Przerwa w braniu tabletek

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
kina
Maniak
Maniak
Posty: 701
Rejestracja: 21 lip 2005, 23:25
Skąd: z daleka
Płeć:

Przerwa w braniu tabletek

Postautor: kina » 07 sie 2005, 15:10

Od jakiegoś czasu zauważylam u siebie znaczny spadek ochoty na seks....duza liczba forumowiczow polecila mi odstawić tabletki anty na jakies 2-3 miesiące!! zdecydowalam się na to, ale mam kilka pytan odnośnie tego....Czy po odstawieniu tabletek zajscie w ciąze jest znacznie latwiejsze?? Jezeli po tych 3 miesiącach bede chciala zacząć znowu brać tabletki, to czy moge to zrobić bez konsultacji z lekarzem, tzn czy wtedy regula przyjmowania tabletek jest inna niz jak sie zaczyna brac za pierwszym razem??!! Czy branie tabletek rozpocząc z pierwszym dniem okresu??!! A może ktos poleci mi cos innego niz odtawienie tabletek ?? Moja lekarka jest w tej chwili na zwolnieniu i nie bedzie jej jakies 6-8 miesiecy, a do innego lekarza nie chce isc!!
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 07 sie 2005, 15:29

kina pisze:Czy po odstawieniu tabletek zajscie w ciąze jest znacznie latwiejsze??

To zalezy. Jedne dziewczyny nie moga zajsc od razu w ciaze, inne normalnie, a jeszcze jakby zaszly to moze byc to ciaza mnoga.Wiec to nie regula.

kina pisze:Jezeli po tych 3 miesiącach bede chciala zacząć znowu brać tabletki, to czy moge to zrobić bez konsultacji z lekarzem, tzn czy wtedy regula przyjmowania tabletek jest inna niz jak sie zaczyna brac za pierwszym razem??!! Czy branie tabletek rozpocząc z pierwszym dniem okresu??!!

Tak. Dokladnie tak jak za pierwszym razem tzn, wpierwszy dzien okresu.
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 07 sie 2005, 15:37

kina pisze:Czy po odstawieniu tabletek zajscie w ciąze jest znacznie latwiejsze??
Chodzą takie słuczy ale ile w tym prawdy nie mam pojęcia..

kina pisze:A może ktos poleci mi cos innego niz odtawienie tabletek ?? Moja lekarka jest w tej chwili na zwolnieniu i nie bedzie jej jakies 6-8 miesiecy, a do innego lekarza nie chce isc!!

a może powinnaś..jeśli chcesz żeby wszystko było jak byc powinno
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
guli
Maniak
Maniak
Posty: 546
Rejestracja: 10 cze 2005, 14:44
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: guli » 09 sie 2005, 12:11

kina pisze:duza liczba forumowiczow polecila mi odstawić tabletki anty na jakies 2-3 miesiące!! zdecydowalam się na to, ale mam kilka pytan odnośnie tego....

Fajnie, że szukasz pomocy na forum, ale na Twoim miejscu powiedziałbym o problemie lekarzowi. Może wystarczy zmienić pigułki i będzie ok?? Co z tego, że odstawisz tabletki i ew poprawi Ci się libido, jeżeli będziesz żyła w stresie obawiając się ciąży?? Twój facet przyzwyczajony do komfortu i bezpieczeństwa, ta sytuacja może tylko odwrócić role. Ty bedziesz chciała a on będzie się bał :( Pozatym jak ktoś przywykł do wygody to trudno mu będzie "lizać cukierka przez papierek"
Grzeczne dziewczynki idą do nieba

Niegrzeczne na ziemi mają swój raj
Awatar użytkownika
sadi
-#
-#
Posty: 826
Rejestracja: 17 kwie 2005, 00:53
Skąd: płynie czas?
Płeć:

Postautor: sadi » 09 sie 2005, 12:30

Wlasnie to mnie zastanawia...duza liczba ludzi pisze tu o swoich problemach i radzi sie zwyklych ludzi zamiast udac sie do lekarza...Nie chce nikogo obrazac ale wydaje mi sie ze:
1) nikt nie chce brac na siebie odpowiedzialnosci za np. wpadke [jesli zle poradzi jakiejs osobie]
2) nikt nie chce odpowiadac za skutki owej rady...
Wiec moja rada: z problemami odnosnie pigulek, ciazy, ochoty na sex walic do swojego ginekologa :!: <browar>
<zmieszany> -> uwielbiam tę mordę
<sex> -> ta też jest fajna
<hahaha> -> często sie śmieję...ze wszystkiego...
<fuckoff> -> jak mnie ktos wku$%^&!
;DD -> jeszcze ta mi lezy
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 24 sie 2005, 15:55

Ja absolutnie nie radzilabym odstawiania tabletek :> Ostatnio wlasnie pytalam mojej pani ginekolog, bo tez sie gdzies nasluchalam ze po 3 czy 4 latach nalezy zrobic przerwe to sie mnie pytala czy marze o dziecku :P Bo naprawde ryzyko zajscia w ciaze jest wtedy zwiekszone. Powinnas poczekac do powortu swogo lekarza, albo ewentualnie pojsc tylko po porade do innego, a co w koncu zrobilas?? Moze rzeczywiscie tylko zmiana tabletek rozwiaze problem :)
Awatar użytkownika
niewielka
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 162
Rejestracja: 25 sie 2005, 18:23
Skąd: z daleka
Płeć:

Postautor: niewielka » 25 sie 2005, 22:20

no to niema innej opcji trza iśc do lekarza
jak zwykły żelek...taka pusta w środku...
Awatar użytkownika
kina
Maniak
Maniak
Posty: 701
Rejestracja: 21 lip 2005, 23:25
Skąd: z daleka
Płeć:

Postautor: kina » 29 sie 2005, 22:11

Wlasnie dzis powinnam zaczac brac tabletki.....nie wzielam. Zdecydowalismy z moim chlopakiem ze na jakis czas je odstawie.....a nóż widelec pomoże!! Jeżeli to nic nie zmeini to oczywiscie pojde do lekarza, a jezeli to cos da to tez pojde i poprosze o zmiane tabletek na jakies inne.
Wszystko przemija,tak chce przeznaczenie
I tylko jedno zostaje
*** WSPOMNIENIE ***
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 04 gru 2005, 20:03

kina odswiezam temat, pomogla zmiana tabletek?

ja teraz tez mam przerwe w braniu tabletek (wiadomo why, jeszcze tydzien i bedzie wiadomo) ale tak sie zastanawiam czy jak by wszystko bylo to moge tak po miesiacu po prostu wrocic do tabletek? czy taka ktrotka przerwa nie jest szkodliwa? mial ktos podobna sytuacje?
Awatar użytkownika
kina
Maniak
Maniak
Posty: 701
Rejestracja: 21 lip 2005, 23:25
Skąd: z daleka
Płeć:

Postautor: kina » 04 gru 2005, 20:16

Mi pomoglo i to bardzo odstawienie tabletek.....teraz widze ze spadek libido byl rzeczywiscie przez branie ich.....po okolo 3 tygodniach wszystko u mnie wrocilo do normy i teraz jest po prostu SUPER ;) Ochota na sex mi wrocila i teraz nie maleje....
Do tabletek juz nie wrocilam i na razie nie mam takiego zamiaru, poze od przyszlego roku pomysle....

Mia pisze:czy taka ktrotka przerwa nie jest szkodliwa?

nie jest szkodliwa, nie ktorzy lekarze zalecaja taka przerwe, ale nie miesieczna ale jakies 3-4 miesiace podobno....
Wszystko przemija,tak chce przeznaczenie

I tylko jedno zostaje

*** WSPOMNIENIE ***
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 04 gru 2005, 20:21

kina i co zabezpieczacie sie tylko prezerwatywa? nie boisz sie ze po odstawieniu tabletek to malo?
Awatar użytkownika
kina
Maniak
Maniak
Posty: 701
Rejestracja: 21 lip 2005, 23:25
Skąd: z daleka
Płeć:

Postautor: kina » 04 gru 2005, 20:28

Szczerze Ci powiem, ze czasami uzywamy prezerwatywy, a czasem nie....to zalezy od sytuacji, ale tak do miesiaca po odstawieniu uzywalismy gumki za kazdym razem! Teraz stosujemy ja co raz rzadziej.....
Nie boje sie....mam zaufanie do mojego partera....jestesmy ze soba juz dlugo wiec nawet gdyby to nie bedzie tragedii- co nie znaczy ze staramy sie o to.
Wszystko przemija,tak chce przeznaczenie

I tylko jedno zostaje

*** WSPOMNIENIE ***

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości