Okres

Zagadnienia związane ze sferą fizyczną (cielesną), a także z problemami dotyczącymi tematów współżycia i kontaktów cielesnych. Pozycje seksualne - wymiana doświadczeń.

Moderator: modTeam

aida1988

Okres

Postautor: aida1988 » 23 maja 2005, 15:06

Mam dość trudne pytanie.
Otóż, w ostatnich miesiącach (po pierwszym razie) miałam okres regularny ktory zawsze następował 27/28 dnia miesiąca.
W tym miesiącu wystąpił 20 czyli 7 dni za wcześnie :/
w dodatku nie jestem do końca pewna czy aby był to okres, gdyż krawawienie było dużo mniej obfite niż zwykle i trwało 3 dni.
Boję się, że to może być jakiś objaw ciąży.
Z moim partnerem korzystamy zawsze z prezerwatyw, więc jest jakby bezpiecznie bo zwykle też nie dochodzi we mnie - wyciąga przed wytryskiem (prezerwatywa jest zawsze). Jednak obawiam się, że mogło to nastąpić np. przez przeniesienie się plemników z wydzieliny wydostającej się z jego penisa np. poprzez palce.

Zna ktoś przyczynę tego? Może ktoś miał do czynienia z czymś takim?
Mam nadzieję, że to nie ciąża :(
Evestrum
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 106
Rejestracja: 25 sty 2005, 09:27
Płeć:

Postautor: Evestrum » 23 maja 2005, 15:27

Jesteś w takim wieku, że zaburzenia menstruacyjne mogą ci się jeszcze zdarzyć(Hormony :) ). Nie słyszałem nigdy o przyspieszonym okresie spowodowanym ciążą...Uważam, że nie powinnaś się dzidziusiem martwić, za to jeśli masz odwagę możesz się do ginekologa przejść. pa!
Nikt mnie nie zachęca, gadać jednak będę, bo mi się tak chce, że wytrzymać nie zdolen jezdem.
Awatar użytkownika
Qzik
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 146
Rejestracja: 26 sty 2005, 19:59
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Qzik » 23 maja 2005, 15:43

Mojej dziewuszce coś takiego się zdarzało. Jak się denerwujesz to wydaj 10-20zł i zrób test.
Awatar użytkownika
nata
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 400
Rejestracja: 11 lip 2004, 12:58
Skąd: jestem?
Płeć:

Postautor: nata » 23 maja 2005, 18:22

ale po jaką cholerę test???
przecież była prezerwatywa
a w dodatku stosunek przerywany (jakos nie bardzo rozumiem po co <LoL> <LoL> <LoL> )
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 23 maja 2005, 19:32

Kurcze masz 17 lat takie rzeczy się zdarzają!
A objawem ciązy to żadnym nie jest. Nie martw się i w razie czego pamiętaj,że możesz zasięgnąc fachowej pomocy ;)
zielona
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 334
Rejestracja: 21 maja 2005, 22:50
Skąd: KINGSAJZ
Płeć:

Postautor: zielona » 23 maja 2005, 22:22

rozumiem jakby Ci się spóźnił, to by można się bylo martwić o bejbi....ale, że za wcześnie? to troche normalne, że cykle sa różne (nawet gdy wcześniej miałas srednio takie same) w tym wieku, przeciez sama mam tyle :) może zaczęłaś ćwiczyć albo się odchudzasz? mi te sprawy zawsze pierdzielą cykle :|
"Nie boję się obietnic / Nie lękam się zazdrości /Nie dbam o nagrody / Kpię z przyzwoitości"
[Akurat- "O dziewiątce"]
aida1988

Postautor: aida1988 » 23 maja 2005, 22:41

Trochę mi ulżyło :)
No miałam takie obawy, bo to był okres inny niż zwykle, nie był tak obfity jak zwykle i w ogóle - nie jestem pewna do dziś czy to w ogóle byl okres. :)
No ale widocznie był to zwykły okres. Dziwi mnie tylko, że było mniejsze krwawienie i trwało krócej - 3 dni (zwykle 4 albo 5).
Awatar użytkownika
Qzik
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 146
Rejestracja: 26 sty 2005, 19:59
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Qzik » 24 maja 2005, 00:49

nata pisze:ale po jaką cholerę test???
przecież była prezerwatywa
a w dodatku stosunek przerywany (jakos nie bardzo rozumiem po co

Żeby się uspokoić. Niewielka cena, a korzyść odczuwalna.
Zresztą dziewczę już wyluzowało, więc nieważne.
Awatar użytkownika
Plesers
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 140
Rejestracja: 22 maja 2005, 13:27
Skąd: Olkusz
Płeć:

Postautor: Plesers » 24 maja 2005, 20:37

Heheh stresować się po okresie ...
Zamiast testu w takich przypadkach proponuje zmierzyć temperaturę - i będzie wszystko wiadomo ...
A jakiej przyczyny można się doszukiwać w takim przedwczesnym okresie - np. cykl bezowulacyjny ;)
Plesers czemu nie kochasz już mnie ...
złotooka kotka
Weteran
Weteran
Posty: 1141
Rejestracja: 06 maja 2005, 15:26
Skąd: Lenenja
Płeć:

Postautor: złotooka kotka » 25 maja 2005, 10:31

A ja bym jednak test zrobila. Koszt nieduzy a spokoj bylby wiekszy.

Zwlaszcza, ze to wlasnie w wczesnej ciazy przy zagniezdzeniu sie zarodka moze wystepowac krwawienie.

W tym przypadku nie sadze zeby byla to ciaza. Wydaje sie, ze zabazpieczyliscie sie wystarczajaco, ale po co sie niepokoic. Kup test i zyj spokojnie. :D

Plesers ma racje, ze przyczyna takiego cyklu moglo byc cokolwiek. Kobieta nie jest maszyna i kazdy stres moze na to wplynac. Jednak mierzenie temperatury nie sprawdzi sie u dziewczyny, ktora tego nigdy nie stosowala. Zeby zorientowac sie czy dana temperatura wskazuje na ciaze trzeba sporego doswiadczenia.
off// w razie potrzeby kontaktu pisac na zlotooka_kotka@o2.pl
Awatar użytkownika
Plesers
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 140
Rejestracja: 22 maja 2005, 13:27
Skąd: Olkusz
Płeć:

Postautor: Plesers » 25 maja 2005, 10:43

Ale zawsze można spróbować - jeśli by zmierzyła i okazło się ze ma np. 36,7 (standardowa po okresie) to nie ma się w tym momencie czym martwić ;) Bo dzieciuszko by se zamarzło ;) W ciąży temp. nie spada ponizej 37 a zazwyczaj jest na poziomie 37,1 - 37,3 , także jeśl by była temp. niska to jest łatwe to do sprawdzenia...a jakby była wysoka to wtedy po test ;)
Plesers czemu nie kochasz już mnie ...
Awatar użytkownika
nata
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 400
Rejestracja: 11 lip 2004, 12:58
Skąd: jestem?
Płeć:

Postautor: nata » 25 maja 2005, 16:18

Plesers pisze:A jakiej przyczyny można się doszukiwać w takim przedwczesnym okresie - np. cykl bezowulacyjny Puscic oko

podobno cykle bezowulacyjne trwają zazwyczaj ok 40 dni
aida1988

Postautor: aida1988 » 25 maja 2005, 21:55

:/ i teraz znowu nie wiem co mam myśleć :/
znowu mnie to martwi :/
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 25 maja 2005, 21:57

Nie popadaj w paranoję.
Zadzwoń sobie do pierwszego lepszego ginekologa i pogadaj. Może to Ciem uspokoi.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Re: Okres

Postautor: Andrew » 26 maja 2005, 09:06

aida1988 pisze:Mam dość trudne pytanie.
Otóż, w ostatnich miesiącach (po pierwszym razie) miałam okres regularny ktory zawsze następował 27/28 dnia miesiąca.
W tym miesiącu wystąpił 20 czyli 7 dni za wcześnie :/
w dodatku nie jestem do końca pewna czy aby był to okres, gdyż krawawienie było dużo mniej obfite niż zwykle i trwało 3 dni.
Boję się, że to może być jakiś objaw ciąży.
Z moim partnerem korzystamy zawsze z prezerwatyw, więc jest jakby bezpiecznie bo zwykle też nie dochodzi we mnie - wyciąga przed wytryskiem (prezerwatywa jest zawsze). Jednak obawiam się, że mogło to nastąpić np. przez przeniesienie się plemników z wydzieliny wydostającej się z jego penisa np. poprzez palce.

Zna ktoś przyczynę tego? Może ktoś miał do czynienia z czymś takim?
Mam nadzieję, że to nie ciąża :(


Myslałem ze dziewczyny w tym wieku mają juz jakies pojecie o swej naturze jak i działania organizmu , lub jego ewentualnych anomali !
Widac jednak nie !! i dalej co rusz , wchodi to jakas i zaczyna temat (czy jestem w ciazy ) odpowiem z pewna doza chumoru JESLI JESTES WIATROPYLNA ...TO TAK !! w innym przypadku spij spokojnie , to ze sie okres spuznia , albo jest wczesniaj nie znaczy dosłownie nic ! ZUPEŁNIE NIC (W TEJ KWESTI) mozesz miec normalne okresy nawet przez 3 miesiace i co Powiesz ze nie jestes w ciazy ?? wszak mozesz sie zdziwic ! i mozesz być ! bo takie przypadki , są coraz czestsze ! CZYLI pojawienie sie miesiaczki w dniu którym powinna sie pojawic , wcale nie swiadczy o tym ze nie jestes w ciazy ! tak byc moze ..... ale nie musi !
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Plesers
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 140
Rejestracja: 22 maja 2005, 13:27
Skąd: Olkusz
Płeć:

Postautor: Plesers » 26 maja 2005, 11:35

podobno cykle bezowulacyjne trwają zazwyczaj ok 40 dni

W ogromnej większości przypadków cykl bezowulacyjny ulega skróceniu zazwyczaj właśnie do 20 dni ... czasami, ale rzadko idzie to w drugą strone ... ale zazwyczaj jest to skrócenie ;)
Plesers czemu nie kochasz już mnie ...
JuStYśKa
Bywalec
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 18 maja 2005, 21:16
Skąd: z domq
Płeć:

Postautor: JuStYśKa » 03 cze 2005, 07:51

tez nie raz zdazały mi sie takie historie z okresem, tak samo jak Ty sie denerwowałam, ale teraz juz wiem że takie rzeczy sie zdażaja i to jest całkiem normalne. W ciązy na pewno nie jestes bo zostały zachowane wszelkie śrdki bezpieczeństwa :D
Życie jest ograniczone, ale miłość
niewyczerpana.

Wróć do „Seks, kontakt fizyczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 244 gości