Astma a Sex....HELP!!!

Zagadnienia związane ze sferą fizyczną (cielesną), a także z problemami dotyczącymi tematów współżycia i kontaktów cielesnych. Pozycje seksualne - wymiana doświadczeń.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Ronin
Bywalec
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 17 maja 2005, 09:00
Skąd: Polska
Płeć:

Astma a Sex....HELP!!!

Postautor: Ronin » 18 lut 2006, 11:10

Witam po raz kolejny
Problem nie dotyczy bezpośrednio mnie lecz przeszkadza także i mi… Nie bardzo wiem co zrobić..
Moja dziewczyna ma Astmę … ma ataki … i co gorsza ma ataki przed orgazmem lub podczas dłuższych pieszczot
Nieważne czy pieszcze ją oralnie czy też się z nią kocham gdy dochodzi lub coraz bardziej się podnieci ma Atak i muszę przestać… naoguł już puzniej niema 2 podejscia…
Ja sam jestem tym cholernie zdenerwowany… czasami wręcz bardzo wkuzony ale niemowie jej o tym nie chce jej dobić …. Sam nie zdążę dojsc a nawet jeśli bym zdążył to co to za przyjemność skoro ona nie będzie mieć,…. Chciałbym żeby nasze zbliżenia były pelne żaru a ona za każdym razem martwi się ze będzie atak… często przerywa… i nie dochodzi do niczego…

Wiem ze wielu z was napisze mi żebym był wyrozumiały… lecz hmmm jestem wyrozumialy tylko czuje ze już coraz bardziej brak mi na to wszystko sil i cierpliwości…
Czuje się przy niej wspaniale ale w sypialni to już klapa i to straszna… zwłaszcza ze mam bardzo duży temperament … po prostu czasami dostaje szału … na pewno wielu z was przeżyło cos takiego ze maxymalnie podnieceni wszystko pięknie ładnie a tutaj musi się natychmiast skończyc … ok. gdyby przypadki były sporadyczne raz na jakiś czas to Ok. można się przyzwyczaić i sobie darować ale hmmm na dłuższą mete …:( …

Jak mogę jej pomóc … co robić żeby doszła … żeby nasze stosunki trwaly długo Nielubie szybkich podejść…. Co zrobić żeby podczas niemiala ataków??

Szukałem w necie ale nic na ten temat nie znalazłem dosłownie nic

Proszę o rade może ktoś zna jakieś strony z poradami na dokładnie ten temat lub sam cos takiego przezywa lub przezywał… i jak to przezwycięzył
Awatar użytkownika
ForsakenXL
Maniak
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: 01 sty 2006, 15:45
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: ForsakenXL » 18 lut 2006, 11:20

Skoro ma astmę, to na 100% ma jakiś inhalator jako środek doraźny w przypadku ataku. Nawet nie przyjmuję do wiadomości, że mogłaby nie mieć. Niech zarzyje ten środek tuż przed zbliżeniem.
Powiem tak: mam astme oskrzelową, ale to pryszcz w porównaniu z normalną astmą płucną. Nie zmienia to faktu że noszę przy sobie inhalator, który w razie jakiegokolwiek ataku stawia mnie na nogi w 30-60 sekund. Według zaleceń lekarza mam z niego korzystać również przed przewidzianym wysiłkiem, który może spowodować atak (u mnie to na szczęście tylko bieg na 500m i więcej) i faktycznie kiedy to zrobię to da się zapobiec atakom. To samo z pewnością odnosi się do Twojej dziewczyny. Porozmawiaj z nią o tym.
Zresztą gdyby ona porozmawiała też ze swoim lekarzem prowadzącym na ten temat to na 100% by jej coś doradził. To w końcu ludzka rzecz.
"Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw?Trzeba tylko umieć je popełniać!
A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień"
~George Bernard Shaw
Awatar użytkownika
Ronin
Bywalec
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 17 maja 2005, 09:00
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Ronin » 18 lut 2006, 11:34

ma inhalator
ale uzywa go podczas ataku... pogadam z nia... moze zgodzi sie na przyjmowanie inchalatora przed...
Awatar użytkownika
ForsakenXL
Maniak
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: 01 sty 2006, 15:45
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: ForsakenXL » 18 lut 2006, 11:53

Myślę, że tu nawet nie chodzi o to czy się zgodzi przyjąć dawke leku czy nie, tylko czy chce żeby kiedykolwiek wyszło coś ze zbliżenia czy nie. Lekarz musiał jej powiedzieć czy można stosować ten lek zapobiegarczo czy nie, a nawet jeśli nie powiedział to na pewno nic się nie stanie jeśli spróbuje.
"Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw?Trzeba tylko umieć je popełniać!
A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień"
~George Bernard Shaw
Awatar użytkownika
Koko
Weteran
Weteran
Posty: 1105
Rejestracja: 25 gru 2004, 00:31
Skąd: Małopolska
Płeć:

Postautor: Koko » 20 lut 2006, 05:59

ForsakenXL pisze:Lekarz musiał jej powiedzieć czy można stosować ten lek zapobiegarczo czy nie

Budesonid, Salbutamol- na pewno można. Nawet jest zalecane.
Zwróć Jej na to uwagę :)
Wiem słowo jak krem
krem na zmarszczki w mojej głowie.
Awatar użytkownika
ForsakenXL
Maniak
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: 01 sty 2006, 15:45
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: ForsakenXL » 20 lut 2006, 10:12

Koko pisze:Budesonid, Salbutamol- na pewno można. Nawet jest zalecane.
Zwróć Jej na to uwagę :)

Ja np. stosuję Ventolin, ale nie wiem czy i w tym przypadku zdałby egzamin. Nie wczytywałem się w ulotkę od lat :]
"Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw?Trzeba tylko umieć je popełniać!
A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień"
~George Bernard Shaw
Awatar użytkownika
Eisenritter
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 443
Rejestracja: 04 sty 2006, 11:21
Skąd: Berlin
Płeć:

Postautor: Eisenritter » 23 lut 2006, 10:01

Bliższe spotkanie z lekarzem i tak niezbędne. Poromawiaj z nią o tym. Dla niej pewnie też to jest problematyczne, bo też chciałaby mieć udane życie erotyczne. Ergo, przedsięwzięcie odpowiednich środków jest nieodzowne.
Siła charakteru i hart ducha są czynnikami decydującymi. Na sile charakteru opiera się żołnierska pewność siebie.
Awatar użytkownika
mika
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 182
Rejestracja: 22 lis 2004, 17:29
Skąd: swinkowo
Płeć:

Postautor: mika » 10 kwie 2006, 22:26

Wspolczuje, tez mam astme ale nigdy w lozku nie mialam przypadku. ale dobrze jest przyjmowac lek przed spodziewanym atakiem. ja zawsze stosuje przed jezeli wiem ze moge dostac np przed wysilkiem czy przed silnym kontaktem z alergenem.
Z puzzli układałam sobie świat. Jedej części zabrakło! Tej z napisem: SZCZĘŚCIE
lams
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 20 lip 2006, 01:26
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: lams » 20 lip 2006, 01:36

Mozna to rozwiac tak jak mowili to moi przedmowcy... stosowac lek, inhalator lub istnieje tzw.: "euphylina" czy cus takiego. Jest ona w dwoch dawkach 100 i 200 . Polecam 100 bo dziala szybciej przy naglych atakach.

Mozna jeszcze zrobic test na alergie. Bo istnieje mozliwosc, ze astma jest wywolywana alergia. Tez mialem podobny przypadek, ze jak sie przebieglem pareset metrow to odechu nie moglem zlapac, ale na "komisji wojskowej" powiedzieli, ze nie mam prawdziwej astmy tylko alergiczna niewydolnosc pluc ;| . Taka sama opinie uslyszalem od lekarza w niemczech i przyjmuje teraz odpowiedni lek. Musze przyznac, ze efekty sa zaskakujace, tylko, ze to dosyc droga impreza...
Awatar użytkownika
Mateo_20
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 111
Rejestracja: 03 lip 2006, 01:04
Skąd: CK
Płeć:

Postautor: Mateo_20 » 20 lip 2006, 07:36

Ja takze mam astme, ale na szczescie ostatni atak mialem dokladnie rok temu , no ale nie wiedzialem co ze soba zrobic bo trzymalo mnie to pare godzin, a inhalatora przy sobie nie mialem bo wyjechalem z kumplem na 2 dni do znajomych.

W Waszym przypadku zalecana jest wizyta u lekarza, ale jesli Twoja dziewczyna posiada ten inhalator z lekiem, to po prostu niech wezmie dawke przed zblizeniem, jesli to nic nie da, no to moze tylko pomoc wizyta u lekarza.
"Serca przepełnione miłością
nigdy daleko od siebie nie odejdą"
Sylwia Kocham Cie!!!!!!!!!!!!!

Wróć do „Seks, kontakt fizyczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 236 gości