Naturyzm, opalanie sie nago

Zagadnienia związane ze sferą fizyczną (cielesną), a także z problemami dotyczącymi tematów współżycia i kontaktów cielesnych. Pozycje seksualne - wymiana doświadczeń.

Moderator: modTeam

Jarod
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 20 cze 2005, 18:17
Skąd: Wrocław
Płeć:

Naturyzm, opalanie sie nago

Postautor: Jarod » 06 lip 2005, 17:31

Aż musiałem stworzyć nowy temat, bo od lat dziwię się czemu polska młodzież, choć tak wyzwolona i bezpruderyjna w sprawach seksu, w kwestii nagiego opalania jest raczej mało (rzadko) odważna...
Przu okazji: Czy są wsród Was (jako chłopak zwracam się w tym momencie tylko do dziewczyn:) zwolenniczki nagiego opalania konkretnie z Wrocławia lub okolic ? :)
Pozdrawiam Wszystkich !

[ Dodano: 2005-07-06, 17:42 ]
Dla tych dziewczyn, które chcą stopniowo oswoic się z nagim opalaniem proponuję zacząć od stroju ze stringami , potem topless ze stringami i potem już całkiem na golaska :)
Awatar użytkownika
Plesers
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 140
Rejestracja: 22 maja 2005, 13:27
Skąd: Olkusz
Płeć:

Postautor: Plesers » 06 lip 2005, 17:48

Bo opalanie na golasa jest niekulturalne - szczególnie w miescach publicznych bo nie każdy ma ochote oglądać czyjąś gołą dupe ;)
Plesers czemu nie kochasz już mnie ...
Awatar użytkownika
guli
Maniak
Maniak
Posty: 546
Rejestracja: 10 cze 2005, 14:44
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: guli » 06 lip 2005, 18:21

Jarod pisze:polska młodzież, choć tak wyzwolona i bezpruderyjna w sprawach seksu,

Poczytaj to forum to Ci szczęka opadnie. Polska młodzież z małymi wyjątkami jest niestety bardzo pruderyjna.

Jarod pisze:czemu polska młodzież (...) w kwestii nagiego opalania jest raczej mało (rzadko) odważna...

Bo do tego trzeba dorosnąć, jeżeli ktoś nie został wychowany w atmosferze swobody i pogodzenia z własnym i innych ciałem to nieprędko i nie każdy do tego dojrzeje.
Tu masz przykład:

Plesers pisze:Bo opalanie na golasa jest niekulturalne

A poza tym, to co to ma wspólnego z tematem działu???? Może Ty sam bardziej podglądacz jesteś niż naturysta??
Grzeczne dziewczynki idą do nieba

Niegrzeczne na ziemi mają swój raj
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 06 lip 2005, 18:33

Na golaska nie!
Dół zakyty być musi, bo inaczej.....auuuu...za delikatna skóra. Stanowczo.
Ostatnio zmieniony 06 lip 2005, 18:35 przez ksiezycowka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
lizaa
Maniak
Maniak
Posty: 712
Rejestracja: 06 sty 2004, 20:53
Skąd: Poznan
Płeć:

Postautor: lizaa » 06 lip 2005, 18:33

ja mysle ze musisz sie przeprowadzic z okolice plazy naturystow:)
"szczescia nie kupisz gdy klopoty pietrza sie po sufit"
Awatar użytkownika
Kamela12
Maniak
Maniak
Posty: 662
Rejestracja: 27 gru 2004, 22:41
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Kamela12 » 06 lip 2005, 22:50

Plesers pisze:Bo opalanie na golasa jest niekulturalne - szczególnie w miescach publicznych bo nie każdy ma ochote oglądać czyjąś gołą dupe

Podpisuję się i zgadzam w 100%

Lizza nie wiem, czy zauważyłaś, ale jest już temat o topless teraz o opalaniu nago - linia dzieląca je jest bardzo cienka, proponuję połączyć oba tematy lub ten zamknąć :)
I don`t like to hear I`m wrong when I`m right...
zielona
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 334
Rejestracja: 21 maja 2005, 22:50
Skąd: KINGSAJZ
Płeć:

Postautor: zielona » 07 lip 2005, 15:09

moon pisze:Dół zakyty być musi, bo inaczej.....auuuu...za delikatna skóra. Stanowczo.

dokladnie!
"Nie boję się obietnic / Nie lękam się zazdrości /Nie dbam o nagrody / Kpię z przyzwoitości"
[Akurat- "O dziewiątce"]
Awatar użytkownika
ptaszek
Weteran
Weteran
Posty: 1205
Rejestracja: 15 sie 2004, 18:44
Skąd: War-saw
Płeć:

Postautor: ptaszek » 07 lip 2005, 18:52

Nie mam ochoty pokazywać wszystkim swoje nagie ciało w pełnej krasie, ani ja też niechętnie oglądałabym cudze narządy płciowe. Bo niby po co? Nie czuję takiej potrzeby. Zresztą większość osób byłaby zgorszona, bo jednak bądź co bądź przyzwyczajeni są do zakrywania intymnych części ciała.

Bo do tego trzeba dorosnąć

Dla mnie to złe określenie. Z dojrzewaniem i dorastaniem niekoniecznie ma to coś wspólnego, ale właśnie z wychowaniem.
"Jeśli traktujesz życie ze śmiertelną powagą, nie licz na wzajemność" [A. Mleczko]
Awatar użytkownika
krzyniu
Maniak
Maniak
Posty: 658
Rejestracja: 22 maja 2004, 12:19
Skąd: ~~~
Płeć:

Postautor: krzyniu » 07 lip 2005, 19:17

ale kurde w czym problem kto chce niech sie opala na plazy naturystów czy tam nudystów tam nie mozna miecpretensji o to ze jest sie nago , ale na normalnych plazach nie kazdy sobie tego zyczy mnei by specjalnie nie pzreszkadzało choc tolerancyjny nie jestem- tak jak pisalem w temacie o opalaniu toples , a mianowicie: dla jakiejs laseczki 90 60 90 to owszem zaden problem moze sobi3e lezec naga ale jakiejs tlustej kiery bym nie stolerował...dlatego uwazam ze od opalania sie nago sa specjalne plaze
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 07 lip 2005, 19:23

ptaszek pisze:Nie mam ochoty pokazywać wszystkim swoje nagie ciało w pełnej krasie, ani ja też niechętnie oglądałabym cudze narządy płciowe. Bo niby po co? Nie czuję takiej potrzeby.


No własnie ??? nie chesz to nie patrz , patrz pod nogi ..przed siebie ...id a nie na czyjaś nagosć <browar>
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
krzyniu
Maniak
Maniak
Posty: 658
Rejestracja: 22 maja 2004, 12:19
Skąd: ~~~
Płeć:

Postautor: krzyniu » 07 lip 2005, 19:27

ale to co napisales to bez sensu, nie mozna robic tego co nam sie podoba? bo z plazy korzystaja wszyscy i komus moze sie nie podobac ze opalamy sie nago lub toplec... i w sumie w takim spozre racje ma ten co zwraca uwage opalającemu sie nago(np ma dzieci albo co)choc jak mnie by to pzreszkadzalo to zalezy pewnie bym se poszed l10 metrów dalej, no chyba ze by nie pzreszkadzalo to bym podszedl blizej:)
Awatar użytkownika
mariusz
Weteran
Weteran
Posty: 2405
Rejestracja: 21 lis 2003, 00:14
Skąd: z Polski:)
Płeć:

Postautor: mariusz » 07 lip 2005, 21:39

Kolejny wyimaginowany problem. Szczerze mowiąc to w ogóle nie widze sensu opalania sie. Lubie sobie czasen poleżeć na słońcu i to wsztstko. Zawsze mi wszyscy mowia ze jestem super opalony, a ja po prostu opalam sie łatwo i na długo ;)

Szczerze mowiąc opalać na go mozna sie ale w jakimś intymnym miejscu. Po co mie miałby ktoś odziany podglądać. Jednak nie czuję takiej potrzeby.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 08 lip 2005, 08:50

No i co z tego ze ma ktos dzieci ??? no co??? bo nie kumam ...tak od poczatku od malenkosci mają byc wychowywane własnie tak ? nagosc beee! a nich sobie mały /a zobaczy nagiego faceta lub panią , jakas krzywda mu sie stanie czy co ?
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Sasetka
Maniak
Maniak
Posty: 641
Rejestracja: 29 maja 2005, 12:34
Skąd: że znowu
Płeć:

Postautor: Sasetka » 08 lip 2005, 10:38

to nie dla mnie, już wypowiadałąm się w poprzednim temacie i nie wynika to z tego, że jestem jakaś pruderyjna, po prostu mam szacunek do siebie i już! fakt może chodzi tu o wychowanie, jednak ja użyłam tego słowa w pozytywnym znaczeniu..po prostu na golasa to ja sobie mogę chodzić po działce u mojego kochania, a nie po plaży gdzie gapią się na mnie jacyś obcy faceci :/ pzdr
aha dla mnie nawet majtki od kostiumu nie moga byc za bardzo wyciete tzn stringi nie wchodza w rachube :] ale nie mowie tez o czarnym, jednoczesciowym kostiumie- po prostu skape, seksowne bikini - jednak wszystko z umiarem.
Gdzie jestescie przyjaciele moi? Odplyneli w sinej mgle... Kogo to obchodzi kiedy boli?
Tylko Ciebie... kiedy idzie zle :*
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 08 lip 2005, 15:29

Ale Ty mówisz raz o sobie ..as za chwile o innych ludziach !
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Imperator
Moderator
Moderator
Posty: 2789
Rejestracja: 22 mar 2004, 13:45
Skąd: znienacka
Płeć:

Postautor: Imperator » 08 lip 2005, 19:59

A co, Jarod - chciałbyś se popatrzeć? :>
Żyję tym co czuję, z życia biorę to, co mi smakuje.
Szukam i znajduję. Nie dołuję, kiedy mi brakuje.
Lubię, siebie lubię, co chcę robię i co myślę mówię.
Prostą idę drogą i niczego już nie boję się.
Awatar użytkownika
fifi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 166
Rejestracja: 07 cze 2005, 21:24
Skąd: trojmiasto
Płeć:

Postautor: fifi » 08 lip 2005, 20:46

Opalałam sie na golaska w zeszłym roku i było super! faktem jest, ze polecam plaze na Stogach w Gdansku, sa tam mini wydmy za ktore mozna sie skryc gdy jest zbyt wietrznie i rozebrac... jeżeli kogoś krępują spojrzenia innych plażowiczów.
Obrazek
Jarod
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 20 cze 2005, 18:17
Skąd: Wrocław
Płeć:

Postautor: Jarod » 09 lip 2005, 00:49

Fifi , na tej plazy mozna bylo kilka lat temu spotkac wlasciwie wylacznie samych Panów , często w ich zachowaniu aż rzucał sie w oczy homoseksualizm - Ty bylas niestety tylko godnym pochwały wyjątkiem :)
Awatar użytkownika
krzyniu
Maniak
Maniak
Posty: 658
Rejestracja: 22 maja 2004, 12:19
Skąd: ~~~
Płeć:

Postautor: krzyniu » 09 lip 2005, 08:49

panów ehhhhhh - jak na załšczonym obrazku
Awatar użytkownika
ptaszek
Weteran
Weteran
Posty: 1205
Rejestracja: 15 sie 2004, 18:44
Skąd: War-saw
Płeć:

Postautor: ptaszek » 09 lip 2005, 23:11

ale kurde w czym problem kto chce niech sie opala na plazy naturystów czy tam nudystów

no i racja... jak ktoś ma chętkę opalać się nago i oglądać nagich opalających się to tam trafi na samych swoich
"Jeśli traktujesz życie ze śmiertelną powagą, nie licz na wzajemność" [A. Mleczko]
Awatar użytkownika
Jarek
Weteran
Weteran
Posty: 2194
Rejestracja: 23 sty 2004, 13:36
Skąd: z krainy elfów
Płeć:

Postautor: Jarek » 09 lip 2005, 23:59

Obawiam się, że to upowszechnienie nie odniesie skutku. Nawet dziś w naszej TV usłyszałem, że prezentowanie własnej nagości nie leży w mentalności Polaków.
Chociaż z moją Panią lubimy opalać się nago, ale na dzikich plażach bez udziału świadków.
Kochać i być kochanym
Awatar użytkownika
Mysiorek
Weteran
Weteran
Posty: 5887
Rejestracja: 14 lip 2004, 11:22
Skąd: z wykopalisk
Płeć:

Postautor: Mysiorek » 10 lip 2005, 00:07

Nagie kobiety mi na plaży nie przeszkadzają. :)
Co innego panowie... jak ktoś chce usmażyć ptaka, niech sobie poszuka swojego miejsca ;)

BTW: nie trawię się wylegiwać na słońcu. Plaża służy mi jako szatnia lub przechowalnia bagażu. Ja idę poplumkać :)
KOCHAJ...i rób co chcesz!
Awatar użytkownika
Hyhy
Weteran
Weteran
Posty: 2611
Rejestracja: 29 mar 2004, 01:41
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hyhy » 10 lip 2005, 11:15

ja sie opalac nie lubie w ogóle.

A nago moglbym sie poopalac ze wszystkim znajomymi i nieznajomymi ladnymi laskami ktore wpadaja w oko, moglbym sie opalac dniami i ! nocami :D
"Jest taka cierpienia granica, za ktora sie usmiech pogodny zaczyna...Hyhy "

hyhy e(L)o :)
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 13 lip 2005, 11:50

Plesers pisze:Bo opalanie na golasa jest niekulturalne - szczególnie w miescach publicznych bo nie każdy ma ochote oglądać czyjąś gołą dupe

To niech nie oglada.

Mnie to jakos nie gorszy. Tylko nie chcialbym aby ktos widzal moja dziewczyne nago i tyle. I nie wiem cz to pruderia, pewne rzeczy po prostu lepiej zachowac dla siebie niz je powszechniac - to czyni je wjatkowymi.


Co do sugestii zlaczenia topikow o tpolesie i tym to mysle ze to neikonieczne.
Awatar użytkownika
zaqqaz
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 338
Rejestracja: 09 gru 2004, 12:40
Skąd: pomorze
Płeć:

Postautor: zaqqaz » 13 lip 2005, 12:49

w ostatni weekend opalałem sie z moją pania całkowicie nago. Byliśmy na odludnej plaży. (fakt ze troche ciężko taką zależć, ale sie udało). I wszystko było pięknie-ładnie, ale po jakimś czasie zauważyliśmy jakąś parę która szła w naszą stronę. Jak doszli na odległość umożliwiającą zobaczenie że my jesteśmy nago to się cofnęli o ok 50-100 metrów i ..... sami zrobili to samo :-) Jak widać jak ktoś che to może latać sobie na golasa po plaży to nie ma problemu. A tamci ludzie jak widać też cenili sobie prywatność (choć wiadomo nie do końca, ale co to za obserwowanie z taakiej odległości) skoro rozłożyli sie z kocykiem nie przy nas.

To pokazuje, że wystarczy tylko chcieć.
Awatar użytkownika
fifi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 166
Rejestracja: 07 cze 2005, 21:24
Skąd: trojmiasto
Płeć:

Postautor: fifi » 13 lip 2005, 21:49

zaggaz gdzie są takie plaże w tej chwili???? daj namiar:)
Obrazek
Awatar użytkownika
krzyniu
Maniak
Maniak
Posty: 658
Rejestracja: 22 maja 2004, 12:19
Skąd: ~~~
Płeć:

Postautor: krzyniu » 14 lip 2005, 06:34

Maverick pisze:To niech nie oglada.

Mnie to jakos nie gorszy



ja juz tu pisalem jak by sie rozłozyla 150 kilowa gruba krowa i zdjełą z siebie swój namiotr izaczela by sie pocic i w ogóle to bys byl zgorszony i nie chcial na to patzrec - powiem wiecej poszedl bys sobie
Awatar użytkownika
zaqqaz
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 338
Rejestracja: 09 gru 2004, 12:40
Skąd: pomorze
Płeć:

Postautor: zaqqaz » 14 lip 2005, 07:16

fifi pisze:zaggaz gdzie są takie plaże w tej chwili???? daj namiar:)

plaż znam kilka: jedna to kołobrzeg, ale po zachodniej stronie portu. Za jednostką wojskową. Troche trzeba iść żeby mieć troche prywatności ,ale to chyba nie problem :-)
A druga to po wschodniej stronie ujścia jamna (jezioro koło mielna i unieścia) do morza. Tez troszke trzeba pójść i plaża jak znalazł. Oczywiście można się tam rozłożyć na wydmach, wtedy można czuć się pewnym że nikt nas nie zobaczy (o ile to komuś aż tak przeszkadza :-)) )

Pozdro!! <jol>
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 14 lip 2005, 09:37

krzyniu pisze:w ogóle to bys byl zgorszony i nie chcial na to patzrec

i dlatego bym odwrocil wzrok i nie patrzyl. A jesli o mnie chodzi to przy 150 kilowej "grubej krowie" negatywne wrazenia estetyczne sa podobne (tak sadze) bez ezgledu czy jest w "namiocie" czy bez :)
Awatar użytkownika
ptaszek
Weteran
Weteran
Posty: 1205
Rejestracja: 15 sie 2004, 18:44
Skąd: War-saw
Płeć:

Postautor: ptaszek » 14 lip 2005, 09:43

No i macie: za publiczne obnażanie intymnych części ciała można zapłacić karę...
"Jeśli traktujesz życie ze śmiertelną powagą, nie licz na wzajemność" [A. Mleczko]

Wróć do „Seks, kontakt fizyczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 473 gości