Tarcza antyrakietowa

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
Zaq
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 217
Rejestracja: 07 lis 2006, 22:42
Skąd: stamtąd
Płeć:

Tarcza antyrakietowa

Postautor: Zaq » 30 sty 2007, 14:09

Dywagacji na temat tarczy antyrakietowej ciąg dalszy.

http://wiadomosci.onet.pl/1475347,12,item.html

Jakie jest wasze prywatne zdanie na ten temat? Czy ta tarcza jest w ogóle potrzebna? Czy warto jej elementy ulokować w Polsce? Czy zwiększy nasze bezpieczeństwo?
"Znacznie lepiej poruszać się po tej drodze z piwem i chipsami w ręku, z dużą ilością seksu i nad grób dotrzeć wycieńczonym i zużytym, ale z okrzykiem: Było warto! Cóż to była za wspaniała podróż!"
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 30 sty 2007, 14:13

1.idiotyzm
2.tarcza,a wraz z nią baza będzie eksterytorialna - jeszcze większe kretyństwo
3.gadanie o korzyściach gospodarczych włóżmy między bajki. Kto się łudził, (jeżeli był taki geniusz :]), offset pokazał mu, jak wyglądają dile z USrajem.
4.sprowadzanie potencjalnego zagrożenia na kraj

Przeraża mnie ten serwilizm wobec USA :|
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow

Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!

http://www.piotrlabuz.pl/
http://michalpasterski.pl/
http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
_Marcin
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 29 sty 2007, 01:17
Skąd: mazowsze
Płeć:

Postautor: _Marcin » 30 sty 2007, 14:14

Ja uważam że nie powinniśmy być uzależnieni od amerykanów ... przypomnijmy sobie ile lat musiało minąć by si pozbyć armi rosyjskiej z naszego kraju ... Jestem stanowczo na NIE !
Awatar użytkownika
Zaq
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 217
Rejestracja: 07 lis 2006, 22:42
Skąd: stamtąd
Płeć:

Postautor: Zaq » 30 sty 2007, 14:32

Obecny rząd liże dupę jankesom, że aż się rzygać chce (podobnie zresztą jak i poprzedni). Polska na własne życzienie stopniowo uzależnia się od USA. Dziwi mnie dlaczego społeczeństwo nie reaguje na to zjawisko.

Z innej jednak strony w dzisiejszym świecie trzeba trzymać z kimś silnym. Obyśmy się nie obudzili z ręką w nocniku kiedy np Iran bęedzie już dysponował głowicami atomowymi na dalekosiężnych rakietach.

A co powiecie na ulokowanie jej w Czechach lub innym kraju Europejskim?
"Znacznie lepiej poruszać się po tej drodze z piwem i chipsami w ręku, z dużą ilością seksu i nad grób dotrzeć wycieńczonym i zużytym, ale z okrzykiem: Było warto! Cóż to była za wspaniała podróż!"
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 30 sty 2007, 15:13

A ja z tego nic nie rozumiem.
Nie wiem co to ta tarcza. Wyczytałam tyle, ze to Ameryke chroni a nas nie. skor nie chcroni to po cholere. a jak uda im sie wynegocjowac, ze chcroni to przed czym
Awatar użytkownika
Augusto
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 461
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:19
Skąd: getting place
Płeć:

Postautor: Augusto » 30 sty 2007, 15:40

Zaq pisze:Obecny rząd liże dupę jankesom, że aż się rzygać chce (podobnie zresztą jak i poprzedni). Polska na własne życzienie stopniowo uzależnia się od USA. Dziwi mnie dlaczego społeczeństwo nie reaguje na to zjawisko.
Ta, a od Brukseli to już można byc uzależnionym tak? Stajemy sie powoli kolejnym stanem lewicowej metropolii z centralnym rządem w Brukseli - to już dobre tak? Zdecydowanie wole USA niż tych czerwonych idiotów z Europy Zachodniej.
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 30 sty 2007, 16:06

Augusto pisze:Ta, a od Brukseli to już można byc uzależnionym tak?


ani ci, ani drudzy, Augusto. IMO - jedna swołocz :]
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow



Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!



http://www.piotrlabuz.pl/

http://michalpasterski.pl/

http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 30 sty 2007, 16:56

TedBundy pisze:Przeraża mnie ten serwilizm wobec USA :|
<browar> zgadzam się..
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
Augusto
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 461
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:19
Skąd: getting place
Płeć:

Postautor: Augusto » 30 sty 2007, 18:37

TedBundy pisze:
Augusto pisze:Ta, a od Brukseli to już można byc uzależnionym tak?


ani ci, ani drudzy, Augusto. IMO - jedna swołocz :]
wole jankeską swołocz, o niebo mądrzejsza...
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 30 sty 2007, 18:39

Augusto pisze::]
wole jankeską swołocz, o niebo mądrzejsza...

Ja jestem Polakiem a nie wasalem Brukseli ani USA i nie po to Polacy walczyli o wyzwolenie spod radzieckich wpływów żeby w amerykańskie wpaść..
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 30 sty 2007, 18:51

To wytłumaczy mi ktos działanie tej tarczy czy nie. bo ja na prawde tego nie wiem.
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 30 sty 2007, 18:58

To wytłumaczy mi ktos działanie tej tarczy czy nie. bo ja na prawde tego nie wiem.

W skrócie jest to zestaw rakiet służących do zestrzeliwania innych rakiet..ewentualnie innych obiektów latających..a konkretnie lecących w kierunku USA. W żaden sposób nie wpływają pozytywnie na obronność Polski.
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 30 sty 2007, 19:03

Debilizm dla mnie. I tez nie podoba mi sie lizanie dupy jakims przyglupom z USA.
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 30 sty 2007, 19:04

Pegaz pisze:W skrócie jest to zestaw rakiet służących do zestrzeliwania innych rakiet..ewentualnie innych obiektów latających..


racja. To ogniwo dużo szerszego systemu obrony. Taka quasi-stacja lokalizacyjna. Gdy pocisk wejdzie w jej zasięg, system obronny reaguje i stara się go zestrzelić.
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow



Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!



http://www.piotrlabuz.pl/

http://michalpasterski.pl/

http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
Zaq
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 217
Rejestracja: 07 lis 2006, 22:42
Skąd: stamtąd
Płeć:

Postautor: Zaq » 30 sty 2007, 19:24

moon pisze:Debilizm dla mnie.
To, że będziemy mieli zabezpieczenie od rakiet niepoczytalnych islamistów to jest debilizm?

Unia Europejska też ma projekt takiej tarczy, tylko jej zbudowanie pochłonęłoby niewyobrażalne pieniądze i trwałoby baaardzo długo. Jankesi deklarują, że swoją zbudowaliby w 3-4 lata. Więc jeżeli ta tarcza ma zwiększyć bezpieczeństwo Polski, a na dodatek wszystko finansują jankesi, to czemu nie? Trzeba tylko jak najwięcej u nich wytargować w zamian za lokalozację rakiet w Polsce. I oczywiście mowy nie może byc o bezterminowej dzierżawie terenów pod bazy, tylko kontrakty na ściśle określony czas.
"Znacznie lepiej poruszać się po tej drodze z piwem i chipsami w ręku, z dużą ilością seksu i nad grób dotrzeć wycieńczonym i zużytym, ale z okrzykiem: Było warto! Cóż to była za wspaniała podróż!"
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 30 sty 2007, 19:26

[quote="Zaq":censored]To, że będziemy mieli zabezpieczenie od rakiet niepoczytalnych islamistów to jest debilizm? [/quote:censored] Ta tarcza w żaden sposób nie zwieksza bezpieczeństwa Polski.. jeśli taki pocisk byłby skierowany w nasz kraj to taka tarcza w niczym ci nie pomoze chyba tylko samopoczucie poprawi.
Ostatnio zmieniony 30 sty 2007, 19:29 przez Pegaz, łącznie zmieniany 1 raz.
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 30 sty 2007, 19:28

Zaq pisze:To, że będziemy mieli zabezpieczenie od rakiet niepoczytalnych islamistów to jest debilizm?
Jakie zabezpieczenie? <hahaha> To dupy otyłych Amreykanow beda mialby zabezpieczenie. A w nas nikt normalny nie bedzie walil , bo moze i s aniepoczytalni ale 0 zysku z tego miec beda jak w nas walna. To na nas wieksze niebezpieczenstwo sciaga rtylko.
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 30 sty 2007, 19:38

Zaq pisze:To, że będziemy mieli zabezpieczenie od rakiet niepoczytalnych islamistów to jest debilizm?

Gdyby tak to działało amerykanie nie budowali by tego systemu w Polsce.
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
Zaq
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 217
Rejestracja: 07 lis 2006, 22:42
Skąd: stamtąd
Płeć:

Postautor: Zaq » 30 sty 2007, 19:41

moon pisze:
Zaq pisze:To, że będziemy mieli zabezpieczenie od rakiet niepoczytalnych islamistów to jest debilizm?
Jakie zabezpieczenie? <hahaha> To dupy otyłych Amreykanow beda mialby zabezpieczenie.
No i co się śmiejesz jak głupia? Nawet nie wiesz o co chodzi. Dupy otyłych Amerykanów będą bronione przez tarczę, która już powstaje na terytorium USA. A że europejska tarcza ma służyć tylko do ochrony baz w W. Brytanii, Niemczech i Włoszech chyba nikt nie wierzy.

moon pisze:A w nas nikt normalny nie bedzie walil , bo moze i s aniepoczytalni ale 0 zysku z tego miec beda jak w nas walna. To na nas wieksze niebezpieczenstwo sciaga rtylko.
Jeżeli nadal będziemy wysyłać wojsko na bliski wschód, to nie byłbym tego taki pewien.
"Znacznie lepiej poruszać się po tej drodze z piwem i chipsami w ręku, z dużą ilością seksu i nad grób dotrzeć wycieńczonym i zużytym, ale z okrzykiem: Było warto! Cóż to była za wspaniała podróż!"
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 30 sty 2007, 19:44

Zaq pisze:Nawet nie wiesz o co chodzi.
Wiesz cholera problem jest w tym ze wiem :|
Zaq pisze:Jeżeli nadal będziemy wysyłać wojsko na bliski wschód, to nie byłbym tego taki pewien.
Musieli by byc jacys glupi naprawde...
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 30 sty 2007, 19:53

Zaq pisze:A że europejska tarcza ma służyć tylko do ochrony baz w W. Brytanii, Niemczech i Włoszech chyba nikt nie wierzy.
Bo i to nie prawda to jak ktoś ma w to wierzyć ?
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
Zaq
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 217
Rejestracja: 07 lis 2006, 22:42
Skąd: stamtąd
Płeć:

Postautor: Zaq » 30 sty 2007, 19:54

moon pisze:
Zaq pisze:Nawet nie wiesz o co chodzi.
Wiesz cholera problem jest w tym ze wiem :|
No teraz to już wiesz.

moon pisze:
Zaq pisze:Jeżeli nadal będziemy wysyłać wojsko na bliski wschód, to nie byłbym tego taki pewien.
Musieli by byc jacys glupi naprawde...
A nie są? Wielu z nich to psychopaci. Np taki prezydent Iranu. Po nim można spodziewać się wszystkiego.
"Znacznie lepiej poruszać się po tej drodze z piwem i chipsami w ręku, z dużą ilością seksu i nad grób dotrzeć wycieńczonym i zużytym, ale z okrzykiem: Było warto! Cóż to była za wspaniała podróż!"
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 30 sty 2007, 19:58

Zaq pisze:No teraz to już wiesz.
Wiesz wiedzilam nieco wczesniej ;)
Zaq pisze:A nie są?
Nie sadze ze az tak :]
Awatar użytkownika
Zaq
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 217
Rejestracja: 07 lis 2006, 22:42
Skąd: stamtąd
Płeć:

Postautor: Zaq » 30 sty 2007, 19:58

Pegaz pisze:
Zaq pisze:A że europejska tarcza ma służyć tylko do ochrony baz w W. Brytanii, Niemczech i Włoszech chyba nikt nie wierzy.
Bo i to nie prawda to jak ktoś ma w to wierzyć ?
Ok, skoro ta tarcza nie będzie bronić Europejskich miast ani amerykańskich baz w Europie, to kogo w końcu (przypominam, że nie USA, bo oni mają swoją)?

[ Dodano: 2007-01-30, 20:01 ]
moon pisze:
Zaq pisze:A nie są?
Nie sadze ze az tak :]
Lepiej dmuchać na zimne.
"Znacznie lepiej poruszać się po tej drodze z piwem i chipsami w ręku, z dużą ilością seksu i nad grób dotrzeć wycieńczonym i zużytym, ale z okrzykiem: Było warto! Cóż to była za wspaniała podróż!"
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 30 sty 2007, 20:01

Pegaz pisze:W żaden sposób nie wpływają pozytywnie na obronność Polski.

skoro nie wpływa na nasze bezpieczeństwo, to co nam oferuja w zamian za umozliwienie postawienia tego ??
I czemu u nas a nie u nich ??
TedBundy pisze:Gdy pocisk wejdzie w jej zasięg, system obronny reaguje i stara się go zestrzelić.

moze to głupie pytanie, ale jak to strzeli w ten pocisk ( a mysle, ze pocisk niemały jest) to te no czesci rozwalone gdzie spadaja ??
No nie smiac sie, bo sobie wyobbraziłam, ze na pikniku jestem a tu mi kawałek czegos na kocyk spada
Zaq pisze:To, że będziemy mieli zabezpieczenie od rakiet niepoczytalnych islamistów to jest debilizm?

Ale ja wyczytałam, ze nas to nie chroni
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 30 sty 2007, 20:02

Zaq pisze:Ok, skoro ta tarcza nie będzie bronić Europejskich miast ani amerykańskich baz w Europie, to kogo w końcu (przypominam, że nie USA, bo oni mają swoją)?

A więc odpowiadam.. System obronny na terenie USA nie jest ich w stanie obronić przed taką rakietą ze względu na zbyt późną reakcje systemu umieszczonego na terenie USA. Rakiety mają to do siebie że w ostatniej fazie lotu są nie do zestrzelenia ze względu na prędkość jaką osiągają.

[ Dodano: 2007-01-30, 20:04 ]
Dzindzer pisze:to co nam oferuja w zamian za umozliwienie postawienia tego ??
I czemu u nas a nie u nich ??

Kilkuset ludzi otrzyma prace przy bódowie tych systemów, plus dzierżawa , plus zaopatrzenie.Plus dobre stosunki polityczne z USA (przynajmniej w teorii).
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
Zaq
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 217
Rejestracja: 07 lis 2006, 22:42
Skąd: stamtąd
Płeć:

Postautor: Zaq » 30 sty 2007, 20:16

Dzindzer pisze:
TedBundy pisze:Gdy pocisk wejdzie w jej zasięg, system obronny reaguje i stara się go zestrzelić.

moze to głupie pytanie, ale jak to strzeli w ten pocisk ( a mysle, ze pocisk niemały jest) to te no czesci rozwalone gdzie spadaja ??
No nie smiac sie, bo sobie wyobbraziłam, ze na pikniku jestem a tu mi kawałek czegos na kocyk spada
No jak to gdzie spadają? Na ziemię, a gdzie mają spadać. Grunt, że ładunek wybuchowy detonuję się w powietrzu a nie na ziemi.

Dzindzer pisze:
Zaq pisze:To, że będziemy mieli zabezpieczenie od rakiet niepoczytalnych islamistów to jest debilizm?

Ale ja wyczytałam, ze nas to nie chroni
A ja wyczytałem, że ochroni i co teraz? W ramach kompromisu proponuję przyjąć, że raz uchroni, a raz nie <browar> .

Pegaz pisze:
Zaq pisze:Ok, skoro ta tarcza nie będzie bronić Europejskich miast ani amerykańskich baz w Europie, to kogo w końcu (przypominam, że nie USA, bo oni mają swoją)?

A więc odpowiadam.. System obronny na terenie USA nie jest ich w stanie obronić przed taką rakietą ze względu na zbyt późną reakcje systemu umieszczonego na terenie USA. Rakiety mają to do siebie że w ostatniej fazie lotu są nie do zestrzelenia ze względu na prędkość jaką osiągają.
Z tego co wiem, to obecnie (a przynajmniej do niedawna) takową tarczą antyrakietową są chronione jedynie dwa miejsca na świecie. Jedno z nich to Moskwa, drugie to jakaś baza na terenie USA. Więc jak?

Poza tym gdyby ten system byłby taki do niczego jak mówicie, to dlaczego rząd nie odrzucił jeszcze możliwości budowy czegoś takiego w Polsce? Czy wy myślicie, że w tym MONie same debile siedzą?
"Znacznie lepiej poruszać się po tej drodze z piwem i chipsami w ręku, z dużą ilością seksu i nad grób dotrzeć wycieńczonym i zużytym, ale z okrzykiem: Było warto! Cóż to była za wspaniała podróż!"
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 30 sty 2007, 20:22

Zaq pisze:Więc jak?

Podtrzymuje moje zdanie.. to co ci napisałem usłyszałem jako wyjaśnienie specjalistów z tej dziedziny cóż więcej moge powiedziec.
Poza tym gdyby ten system byłby taki do niczego jak mówicie, to dlaczego rząd nie odrzucił jeszcze możliwości budowy czegoś takiego w Polsce? Czy wy myślicie, że w tym MONie same debile siedzą?
Powiedziałbym raczej że są to ludzie dobrze liczący.
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 30 sty 2007, 20:30

Zaq pisze:oza tym gdyby ten system byłby taki do niczego jak mówicie, to dlaczego rząd nie odrzucił jeszcze możliwości budowy czegoś takiego w Polsce?
Bo wchodziw tylek Ameryca na kazym kroku. Moim zdaniem gdyby sobie zazyczyli zeby premier chodzil w rozowej kiecce te zby to zrobil...
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 30 sty 2007, 20:33

Pegaz pisze:Kilkuset ludzi otrzyma prace przy bódowie tych systemów, plus dzierżawa , plus zaopatrzenie

jakos tak mało daja za poczucie bezpieczeństwa
Pegaz pisze:Plus dobre stosunki polityczne z USA (przynajmniej w teorii

chyba głównie w teorii
Zaq pisze:? Na ziemię, a gdzie mają spadać.

no i nie wiem czy mam sie bac czy nie. Bo jak takie małe cos spadnie to strachu nie ma, a jak duze. dobra bo dostane jakiejs paranoi
Zaq pisze:A ja wyczytałem, że ochroni i co teraz?

no to teraz trzeba innego xródła poszukac. Bo ja wyczytałam, że ma byc negocjowane postawienie czegos co i nas ma jakos chronic
Zaq pisze:Czy wy myślicie, że w tym MONie same debile siedzą?

no same chhyba nie :D

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 280 gości