sprzet CarAudio

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
takisobiegosc
Bywalec
Bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 01 gru 2005, 17:10
Skąd: z południa
Płeć:

sprzet CarAudio

Postautor: takisobiegosc » 22 sie 2006, 13:54

jak w temacie wszystko o CarAudio. Znacie sie? pochwalcie sie sprzetem i w ogole

pzodrawiam
*qbass*
Weteran
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: 21 sty 2006, 23:39
Skąd: zewsząd :)
Płeć:

Postautor: *qbass* » 22 sie 2006, 15:51

Aktualnie w skrzyni siedzą 2 głośniczki o średnicy 30 cm, Infinity REF 1240 W, moc szczytowa 1200 W RMS, moc ciągła 300 W RMS... :D W drzwiach mam jakies Soniaki, ale nazwy nie pamietam... Radyjko JVC KS-FX742R i zmieniareczka na 12 CD. Maksymalnie pogłaśniam na 28 %, bo inaczej łeb pęka. :) <diabel>
Awatar użytkownika
Haro
Weteran
Weteran
Posty: 1368
Rejestracja: 24 wrz 2005, 19:49
Skąd: Wałbrzych
Płeć:

Postautor: Haro » 22 sie 2006, 16:05

Nie bawie sie w takie cos. Sprzet fabryczny, ma grac mi a nie polowie ulicy po ktorej jade.
Awatar użytkownika
eng
Weteran
Weteran
Posty: 1377
Rejestracja: 02 sie 2004, 11:43
Skąd: W-wa
Płeć:

Postautor: eng » 22 sie 2006, 16:20

Jakie CarAudio ?

Co drugi ma sprzet po to żeby było go słychać wokoło, otwarte szyby, sub chodzi na full i rzęzi ... Amatorszczyzna i efekt hałasu to główne powody takich instalacji ...

Ale powem wam, że raz jechałem takim samochodem co tuning audio mi bardzo pasował ... ale nie zdradzę jaka to fura, a znana :P
Taka instalacja nie nadaje się do umc-umc ... ale do Muzyki jak najbardziej ...
bleeeeeeeeeeeee
*qbass*
Weteran
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: 21 sty 2006, 23:39
Skąd: zewsząd :)
Płeć:

Postautor: *qbass* » 22 sie 2006, 17:24

ma grac mi a nie polowie ulicy po ktorej jade.
Jak masz dobrze wyciszony samochód, to nie ma bata, ze na zewnątrz bedzie głośno :]
Mnie wkurzało pierdzenie byle jakich głośniczków, wiec zakupiłem dobre. I tak słucham muzyki cicho, bo mnie rozprasza cholernie jak jade. :)
Awatar użytkownika
Haro
Weteran
Weteran
Posty: 1368
Rejestracja: 24 wrz 2005, 19:49
Skąd: Wałbrzych
Płeć:

Postautor: Haro » 23 sie 2006, 02:36

Jak dobry fabrycznie sprzet audio, to i glosniczki nie beda pierdziec. Nie stac mnie zeby wywalac na cuda na kiju tylko po to, zeby i tak sluchac muzy na 20% mocy, bo przy wiekszej ilosci dB szyby mi chca z auta leciec.
Awatar użytkownika
eng
Weteran
Weteran
Posty: 1377
Rejestracja: 02 sie 2004, 11:43
Skąd: W-wa
Płeć:

Postautor: eng » 23 sie 2006, 08:45

Sprzet powinien grać czysto, blachy i plastiki powinny być wytlumione i poprzykręcane chyba jakimiś podkładkami amortyzującymi, zero brzęków i rezonansu.
Dobór głośników i osprzetu to inna bajka ... jak fabrycznie masz 6 głośników i niezłe "radio" to po co zmieniać ?
W niektórych samochodach nie ma co zmieniać fabrycznego sprzetu na lepszy ... oczywiście nie mówię o europejskiej produkcji ... :)
bleeeeeeeeeeeee
Awatar użytkownika
Bender
Weteran
Weteran
Posty: 859
Rejestracja: 06 lis 2004, 17:25
Skąd: ds
Płeć:

Postautor: Bender » 23 sie 2006, 10:57

Haro pisze:Jak dobry fabrycznie sprzet audio, to i glosniczki nie beda pierdziec.


tak ci sie tylko zdaje
Cyniczny zlosnik i przesmiewca (C)
Awatar użytkownika
Haro
Weteran
Weteran
Posty: 1368
Rejestracja: 24 wrz 2005, 19:49
Skąd: Wałbrzych
Płeć:

Postautor: Haro » 24 sie 2006, 12:13

Bender pisze:tak ci sie tylko zdaje

Jak dobry, o tym mowie.

Po cholere mam kupowac sprzet za grubo ponad 5000,- zeby sluchac go jedynie na 20% mocy? Przeciez to jest bez sensu! To tak jak wydac 2000,- na drzwi lambo tylko po to, zeby uslyszec ah-oh przy wysiadaniu na parkingu.
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 24 sie 2006, 12:17

*qbass* pisze:Jak masz dobrze wyciszony samochód, to nie ma bata, ze na zewnątrz bedzie głośno


sęk w tym, że na zewnątrz MA BYĆ głośno <diabel> <faja> (czasami,oczywiście <aniolek> )
Ciągła jazda z ogłuszającą muzą na full na słuch działa nieklawo i może dekoncentrować :)
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow

Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!

http://www.piotrlabuz.pl/
http://michalpasterski.pl/
http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
Haro
Weteran
Weteran
Posty: 1368
Rejestracja: 24 wrz 2005, 19:49
Skąd: Wałbrzych
Płeć:

Postautor: Haro » 24 sie 2006, 12:27

TedBundy pisze:czasami,oczywiście

Zgadzam sie! <browar>
Czasami przyjemnie jest zalczyc dobra muze dajaca po uszach i oddac sie szybkiej jezdzie. Szczegolnie mam tak teraz. Pogralem w Need 4 Speed Most Wanted i mi sie wlaczylo :) A ze wreszcie wlalem nowy olej silnikowy i auto na nowo dostalo piekielnego powera... to smigam :)
Awatar użytkownika
Bender
Weteran
Weteran
Posty: 859
Rejestracja: 06 lis 2004, 17:25
Skąd: ds
Płeć:

Postautor: Bender » 24 sie 2006, 12:36

Haro, bald poczatkujacych - zaloza zamiast fabrki radio za 2000 i potem sie dziwia ze na fabrycznych glosnikach pierdzi

MUSZA byc dobre glosniki - radi oma dawac tylko czysty sygnal

dla mnie liczy sie tylko nakamichi, bardzo wysokie pionki w wymienionynmi przedwzmakami na burrbrowny , Alpine (modele z full face) i tu koniec - bo clarion mi si enie podoba, reszta robi odpustowe badziewia


a glosniki - zadne elipsy, tylko systemy dwu lub 3 drozne zasilane w bi-ampingu (tri jesli 3way) - zewnetrzne zwrotnice co najmiej -18db na oktawe, a wszystko sterowane przez procesor audio dokonujacy korekty opoznienia dzwieku na kazdy glosnik zeby dzwiek sie nie rozjezdzal jesli glosniki sa rozmieszczone nieco dalej od siebie (slupki i drzwi)

no i 2tony wygluszenia - dob re caraudio na 1/4 mili raczej nie moze startowac hehe

nie nalezy zapomkiniec do tego odpowiednie okablowanie - to podstawa zeby sie nie marnowal sprzet

[ Dodano: 2006-08-24, 12:42 ]
Haro pisze:Pogralem w Need 4 Speed Most Wanted i mi sie wlaczylo A ze wreszcie wlalem nowy olej silnikowy i auto na nowo dostalo piekielnego powera... to smigam


ech jak nastolatek <hahaha>
Cyniczny zlosnik i przesmiewca (C)
Awatar użytkownika
Haro
Weteran
Weteran
Posty: 1368
Rejestracja: 24 wrz 2005, 19:49
Skąd: Wałbrzych
Płeć:

Postautor: Haro » 24 sie 2006, 12:57

Bender pisze:ech jak nastolatek

Sobie wypraszam - Haro, lat 20 :)

Zgadzam sie co do Alpine'a. Widzialem w Need For Speed reklame ;)

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 275 gości