Szkoły katolickie

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Piotr_Sz
Bywalec
Bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 05 cze 2006, 18:14
Skąd: Warszawa
Płeć:

Szkoły katolickie

Postautor: Piotr_Sz » 03 kwie 2007, 16:30

Co sądzicie o szkołach katolickich?
Awatar użytkownika
_normalna_
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 362
Rejestracja: 15 paź 2006, 16:42
Skąd: Katowice Miasto
Płeć:

Postautor: _normalna_ » 03 kwie 2007, 16:54

z tego co wiem większość szkół publicznych to szkoły katolickie...w każdej klasie krzyżyk, religia - tylko niestety jedną wykładają jakby na świecie nie było innych wyznań, inauguracja roku szkolnego zaczyna się od mszy świętej i mszą świętą rok się kończy, rekolekcje 3 dniowe hmmmm ...

po co pytać :?
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 04 kwie 2007, 17:56

Piotr_Sz pisze:Co sądzicie o szkołach katolickich?
Moj jest po podstawówce katolickiej - za nic dziecka bym nie pusila tam! :/
Awatar użytkownika
szopen
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 459
Rejestracja: 17 cze 2004, 00:48
Skąd: Z domku :-)
Płeć:

Postautor: szopen » 04 kwie 2007, 18:20

dobrze _normalna_ pisze, dzisiaj znaleźć w POlsce szkołe niekatolicką to jest nie lada wyzwanie. wg mnie szkoły publiczne powinny być neutralne siatopoglądowo. a jak ktoś chce chodzić do szkoły katlockiej to niech sie zapisze do szkoły prowadzonej np przez siostry zakonne. a jak tam jest to nie mam pojecia :)
Cuda się zdarzają. Co potwierdzi każdy programista :)

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 06 kwie 2007, 15:47

Moja dobra kumpela była w takim liceum, ale prowadzonym przez osoby świeckie. W takich szkołach pełno jest zbuntowanych ludzi.

Pamiętam, że miała świetne notatki o cyklu kobiety z "Przystosowania do życia w rodzinie", czy jak to się tam nazywa.
"Miarkuj złość.
Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się
Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
_normalna_
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 362
Rejestracja: 15 paź 2006, 16:42
Skąd: Katowice Miasto
Płeć:

Postautor: _normalna_ » 06 kwie 2007, 19:03

Olivia pisze:Pamiętam, że miała świetne notatki o cyklu kobiety z "Przystosowania do życia w rodzinie", czy jak to się tam nazywa.


no u nas takie zajęca prowadził ksiądz jako oczywiście człowiek który ma rodzine dzieci i żone <pijak> nomalnie żenuła <pijak>
Awatar użytkownika
KAROLA
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 199
Rejestracja: 26 lis 2005, 18:47
Skąd: . . .
Płeć:

Postautor: KAROLA » 08 kwie 2007, 18:14

normalne szkoły nie są 'katolickie' jako takie. są 'publiczne'. i uważam że msza czy rekolekcje jeszcze nikomu nie zaszkodziły - a jeśli ktoś nie chce to nie idzie, proste ;)

ja mam niewątpliwą ;DD przyjemność kończyć niepubliczne katolickie społeczne liceum językowe (ladna nazwa :P) <hahaha> i nie różni się zbytnio od zwykłego ogólniaka do którego chodziłam wcześniej. no, może tylko tym że większość nauczycieli jest mocno wierząca, nazwą, czesnymi i nieprawdziwym przeswiadczeniem ze przed lekcjami sie modlimy ;DD poziom uczniów to jest dopiero żenua. cala masa rozpuszczonych wulgarnych dzieciakow. zamiast nudnych i śmiesznych WDŻ które pamiętam z poprzedniej szkoły mamy raz w semestrze cały dzień poświęcony temu zagadnieniu (wolny od zwykłych lekcji) w formie panelu z inteligentnym facetem. ogólnie jestem zadowolona.
Tongue is dumb from all the drugs
Thank God! I Can't react!
Awatar użytkownika
TFA
Weteran
Weteran
Posty: 3055
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:57
Skąd: litwini wracają
Płeć:

Postautor: TFA » 08 kwie 2007, 18:23

Szkola jak szkola, ale dziwni ludzie moga tam byc, nie chcialbym swojego dziecka puscic wsrod rowiesnikow, ktorych rodzice sa fanatykami religinymi.
Ręce me do szabli stworzone, nie do kielni.
Awatar użytkownika
Bash
Weteran
Weteran
Posty: 1412
Rejestracja: 03 sty 2006, 20:24
Skąd: Sląsk
Płeć:

Postautor: Bash » 08 kwie 2007, 19:24

ja do publicznej szkoły chodzę, nie narzekam.
Jeśli ktoś wyjątkowo chce dzieci do katolickiej szkoły posłac, prosze. Ja nie będę mieć takiego zamiaru.
Prawdę trzeba wyrażac prostymi słowami.

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 354 gości