Aborcja

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Ktosiek
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 10
Rejestracja: 18 kwie 2006, 15:28
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Ktosiek » 18 kwie 2006, 17:49

Maverick:

Ktosiek napisał/a:
Do wszystkich, ktorzy twierdza, ze zygota to pelnowartosciowy czlowiek:
Wiecie, ze okolo polowa ciaz konczy sie poronieniem

To ze ginie oznacza ze nie moze byc czlowiekiem? Wybacz, ale o dziwo 100% ludzi kiedys zginie.

Chcialem napisac, ze moze ale nie musi byc czlowiek i zakladanie tego na poczatku ciazy jest troche naciagane.

Ktosiek napisał/a:
Wiecie, ze zygota (maly czlowieczek ) moze zmienic sie...

...w obcego???


Mam nadzieje, ze dalsza dyskusja nie bedzie tak wygladala...
Tak, w obcego... Nie mozna zakladac, ze kazda zygota bedzie dzidziusiem.

Ktosiek napisał/a:
Co za bzdury z tym syndromem poaborcyjnym?

sa ludzie ktorzy morduja innych i tez nei maja z tego powodu wyrzutow sumienia.

Zakladam, ze piszesz to, bo nie przeczytales tekstu pod linkami, ktore podalem.
Specjalnie dla Ciebie zacytuje troche:
"Znaczące psychiczne skutki po aborcji są rzadkie, jak dowiodły prawidłowe pod względem metodologicznym badania w USA czy Europie. Ostatni przegląd literatury przedmiotu potwierdza ten wniosek. Zdiagnozowana choroba psychiczna i związana z tym hospitalizacja występuje rzadziej po aborcji niż po porodzie. Z dużych i długotrwałych badań brytyjskich wynika, że psychoza po porodzie zdarza się przeciętnie w 1.7 przypadkach na 1000 zaś po aborcji w 0,3 przypadkach na 1000. Znaczący rozstrój psychiczny po aborcji zdarza się najczęściej u kobiet, które były psychicznie chore przed aborcją, które przerwały ciążę w wyniku nacisków zewnętrznych albo przerwały ciążę w niesprzyjających okolicznościach np. kiedy zostały opuszczone przez partnera".
Warto wspomnieć, że w badaniach brytyjskich badano cztery grupy kobiet: 6,151 kobiet, które nie domagały się aborcji, 6,410 kobiet, które przerwały ciążę, 379 kobiet, którym odmówiono aborcji oraz 371 kobiet, które najpierw zdecydowały się na aborcję, ale potem zmieniły zdanie. Do podobnych wniosków doprowadziły badania duńskie przeprowadzone na całej populacji kobiet w wieku 15-49 (prawie 1,17 mln)". - Zrodla sa podane na stronie.

Jak widzisz to, ze nie mam z tego powodu zadnych zlych nastrojow i koszmarow jest calkiem normalne. Szkoda, ze tylu ludzi ulega tak misternej propagandzie.
Zreszta porownanie mordu do aborcji dla mnie jest ostro naciagane.

Zlotooka Kotko:
Widze, ze raczej nie podyslutujemy na ten temat, zbyt emocjonalnie podchodzisz do tego.
Dla mnie jest to przerazajace jak ktos mowi o zabiciu dziecka jak o wyrwaniu zeba. <boje_sie> Ot, przeszkadzalo to sie p o z b y l e m.

Dziecka? Paro tygodniowy plod nie jest dzieckiem. Moze nim byc, ale moze sie takze przeobrazic w bardzo groznego pasozyta, ktory moze spowodowac nawet smierc.

Cytat:
Jeżeli zbieramy kasztany, czy też żołędzie w parku/lesie, czy ktokolwiek zarzuci nam wycinanie drzew?

Przepraszam ale czy to jedyne zdanie ktore zrozumialas? Moze napiszesz cos na temat?

Dla mnie aborcja jest oznaka niedojrzalosci, nieodpowiedzialnosci i swoistego gowniarstwa.

Dla mnie nie... Jest bardzo ciezkim okresem i nie mnie jest osadzac czy ktos podjal dobra lub zla decyzja. Zreszta nie lubie osadzac w ogole - nigdy nie zna sie przeciez wszystkich faktow.

I na koniec troche przemyslen:
Roznica zdan na temat aborcji wynika z roznego definiowania pojecia czlowieczenstwa , lub moze braku definicji.
Dla mnie istota czlowieczenstwa jest SWIADOMOSC. W mysl zasady "jestem bo mam swiadomosc ze mysle"
Psychologowie okreslaja ze swiadomosc pojawia sie u czlowieka ok. 2 roku zycia. Zatem czy wczesniej mozna go nazwac czlowiekiem ?
Gdzie przyjac granice ochrony prawnej istoty mogacej juz byc czlowiekiem.
Sadze ze przyjecie jej z pewnym marginesem bledu ( by go nie popelnic ) jest zasada rozsadna.
Dlatego dziecko powinno podlegac ochronie prawnej od momentu porodu ze wzgledu na ten margines bledu wlasnie.
Definiowanie czlowieczenstwa jako zestawu genow to absurd.
Uwazam ze ludzkiemu zarodkowi blizej jest do naci pietruszki niz do samo swiadomej istoty ( pies , owca ).
Dlatego madrzej jest zaakceptowac zakaz zabijania psow i owiec niz zakaz aborcji i scinania naci pietuszki.
Jezeli zdefiniowac czlowieczenstwo jako zestaw genow to co z komorkami naszego ciala ktore tracimy. Czyzby zakaz chodzenia do fryzjera?
Kontrola urodzen w takiej czy innej formie to koniecznosc.
Nasza planeta ma ograniczona powierzchnie.
Pomijajac ekonomie , nie jestesmy w stanie zwiekszac w nieskonczonosc produkcji zywnosci.
W krajach wysoko rozwinietych gdzie swiadomosc spoleczna opiera sie na solidnym wyksztaceniu i dostepnosci do antykoncepcji przyrost naturalny jest niewielki.
Predzej czy pozniej beziemy musieli zaczac stosowac anyukoncepcje i aborcje , albo zmienic zwyczaje kulinarne i zaczac sie zjadac nawzajem.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 18 kwie 2006, 18:06

tanebo pisze:odpowiedzialności. Że człowiek nie chce sobie życia psuć i swojemu nieplanowanemu (niechcianemu) dziecku to oznaka nieopdowiedzialności?


to oczywiste :D <browar>

złotooka kotka pisze:Wiesz sa ludzie, ktory bez wahania wpakuja komus kulke w leb' bo "przeszkadza" i zadnych wyrzutow po tym nie maja


"komuś" a "prawdziwej kanalii" robi wielką różnicę. Tak, byłbym zdolny zabić. Jestem tego pewny. Bez większych wyrzutów sumienia. Ale w obronie własnej lub bliskich. Podciąganie pod to aborcji i pozbycia się zygoty to prostacka demagogia.
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow

Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!

http://www.piotrlabuz.pl/
http://michalpasterski.pl/
http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 18 kwie 2006, 18:33

tanebo pisze:odpowiedzialności. Że człowiek nie chce sobie życia psuć i swojemu nieplanowanemu (niechcianemu) dziecku to oznaka nieopdowiedzialności?

a skad pewnosc iż zycie bedzie zepsute ?
trzeba se zastanowic , dlaczego ciaze sie przerywa , bo dla mnie ciaze sie przerywa ze strachu , przed rozicami , srodowiskiem ....czyli to bardziej dla mnie tchurzostwo , niz nieodpowiedzialnoosc .
dziś jesli człek ma normalną rodzine , sam nigdy nie zostanie
Tego posta pisze nie czytajac tematu , wiec nie znam powodów pzrerwania ciazy , jesli jest inaczej niz domniemam , to post nalezy uznac za niebyły <browar>
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
złotooka kotka
Weteran
Weteran
Posty: 1141
Rejestracja: 06 maja 2005, 15:26
Skąd: Lenenja
Płeć:

Postautor: złotooka kotka » 18 kwie 2006, 19:04

Ktosiek pisze:Dla mnie istota czlowieczenstwa jest SWIADOMOSC. W mysl zasady "jestem bo mam swiadomosc ze mysle"

Czyli wszystkich w pewien sposob niepelnosprawnych, chorych psychicznie itd. do gazu? Dziekuje, ja postoje.
Ktosiek pisze:Dlatego dziecko powinno podlegac ochronie prawnej od momentu porodu ze wzgledu na ten margines bledu wlasnie.

Ale dlaczego porodu? A co z wczesniakami? Takimi ktore urodzily sie w czasie gdy "normalne" dziecko, a przepraszam "dziecko", jest w brzuchu?

Ktosiek pisze:Jezeli zdefiniowac czlowieczenstwo jako zestaw genow to co z komorkami naszego ciala ktore tracimy. Czyzby zakaz chodzenia do fryzjera?

Wiesz, z tego co tracisz u fryzjera raczej nowa samodzielna istota nie wyrasta. Nie raz obcinalam wlosy, ucielam sobie kawalek skory, leciala mi krew, ale po moim mieszkaniu jeszcze nie biegaja male wlosowce, skorowce ani krwiowce.

TedBundy pisze:"komuś" a "prawdziwej kanalii" robi wielką różnicę. Tak, byłbym zdolny zabić. Jestem tego pewny. Bez większych wyrzutów sumienia. Ale w obronie własnej lub bliskich. Podciąganie pod to aborcji i pozbycia się zygoty to prostacka demagogia.

Calkiem nie zrozumiales. Pisalam o "pozbywaniu sie" kogos ze wzgledu na korzysci ekonomiczne (dzieciak slono kosztuje), przekonaniowych (bo co ludzie powiedza, panna z brzuchem) etc.
Wiesz Ted, ja raczej nie spotkalam sie z plodami-mordercami, ktore trzebaby zabijac w obronie wlasnej.



Aborcja to czysty egoizm. Nie chce bo mi tak wygodniej. Bo mam, to, to , to na glowie. Mysli sie tylko i wylocznie o sobie. A takiego egocentryzmu i bufonerstwa nie trawie w zadnej postaci.

Naprawde malo ludzi ma lekko w zyciu. Mi samej sie nigdy nie przelewalo. Moi rodzice wcale nie mogli mi dac "wszystkiego".
Wystarczy popatrzec na to forum, wiele osob ma lub mialo trudna sytuacje, problemy z rodzicami, biede, alkoholizm w rodzinie. Ile z tych osob zapytanych czy chcialoby sie nienarodzic odpowie twierdzaco? Niewiele.

I o to wlasnie chodzi. Tlumaczenie, ze przeprowadze aborcje, bo nie moge dac odpowiednio duzo dziecku to bzdura. Przy minimum checi sie da. Tylko sie wlasnie nie chce ze wzgledow chronienia wlasnej dupy. Dla mnie to jest zalosne.

Akcja-reakcja.
Jak sie pieprze to musze miec swiadomosc, ze moge byc w ciazy. I z pelna odpowiedzialnoscia decyduje sie albo na seks albo na celibat. Jesli ktos tego nie przyjmuje to dla mnie jest zalosnym, nieodpowiedzialnym egoista.
Tyle.
off// w razie potrzeby kontaktu pisac na zlotooka_kotka@o2.pl
Awatar użytkownika
olecxka
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 266
Rejestracja: 07 mar 2006, 21:05
Skąd: Wrocław
Płeć:

Postautor: olecxka » 18 kwie 2006, 19:47

Ja nie czytałam postów (nie mam dzisiaj na to siły), powiem tylko co sama na ten temat myślę. Cóż, aborcja jest złem, zabija się w ten sposób nie wiem czy człowieka czy dziecko czy co, ale zabija się życie a to jest złe. Powinno się myśleć przed i zabezpieczać się i ja jestem właśnie za taką opcją. Niestety świat nie jest doskonały, zdarzają się w życiu różne sytuacje i myślę że każdy przypadek należy ropatrywać oddzielnie. Różnie to bywa. Tyle z mojej strony
Mężczyźni są szalenie nielogiczni.
Twierdzą, że wszystkie kobiety są takie same,
lecz to nie przeszkadza im ciągle je zmieniać
S.G.Colette
Awatar użytkownika
Mysiorek
Weteran
Weteran
Posty: 5887
Rejestracja: 14 lip 2004, 11:22
Skąd: z wykopalisk
Płeć:

Postautor: Mysiorek » 18 kwie 2006, 19:58

tanebo pisze:Że człowiek nie chce sobie życia psuć i swojemu nieplanowanemu (niechcianemu) dziecku to oznaka nieopdowiedzialności?

Skupiłeś się ?? Właśnie PSUJE je temu dziecku mordując je, nie psując sobie!
To dziecko już przechodzi do historii. Następne znowu będzie 1 dla Ciebie, ale NIE tym samym. (może będzie to Twój kat, a nie twoja duma <diabel> )
KOCHAJ...i rób co chcesz!
Awatar użytkownika
olecxka
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 266
Rejestracja: 07 mar 2006, 21:05
Skąd: Wrocław
Płeć:

Postautor: olecxka » 18 kwie 2006, 20:05

Mysiorek pisze:Właśnie PSUJE je temu dziecku mordując je, nie psując sobie!

Niedobrze mi jak to czytam. Przeraża mnie taka postawa. :(
Mężczyźni są szalenie nielogiczni.

Twierdzą, że wszystkie kobiety są takie same,

lecz to nie przeszkadza im ciągle je zmieniać

S.G.Colette
Awatar użytkownika
Mysiorek
Weteran
Weteran
Posty: 5887
Rejestracja: 14 lip 2004, 11:22
Skąd: z wykopalisk
Płeć:

Postautor: Mysiorek » 18 kwie 2006, 20:26

olecxka pisze:Niedobrze mi jak to czytam. Przeraża mnie taka postawa.

To idź się wyrzygać, wróć i napisz coś merytorycznego.
KOCHAJ...i rób co chcesz!
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 18 kwie 2006, 20:31

Mysiorek , zle ja zrozumiales <hahaha> <mlotek>
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
olecxka
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 266
Rejestracja: 07 mar 2006, 21:05
Skąd: Wrocław
Płeć:

Postautor: olecxka » 18 kwie 2006, 20:36

Mysiorek pisze:To idź się wyrzygać,

Wyrzygałam się
Mysiorek pisze:napisz coś merytorycznego.

cholera wie co uznasz za merytoryczne. Ale kij, rozwinę poprzednią myśl. A więc chodziło mi o to że cytowane przeze mnie zdanie było bardzo poruszające, wpłynęło na moją wyobraźnię. Nie odczytałam tego banajmniej jako Twój pogląd, raczej ironiczny komentarz do wypowiedzi tanebo. Mam rację? Może po prostu źle czytam? Albo piszę zbyt szybko, pod wpływem impulsu i jestem źle rozumiana?
Mężczyźni są szalenie nielogiczni.

Twierdzą, że wszystkie kobiety są takie same,

lecz to nie przeszkadza im ciągle je zmieniać

S.G.Colette
Awatar użytkownika
Mysiorek
Weteran
Weteran
Posty: 5887
Rejestracja: 14 lip 2004, 11:22
Skąd: z wykopalisk
Płeć:

Postautor: Mysiorek » 18 kwie 2006, 20:57

olecxka pisze:przeze mnie zdanie było bardzo poruszające, wpłynęło na moją wyobraźnię.

Przepraszam :)
olecxka pisze:raczej ironiczny komentarz

Nie. To nie była ironia. To życie ...
:)
KOCHAJ...i rób co chcesz!
Awatar użytkownika
mrt
Weteran
Weteran
Posty: 3354
Rejestracja: 31 lip 2004, 22:44
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: mrt » 18 kwie 2006, 21:30

tanebo pisze:Dla mnie aborcja to oznaka dojrzałości i odpowiedzialności. Że człowiek nie chce sobie życia psuć i swojemu nieplanowanemu (niechcianemu) dziecku to oznaka nieopdowiedzialności? To oznaka odpowiedzialności i dojrzałości, wy za to jesteście zbyt słabi, nieodpowiedzialni i niedojrzali żeby nawet dopuścić do siebie myśl o aborcji.
Dawno nikt mnie tak nie rozbawił. "Aborcja to oznaka dojrzałości i odpowiedzialności"... Ha, ha, ha!

I naprawdę nie uważasz, że aborcja jest:
a) w większości przypadków oznaką debilizmu, bo zamiast się zastanawiać przed, to ktoś wolał sobie zrobić dobrze i chęć orgazmu mózg mu zalała,
b) w pozostałych przypadkach oznaka słabości, bo panienka nie jest w stanie wychować swojego dziecka, jeśli jest ono wynikiem gwałtu?
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 18 kwie 2006, 21:33

mrt pisze:w pozostałych przypadkach oznaka słabości, bo panienka nie jest w stanie wychować swojego dziecka, jeśli jest ono wynikiem gwałtu?


trudno, by wychowywała bachora, którego przyjście na świat kojarzyć jej się będzie ze swoim bólem i cierpieniem, które jest niechciane. Co za bzdury..... <evilbat>
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow



Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!



http://www.piotrlabuz.pl/

http://michalpasterski.pl/

http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
tweetuś_18
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 199
Rejestracja: 26 mar 2006, 18:25
Skąd: z daleka ;o)
Płeć:

Postautor: tweetuś_18 » 18 kwie 2006, 21:35

nie czytałam wszystkich postów ale co do aborcji to jestem na NIE!!! Człowiek zyje od poczecia i ma do tego prawo... jezeli nie ma sie kasy to mozna oddac dziecko do adopcji (wiecie ile rodzin chciało by miec dzieci a nie może)? nigdy w zyciu nie zdecydowałabym sie na aborcje... ale każdy ma swoje zdanie na ten temat i nie potępiam ludzi którzy wybrali aborcje!
Miłość jest dziką siłą.kiedy próbujemy ją okiełznać, pożera nas. Kiedy próbujemy ją uwięzić, czyni z nas niewolników. Kiedy próbujemy ją zrozumieć, miesza nam w głowach!
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 18 kwie 2006, 21:37

tweetuś_18 pisze:Człowiek zyje od poczecia i ma do tego prawo...


człowiek, a nie zlepek komórek, czy inszy embrion <evilbat> Coś, co nie myśli i nie czuje, człowiekiem nie jest. I darujmy sobie od razu demagogię i przekonywanie mnie, że zarodek czuje i myśli <diabel>
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow



Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!



http://www.piotrlabuz.pl/

http://michalpasterski.pl/

http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
Mysiorek
Weteran
Weteran
Posty: 5887
Rejestracja: 14 lip 2004, 11:22
Skąd: z wykopalisk
Płeć:

Postautor: Mysiorek » 18 kwie 2006, 21:46

TedBundy pisze:że zarodek czuje i myśli

A jakie to ma znaczenie? Jakie ma znaczenie, że Twóje 2-miesięczne dziecko nie myśli? Jakie to ma dla Ciebie znaczenie? Kim jest ktoś dla kogo własne dziecko nie ma znaczenia? To 40-letnie, 20-letnie, 2 miesięczne, czy to, które za 21 lat będzie mieć 20? , a za rok 4 miesiące ?? To jest TO dziecko i każde inne będzie inne. Tego, już nie będziesz miał. Nigdy.
KOCHAJ...i rób co chcesz!
Awatar użytkownika
tweetuś_18
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 199
Rejestracja: 26 mar 2006, 18:25
Skąd: z daleka ;o)
Płeć:

Postautor: tweetuś_18 » 18 kwie 2006, 21:52

TedBundy pisze:zlepek komórek

ale z tego zlepka powstaje człowiek, i abarcja uniemożliwia jego powstanie!!! a co jeżeli twoi rodzice zdecydowaliby sie na aborcje... przeciez tez byłeś tylko zlepkiem komórek!
Miłość jest dziką siłą.kiedy próbujemy ją okiełznać, pożera nas. Kiedy próbujemy ją uwięzić, czyni z nas niewolników. Kiedy próbujemy ją zrozumieć, miesza nam w głowach!
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 18 kwie 2006, 21:58

tweetuś_18 pisze: a co jeżeli twoi rodzice zdecydowaliby sie na aborcje...


to by mnie nie było :) Albo egzystowałbym w innej postaci, tudzież sferze astralnej <diabel>

Mysiorek pisze:Kim jest ktoś dla kogo własne dziecko nie ma znaczenia?


ma. Ogromne. Ale dziecko - planowane, chciane, kochane. A nie embrion.
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow



Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!



http://www.piotrlabuz.pl/

http://michalpasterski.pl/

http://www.mateuszgrzesiak.pl/
złotooka kotka
Weteran
Weteran
Posty: 1141
Rejestracja: 06 maja 2005, 15:26
Skąd: Lenenja
Płeć:

Postautor: złotooka kotka » 18 kwie 2006, 22:23

TedBundy pisze:Mysiorek napisał/a:
Kim jest ktoś dla kogo własne dziecko nie ma znaczenia?


ma. Ogromne. Ale dziecko - planowane, chciane, kochane. A nie embrion.


Dla mnie kazde moje i mojego faceta dziecko byloby chciane i kochane. Zarowno te ktore pojawiloby sie rok temu, takie ktore pojawi sie w ciagu najblizszych 3-5 lat (czyli wtedy kiedy jeszcze dziecka nie planuje) i takie ktore urodziloby sie pozniej. Dlatego nie popieram pieprzenia sie z kim popadnie, bo biore odpowiedzialnosc za swoje czyny.
I seks uprawiam tylko z tym z kim chcialabym ewentualnie miec dziecko.


Calkiem niedawno mialam taka sytuacje, ze podejrzewalam u siebie ciaze. Teraz, kiedy nie mieszkamy jeszcze razem, jestesmy przed slubem (a mam dosc konserwatywna rodzine, wiec bylby problem), nie mamy wystarczajacego zabezpieczenia finansowego etc.
I wiesz jaka byla moja reakcja? Cieszylam sie. I bylam w pewien sposob rozczarowana gdy sie okazalo, ze to nieprawda.

Ktos kto jest dojrzaly i dorosl do sexu i brania odpowiedzialnosci za wlasne czyny nie panikuje w momencie ciazy. Moze jej nie chciec, ale musi byc przygotowany, ze cos takiego stac sie moze. I brac odpowiedzialnosc za zycie /nie pisze czlowieka, zebys mnie za slowka nie lapal/ ktore powolal. Inaczej to klocki mu ukladac, a nie zabierac sie za sex. =='
off// w razie potrzeby kontaktu pisac na zlotooka_kotka@o2.pl
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 18 kwie 2006, 22:26

Dziecko, które pojawia się na świecie przypadkowo, nieplanowane, na którego wychowanie brakuje środków finansowych, będzie skrzywdzone. Aborcja w takim przypadku daje możliwość uniknięcia takich sytuacji. Wybór zawsze powinien należeć do kobiety, bo to jej brzuch <diabel> Żadnego przymusu - możliwość wyboru.
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow



Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!



http://www.piotrlabuz.pl/

http://michalpasterski.pl/

http://www.mateuszgrzesiak.pl/
złotooka kotka
Weteran
Weteran
Posty: 1141
Rejestracja: 06 maja 2005, 15:26
Skąd: Lenenja
Płeć:

Postautor: złotooka kotka » 18 kwie 2006, 22:32

Jestem dzieckiem nieplanowanym. Czesto brakowalo roznego rodzaju srodkow na moje wychowanie. Sorry, ale nie czuje sie w jakiskolwiek sposob skrzywdzona :/
off// w razie potrzeby kontaktu pisac na zlotooka_kotka@o2.pl
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 18 kwie 2006, 22:33

przecież napisałem, że chodzi o możliwość wyboru :) Albo tak, albo tak. I każda decyzja powinna być uszanowana. Ale ta możliwość być musi. <evilbat>
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow



Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!



http://www.piotrlabuz.pl/

http://michalpasterski.pl/

http://www.mateuszgrzesiak.pl/
złotooka kotka
Weteran
Weteran
Posty: 1141
Rejestracja: 06 maja 2005, 15:26
Skąd: Lenenja
Płeć:

Postautor: złotooka kotka » 18 kwie 2006, 22:37

To na tej samej zasadzie jesli rodzinie z wieksza iloscia dzieci sie pogorszy sytuacja materialna to powinna miec prawo eliminacji jednego z dzieci? Albo osoby chorej, starszej? Bo zycie bez wystarczajacych srodkow byloby dla niego krzywdzace? To jak, zabijamy naslabszego czy droga losowania?
off// w razie potrzeby kontaktu pisac na zlotooka_kotka@o2.pl
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 18 kwie 2006, 22:40

złotooka kotka pisze:To na tej samej zasadzie jesli rodzinie z wieksza iloscia dzieci sie pogorszy sytuacja materialna to powinna miec prawo eliminacji jednego z dzieci? Albo osoby chorej, starszej?


demagogia, Kotko :)

złotooka kotka pisze: Bo zycie bez wystarczajacych srodkow byloby dla niego krzywdzace?


"chcesz mieć dzieci - najpierw miej na dzieci" :D Tak, jest to krzywdzące. Głównie dla tego dziecka, oraz indolencji i niekompetencji rodziców, które powołują je na ten świat. Szczególnie w rodzinach bardzo wielodzietnych. Dlatego jestem zdecydowanym przeciwnikiem pomagania takim środkami z budżetu Państwa, gdy setki rodzin z jednym czy dwójką dzieci mają naprawdę cieżką sytuację. Narobiłeś bachorów? Twój problem! <diabel> Trzeba było wcześniej pomyśleć, zabezpieczyć się albo wyskrobać. Banał.
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow



Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!



http://www.piotrlabuz.pl/

http://michalpasterski.pl/

http://www.mateuszgrzesiak.pl/
złotooka kotka
Weteran
Weteran
Posty: 1141
Rejestracja: 06 maja 2005, 15:26
Skąd: Lenenja
Płeć:

Postautor: złotooka kotka » 18 kwie 2006, 22:46

TedBundy pisze:"chcesz mieć dzieci - najpierw miej na dzieci"

A jak nie chcesz miec dzieci to sie nie PIEPRZ, a nie potem uciekaj jak tchorz bo "ojej z sexu moze byc dziecko".
Trzeba myslec przed liczac sie z konsekwencjami. I jesli sie nie potrafi ich poniesc, to trzeba po prostu nie wykonywac tego, co moze do nich doprowadzic.
off// w razie potrzeby kontaktu pisac na zlotooka_kotka@o2.pl
Awatar użytkownika
Augusto
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 461
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:19
Skąd: getting place
Płeć:

Postautor: Augusto » 18 kwie 2006, 22:47

mrt pisze:w pozostałych przypadkach oznaka słabości, bo panienka nie jest w stanie wychować swojego dziecka, jeśli jest ono wynikiem gwałtu?

Co za idiotyzmy ty wygadujesz! Aż mnie skręca gdy widze jak takie kretynizmy! Buahaha po prostu nie moge. Ma nawet urodzić i wychować dziecko zrobione gwałtem?! I ty nawet w takim przypadku potępiasz aborcje?! Jesteś chora kobieto. Z jakiej ty planety jesteś! Jak można potępiać kobiete za aborcje ciązy będącej wynikiem gwąłtu! Ja obie po prostu tego nie wyobrażam. I jeszcze wyzywasz od "słabości". Sory zatyka mnie jak widze takie posty...
złotooka kotka
Weteran
Weteran
Posty: 1141
Rejestracja: 06 maja 2005, 15:26
Skąd: Lenenja
Płeć:

Postautor: złotooka kotka » 18 kwie 2006, 22:50

tanebo pisze:Ma nawet urodzić i wychować dziecko zrobione gwałtem?!

Ja bym urodzila. I wychowywala. Bo ono nie byloby winne temu jak zostalo poczete. I kochalabym je bardzo.
off// w razie potrzeby kontaktu pisac na zlotooka_kotka@o2.pl
Awatar użytkownika
Eisenritter
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 443
Rejestracja: 04 sty 2006, 11:21
Skąd: Berlin
Płeć:

Postautor: Eisenritter » 18 kwie 2006, 22:51

Wiesz, Tanebo, nie chce mi się dyskutować w tym momencie, bo jak patrzę na cały ten temat to na widok co poniektórych mi się niedobrze robi, ale na ten ostatni komentarz odpowiem, tobie i Mrt zresztą. Takiego dziecka wcale nie trzeba zabijać. Jest cała masa rodzin, które przyjełyby takie dziecko z otwartymi ramionami. Nie chce wychowywać? Jej prawo. Ale po co od razu karać dziecko śmiercią za czyny ojca?
Siła charakteru i hart ducha są czynnikami decydującymi. Na sile charakteru opiera się żołnierska pewność siebie.
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 18 kwie 2006, 22:51

złotooka kotka pisze:A jak nie chcesz miec dzieci to sie nie PIEPRZ, a nie potem uciekaj jak tchorz bo "ojej z sexu moze byc dziecko".


Tutaj chodzi jedynie o możliwość wyboru. Pobudki dokonania zabiegu mnie osobiście nie interesują, gdyż są indywidualną sprawą każdej kobiety, która na ten zabieg się decyduje .Nie należy jednak traktować aborcji jako ostatecznego środka anty, swoją drogą <diabel> Ale nie należy też popadać w skrajności i mendzić kleszą mantrę o "świętości nienarodzonych" (hehehe), gdy tysiące "narodzonych" grzebie codziennie w śmietnikach i nie ma nawet na chleb <evilbat>
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow



Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!



http://www.piotrlabuz.pl/

http://michalpasterski.pl/

http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
Eisenritter
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 443
Rejestracja: 04 sty 2006, 11:21
Skąd: Berlin
Płeć:

Postautor: Eisenritter » 18 kwie 2006, 22:54

Teddy, a dzięki komu narodzeni mają tak, jak mają? Podpowiem: nie, nie z powodu ostatnich "piętnastu lat dzikiego kapitalizmu", który chyba tylko za Rakowskiego był kapitalizmem? I czego winne są tu dzieci?
Siła charakteru i hart ducha są czynnikami decydującymi. Na sile charakteru opiera się żołnierska pewność siebie.

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 328 gości