Szóstka Weidera

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
J-dub
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 14 sie 2004, 15:35
Skąd: NyggaHood
Płeć:

Postautor: J-dub » 22 lut 2007, 09:47

Haro, jeśli ktoś nastawia się na efekty, aby wyglądać jak gubernator ;) to rzeczywiście musi się liczyć z tym, że postępy i efekty jakie uzyska nie zostają na stałe. Trzeba pamiętać, że aby te zmiany zachować trzeba ćwiczyć. Ale masz rację, że zaniedbanie później ćwiczeń (nie koniecznie z lenistwa) i w następstwie tego obwisłe mięśnie nie wyglądają ciekawie. Ja osobiście lubię sobie poćwiczyć, ale może nie przede wszystkim dla efektów, tylko tak jak napisał Wujo Macias, dla zdrowia i dobrego samopoczucia i kobietkom też się podobają wysportowani faceci ;) I nie ukrywam, że ćwiczenie sprawia mi przyjemność i muszę choć od czasu do czasu porządnie się wymęczyć. :)
Awatar użytkownika
mika
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 182
Rejestracja: 22 lis 2004, 17:29
Skąd: swinkowo
Płeć:

Postautor: mika » 22 lut 2007, 12:09

Haro pisze:To odpusc sobie i nie przeciazaj


brzuszki odpuszczam choc czasami pare zrobie. zastepuje innymi cwiczeniami na brzuch. jednakze cwiczenia to nic zlego, ale bez przesady(jak wszystko). dobrze robione pomagaja w odpowiednim krazeniu, metabolizmie itp. nie mowiac czesto o dobrym samopoczuciu ze zrobilo sie cos pozytywnego dla siebie. i nie koniecznie musi byc to robione pod presja wakacji. poza wakacjami tez czuje sie dyskomfort z powodu brzuszka czy wielkich ud czy czegokolwiek nad czym ma sie ochote popracowac. nie chciala bym byc chuda laleczka ale zgrabna i lekko wysportowana, odrobina tluszczyku mysle ze dodaje mi urody, ale jedynie odrobina a ostatnio cos sie stalo i zaczelam tyc bez zmiany trybu zycia. co mi nie za bardzo pasuje wiec chce powrucic do stanu w ktorym sie dobrze czuje, niezaleznie od wakacji.
Z puzzli układałam sobie świat. Jedej części zabrakło! Tej z napisem: SZCZĘŚCIE
Awatar użytkownika
Haro
Weteran
Weteran
Posty: 1368
Rejestracja: 24 wrz 2005, 19:49
Skąd: Wałbrzych
Płeć:

Postautor: Haro » 22 lut 2007, 14:27

Ja teraz nastawiam sie maksymalnie na basen + od czasu do czasu dla jajec pomacham sobie hantelka. Skonczylem z chodzneiem na silownie jak dziki osiol.
Wujo Macias pisze:Haro- kazde usprawiedliwienie dla lenistwa jest dobre
Hehehe, akurat pod tym wzgledem nie mozna mi niczego zarzucic :) A tak powaznie, to wiele czynnikow moze sprawic, ze czlowiek zwyczajnie moze nie miec czasu na to, zeby cwiczyc na silowni. W moim przypadku sesja i problemy w domu sprawily, ze od miesiaca czasu nie widzialem ciezarka na oczy. Efekt? Spadki - zarowno pod wzgledem masy i obwodu, jak i sily. Smutne to, ale tak niestety jest. Sadze jednak, ze jestem na tyle silny, aby moc sobie w zyciu poradzic - bo do tego ma mi to teraz wystarczyc. Nie codziennie bede przeciez targal na plecach lodowke czy inna zamrazarke... Grunt to ladnie wygladac i byc zdrowym. Jesli cwiczenia wiaza sie z utrata zdrowia (problemy ze stawami, kregoslupem... u niektorych z watroba ;D ) to niestety trzeba sobie pewne rzeczy odpuscic. Basen jest moim zdaniem najlepszym wyjsciem dla kazdego czlowieka. Poprawia kondycje, sylwetke, jest bardzo zdrowy i tani! 3-4 razy w tygodniu i po roku sami zobaczycie efekty!
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 22 lut 2007, 14:31

Basen jest moim zdaniem najlepszym wyjsciem dla kazdego czlowieka. Poprawia kondycje, sylwetke, jest bardzo zdrowy i tani! 3-4 razy w tygodniu i po roku sami zobaczycie efekty!

Potwierdzam i również polecam <browar>
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Haro
Weteran
Weteran
Posty: 1368
Rejestracja: 24 wrz 2005, 19:49
Skąd: Wałbrzych
Płeć:

Postautor: Haro » 22 lut 2007, 14:39

Przez godzine basenu cwiczymy wszystkie partie miesni :) Jesli ktos chce po prostu poprawic swoj wyglad, a nie zrobic z siebie potwora ktory nie moze sie po plecach podrapac czy sznurowadla zawiazac, to basen bedzie dla niego najlepszym wyjsciem. Zreszta nikt nie lubi przegiecia - w jedna czy w druga strone mozna przesadzic. Grunt to zachowac proporcje :)

[ Dodano: 2007-02-22, 14:41 ]
Zreszta i tak wole teraz slodkie lenistwo, siedzenie z ukochana przed TV i opychanie sie pizza, tostami, chrupkami, gumi-zelkami czy innymi paluszkami. <aniolek>
Awatar użytkownika
mika
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 182
Rejestracja: 22 lis 2004, 17:29
Skąd: swinkowo
Płeć:

Postautor: mika » 22 lut 2007, 18:07

ja niestety z basenu musialam zrezygnowac :( chociaz bardzo lubie ale nie mam czasu na dwa rrazy w tygodniu niestety. przez poprzedn9 semes5 strasznie pogorszylam sie w nauce bo nie mialam po prostu sily.
Z puzzli układałam sobie świat. Jedej części zabrakło! Tej z napisem: SZCZĘŚCIE
Awatar użytkownika
Wujo Macias
Maniak
Maniak
Posty: 750
Rejestracja: 24 paź 2006, 05:06
Skąd: 3miasto
Płeć:

Postautor: Wujo Macias » 23 lut 2007, 03:05

Haro,mam podobnie. Od 3 miechow nie mialem na rekach rekawic ani nie tarzalem sie po macie. Niestety takie zycie, choc w marcu planuje wrocic, niestety tylko na BJJ na razie.
I czuje sie z tym cholernie niefajnie. Moja przygoda z treningami na macie jak i ogolnym treningiem fizycznym zaczela sie z niecale 7 lata temu i ciezko tak nagle z dosc intensywnego treningu ( sekcyjny plus wlasny program) przejsc na srednio-ciezki, tylko na wlasna reke.
I to uczucie "spelnienia" jest dla mnie duzo wazniejsze niz efekty jako takie.
Za to kocham ten pieprzony wycisk, kiedy miesnie bola,pluca chcesz wypluc lub wykaslac a pot leje sie z Ciebie jakbys byl jakims chrzanionym wodospadem.
8)
Awatar użytkownika
Haro
Weteran
Weteran
Posty: 1368
Rejestracja: 24 wrz 2005, 19:49
Skąd: Wałbrzych
Płeć:

Postautor: Haro » 16 mar 2007, 00:13

Wujo Macias pisze:kiedy miesnie bola,pluca chcesz wypluc lub wykaslac a pot leje sie z Ciebie jakbys byl jakims chrzanionym wodospadem.

Ale nie poprzestajesz, zeby nie byc tym, ktorzy lezy, ale klasc ;) Znam to :) To jest wlasnie piekno tego sportu <browar>
Awatar użytkownika
TFA
Weteran
Weteran
Posty: 3055
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:57
Skąd: litwini wracają
Płeć:

Postautor: TFA » 16 mar 2007, 01:30

po prostu trzeba miec troche masochizmu w sobie, jak moj trener kiedys stwierdzil.
Ręce me do szabli stworzone, nie do kielni.
mateur
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 02 gru 2006, 09:14
Skąd: bytom
Płeć:

Postautor: mateur » 21 mar 2007, 17:25

Jeśli chodzi o ból pleców przy wokonywaniu brzuszków.... powoduje go zła technika, bardzo dużo osób przy brzuszkach wygina swoje ciało (a dokładniej kręgosłup) na kształt litery "c" trzymając się za głowę i przyciągając ją do klaty co znowy obciąża górną partię kręgosłupa. Brzuszki należy wykonywać przy zachowniu jak najprostrzego kręgosłupa a ręce najlepiej szkrzyżować na klacie, a jak jużktoś musi je mieć za głową to lepiej jedynie dotykać palcami potylicy. Pamiętajcie że to brzuch musi pracować a nie ręce które na siłę ciągną kark do kolan.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Haro
Weteran
Weteran
Posty: 1368
Rejestracja: 24 wrz 2005, 19:49
Skąd: Wałbrzych
Płeć:

Postautor: Haro » 23 mar 2007, 12:46

mateur pisze:Jeśli chodzi o ból pleców przy wokonywaniu brzuszków.... powoduje go zła technika

Bzdura. Opadanie tulowia podczas robienia brzuszkow powoduje, ze pracuja rowniez plecy.
Awatar użytkownika
Wujo Macias
Maniak
Maniak
Posty: 750
Rejestracja: 24 paź 2006, 05:06
Skąd: 3miasto
Płeć:

Postautor: Wujo Macias » 23 mar 2007, 16:10

Haro pisze:
mateur pisze:Jeśli chodzi o ból pleców przy wokonywaniu brzuszków.... powoduje go zła technika

Bzdura. Opadanie tulowia podczas robienia brzuszkow powoduje, ze pracuja rowniez plecy.

Zla technika tez, ale Haro ma racje.
Cwiczysz brzuszki-musisz cwiczyc tez plecy. odobnie jest z bicepsem i tricepsem itd.
Dlatego zanim sie ktokolwiek zajmie cwiczneiami powienien poznac troche teorii
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 07 kwie 2007, 00:39

Chcialam dzisiaj zaczac. Wszystko dokladnie poczytalam itp, ale cwiczenie 4 i 6 jest dla mnie niewykonalne :(. I nie wiem co z tym począc.
Awatar użytkownika
*marzyciel*
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 62
Rejestracja: 10 lis 2006, 14:21
Skąd: ze snu
Płeć:

Postautor: *marzyciel* » 11 maja 2007, 15:03

moja koleżanka słynną szósteczke weidera zmordowała, ale wyglada po tym świetnie! więc naprawde jak ktoś da rade, to polecam. ona jeszcze do tego dwa razy w tygodniu chodziła na basen, jadła 1600 kcal dziennie (więc nie jakoś mega mało) i łykała apptrim, żeby przyspieszyć metabolizm i złagodzić uczucie głodu, tak więc zadziałało tutaj kilka rzeczy. za to teraz patrze na nią z zazdroscią, ale może sama sie zabiorę... <myśli>... kiedyś :D
Przyjaciel to ten kto przychodzi, gdy inni wychodzą
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 11 maja 2007, 15:23

ja robiłem, ale na 10 dniu nie miałem już czasu...miałem problemy ze szkołą i zaprzestałem treningu...ale teraz od czerwca znowu ruszam by na wakacje poprawić troszkę brzuszek ;)
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 11 maja 2007, 15:28

Ja dzisiaj chce zaczac. Jakis miesiac temu zaczynalam, ale stwierdzilam, ze mam za slaby brzuch zeby to przejsc (jednego cwiczenia to w ogole nie umialam zrobic), wiec najpierw wzmocnilam miesnie i mam nadzieje, ze teraz sie uda :).
Awatar użytkownika
TFA
Weteran
Weteran
Posty: 3055
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:57
Skąd: litwini wracają
Płeć:

Postautor: TFA » 11 maja 2007, 16:05

Ja od 15 maja zaczynam (15 kwietnia mowilem to samo) :|
Ręce me do szabli stworzone, nie do kielni.
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 11 maja 2007, 16:15

TFA pisze:15 kwietnia mowilem to samo

<hahaha>

Tfa, czemu akurat 15 ? Pomijajac to, ze dzisiaj akurat nie bardzo, bo kac :).
Awatar użytkownika
TFA
Weteran
Weteran
Posty: 3055
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:57
Skąd: litwini wracają
Płeć:

Postautor: TFA » 11 maja 2007, 16:25

A nie wiem, bo ja mam tak, ze jak nei zaczne czegos od 1 dnia miesiaca, to potem s9obie obiecuje ze od polowy meisiaca :D i tak sie motam od 1go do 15go <hahaha>
Ręce me do szabli stworzone, nie do kielni.
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 11 maja 2007, 17:23

Yasmine pisze:Ja dzisiaj chce zaczac.
Serio? Bo ja też planuje, a we dwoje raźniej :D
Awatar użytkownika
TFA
Weteran
Weteran
Posty: 3055
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:57
Skąd: litwini wracają
Płeć:

Postautor: TFA » 11 maja 2007, 17:25

dzisiaj ? to cwiczenie sie robi rano na czczo, tzn. daje najlepsze efekty.
Ręce me do szabli stworzone, nie do kielni.
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 11 maja 2007, 17:34

No dobra, to może być jutro :)
Ale obawiam się, że w niedzielę rano niezbyt będę w stanie :)
Awatar użytkownika
TFA
Weteran
Weteran
Posty: 3055
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:57
Skąd: litwini wracają
Płeć:

Postautor: TFA » 11 maja 2007, 17:45

No i to sa wlasnie glowne przeszkody :/ ja nie wyobrazam sobie tej regularnosci, to jest cwiczenie dla tych, u ktorych kazdy dzien wyglada tak samo, mnie to nie bawi.
Ręce me do szabli stworzone, nie do kielni.
Awatar użytkownika
Wujo Macias
Maniak
Maniak
Posty: 750
Rejestracja: 24 paź 2006, 05:06
Skąd: 3miasto
Płeć:

Postautor: Wujo Macias » 11 maja 2007, 17:51

TFA pisze:No i to sa wlasnie glowne przeszkody :/ ja nie wyobrazam sobie tej regularnosci, to jest cwiczenie dla tych, u ktorych kazdy dzien wyglada tak samo, mnie to nie bawi.

Ano, jest to nuzaco denerwujace. Alternatywa jest program ABS 2 (sorry,ze nie wrzuce linka, nie mam teraz czasu szukac jakiejs sensownej strony z absem). Dziala on bardziej na wzmocnienie miesni, niz spalenie, niemniej przy dobrej diecie efekty tez bedzie widac. I nie trzeba katowac codziennie
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 11 maja 2007, 18:05

sophie pisze:Serio? Bo ja też planuje, a we dwoje raźniej :D

Serio :). Zaczynam za 15 minut :D.

TFA pisze:to cwiczenie sie robi rano na czczo, tzn. daje najlepsze efekty.

mam to gdzies, ze ma byc rano. JA robie teraz ! Rano czasu nie mam :).
Awatar użytkownika
TFA
Weteran
Weteran
Posty: 3055
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:57
Skąd: litwini wracają
Płeć:

Postautor: TFA » 11 maja 2007, 18:07

Yasmine pisze:mam to gdzies, ze ma byc rano. JA robie teraz ! Rano czasu nie mam


spoko, popoludniu tez mozna robic, ale przypadkiem nie zaraz po obiedzie :) tylko ze 2 h odczekac, albo 1 h, ale przed tym jakis inny trening, rowerek albo cus. Chodzi o to aby energia nie byla czerpana z pokarmu tylko z tluszczy, a to jest mozliwe jedynie wtedy, gdy w zoladeczku pusto. Inaczej nie spalisz tluszczu na brzuchu, tylko conajwyzej wzmocnisz miesnie brzucha. W koncu nie na darmo cwiczenie nazywa sie AEROBICZNA 6 Weidera.
Ręce me do szabli stworzone, nie do kielni.
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 11 maja 2007, 18:11

TFA pisze:ale przypadkiem nie zaraz po obiedzie :)

Wiem :). 2 godzinki po obiedzie odczekalam, na godzine przed l-karnityne biore. Ale nie mam mozliwosci rowerka w akademiku, jak bede w tym czasie w domu, albo na silowni to wtedy tak, teraz to sobie jakos inaczej pocwicze, przysiady i inne pierdoly :).

[ Dodano: 2007-05-11, 18:12 ]
TFA pisze:Inaczej nie spalisz tluszczu na brzuchu, tylko conajwyzej wzmocnisz miesnie brzucha

Wiem, dlatego jak bede mogla, to sobie rano bede robila.
Awatar użytkownika
TFA
Weteran
Weteran
Posty: 3055
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:57
Skąd: litwini wracają
Płeć:

Postautor: TFA » 11 maja 2007, 18:13

Na L-karnityne kasy bym nie marnowal, jesli juz to jakis termogenik, ale to troche ryje psyche, tzn, uczucie jak po wypiciu 4 kaw ;DD
Ręce me do szabli stworzone, nie do kielni.
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 11 maja 2007, 18:15

TFA pisze:Na L-karnityne kasy bym nie marnowal,

Za pozno :). Nawet jesli dziala jak placebo, to i tak mnie zmotywuje :D.

TFA pisze:termogenik

hę ?
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 11 maja 2007, 18:17

TFA pisze:tylko conajwyzej wzmocnisz miesnie brzucha.

mi o to głownie chodzi ;)

az chyba od jutra zaczne ;)
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 183 gości