze powinno wrocic do normy, ale jak chcesz to dodaj sobie 7 dni bezpieczenstwa, albo zrob jeszcze lepiej i zadzwon do swojego ginekologa i sie spytaj :)
Awatar użytkownika
sarah
Weteran
Weteran
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2004, 20:44
Skąd: W-w/W-wa
Płeć:

Postautor: sarah » 05 lut 2005, 14:31

zmniejsza zmniejsza... przynajmniej tak jest na ulotce napisane (chyba Mercilonu) ze obniza skutecznosc - smutne ale prawdziwe...

Wczytalam sie dokladnie po raz kolejny w ulotke moich tabletek (nie biore ich juz ze wzgedow zdrowotnych ale ulotke posiadam) i nie jest napisane ze palenie tytoniu obniza skutecznosc. Co do kobiet pacych i stosujacych antykoncepcje hormonalna jest wlasnie tak jak napisala Lady. Skutecznosc obnizyc moga wymioty, biegunka bo wtedy tabletka nie zdazyla sie wchlonac i leki w tym niektore antybiotyki.
mam pytanie a apropo tematu. wiem ze antybiotyki w znacznej mierze moga obnizyc skutecznosc tabletek anty. pytanie tylko na jak długo?? do końca opakowania tabletek czy do końca stosowania antybiotyku???
najpierw sie dowiedz czy ten wlasnie antybiotyk obniza skutecznosc a jezeli obniza to na Twoje pytanie odpowie Ci najlepiej lekarz.
Awatar użytkownika
Kamela12
Maniak
Maniak
Posty: 662
Rejestracja: 27 gru 2004, 22:41
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Kamela12 » 06 lut 2005, 16:37

dzieki Mav za odpowiedz:) rozmawiałam z moja ginekolog, powiedziala ze antybiotyki owszem moga obizyc skutecznosc pigulek anty ale w stopniu nieznaczym.Tu wiadomosc dla Sarah - bez roznicy jest rodzaj antybiotyku o ile bierze go sie krocej niz 2 tygodnie. to rzekome obnizenie skutecznosci bedzie sie utrzymywac tylko przez okres brania antybiotyku. Dla pewności mozna przez ten czas stosowac dodatkowe zabezpieczenia. Tak więc - mozna szaleć spokojnie :564:
I don`t like to hear I`m wrong when I`m right...
zielona
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 334
Rejestracja: 21 maja 2005, 22:50
Skąd: KINGSAJZ
Płeć:

Postautor: zielona » 28 maja 2006, 01:06

nie wiecie, czy tabletki ziołowe uspokajajace moga obnizyc skutecznosci? nie sadze, ale wole sie upewnic. Dodam ze ow te tabletki sa robione z melisy i tym tego podobne ;D wiec chyba to nie działa jak np pencylina, na dobra sprawe jakby obnizalo to nie moglabym pic tez normalnie melisy zaparzonej nie?
"Nie boję się obietnic / Nie lękam się zazdrości /Nie dbam o nagrody / Kpię z przyzwoitości"
[Akurat- "O dziewiątce"]
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 28 maja 2006, 03:33

zielona pisze:nie wiecie, czy tabletki ziołowe uspokajajace moga obnizyc skutecznosci? nie sadze, ale wole sie upewnic. Dodam ze ow te tabletki sa robione z melisy i tym tego podobne ;D wiec chyba to nie działa jak np pencylina, na dobra sprawe jakby obnizalo to nie moglabym pic tez normalnie melisy zaparzonej nie?

Ale z tego, co sie orientuje, to na tym forum nie mamy od tego specjalistow :]
Lekarz, farmaceuta, ulotka. Uan tu tri. Zreszta to pytanie bylo trzy tematy nizej
<wazne> Opcji szukaj uzyc :] Nie to, ze zlosliwa jestem ale ile razy my mozemy sie o tym samym produkowac? <pijak>
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.
Awatar użytkownika
Rebeca2006
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 392
Rejestracja: 07 kwie 2006, 21:14
Skąd: z tąd :)
Płeć:

Postautor: Rebeca2006 » 28 maja 2006, 12:23

Na mojej ulotce ( Mercilon) pisze ze palenie tytoniu to powoduje zwikszenie prawdopodobienstwa pojawienia sie skutkow ubocznych - np zakrzepica i inne choroby i ze to ryzyko jeszcze wzrasta u kobiet po 35 rz. Ale ze obniza dzialanie niec nie znalazlam. A wymioty i biegunka ( do ilus godzin) zmniejszaja dzialanie. A co do alkoholu to chyba chodzi o te ze na skutek nadmeirnego spozycia mozna zwymiotowa tabletke ---> czyli nie bedzie dzialac
"Możesz iść szybciej niż niejeden chciałby biec,
możesz tak, tak po prostu znów zapomnieć się,
nowy dzien zawsze daje nowe życie,
słuchaj, zaufaj sobie jeszcze raz "
zielona
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 334
Rejestracja: 21 maja 2005, 22:50
Skąd: KINGSAJZ
Płeć:

Postautor: zielona » 28 maja 2006, 15:21

runeko pisze:Opcji szukaj uzyc :] Nie to, ze zlosliwa jestem ale ile razy my mozemy sie o tym samym produkowac?

jakbyś chciała wiedziec to wszystkie tematy pokolei przeczytałam i na temat ZIOLOWYCH TABLETEK USPOKAJAJACYCH nic nie znalazłam, piszac posta nie myslalam, ze znajdzie sie jakis specjalista, tylko raczej ze znajdzie sie czlowiek, ktory miał z takim czyms do czynienie. Po drugie jak nie wiem jak komus doradzic to nic nie pisze, albo conajwyzej dałabym linka, a nie bijesz piane <hahaha> sory rozwalaja mnie takie osoby, doprawdy.
runeko pisze:Lekarz, farmaceuta, ulotka.

alez oczywiscie ze zapytam swojej lekarki i ona mi odpowie chyba najlepiej, na ulotce nie ma o tym, google tez mnie nie gryzlo ale jakos nie dalo mi zadnej wiedzy.
"Nie boję się obietnic / Nie lękam się zazdrości /Nie dbam o nagrody / Kpię z przyzwoitości"

[Akurat- "O dziewiątce"]
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 28 maja 2006, 22:51

zielona pisze:ZIOLOWYCH TABLETEK USPOKAJAJACYCH nic nie znalazłam
A bylo ;P Ale Runeko dobrze robi. Bierzesz sklad tabletek i pytasz lekarza albo patrzysz na druga od ziolowych i porownujes zczy cos nie koliduje. Np dziurawiec obniza skutecznosc. A to tez jakies ziółko. :]
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 28 maja 2006, 23:10

zielona pisze: rozwalaja mnie takie osoby

Rozwalic to ja Cie moge ale w realu :] Silna laska ze mnie <headshot>
zielona pisze:Po drugie jak nie wiem jak komus doradzic to nic nie pisze

Ale ja WSPANIALE wiedzialam jak Ci doradzic, tylko nie chcialo mi sie reprodukowac tego, co masz trzy tematy nizej.
zielona pisze:albo conajwyzej dałabym linka

Link: trzy tematy nizej, podalam :]
zielona pisze:alez oczywiscie ze zapytam swojej lekarki

Jezeli mialas zamiar to zrobic...to po co pytasz sie nas?? :?
moon pisze:zielona napisał/a:
ZIOLOWYCH TABLETEK USPOKAJAJACYCH nic nie znalazłam
A bylo

Opcja "szukaj" jest widocznie ciezka w uzytku. Tak jak i przewiniecie strony do dolu <zalamka>
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.
zielona
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 334
Rejestracja: 21 maja 2005, 22:50
Skąd: KINGSAJZ
Płeć:

Postautor: zielona » 28 maja 2006, 23:45

moon pisze:Np dziurawiec obniza skutecznosc.

wiem, bo to akurat było zawarte na ulotce, dlatego zapytałam czy inne wlasnie zawarte w leku tez, ale odpowiedzi nie uzyskałam, tylko z morda na mnie, zeby żeby opcji szukaj. Kutwa, głupia nie jestem, po prostu mignelo mi, a szukałam czytajac to wszystko zanim zaczelam brac swoje tabletki.
runeko pisze:trzy tematy nizej

runeko pisze:masz trzy tematy nizej.

zobacz pierw jak sie nazywa trzeci temat nizej. :]
runeko pisze:Jezeli mialas zamiar to zrobic...to po co pytasz sie nas??

zeby sie zorientowac wczesniej,a noz i widelec któras mial stycznosc z tym. Po drugie lekarz moze mowic swoje a w praktyce moze byc troszke inaczej. A chociazby nie zrobic glupstwa biorac a moze sie okazac ze obnizaja.
runeko pisze:Rozwalic to ja Cie moge ale w realu :] Silna laska ze mnie <headshot>

ziębi mnie to i grzeje <hahaha> pierdolnelabys mnie za to ze nie uzylam opcji szukaj? <hahaha>


No by było na tyle mnie na tym forum odnosnie pisania, bo widze ze nie warto.
"Nie boję się obietnic / Nie lękam się zazdrości /Nie dbam o nagrody / Kpię z przyzwoitości"

[Akurat- "O dziewiątce"]

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 175 gości