Zmiana tabletek

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Max
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 126
Rejestracja: 07 lis 2005, 16:26
Skąd: Małopolska
Płeć:

Zmiana tabletek

Postautor: Max » 26 mar 2006, 04:44

Pardom <aniolek> , że pytam ale jest już późno i nie chce mi się szukać, a mianowić czy zmiana tabletek anty na inne tabletki anty działa na obniżenie ich skuteczności i czy należy używać gumek?

Dobranoc
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 26 mar 2006, 05:56

Tak, owszem w niektorych przypadkach. Poza tym w tej sprawie najlepiej zapytac sie lekarza, ktory te nowe tabletki przepisuje (to chyba najbardziej logiczne rozwiazanie) ewentualnie zapoznac sie z trescia ulotki. A prezerwatywy nigdy nie zaszkodza tak czy siak :]
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 26 mar 2006, 10:51

Max pisze:pytam ale jest już późno i nie chce mi się szukać, a mianowić czy zmiana tabletek anty na inne tabletki anty działa na obniżenie ich skuteczności i czy należy używać gumek?

wiele naszych forumowiczek zmianialo tabletki na inne. Jesli nowe opakowane zaczniesz prawidlowo (w czasie 7 dniowej przerwy, albo po 7 dniowej przerwie) nie bedzie obnizenia skutecznosci.
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 26 mar 2006, 11:02

Jesli nowe tabletki maja nizsza ilosc hormonow, nie powinno sie robic 7-dniowej przerwy. Jesli poziom jest zblizony lub wiekszy, normalnie po 7 dniach przerwy.
Grace

Postautor: Grace » 26 mar 2006, 11:57

A mi ginekolog kazała czekac miesiąc i dopiero przy normalnej miesiączce zacząć brać tabletki <boje_sie> ale to bylo z pol roku temu. Tylko tyle, ze miesiac w gumach cierpielismy. ale widze, ze inne dziewczyny normalnie braly po 7 dniach wiec widocznie moja ginekolog miala p porsotu inny sposob :/
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 26 mar 2006, 12:48

Normalnie po skonczeniu starych robi sie przerwe i zamiast starych zaczyna nowe i nie potrzeba zadnych gumek.
Awatar użytkownika
Max
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 126
Rejestracja: 07 lis 2005, 16:26
Skąd: Małopolska
Płeć:

Postautor: Max » 27 mar 2006, 01:07

No i własnie o takie odpowiedzi mi chodziło. Bardzo dziękuje. pa ide spać bo jesu...

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 207 gości