Czy ktoś tu zna się na sieciach komputerowych?

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
Zaq
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 217
Rejestracja: 07 lis 2006, 22:42
Skąd: stamtąd
Płeć:

Czy ktoś tu zna się na sieciach komputerowych?

Postautor: Zaq » 03 paź 2009, 21:17

Może jest tu ktoś kto pomoże rozwiązać mój problem, bo nawet na fachowych forach nie znajduje pomocy. Po zamontowaniu w domu routera internet zaczął co parę minut na kilka sekund zanikać. Opiszę to na takim przykładzie: ściągam firefoxem jakiś większy plik i po paru minutach ściąganie staje w miejscu. Lub tak: ładuje się film na youtubie i co parę minut pasek stanu załadowania (buforowania?) zatrzymuje się w miejscu. Muszę przesunąć suwak o kilka sekund w przód aby dalej zaczął ładować. Mam nadzieję, że dobrze to opisałem. Co prawda nie przeszkadza to w przeglądaniu stron, ale sytuacja ze ściąganiem i ładowaniem filmików jest wyjątkowo uciążliwa. Obiło mi się o uszy, że należy przypisać do routera jakieś adresy komputerów (IP, MAC?), bo bez tego pracuje na ustawieniach domyślnych ustawieniach i stąd niestabilna praca. Co mam zrobić?
"Znacznie lepiej poruszać się po tej drodze z piwem i chipsami w ręku, z dużą ilością seksu i nad grób dotrzeć wycieńczonym i zużytym, ale z okrzykiem: Było warto! Cóż to była za wspaniała podróż!"
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 03 paź 2009, 21:35

mam to samo.

Zaq pisze:Obiło mi się o uszy, że należy przypisać do routera jakieś adresy komputerów (IP, MAC?), bo bez tego pracuje na ustawieniach domyślnych ustawieniach i stąd niestabilna praca. Co mam zrobić?

spróbuj zmienić kanały na których nadaje sieć najpierw, mi pomogło na poprzednim routerze...

jak to nie pomoże to poszukaj w opcjach routera opcje przypisywania adresu MAC i wrzuć tam adres swojej karty. to ten taki długi xx-xx-xx-xx etc. składający się z literek i cyfr. pamiętaj tylko, że wtedy żaden inny komp nie połączy się z Twoją siecią dopóki nie wpiszesz go na listę

ps. a jeśli nie pomoże to do ściągania używaj np. flashgeta, wtedy po odzyskaniu połączenia będziesz mógł wznowić ściąganie pliku ;)
Ostatnio zmieniony 03 paź 2009, 21:37 przez Mati, łącznie zmieniany 1 raz.
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
Zaq
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 217
Rejestracja: 07 lis 2006, 22:42
Skąd: stamtąd
Płeć:

Postautor: Zaq » 03 paź 2009, 21:45

Mati pisze:spróbuj zmienić kanały na których nadaje sieć najpierw, mi pomogło na poprzednim routerze...
Ja się na komputerach nie znam (a co dopiero na sieciach) więc proszę o jakieś proste opisanie czynności które mam wykonać (może być pismem obrazkowym :) )

Mati pisze:ps. a jeśli nie pomoże to do ściągania używaj np. flashgeta
Próbowałem, ale o dziwo nawet flashget tu wymięka. Przynajmniej torrent działa jak powinien.

W niecie znalazłem opis pasujący do mojej sytuacji, tylko potrzebuję przetłumaczenia tego na polski:
Należy pamiętać, że adresacja sieci wewnętrznej LAN nie może być taka sama jak na porcie WAN. Objawem takiej konfiguracji może być cykliczne, ponowne uruchamianie się urządzenia, bądź automatyczne zresetowanie do ustawień fabrycznych. Tak więc jeżeli na zewnętrznym porcie mamy adresację IP 192.168.1.1, to w naszej sieci
powinniśmy ustawić 192.168.(inny niż 1).1 lub zupełnie inny standard sieci np. 150.10.0.1.
Ostatnio zmieniony 03 paź 2009, 21:46 przez Zaq, łącznie zmieniany 1 raz.
"Znacznie lepiej poruszać się po tej drodze z piwem i chipsami w ręku, z dużą ilością seksu i nad grób dotrzeć wycieńczonym i zużytym, ale z okrzykiem: Było warto! Cóż to była za wspaniała podróż!"
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 03 paź 2009, 22:30

Ja się na komputerach nie znam (a co dopiero na sieciach) więc proszę o jakieś proste opisanie czynności które mam wykonać (może być pismem obrazkowym :) )

hmm...cholera wie jaki masz router, bo w prawie każdym jest inne menu, ale ogólnie to tak:

1. wpisujesz w firefoxie adres 192.168.1.1 , login admin, hasło admin, jeśli nie zmieniałeś
2. szukasz zakładki (po lewej??) "DHCP" i tam wpisujesz sobie adres IP sieciowy 192.168.1.2 i MAC Twojej sieciówki.
3. szukasz zakładki "WAN" ewentualnie "WIRELESS" i zmieniasz kanał

Zaq pisze:Należy pamiętać, że adresacja sieci wewnętrznej LAN nie może być taka sama jak na porcie WAN. Objawem
takiej konfiguracji może być cykliczne, ponowne uruchamianie się urządzenia, bądź automatyczne zresetowanie do ustawień fabrycznych. Tak więc jeżeli na zewnętrznym porcie mamy adresację IP 192.168.1.1, to w naszej sieci
powinniśmy ustawić 192.168.(inny niż 1).1 lub zupełnie inny standard
sieci np. 150.10.0.1.

spróbuj zmienić tam adres na 192.168.2.1 w takim razie. nie bawiłem się w ten sposób nigdy :/
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
Zaq
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 217
Rejestracja: 07 lis 2006, 22:42
Skąd: stamtąd
Płeć:

Postautor: Zaq » 03 paź 2009, 23:32

Mati pisze:2. szukasz zakładki (po lewej??) "DHCP" i tam wpisujesz sobie adres IP sieciowy 192.168.1.2 i MAC Twojej sieciówki.
Nie mam DHCP ale w zakładce Wireless/Access Control jest tabelka na 32 MACki oraz opcje "Enable MAC Filtering" (yes/no) i "Access Rule for registered MAC address" (allow/deny). To jest to?

Mati pisze:3. szukasz zakładki "WAN" ewentualnie "WIRELESS" i zmieniasz kanał
Rozumiem, ze nie ma znaczenia jaki kanał wybiorę? (1-13)
"Znacznie lepiej poruszać się po tej drodze z piwem i chipsami w ręku, z dużą ilością seksu i nad grób dotrzeć wycieńczonym i zużytym, ale z okrzykiem: Było warto! Cóż to była za wspaniała podróż!"
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 04 paź 2009, 00:49

Zaq pisze:Nie mam DHCP ale w zakładce Wireless/Access Control jest tabelka na 32 MACki oraz opcje "Enable MAC Filtering" (yes/no) i "Access Rule for registered MAC address" (allow/deny). To jest to?

yes i allow

Zaq pisze:Rozumiem, ze nie ma znaczenia jaki kanał wybiorę? (1-13)

sprawdzaj po kolei najlepiej

ps. rozumiem, że masz w zapasie kabel na erjotke 45 ;) tak jakby Ci wireless całkiem przestał działać :]
Ostatnio zmieniony 04 paź 2009, 00:50 przez Mati, łącznie zmieniany 1 raz.
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 04 paź 2009, 01:27

Ja ponoć mam za małą pamięć wirtualną i coś ze stronicowaniem? :?

Buforowanie trwa 5 x dłużej...

Pomoże ktoś? :?
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 04 paź 2009, 01:52

księżycówka pisze:Pomoże ktoś? :?

dzisiaj bez rumaka, wolne ma, ale też w miarę szybko ;)

http://www.agavk.p9.pl/strony/xp_ram_03.php
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
pracocholik
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 391
Rejestracja: 29 lip 2004, 14:14
Skąd: W-Wa - okolice
Płeć:

Postautor: pracocholik » 04 paź 2009, 02:54

Jeśli dalej potrzebujecie pomocy z siecią to potrzebuję paru szczegółów:
- model routera
- rodzaj sieci - bezprzewodowa/przewodowa
- oczekiwania względem konfiguracji

Myślę, że wszystko będę mógł Wam wytłumaczyć.
A odnośnie tych informacji które znaleźliście to chyba tylko kiepskie routery da się tak fabrycznym interfejsem zaprogramować.

Jeśli ktoś potrzebowałby pomocy w ogóle z komputerem, systemami operacyjnymi to może śmiało do mnie na PW uderzać!!!
(...)
And when you turned to me and smile
You took my breath away
I have never had such a feeling
Such a feeling of complete and utter love
As I do tonight
(...)

Chris de Burgh - Lady in Red
Awatar użytkownika
Zaq
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 217
Rejestracja: 07 lis 2006, 22:42
Skąd: stamtąd
Płeć:

Postautor: Zaq » 04 paź 2009, 13:14

Mati pisze:
Zaq pisze:Nie mam DHCP ale w zakładce Wireless/Access Control jest tabelka na 32 MACki oraz opcje "Enable MAC Filtering" (yes/no) i "Access Rule for registered MAC address" (allow/deny). To jest to?

yes i allow
Chyba to jednak nie ta zakładka, bo jak wpisałem tu MACki to internet w ogóle zniknął. Podobna tabelka (ale bez funkcji "Access Rule for registered MAC address") jest w zakładce Firewall. Wpisałem MACki tam, net chodzi, ale problemu to nie rozwiązało.
"Znacznie lepiej poruszać się po tej drodze z piwem i chipsami w ręku, z dużą ilością seksu i nad grób dotrzeć wycieńczonym i zużytym, ale z okrzykiem: Było warto! Cóż to była za wspaniała podróż!"
Awatar użytkownika
Hyhy
Weteran
Weteran
Posty: 2611
Rejestracja: 29 mar 2004, 01:41
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hyhy » 15 paź 2009, 14:16

Mac powinien byc wpisany bez spacji i bez zadnych kresek ani innych znakow. A to co ustawiasz to dostep do sieci: komp, ktorego nie dopisales do listy (jego adresu MAC) nie bedzie w ogole dzialal przez ten router.
"Jest taka cierpienia granica, za ktora sie usmiech pogodny zaczyna...Hyhy "

hyhy e(L)o :)
pracocholik
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 391
Rejestracja: 29 lip 2004, 14:14
Skąd: W-Wa - okolice
Płeć:

Postautor: pracocholik » 15 paź 2009, 17:41

Hyhy pisze:Mac powinien byc wpisany bez spacji i bez zadnych kresek ani innych znakow. A to co ustawiasz to dostep do sieci: komp, ktorego nie dopisales do listy (jego adresu MAC) nie bedzie w ogole dzialal przez ten router.


Wszystko zależy od modelu routera i dostępnych opcji konfiguracji - z reguły są przynajmniej 2 możliwości - można dodawać MACe dozwolone i zabronione. W niektórych można bardziej skomplikowane reguły firewall'a/NAT'a/traffic controlling'u tworzyć dla adresów MAC.
(...)

And when you turned to me and smile

You took my breath away

I have never had such a feeling

Such a feeling of complete and utter love

As I do tonight

(...)



Chris de Burgh - Lady in Red

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 378 gości