Nowy Image i czemu brak na forum odnośnika do stronki gł.?

Tematy dotyczące części technicznej forum, sugestie, propozycje, opinie, moderowanie wpisów, dodawanie nowych działów itp.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Nowy Image i czemu brak na forum odnośnika do stronki gł.?

Postautor: Pegaz » 12 sty 2006, 18:19

A tak jeszcze dodatkowo nowy image stronki jest calkiem fajny i dopracowana technicznie.
Podejrzanie wygląda link o płatnym dostępie..
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
ForsakenXL
Maniak
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: 01 sty 2006, 15:45
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: ForsakenXL » 12 sty 2006, 18:24

Też mnie zaskoczył brak odnośnika do strony macierzystej na forum. Trochę mało logiczne :P
Co do płatnej części - co chciałem przeczytać to już przeczytałem, ale i tak nie brzmi to zachęcająco...
"Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw?Trzeba tylko umieć je popełniać!
A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień"
~George Bernard Shaw
cubasa
Weteran
Weteran
Posty: 1412
Rejestracja: 15 gru 2004, 01:46
Skąd: VV@r52@vv@
Płeć:

Postautor: cubasa » 12 sty 2006, 18:34

Pegaz ja myślę, że popelniłeś faux pas. Użytkownicy powinni o zmianie dowiedzieć się od samej założycielki strony, a nie np. Pegaza :D (bez urazy ofkorz)
Płatna część serwisu wydaje mi się, że jest zamierzonym zabiegiem psychologicznym "Spójrz użytkowniku, mogłabym pobierać za dostep do strony opłatę. Nie pobieram, więc uszanuj moj wysiłek i wkład w rozwijanie strony. Zobacz jak tu jest dobrze, prawda?" :)
Polecam serwis dla zaginionych i znalezionych zwierzaków http://zaginiony-znaleziony.pl/
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 12 sty 2006, 18:38

Myśle Cubasa że masz racje, Agnieszke najmocniej przepraszam i mam nadzieje że nie będzie zła,po prostu image tak mi się spodobał że postanowiłem cusik napisać..prosze mi to wrzućić na konto mojego uzależnienia od tych stronek ;)
o płatnej częsci tez tak pomyslałem ale z drugiej strony ;)
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 12 sty 2006, 21:00

Ja chcialam tylko przypomniec, ze Agnieszka pisala na forum o zmianie layoutu. W listopadzie. http://agnieszka.com.pl/forum_php/viewtopic.php?t=4887 :]
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 13 sty 2006, 02:25

Był. Odnośnikiem było logo widoczne w lewym górnym rogu. Zmienili logo i juz nigdzie nie odsyła.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 13 sty 2006, 02:30

Odsyla na strone glowna forum. A wg mnie dziwnie gdyby logo forum odsylalo na strone :)
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 13 sty 2006, 02:38

Maverick pisze:A wg mnie dziwnie gdyby logo forum odsylalo na strone

Cóż nie bylam chyba na forum by Przemo gdzie by tegonie bylo....
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 13 sty 2006, 02:48

Tutaj zawsze logo z lewej odsylalo na glowna strone forum. Nie wiem jak jest teraz, nigdy nie sprawdzalam po zmianie.
Awatar użytkownika
ForsakenXL
Maniak
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: 01 sty 2006, 15:45
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: ForsakenXL » 13 sty 2006, 09:00

Prawidłowo, że logo odsyła na stronę główną forum, ale przydałoby się coś jeszcze odsyłającego na samą stronę 8)
"Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw?Trzeba tylko umieć je popełniać!
A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień"
~George Bernard Shaw
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 14 sty 2006, 11:52

Mnie właśnie o samą strone chodzi nie o głowna forum.. o to mi chodzi agnieszka.com.pl
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 14 sty 2006, 13:08

Nie bylo nigdy odnosnika do strony Agnieszki. Przynajmniej odkad jest ta wersja forum. I jakos nikomu tego nie brakowalo :]
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 14 sty 2006, 13:09

no to jestem pierwszym któremu tego naprawd brakuje :) przecież to tylko link nie rozumiem czemu by go nie umieścić..funkcjonalność forum znacznie by wzrosła..
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Agnieszka

Zmiana wygladu witryny

Postautor: Agnieszka » 14 sty 2006, 20:25

Jak juz zauwazyliscie od wtorku dziala nowa witryna agnieszka.com.pl (nowy wyglad)
Ten pomysl z linkiem do strony glownej serwisu z forum jest dobrym pomyslem - tym co uczestnicza w forum i znaja witryne jest to zbedny link ale ci co z jakiejs wyszukiwarki internetowej trafili prosto na forum mogliby tez dotrzec do strony glownej serwisu.
Logo bylo kiedys linkiem do strony glownej www.agnieszka.com.pl ale po aktualizacji do nowej wersji forum by Przemo 1,9 ten link zostal stracony (poczytam u przema w jakim pliku PHP trzeba zmienic ten link i zrobie to.
Jezeli sam nowy wyglad wam sie podoba to ciesze sei - nie bylam pewna czy nie zmienilam na gorsze. Projekt i wykonanie nowego loyautu w 100% moje przy drobnej pomocy Janusza.
Czesc platna serwisu - hmmmm..... sama nie wiem.
Zamierzalam wykonac jakis duzy atrakcyjny poradnik skladajacy sie z powiazanych ze soba kilkunastu artykulow. Musialo by byc to cos naprawde wartosciowego i atrakcyjnego. Pozniej dostep do tego bylby po wyslaniu SMS-a na jakis tam nr. Oplata za SMS bylaby kilka zl. Niestey operator zabiera 50% wartosci sms-a oraz dodatkowe okolo 10-15% firma posredniczaca ktora daje odpowiednie oprogramowanie nr dostepowy na ktory sie wysyla sms-a oraz bilingi. Zostaje wiec niecale 40% Zarobek wiec niewielki ale mialam na mysli zwrot kosztow utrzymania serwisu agnieszka.com.pl a nie robienia biznesu na tym.
Jak juz kiedys pisalam na tym forum serwis agnieszka.com.pl generuje ponad 70 GB transferu miesiecznego (a przeciez nie mam FTP do sciagania plikow dla wszystkich - tylko samo www plus bazy SQL) Z jednej strony to zadowalajace bo to oznacza ze jest duze zainteresowanie witryna, ale dla dostawcy internetu czyli dla SISCO.PL juz nie jest tak dobre bo zajmuje spora czesc przepustowosci łącza - a za to sie placi.
Nie wiem czy uruchomie <czesc platna serwisu> Byc moze odepcha to czesc uzytkownikow ktorzy trafia na moje www.
Co wy o tym sadzicie? Czy pomysl platnych SMS-ow moze sie sprawdzic czy to watpliwa sprawa??
Czy widzieliscie nowa podstrone: <historia witryny> ??
http://www.agnieszka.com.pl/historia_witryny.htm

pozdrawiam wszystkich - Agnieszka

[ Dodano: 2006-01-14, 21:04 ]
logo z linkiem na strone glowna www.agnieszka.com.pl - zmienione
Dodalam tez napis w pliku GIF na czerwono (jak widac)
Mam nadzieje ze to nie zeszpeci zbytnio samego loga
cubasa
Weteran
Weteran
Posty: 1412
Rejestracja: 15 gru 2004, 01:46
Skąd: VV@r52@vv@
Płeć:

Postautor: cubasa » 14 sty 2006, 21:14

Agnieszka pisze:Co wy o tym sadzicie? Czy pomysl platnych SMS-ow moze sie sprawdzic czy to watpliwa sprawa??

A czy bylyby to zupelnie nowe artykuly? Czy moze kilka działów zniknęłoby z własciwej witryny i zostałoby przeniesionych do platnej czesci?
Jesli byłyby to zupelnie nowe artykuly wedlug mnie byloby nieoplacalne, bo zasadnicza czesc witryny zawiera i tak duzo informacji, a jesli ktoś czegos chcialby sie dowiedziec czegoś wiecej ma mozliwosc, że tak powiem interaktywnie - na forum.
Reasumując: jesli w czesci platnej bylaby lwią czesc porad z witryny opcja z oplata moglaby sie oplacić; gdyby znalazłoby sie tam 5 artykulow, mysle ze nie skusiloby to internautow, a jesli juz to nalezaloby zapewnić sukcesywny przyrost artykulow w czesci platnej.
Polecam serwis dla zaginionych i znalezionych zwierzaków http://zaginiony-znaleziony.pl/
Awatar użytkownika
TFA
Weteran
Weteran
Posty: 3055
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:57
Skąd: litwini wracają
Płeć:

Postautor: TFA » 14 sty 2006, 22:06

ja bym ten czerwony napis zmienil, szpeci :P
Ręce me do szabli stworzone, nie do kielni.
Awatar użytkownika
mariusz
Weteran
Weteran
Posty: 2405
Rejestracja: 21 lis 2003, 00:14
Skąd: z Polski:)
Płeć:

Postautor: mariusz » 15 sty 2006, 01:01

A mnie ten link denerwuje. Zawsze naciaksałem na niego i wchodziło mi do strony głownej forum a teraz z przyzwyczajenia naciaksm na to ciagle i wchodiz mi strona Agnieszki. AAA kurde ciagle sie nie moge przestawić.
Agnieszka

Postautor: Agnieszka » 15 sty 2006, 09:30

Mariusz: Tuz pod logiem forum jest (zawsze na kazdej podstronie forum) napis: "Forum ...u Agnieszki Strona Główna" - to jest link do strony glownej forum. Pozostaje tylko przyzwyczaic sie do tego tzn w twoim przypadku przestawic sie z przyzwyczajeniem.

TFA: chyba masz racje - przesadzilam z tym czerwonym napisem. Zmienie na szary (mniej burzliwy i razacy w oczy)

Dziekuje za wasze sugestie <przytul>
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 15 sty 2006, 10:08

Teraz jest wszystko na ostatni guzik dopięte ;) co do częsci płatnej to już od ciebie Agnieszko zależy :)
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Agnieszka

Postautor: Agnieszka » 15 sty 2006, 11:53

A czy bylyby to zupelnie nowe artykuly? Czy moze kilka działów zniknęłoby z własciwej witryny i zostałoby przeniesionych do platnej czesci?
Jesli byłyby to zupelnie nowe artykuly wedlug mnie byloby nieoplacalne, bo zasadnicza czesc witryny zawiera i tak duzo informacji, a jesli ktoś czegos chcialby sie dowiedziec czegoś wiecej ma mozliwosc, że tak powiem interaktywnie - na forum.
Reasumując: jesli w czesci platnej bylaby lwią czesc porad z witryny opcja z oplata moglaby sie oplacić; gdyby znalazłoby sie tam 5 artykulow, mysle ze nie skusiloby to internautow, a jesli juz to nalezaloby zapewnić sukcesywny przyrost artykulow w czesci platnej.


Tak - zupelnie cos nowego, to co jest obecnie na witrynie zostaloby tak jak jest. Myslalam o zrobieniu czegos co wlasnie mialoby skusic internautow czego nie znajda gdzies indziej w internecie - ale to wlasnie jest najtrudniejsze, wymyslic cos czego nie ma nigdzie indziej i byloby interesujace. Jezeli czesc artykulow zabiore z witryny z tych ktore sa obecnie opublikowane to sama strona nie zacheci przypadkowych internautow (wejda i wyjda ze strony) Jezeli zas tyle materialu bedzie w czesci darmowej to oznacza ze za bariera hasla jest jeszcze cos bardziej cennego-interesujacego. I tak wlasnie chce zrobic. Po kliknieciu na link >platna czesc serwisu> nie bedzie od razu pola do zalogowania czy wpisania hasla tylko najpierw bedzie pokazane co mozna znalezc "po drugiej stronie hasla" czyli screeny albo fragmenty tekstow. To musi wciagnac czytelnika. No i jeszcze b. wazna rzecz: to co bedzie znajdowalo sie za haslem nie moze zawiezc internaute, nie moze on sadzic po wyjsciu z tych podstron ze "to stracone pare zl" Bedzie to trudne do zrealizowania ale jesli sie do tego przyloze to jest szansa zrobienia tego dobrze i byc m oze z zamierzonym skutkiem.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 15 sty 2006, 14:19

Jezeli chodzi o forme platnosci, to moze wartoby sie zastanowic nad kilkoma sposobami? Nie wiem jak to technicnzie rozwiazac, ale przeciez sa jeszcze mTransfery, przelewy internetowe. Ich koszt jest nizszy i wowczas, uzytkownik posiadajacy konto w banku internetowym moglby wybrac, czy placic mniej przelewem czy wiecej SMSem. A wiecej SMSem bo wlasnie lwia czesc zabiera operator i posrednik.

Czyli np 6zl SMSem z czego zostaje 2,5zl i 2,5, moze 3zl albo soc kolo tego przelewem. Liczby to tylko przyklad, a nie sugestia odnosnie wysokosci tychze oplat.

Wróć do „Sprawy techniczne forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości