czy pytac o sex ??

Zagadnienia związane ze sferą fizyczną (cielesną), a także z problemami dotyczącymi tematów współżycia i kontaktów cielesnych. Pozycje seksualne - wymiana doświadczeń.

Moderator: modTeam

mar
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 19 kwie 2004, 19:32
Płeć:

czy pytac o sex ??

Postautor: mar » 19 kwie 2004, 19:37

Hej mam pytanko a mianowicie to jestem z dzieczyna 3 miesiace i z poczatku wydawalo mi sie ze z sexem to powinno byc jak z w kazdym razie moim pierwszym pocalunkiem czyli bez rozmawiania o tym tylko tak po prostu jednak coraz czesciej spotykam sie z czy tym ze ktos komus zaproponowal sex lub odlozyl na pozniej. Czyli ze pary o tym ze soba rozmaiwaja. Nie wiem czy porozmaiwac z nia o tym czy nie?? jesli tk to jak zaczac i przeprowadzic taka rozmowe a moze myslicie ze 3 miechy toza malo ???
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 19 kwie 2004, 19:41

NIE!! trzy miechy to nie za mało , ale .......?? Sex to nie pocałunek i w waszym wieku raczej optował bym za tym, by o tym ze sobą rozmawiać !
Jesli masz na mysli jednak tylko zabawy (peting) to mozesz to zrobić tak jak przy pocałunku (nie pytać) i zobaczyc na ile Ci partnerka pozwoli !!
smiało ..powoli... to nic nie boli !! ;)
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
mar
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 19 kwie 2004, 19:32
Płeć:

Postautor: mar » 19 kwie 2004, 19:46

peeting czy jak to sie pisze faktycznie byl taki powiedzmy "lekki" u nas .... jesli to to o czyms mysle np. lizanie szyji i platkow uszu glaskanie jej ud itp... ale jesli twierdzisz ze powinnismy o tym porozmawiac to powiedzcie jak preprowadzic tak rozmowe albo chcociaz jak zaczac ??!!
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 19 kwie 2004, 19:57

Peting , to znacznie wiecej nizli lizanie po szyji, to stymulowanie czesci ciała intymnych partneki , czyli powiem brutalnie bo dzis mam fatalny humor , wkładasz jej swą rekę w majteczki !!i głaszczesz jej myszkę , albo dotykasz piersi , całujesz je, jeny poczytaj TY troche na ten temat !!! o tym wszystkim nie powinienes z nia rozmawiać tylko prubowac to zrobić , to zabawy , o tym sie nie rozmawia .JESLI natomiast bedziesz juzchciał cos innego ..... ale o tym pogadamy kiedy indziej bo widze ze jeszcze cie czeka daleka droga do tego !! :P
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Meliana
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 129
Rejestracja: 19 mar 2004, 00:09
Skąd: Opole
Płeć:

Postautor: Meliana » 19 kwie 2004, 20:12

Dobrze powiedziane, na sex możecie jeszcze poczekac, przeciez wam nie ucieknie ;) No... ale pieszczoty? po 3 miesiacach powinny byc i to takie całkiem całkiem :)
Wiec bierz sie za dziewczyne, może za dosłownie powiedziane, ale ja równiez jak Krzysiek nie mam dzis humoru!!
Powodzenia.
What can you see
on the horizon?
Why do the white gulls call?
Across the sea
a pale moon rises
The ships have come to carry you home.
Awatar użytkownika
Madzia
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 309
Rejestracja: 23 mar 2004, 17:20
Skąd: Katowice
Płeć:

Postautor: Madzia » 19 kwie 2004, 20:26

Ja rówież Ci radze poczekac. Dziwie Ci sie ze bedąc z dziewczyną nie rozmawialiście o sexie, jak powiedział Krzyś sex to nie pocałunek, trzeba troche o tym pogadać np antykoncepcja, poza tym nie wyobrazam sobie zebyś mógł sie kochać z partnerką jesli wcześniej nie znasz jej ciała poznanego przez pieszczoty...dziwne troche.
Ale do końca nie zgadzam sie z Melianą
No... ale pieszczoty? po 3 miesiacach powinny byc i to takie całkiem całkiem
Zalezy ile mają lat i w ogóle ich nastawiene, dla niektórych 3 miech to wiecznośc a dla niektórych to bardzo mało, dlatego nie zgadzam sie z tym ze pieszczoty Twoim zdaniem"POWINNY BYC".
Awatar użytkownika
LukS
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 81
Rejestracja: 07 kwie 2004, 21:24
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: LukS » 19 kwie 2004, 20:40

Sex miedzy dwojgiem kochajacych się ludzi nie jest np. jak pójscie do kina - pytasz i masz. To jest kolejny etap w rozwoju uczuć i wzajemnych więzi fizycznych i psychicznych.
Wydaje mi się, że pytanie o to może zostać źle odebrane przez dziewczynę - pomysli że tylko na tym Ci zależy.

Trzeba czekać na odpowiedni moment a wszystko samo się rozwiązuje.
Awatar użytkownika
MKV
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 171
Rejestracja: 09 kwie 2004, 15:03
Skąd: okolice wawy
Płeć:

Postautor: MKV » 19 kwie 2004, 20:43

To szybko czy wolno to sam nie wiem.. ja teraz ialem sytuacje ze z 16-sto latka sie umawiam i np na drugiej randce dla niej pocalunek to za szybko... wiec moze dla tej Twojej 3 miesiace to za malo jak na sex ;)
"Niezależnie od sytuacji zawsze broń swoich racji
To dla Twojej informacji, reszta jest owiana tajemnicą
Jedni będą krytykować - inni się zachwycą
Jedni będą Cię szanować - drudzy znienawidzą"

Fenomen - Prawda
mar
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 19 kwie 2004, 19:32
Płeć:

Postautor: mar » 19 kwie 2004, 21:14

tego sie wlasnie obawialem/obawiam ze poprzez rozmowe o sexie lub peting moze sie sytuacja pomiedzy nami znacznie pogorszyc! i dalej nie wiem co robic :|
agata
Weteran
Weteran
Posty: 1636
Rejestracja: 12 lut 2004, 14:31
Skąd: wielkopolska
Płeć:

Postautor: agata » 19 kwie 2004, 21:38

moze to co ci napisze podsunie ci jakis pomysł :) a wiec, ja nawet nie wiem jak to sie stało ze ja i mój chłopak zaczelismy gadac o sprawach intymnosci. na początku były pocałunki a potem nawet nie wiem kiedy zaczełam mu "pozwalac" na wiecej :) po prostu z czasem pojawiły sie pieszczoty ale poniewaz nie jestesmy ze soba bardzo długo(choc oboje czujemy ze jest odwrotnie) zdarzało sie ze "inforomowałam" go aby czegos tam nie robił,a sex??mamyy to przed soba ale chcemy to zrobic i nasze rozmowy sa takie ze czasem gadamy o tym w zartach czasem jedno podpuszcza drugiego,ale rozmawiamy tez o tym bardzo powaznie.U nas to wyszło jakos samo z siebie razem z dojrzewaniem tego co nas łaczył :)

pozdrawiam i zycze powodzenia :)
Awatar użytkownika
Michał
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 102
Rejestracja: 05 kwie 2004, 16:56
Skąd: Amsterdam
Płeć:

Postautor: Michał » 19 kwie 2004, 21:48

Kiedyś wspomniałem przy dziewczynie o seksie, dosłownie jeden raz wypowiedziałem słowo seks. Cztery dni później już nie byliśmy razem. Być może nie to było powodem, ale ja czułem, że własnie to i było mi z tym źle. Jestem pewien że teraz nie bede rozmawiał o seksie z dziewczyną, dopóki ona sama nie zacznie.
Awatar użytkownika
mariusz
Weteran
Weteran
Posty: 2405
Rejestracja: 21 lis 2003, 00:14
Skąd: z Polski:)
Płeć:

Postautor: mariusz » 19 kwie 2004, 22:00

Mój kolega kiedyś powiedział, że lepiej jest aby dziewczyna wyszła z inicjatywą sexu, niz chłopak.
agata
Weteran
Weteran
Posty: 1636
Rejestracja: 12 lut 2004, 14:31
Skąd: wielkopolska
Płeć:

Postautor: agata » 19 kwie 2004, 22:12

Kiedyś wspomniałem przy dziewczynie o seksie, dosłownie jeden raz wypowiedziałem słowo seks. Cztery dni później już nie byliśmy razem


wow to ale musiała sie przerazic ;) a tak powaznie to ciekawy przypadek.
moze w niektórych przypadkach potwierdza sie to co mariusz napisał?!
Awatar użytkownika
Meliana
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 129
Rejestracja: 19 mar 2004, 00:09
Skąd: Opole
Płeć:

Postautor: Meliana » 19 kwie 2004, 23:31

Madzia pisze:Ale do końca nie zgadzam sie z Melianą
No... ale pieszczoty? po 3 miesiacach powinny byc i to takie całkiem całkiem
Zalezy ile mają lat i w ogóle ich nastawiene, dla niektórych 3 miech to wiecznośc a dla niektórych to bardzo mało, dlatego nie zgadzam sie z tym ze pieszczoty Twoim zdaniem"POWINNY BYC".


Chodziło mi o to, że pieszczoty mogłyby byc ale nie muszą ! A co do ich nastawienia, to wydaje mi sie, że nie jest najgorszy, w końcu petting juz był :D :D A to już o czyms świadczy :P
What can you see

on the horizon?

Why do the white gulls call?

Across the sea

a pale moon rises

The ships have come to carry you home.
Awatar użytkownika
Jarek
Weteran
Weteran
Posty: 2194
Rejestracja: 23 sty 2004, 13:36
Skąd: z krainy elfów
Płeć:

Postautor: Jarek » 19 kwie 2004, 23:39

peeting czy jak to sie pisze faktycznie byl taki powiedzmy "lekki" u nas .... jesli to to o czyms mysle np. lizanie szyji i platkow uszu glaskanie jej ud itp... ale jesli twierdzisz ze powinnismy o tym porozmawiac to powiedzcie jak preprowadzic tak rozmowe albo chcociaz jak zaczac ??!!


To co nazywasz już pettingiem to dopiero lekkie pieszczoty. więc jeśli ci na takie pozwala, to spróbuj przejść do mniej lekkich aż do pettingu włącznie tzn. do pieszczenia miejsc intymnych: piersi, myszki. Jeśli i na to ci zezwoli, a tobie uda sie tym doprowadzic ja do orgazmu, to sama da ci znać, że potrzebuje coś więcej. I wtedy dopiero rozpocznijcie rozmowę i proponuję zacząć od wyboru sposobu zabezpieczenia.
ps. o tym, czy po 3 miechach już można nie będę się wypowiadał, bo każda dziewczyna jest inna, a poza tym nie wiem jakie więzy was łączą. Bo jak wiesz, sex to nie sport, a dopełnienie miłości.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 20 kwie 2004, 08:12

Tak czy tak , wiekszosc dziewczyn by sie wsciekła gdyby facet ich nie dotykał , nie piescił ! bo to co przyjemne ........... z tego nie sposób zrezygnować .
A odliczanie dni czy miesiecy jest tak głupie ze szkoda słów ! jak sie ma ochote na cos nawet na drugi dzien znajomosci to sie to powinno robić !! i tyle , bo w tym cały jest ambaras by oboje chciało na raz ! i żal mi takich co to mają ochote na cos nie robia tegfo tylko dlatego , bo . :D ...? na pierwszej randce nie wypada ...!! :D :D po prostu mnie rozwala takie rozumowanie !!
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Jarek
Weteran
Weteran
Posty: 2194
Rejestracja: 23 sty 2004, 13:36
Skąd: z krainy elfów
Płeć:

Postautor: Jarek » 20 kwie 2004, 09:10

No, no jaki szybki Bill. Nie wierzę, że jak chłopak poderwie dziewczynę to ona mu się nie podoba pod względem sexualnym i nie ma od razy ochoty na sex z nią, co wcale nie oznacza, że musi na siłe do tego zmierzać i to już na pierwszej randce czy nawet na drugi dzień. Przecież taka dziewczyna może sobie pomyśleć, że podarwał ją dlatego, żeby ją przelecieć.Wg. mnie muszą najpierw nawiązać się odpowiednie więzi (najpierw przyjażni a potem może nawet miłości).Takie jest moje zdanie na ten temat i taką kolejność wyznaję.
Kochać i być kochanym
Awatar użytkownika
Meliana
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 129
Rejestracja: 19 mar 2004, 00:09
Skąd: Opole
Płeć:

Postautor: Meliana » 20 kwie 2004, 11:20

A odliczanie dni czy miesiecy jest tak głupie ze szkoda słów ! jak sie ma ochote na cos nawet na drugi dzien znajomosci to sie to powinno robić


Zdecydowanie sie zgadzam! Ale tylko kiedy oboje tego chca, a to normalne!
What can you see

on the horizon?

Why do the white gulls call?

Across the sea

a pale moon rises

The ships have come to carry you home.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 20 kwie 2004, 12:22

Jarek pisze:No, no jaki szybki Bill. Nie wierzę, że jak chłopak poderwie dziewczynę to ona mu się nie podoba pod względem sexualnym i nie ma od razy ochoty na sex z nią, co wcale nie oznacza, że musi na siłe do tego zmierzać i to już na pierwszej randce czy nawet na drugi dzień. Przecież taka dziewczyna może sobie pomyśleć, że podarwał ją dlatego, żeby ją przelecieć.Wg. mnie muszą najpierw nawiązać się odpowiednie więzi (najpierw przyjażni a potem może nawet miłości).Takie jest moje zdanie na ten temat i taką kolejność wyznaję.

Pewnie mnie juz nie lubisz ! ;) ale tu sie znowu nie zgodzę !
A jezeli dziewczyna chce by ja chłopak pocałował na pierwszej randce ???
jezeli chce by to na pierwszej randce czy drugiej , dotykał jej piersi ?
Jezeli chce by to własnie w danej chwili włozył jej rękę w majteczki , a jest to druga randka ??....a chłopak tego nie robi ! tylko dlatego ze tu w ten sposób o tym piszecie ??? ze jakaś tam kolejnosc ,,, itd..? dla mnie bzdura ! i zawsze tak było , zawsze robiłem co chciałem i co chciała partnerka ,a wynikało to samo z siebie ..ot po prostu ! nigdy nie dostało mi sie za to , ze cos tam gdzies rekę wlozyłem nie tak ! Pewnie ze wszystko musi byc zrobione odpowiednio , delikatnie , ale zapewnim was , ze jak całujecie namietnie dziewczyne , to ona ma ochote na wiecej , co nie znaczy ze od razu musicie sie ciupciać !! :P Jak traficie na inną to wam powie byscie przystopowali troche ale to zadkosc ! a i to nie znaczy ze ona nie chce niuc wiecej ,mówi tak własnie bo tak wypada powiedzieć i tyle ......! :D
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
mariusz
Weteran
Weteran
Posty: 2405
Rejestracja: 21 lis 2003, 00:14
Skąd: z Polski:)
Płeć:

Postautor: mariusz » 20 kwie 2004, 15:39

Jezeli chce by to własnie w danej chwili włozył jej rękę w majteczki , a jest to druga randka ??....a chłopak tego nie robi ! tylko dlatego ze tu w ten sposób o tym piszecie ??? ze jakaś tam kolejnosc ,,, itd..? dla mnie bzdura ! i zawsze tak było , zawsze robiłem co chciałem i co chciała partnerka ,a wynikało to samo z siebie ..ot po prostu


Tylko jak poznać, że ona akurat chce??
Awatar użytkownika
Jarek
Weteran
Weteran
Posty: 2194
Rejestracja: 23 sty 2004, 13:36
Skąd: z krainy elfów
Płeć:

Postautor: Jarek » 20 kwie 2004, 17:09

Pewnie mnie juz nie lubisz !

To, że nie zawsze zgadzamy sie w swoich poglądach wcale nie oznacza, że cię nie lubię. Jest wręcz odwrotnie. Pozwól jednak, że w tym temacie pozostanę przy swoim. Lubię wysłuchać odmiennych zdań, ale tu będę bronił swego.
agata
Weteran
Weteran
Posty: 1636
Rejestracja: 12 lut 2004, 14:31
Skąd: wielkopolska
Płeć:

Postautor: agata » 20 kwie 2004, 19:21

jezeli dwie strony chca czegos na pierwszej drugiej czy której tam randce to nie ma sprawy niech robia!!ale tu chyba chodziło o to ze on chce a ona nie za bardzo, wiec chyba nic dziwnego ze sa rady aby nie naciskał a stopniowo "rozszerzał" zakres pieszczot. No chyba ze pomysliły mi sie tematy i nie wiem o czym powonnam pisac ;)
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 20 kwie 2004, 20:20

Dziewczyny mało kiedy powiedzą Ci co chcą!!! i co mozesz juz robic a czego nie jeszcze !
tak samo jak my (faceci) chcemy je całować i dotykać , tak samo dziewczyny tego chca !! tylko ze jest taki stereotyp , zeby odmówic , no bo przeciesz nie wypada , i co sobie pomysli , zem łatwa!!?? , nie , nie tzreba odmówic !
Tak wiec panowie musicie sobie z tym jakos radzić !!
no bo przeciez na chłopski rozum , skoro dziewczyna z wami chodzi , czy jak to tam nazywacie , skoro się jej podobacie i wzajemnie , skoro waś(kocha ) to też was pragnie , a skoro pragnie .................? no to już mi sie nie chce dalej pisać , sami wiecie !
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
agata
Weteran
Weteran
Posty: 1636
Rejestracja: 12 lut 2004, 14:31
Skąd: wielkopolska
Płeć:

Postautor: agata » 24 kwie 2004, 07:08

tylko ze jest taki stereotyp , zeby odmówic , no bo przeciesz nie wypada , i co sobie pomysli , zem łatwa!!?? , nie , nie tzreba odmówic !



na poczatku mojego związku tego własnie sie bałam ze co on sobie pomysli jak mu na cos tam pozwole, no ale teraz to juz jest inna sprawa. a co do stereotypu...wydaje mi sie ze on istanieje tylko na począku zwiazku w miare jak partnerzy sie poznaja i ufaja sobie coraz bardziej ten stereotyp znika.
Anna
Bywalec
Bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 03 kwie 2004, 00:19
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Postautor: Anna » 24 kwie 2004, 11:07

krzys pisze:Dziewczyny mało kiedy powiedzą Ci co chcą!!! i co mozesz juz robic a czego nie jeszcze !
tak samo jak my (faceci) chcemy je całować i dotykać , tak samo dziewczyny tego chca !! tylko ze jest taki stereotyp , zeby odmówic , no bo przeciesz nie wypada , i co sobie pomysli , zem łatwa!!?? , nie , nie tzreba odmówic !
Tak wiec panowie musicie sobie z tym jakos radzić !!
no bo przeciez na chłopski rozum , skoro dziewczyna z wami chodzi , czy jak to tam nazywacie , skoro się jej podobacie i wzajemnie , skoro waś(kocha ) to też was pragnie , a skoro pragnie .................? no to już mi sie nie chce dalej pisać , sami wiecie !



Krzysiu!!!! masz racje podpisuje sie pod tym.........
Awatar użytkownika
macia
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 77
Rejestracja: 13 kwie 2004, 21:54
Skąd: woj. Lubuskie
Płeć:

Postautor: macia » 25 kwie 2004, 11:28

tylko ze jest taki stereotyp , zeby odmówic , no bo przeciesz nie wypada , i co sobie pomysli , zem łatwa!!?? , nie , nie tzreba odmówic !


Krzysiu masz całkowitą racje, skoro obie strony tego chcą niech to robią. Ja na szczęście nieuległam taki stereotypom i jakoś dobrze mi się z tym żyje :D ale wiele dziewczyn mu ulega i obie strony wracają z któregoś tam spotkania zawiedzone, ze chciały, ale nie śmiały tego sobie wziąć... Wedug mnie życie jest za krótkie aby ulegać takiemu stereotypowi i wciąż czekać aż "wg. kalendarzyka cnotliwej dziewczynki" można będzie przespac się z kimś.
"Życie jest cieniem ruchomym jedynie, nędznym aktorem, który przez godzinę pyszni i miota się po scenie, aby za chwilę umilknąć na zawsze.
Jest bajką opowiedzianą przez głupca pełnego furii i wrzasków, które nic nie znaczą."
Awatar użytkownika
Meliana
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 129
Rejestracja: 19 mar 2004, 00:09
Skąd: Opole
Płeć:

Postautor: Meliana » 25 kwie 2004, 11:34

"wg. kalendarzyka cnotliwej dziewczynki"

Ciekawie to ujełaś :) Ale to prawda, jesli 2 ludzi chce sie kochać to czemu nie?
W końcu człowiek wie co dobre :)
What can you see

on the horizon?

Why do the white gulls call?

Across the sea

a pale moon rises

The ships have come to carry you home.
Dydzio
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 01 sie 2006, 07:24
Skąd: z nienacka
Płeć:

Postautor: Dydzio » 01 sie 2006, 07:30

Sama moja laska podesłała mi adres tego tematu... chyba jej się nudziło w nocy...

Co byście o tym powiedzieli:

Sam na sam w pokoju, cała noc pieszczot, wiek nienajniższy (21/23 lata) i prawie 4 mierchy ze sobą, a Ona cały czas "jeszcze nie"...

Próbowałem jej wytłumaczyć, że taka szansa na pierwszy raz może się nie powtórzyć, że może nie być tak fajnej atmosfery, tyle czasu, itp. itd... Nie dotarło to do Niej :(

Co o Niej myślicie??? Ze mimo 4 miesięcy mogła mi odmówić, a ja powinienem to zrozumieć "bez humorku", czy też jest to w naszym wieku odpowiedni czas, moment na kolejny krok???

Wprawdzie byłby to dość duży krok, ale ja cały czas mam w głowie ta atmosferę, klimat, cała noc była nasza, a Ona dalej nie :(

Pozdrawiam
*qbass*
Weteran
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: 21 sty 2006, 23:39
Skąd: zewsząd :)
Płeć:

Postautor: *qbass* » 01 sie 2006, 08:02

Hmm... 4 miesiące, to nie jest długo, więc może jeszcze nie być przekonana co do Ciebie...
A wcześniej miała jakiegoś partnera?
Dydzio
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 01 sie 2006, 07:24
Skąd: z nienacka
Płeć:

Postautor: Dydzio » 01 sie 2006, 09:06

Właściwie to nie... Ale ja miałem partnerkę i doświadczenie mnie nauczyło, że jak laska coś kręci to jest to początek końca... A nie chcę tak szybko kończyć!!!
Jestem tu nowy i sorki, że nie czytam całych tematów, tylko odpowiadam na pierwszy :D

Wróć do „Seks, kontakt fizyczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 363 gości