Męska i kobieca logika

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
Alamakota
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 397
Rejestracja: 07 maja 2010, 15:15
Skąd: Z daleka
Płeć:

Postautor: Alamakota » 07 lis 2011, 10:42

Maverick pisze:
Andrew pisze:Mav - DZIAŁAJĄ I MYSLĄ
Odruchy bezwarunkowe sie nie licza 8)


Nie no, Mav, serio.

Zgadzam się, że kobiety często działaja w oparciu o emocje, w natężeniu zależnym od kobiety i sytuacji, co nie znaczy, że nie myślimy logiczne.
Po prostu często, te emocjonalne porywy wygrywaja nad logicznym myśleniem.

To samo zreszta robia faceci, w stężeniu również zależnym od osobnika i sytuacji, jedynie ogólnie statystycznie mniej takie zachowanie może występować u mężczyzn niż kobiet.

Ty tak specjalnie teraz prowokujesz, żeby kobiety się na Ciebie rzuciły w złości, czy serio wierzysz w to co piszesz? :)
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 07 lis 2011, 13:00

I to i to ;) Lubie dyskusje, a rzucanie sie na mnie kobiet to juz w ogole <pejcz>
Poza tym pisalem ze statystycznego punktu widzenia. Nie twierdze ze kazda kobieta jest nielogiczna i daleko mi do takich uogolnien.
Awatar użytkownika
shaman
Weteran
Weteran
Posty: 2261
Rejestracja: 16 cze 2005, 15:30
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: shaman » 07 lis 2011, 13:55

Kobietami targają emocje częstsze i bardziej narzucające się niż mężczyznami, ale kobiety działają i myślą bardzo logicznie, bo nie pod ich wpływem ale z ich uwzględnieniem.
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 07 lis 2011, 14:18

A ja zauważyłam, ze wielu facetów nie dostrzega wszystkich motywów działania kobiet, by działanie było logiczne musi być o pewne przesłanki oparte. Jeśli obserwator ich nie dostrzega/nie rozumie to odnosi mylne wrażenie, ze sytuacja jest nielogiczna. A nie wszystko czego nie rozumie lub nie ogarnia facet jest nielogiczne.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 07 lis 2011, 18:19

Dokładnie - bardzo wiele facetów tak ma !
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 07 lis 2011, 19:51

Dzindzer pisze:A ja zauważyłam, ze wielu facetów nie dostrzega wszystkich motywów działania kobiet, by działanie było logiczne musi być o pewne przesłanki oparte. Jeśli obserwator ich nie dostrzega/nie rozumie to odnosi mylne wrażenie, ze sytuacja jest nielogiczna. A nie wszystko czego nie rozumie lub nie ogarnia facet jest nielogiczne.
Poznań sprowadził autobusy z Norwegii, przy wygodnym siedzeniu blisko wejścia jest tabliczka z napisem po norwesku ahgu hguytr wqaret. Co tam jest napisane?
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 07 lis 2011, 21:53

Maverick pisze:Co tam jest napisane?
A kto w to wnika skoro to Poznań? :|
Dzindzer pisze:A ja zauważyłam, ze wielu facetów nie dostrzega wszystkich motywów działania kobiet, by działanie było logiczne musi być o pewne przesłanki oparte. Jeśli obserwator ich nie dostrzega/nie rozumie to odnosi mylne wrażenie, ze sytuacja jest nielogiczna. A nie wszystko czego nie rozumie lub nie ogarnia facet jest nielogiczne.
No bo tak jest. Są różne logiki. W tym kobiece rozumowanie - bardziej emocjonalne. Zaś coś co nie ma punktu podparcia będzie nielogicznym dla faceta.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 07 lis 2011, 22:45

księżycówka pisze:A kto w to wnika skoro to Poznań?
Co bylo do udowodnienia <pijak> Nie mam wiecej pytan 8)
Awatar użytkownika
Alamakota
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 397
Rejestracja: 07 maja 2010, 15:15
Skąd: Z daleka
Płeć:

Postautor: Alamakota » 07 lis 2011, 23:25

Maverick pisze:Poznań sprowadził autobusy z Norwegii, przy wygodnym siedzeniu blisko wejścia jest tabliczka z napisem po norwesku ahgu hguytr wqaret. Co tam jest napisane?


"ahgu hguytr wqaret" :P

Mav, nie masz racji i tyle.
Kosza dostałeś ostatnio, stąd ten cynizm bez poparcia faktów?
Bo w sumie tak upartego na taką głupotę, to jeszcze Cię nie "widziałam" tutaj.
Czarł prysł :)

[ Dodano: 2011-11-07, 23:29 ]
Dzindzer pisze:A ja zauważyłam, ze wielu facetów nie dostrzega wszystkich motywów działania kobiet, by działanie było logiczne musi być o pewne przesłanki oparte. Jeśli obserwator ich nie dostrzega/nie rozumie to odnosi mylne wrażenie, ze sytuacja jest nielogiczna. A nie wszystko czego nie rozumie lub nie ogarnia facet jest nielogiczne.


Zgadzam się.
Dodajmy do tego jeszcze kwestię intuicji i większość facetów w ogóle już wymięknie :)

A intuincja to nic innego, jak analiza danych, tyle że przeprowadzona w tle. W sumie nawet kobieta sama świadomie często nie dojdzie, jak owa analiza danych została przeprowadzona i jakie dane zostały użyte, ale wynik może być lepszy od wyniku świadomych analiz :)
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 08 lis 2011, 06:19

Wszystkie takie logicznie myslace jestescie, a zagadki ktorej rozwiazanie zajelo mi mniej niz 5 sekund i sprawdzajacej logiczne myslenie nie potraficie rozwiazac. Uznalem ze zamiast czczo rozmawiac o tym ze kobiety to wspaniale logiczne istoty przepelnione intuicja ktora tez jest oczywiscie logika, a jedynie facet tego nie rozumie, lepiej zrobic test. Na razie dwie oblaly.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 08 lis 2011, 06:39

Maverick, a kto tu w ogóle próbował Twoją zagadkę rozwiązać?
Ostatnio zmieniony 08 lis 2011, 06:39 przez ksiezycowka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 08 lis 2011, 08:19

Andrew pisze:czekam dlaej na coś konkretnego

Konkretniej nie mogę już <przytul>
Maverick pisze:Odruchy bezwarunkowe sie nie licza

Miałeś na myśli siku, kupę i oddychanie? [:D]
Maverick pisze:Poznań sprowadził autobusy z Norwegii, przy wygodnym siedzeniu blisko wejścia jest tabliczka z napisem po norwesku ahgu hguytr wqaret. Co tam jest napisane?

Ale po co taki cyrk na forum? Jakbyś nie znał nas... Poza tym - cienki ten test [:D] Ten norweski też jakiś dziwny jest i aż zapytam moją Martynę, bo mieszka w Norwegii, czy nie przekombinowałeś [:D]
Ostatnio zmieniony 08 lis 2011, 08:20 przez Mona, łącznie zmieniany 1 raz.
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"

Joe Cocker
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 08 lis 2011, 08:48

księżycówka pisze:Maverick, a kto tu w ogóle próbował Twoją zagadkę rozwiązać?
Wszyscy wiemy ze gdybys chciala to bys np odkryla technologie teleportacji. Nie zrobilas tego tylko dlatego ze nie chcesz <aniolek>
Mona pisze:Ale po co taki cyrk na forum? Jakbyś nie znał nas... Poza tym - cienki ten test Ten norweski też jakiś dziwny jest i aż zapytam moją Martynę, bo mieszka w Norwegii, czy nie przekombinowałeś
Gdyby byl cienki to bys napisala odpowiedz. I od razu uprzedze - rownei dobrze mogloby pisac ze to po wegiersku albo finsku, bez znaczenia dla wartosci logicznej zagadki.
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 08 lis 2011, 09:11

Maverick pisze:I od razu uprzedze - rownei dobrze mogloby pisac ze to po wegiersku albo finsku, bez znaczenia dla wartosci logicznej zagadki.

Dzięki! <diabel>
Mav, weź sie spotkaj z jakąś niezbyt logicznie myślącą... <piwko>
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"



Joe Cocker
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 08 lis 2011, 20:11

Taaa. Ja po prostu chcialem poddac probie te slynna kobieca logike.
Smile8
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 161
Rejestracja: 15 gru 2009, 15:50
Skąd: Stąd
Płeć:

Postautor: Smile8 » 08 lis 2011, 21:32

Maverick piona. 100% racji ^^
Uważam że nie ma się czego wstydzić. Nie do końca wiem czy wszystko rozumiem ale tłumaczenie że tzn. kobieca intuicja to nic innego jak wysoko wykwalifikowana analiza, z dogłębnie zbadanym ryzykiem oraz niebanalnym wykresem procentowym jak dla mnie jest głupie. Przyznaje że facet nie wszystko rozumie to co kobiety wymyślają ale taka jest natura. Kobiety są złożone i zawiłe a faceci prości jak druty, po co jakiekolwiek tłumaczenia skoro to jest wiadome od 8743 tysięcy lat.
W roku pańskim 1314
patrioci ze Szkocji, zagłodzeni i w mniejszości, zaatakowali pola Bannockburn,
Walczyli jak waleczni poeci,
Walczyli jak Szkoci
i wywalczyli sobie wolność.
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 08 lis 2011, 21:39

Maverick pisze:Taaa. Ja po prostu chcialem poddac probie te slynna kobieca logike.

Ale to tylko Ty chciałeś, bo kobiety tutaj, widać, nie. Nie wiem, dlaczego sądziłeś, że akurat nas trzeba sprawdzić. Mav, obudź się!
Temat dotyczy pettingu, a podobno do tego logika nie jest potrzebna.
Smile8 pisze:a faceci prości jak druty

Dlaczego obrażasz facetów?
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"



Joe Cocker
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 08 lis 2011, 22:14

Dlaczego obrażasz facetów?

Pewnie nie chciał ich obrazić, on tylko ocenia ich przez swój pryzmat.

Mav czemu sądzisz, ze któraś z kobiet zechce Ci coś udowadniać?
Po co ?
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 08 lis 2011, 22:41

Dzindzer pisze:Mav czemu sądzisz, ze któraś z kobiet zechce Ci coś udowadniać?
Po co ?
Bo napisanie odpowiedzi to napisanie kilku wyrazow, a tlumaczenie sie ze nie chce sie nic udowadniac, ze to ponizej godnosci i w ogole znacznie wiecej = wygodniej po prostu napisac odpowiedz.
Ale jak juz pisalem wczesniej, zapewne kazda z Was stworzylaby urzadzenie umozliwiajace podroze z wykorzystaniem teorii strun, ale po prostu nie chcecie. Nie ze nie potraficie, nie. To zwykly brak checi.

[ Dodano: 2011-11-08, 22:42 ]
Smile8 pisze:Maverick piona. 100% racji ^^
BTW: Ty znasz odpowiedz? <diabel>
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 08 lis 2011, 22:42

[:D] albo ja jestem za stary , albo ktoś sobie petle na szyje załozył i mysli ze to krawat <diabel>
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 08 lis 2011, 23:50

Maverick pisze: a tlumaczenie sie ze nie chce sie nic udowadniac, ze to ponizej godnosci i w ogole znacznie wiecej

Poniżej mojej godności jest jedzenie ze śmietnika.
Maverick pisze:Nie ze nie potraficie, nie.

Ja bym nie potrafiła.

Maverick pisze:BTW: Ty znasz odpowiedz? <diabel>

Wątpię
Smile8
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 161
Rejestracja: 15 gru 2009, 15:50
Skąd: Stąd
Płeć:

Postautor: Smile8 » 09 lis 2011, 01:17

Maverick pisze:BTW: Ty znasz odpowiedz?

Nie, wpisałem w google i nie znalazłem więc przyznaję się że po prostu nie zamiast szukać karnych okrążeń aby uniknąć prostej odpowiedzi i hooy.
Dzindzer pisze:Wątpię

O kleopatro podaj abym wiedział na przyszłość.
W roku pańskim 1314

patrioci ze Szkocji, zagłodzeni i w mniejszości, zaatakowali pola Bannockburn,

Walczyli jak waleczni poeci,

Walczyli jak Szkoci

i wywalczyli sobie wolność.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 09 lis 2011, 06:47

Maverick pisze:Bo napisanie odpowiedzi to napisanie kilku wyrazow, a tlumaczenie sie ze nie chce sie nic udowadniac
Ja osobiście po prostu się uśmiałam zmęczona po 10 h pracy, meczu i 3 piwach. Przyczepiłam się zaś do Poznania, którego nie trawię i nie znoszę, jak również tych jego mieszkańców, których miałam okazję poznać. O tym, że Ty na serio oczekujesz odpowiedzi nawet nie pomyślałam. Ale tak, teleporty bym budowała tylko mi się nie chce. Trzymaj się swojej wersji. <aniolek>
Maverick pisze:znasz odpowiedz?
Nie znam. U mnie wszelkie logiczne zagadki zawsze leżały i kwiczały.
Ostatnio zmieniony 09 lis 2011, 06:48 przez ksiezycowka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 09 lis 2011, 07:47

Widac z logika u mezczyzn bywa tez nie zawsze najlepiej. No nic to, nawet wszak nie probowalem przeprowadzac miarodajnego badania, po prostu przyszla mi do glowy ta zagadka.
Na tabliczce z pewnoscia pisze miejsce dla osoby niepelnosprawnej... Wygodne i blisko wejscia - takie wlasnie te miejsca w srodkach komunikacji publicznej sa.
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 09 lis 2011, 08:29

Maverick pisze:Na tabliczce z pewnoscia pisze

Chyba żeby oznaczało to "wyprodukowano dla norwegian bus" lub ewentualnie było projektem artystycznym jak ten :D

Za mało zmiennych bierzesz pod uwagę :D
Ostatnio zmieniony 09 lis 2011, 08:30 przez pani_minister, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 09 lis 2011, 09:16

Maverick pisze:po prostu przyszla mi do glowy ta zagadka.

No, jeśli Ty wg takich testów dobierasz damskie towarzystwo, to ja nie dziwię się już Twojej opini nt kobiet [:D]
Mav! <macias>
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"



Joe Cocker
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 09 lis 2011, 10:35

pani_minister pisze:Chyba żeby oznaczało to "wyprodukowano dla norwegian bus" lub ewentualnie było projektem artystycznym jak ten

Za mało zmiennych bierzesz pod uwagę
Moze pisac cokolwiek, ale logika podpowiada ze jest napisane wlasnie to.
Mona pisze:No, jeśli Ty wg takich testów dobierasz damskie towarzystwo, to ja nie dziwię się już Twojej opini nt kobiet
Mav!
Naprawde rece mi opadaja na tego typu insynuacje. Nie dobieram kobiet pod katem tego jak rozwiazuja zagadki logiczne, chocby dlatego ze logika jest cecha meska a ja wole jak u kobiety dominuja te kobiece ;)
Ostatnio zmieniony 09 lis 2011, 10:36 przez Maverick, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Alamakota
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 397
Rejestracja: 07 maja 2010, 15:15
Skąd: Z daleka
Płeć:

Postautor: Alamakota » 09 lis 2011, 11:12

Maverick pisze:Widac z logika u mezczyzn bywa tez nie zawsze najlepiej. No nic to, nawet wszak nie probowalem przeprowadzac miarodajnego badania, po prostu przyszla mi do glowy ta zagadka.
Na tabliczce z pewnoscia pisze miejsce dla osoby niepelnosprawnej... Wygodne i blisko wejscia - takie wlasnie te miejsca w srodkach komunikacji publicznej sa.


Na zimną, czystą logikę,odpowiedź na Twoje pytanie brzmi: "ahgu hguytr wqaret". TO włąśnie _jest napisane_.
A co to _znaczy_, to już inna bajka.

Ponadto, "z pewnością", to jednak nie fakt.
O dupę roztrzaść Twoją logikę, wymyśliłeś sobie jakąś kijową zagadkę, i uważasz, że jesteś mistrzem logiki :)

Na tabliczce mogło być napisane "nie rozmawiać z kierowcą", bo wygodne siedzenie blisko wejścia to też siedzenie kierowcy.

Twoje "założenia", nic z czystą logiką wspólnego nie mają.

Smile - poczytaj trochę o intucji.Nawet głupia Wiki o tym pisze. Nasz móżg (męski czy żeński) przeprowadza dużo operacji w tle, o których nie myślimy. Możemy myśleć o tym, że oddychamy, natomiast już mało kto potrafi kontrolować bicie serca, trawienie w żołądku, przepływ hormonów. A móżg to wszystko ogarnia. I wiele, wiele więcej.

Mówienie, że faceci są prości jak druty, jest nie tylko obrazą, ale też kłamstwem.

Z własnego doświadczenia wiem, że czym bardziej facet zapiera się, że jest taki full logiczny i nie emocjonalny, tym bardziej ryczy, jak kobieta odchodzi i jest rozwalony emocjonalnie przez następną połowę życia. Bardzo często kobiety kierują się emocjami czy właśnie intuicją w pierdołowatych codziennych sprawach, ale jak przychodzi co do czego, to właśnie są "zimne i wyrachowane" podejmując istotne decyzje. Nie zawsze, ale często.

Ja zawsze powtarzam, że mężczyźni i kobiety są inni, myślą inaczej, reagują inaczej itp. Statystycznie, można wyprowadzić pewne cechy bardziej kobiece i bardziej męskie.

Natomiast takie gadanie "kobiety nie są logiczne", "faceci są prości", wpienia mnie po prostu na potęgę, bo jest gadaniem pierdół bez podstaw. Żałosną próbą ogarnięcia tych różnic, poprzez ich okrojenie ze wszystkiego, czego nie rozumiemy.

Mav, myślałam że stać Cię na więcej.
Ostatnio zmieniony 09 lis 2011, 11:14 przez Alamakota, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 09 lis 2011, 12:05

Alamakota pisze:Na zimną, czystą logikę,odpowiedź na Twoje pytanie brzmi: "ahgu hguytr wqaret". TO włąśnie _jest napisane_.
A co to _znaczy_, to już inna bajka.

Ponadto, "z pewnością", to jednak nie fakt.
O dupę roztrzaść Twoją logikę, wymyśliłeś sobie jakąś kijową zagadkę, i uważasz, że jesteś mistrzem logiki

Na tabliczce mogło być napisane "nie rozmawiać z kierowcą", bo wygodne siedzenie blisko wejścia to też siedzenie kierowcy.

Twoje "założenia", nic z czystą logiką wspólnego nie mają.
Ta zagadke zadal wykladowca na UAMie w Poznaniu na zajeciach z logiki, ale rozumiem ze na logice znasz sie lepiej od niego (w koncu jestes kobieta <pijak> ) ;)
Awatar użytkownika
Alamakota
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 397
Rejestracja: 07 maja 2010, 15:15
Skąd: Z daleka
Płeć:

Postautor: Alamakota » 09 lis 2011, 12:30

Maverick pisze:
Alamakota pisze:Na zimną, czystą logikę,odpowiedź na Twoje pytanie brzmi: "ahgu hguytr wqaret". TO włąśnie _jest napisane_.
A co to _znaczy_, to już inna bajka.

Ponadto, "z pewnością", to jednak nie fakt.
O dupę roztrzaść Twoją logikę, wymyśliłeś sobie jakąś kijową zagadkę, i uważasz, że jesteś mistrzem logiki

Na tabliczce mogło być napisane "nie rozmawiać z kierowcą", bo wygodne siedzenie blisko wejścia to też siedzenie kierowcy.

Twoje "założenia", nic z czystą logiką wspólnego nie mają.
Ta zagadke zadal wykladowca na UAMie w Poznaniu na zajeciach z logiki, ale rozumiem ze na logice znasz sie lepiej od niego (w koncu jestes kobieta <pijak> ) ;)


Nie wiem w jakiej formie on ją zadał.
Jeśli w takiej jak Ty to zrobiłeś - to chyba faktycznie znam się lepiej.

Po pierwsze - forma zadania pytania - jak już wspomniałam, odpowiedź na pytanie "co tam jest napisane?" brzmi "ahgu hguytr wqaret".

Po drugie - kwestia opisu sytuacji. Jeśli jesteś w autobusie, widzisz to siedzenie, dostajesz trochę więcej informacji niż "wygodne, blisko wejścia". Na podstawie tych informacji, możesz dojść do wniosku, jakim jest odpowiedź na pytanie. Na podstawie tego krótkiego opisu, nie sposób znaleźć jedną słuszną odpowiedź, gdyż przykładowo podana przeze mnie ma rónież sens, a pewnie znalazło by się i kilka innych. Zależy od umiejscowienia siedzenia w autobusie, jego wyglądu, wyglądu i umiejscowienia tabliczki itp.
Logika to także umiejętność , za wikipedią "jasnego i ścisłego formułowania myśli". Zakładanie jednej z wielu możliwych odpowiedzi, jako tej jedynie słusznej, nie jest logiką.
Ostatnio zmieniony 09 lis 2011, 12:39 przez Alamakota, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 338 gości