Skoki pulsu - isc do lekarza?

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Skoki pulsu - isc do lekarza?

Postautor: Maverick » 12 kwie 2007, 20:44

Dzis bylem na rowerze. W 3 godziny przejechalem jakies 65 km, z tym ze mialem 2 przerwy. Jako ze 1 raz jechalem z pulsometrem to dosc bacznie obserwowalem swoj puls.
I troche skacze. To ze z 170 potrafi momentalnie spasc na 130 jak zaczne troche wolniej pedalowac uwazam za normalne.
Ale jak jechalem z powrotem, juz pod domem, to jechalem dosc wolno, moze 17km/h. Puls mialem ponad 200 a po kilku sekundach spadl na 125. I to mnie troche zaniepokoilo.
Ogolnie sredni puls wyszedl mi ok 151, a maksymalny byl 208 zdaje sie.

Czy to ze puls tak skacze podczas wysilku jest normalne?
Awatar użytkownika
TFA
Weteran
Weteran
Posty: 3055
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:57
Skąd: litwini wracają
Płeć:

Postautor: TFA » 12 kwie 2007, 21:06

Ciezko powiedziec, ja mam takie jazdy ale z cisnieniem. Na codzien mam normalne, ale jak sie zestresuje to moge miec nawet 170/110 ale rozne gowna sie lykalo przy uprawianiu sportu w wieku nastoletnim.
Ręce me do szabli stworzone, nie do kielni.
Awatar użytkownika
Elspeth
Weteran
Weteran
Posty: 1525
Rejestracja: 15 lip 2004, 12:22
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: Elspeth » 12 kwie 2007, 21:11

miałam kiedyś podobne skoki, w sumie lekarz nie umiał stwierdzić z czego to się "bierze". |Po prostu stwierdził, że taka moja "uroda" i przepisał leki na zmniejszenie pulsu. Teraz jest już ok. Zero skoków, puls stały. Jak będzie Ci się to utrzymywało to przejść się do lekarza nie zaszkodzi.
Non! Rien de rien... Non ! Je ne regrette rien !
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 13 kwie 2007, 02:54

Jezeli nie jezdzisz na rowerze regularnie i np. po dluzszej przerwie decydujesz sie na jazde tak dluga, to jest to normalne, ze serce bedzie tak reagowalo. Wez tez pod uwage to, czy piles napoje energetyczne, kawe itp. przed lub podczas jazdy. To samo tyczy sie pogody, jezeli jestes wrazliwy na zmiany w cisnieniu atmosferycznym. ja na przyklad mam problem kiedy cisnienie na zewnatrz jest niskie- puls podczas biegow na silowni nie chce mi wtedy podskoczyc wyzej niz 120, co psuje mi cala idee cwiczen kardio.
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 13 kwie 2007, 13:14

Maverick pisze:Czy to ze puls tak skacze podczas wysilku jest normalne?

Nie umiesz zatem jeździć na rowerze mav.. Poszukaj sobie jak powinno się pulsem sterować żeby było dobrze... Poza tym w tym co napisałeś nie ma nic niezwykłego.. zastanów się jakim terenem jechałeś.. czy wysiłek był równomierny.. z opisu wnioskuje że nie..

[ Dodano: 2007-04-13, 13:17 ]
Maverick pisze:Czy to ze puls tak skacze podczas wysilku jest normalne?

Tak.. Sztuka polega na tym żeby osiągnąć pewne optimum żeby nie zakwasić mieśni i się nie wykończyć.. jednak na tyle duże żeby podnośić sprawność.. są podane nawet specjalne wzory do tego..
A tak na marginesie ile dałeś za pulsomierz? Sam sobie musze kupić :P
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 13 kwie 2007, 15:26

Pegaz, to byla w zasadzie pierwsza jazda z pulsometrem, dopiero sie ucze pod tym wzgledem. Sam sie zdziwilem ze podczas spokojnej wydawac by sie moglo jazdy puls mam np 160 a po dluzszym czasie (jak dojdzie dodatkowo wiatr w pysk) dochodzi do 200.
W opisanym przypadku kiedy puls spadl z 200 na ok 125 jechalem asfaltem, na osiedlu, rytmicznie i bez zrywow. Wiec tak byc nie powinno i dlatego mnie to zaniepokoilo. Zwlaszcza ze po 3 godzinach bylem zmeczony, to nie robilem w drodze powrotnej zrywow. Ogolnie zamierzam trenowac wg zalecen Carmichael'a wiec troszke wiem o tym ze nalezy sie skupiac glownie na tlenowym systemie dostarczania energii. Zwlaszcza w tym okresie w ktorym teraz jestem. No ale wpierw trzeba ustalic jaki mam puls maksymalny, wiec bede musial zrobic sobie test i sie naprawde porzadnie zmeczyc. Ciekawe czy dojdzie do 215 i wyzej :)
runeko pisze:Jezeli nie jezdzisz na rowerze regularnie i np. po dluzszej przerwie decydujesz sie na jazde tak dluga, to jest to normalne, ze serce bedzie tak reagowalo. Wez tez pod uwage to, czy piles napoje energetyczne, kawe itp. przed lub podczas jazdy
No tak, ale jak wysilek jest w miare rownomierny, to serce tez w zasadzie nie powinno specjalnie wariowac.
Pegaz pisze:A tak na marginesie ile dałeś za pulsomierz?
Tutaj kupowalem. To ten model: http://www.xtrabike.webd.pl/catalog/pro ... cts_id=307
Awatar użytkownika
W4MP
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 10
Rejestracja: 14 mar 2006, 14:32
Skąd: z nienacka ;]
Płeć:

Postautor: W4MP » 17 kwie 2007, 10:28

moze pulsometr masz trefny :P
[b3 4n1m4l]
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 18 kwie 2007, 12:49

Ciekawe jak się spisuje te najtańsze modele bez dodatkowych opasek :D
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 18 kwie 2007, 15:13

W4MP pisze:moze pulsometr masz trefny
Moze zle opaske zakaldalem. Teraz zakladam inaczej i chyba jest juz dobrze, ale jeszcze sprawdze.
Pegaz pisze:Ciekawe jak się spisuje te najtańsze modele bez dodatkowych opasek
Pulsometr bez opaski? to skad on puls bierze?
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 18 kwie 2007, 19:26

z ręki ;) Puls jest wszędzie Mav ;) Wszędzie gdzie płynie krew :)
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 19 kwie 2007, 10:14

No wiem :) Ale miec na rece caly czas pulsometr to niewygodne, bo zeby w nim nadusic jakis przycisk podczas jazdy musialbym 2 rece od kierownicy odrywac ;)
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 20 kwie 2007, 13:09

też prawda ;) Ja to generalnie do biegania bym potrzebował.. :) a tu znowu to wygoda mieć go na ręce zastanawiam się tylko ja z dokładnością będzie..
Ile jest wart świat pełen grubych krat?

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 147 gości