ćwiczenia w żadnym razie nie na masę!

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Nola
Maniak
Maniak
Posty: 696
Rejestracja: 15 gru 2006, 21:55
Skąd: zachód
Płeć:

Postautor: Nola » 26 lip 2007, 19:47

moon pisze:Ja tam przy tej diecie sobie pozwolilam jeszcze na tydzien kebabow pizzy i lodow np. i jeszcze 1 kg schudlam wtedy ;DD
Brat mial racje ze jak raz na jakis czas sie "zapomne" to organizm nawet nie poczuje i szybciutko strawi i nic sie nie odlozy. :)


no właśnie - od czasu do czasu można sobie pozwolić na jakąś bombę kaloryczną,a nasz organizm o niej "zapomni". tak samo nie wolno się załamywać i przerywać dietę, jeśli raz się wyłamiemy i zjemy np. kaloryczną pizzę. jeden taki wybryk nie zniweczy przecież efektów długotrwałego odchudzania.
Yasmine pisze:E tam, ja ćwiczę 5 razy w tygodniu (po półtorej lub 2 godziny), czasem 6 nawet i nie umieram, mało tego, w ogóle nie czuje sie jakoś zmęczona :D .


o matko,ja bym zdechła :/
moon pisze:Ale Ty jestes kulturystka :P No a poza tym to lubisz ;P


a ja nie lubię i raczej to się nie zmieni :/. nie lubię sportu, próbowałam się do niego bezskutecznie przekonać. mogę narzucić sobie dyscyplinę i trenować silną wolę, ale prawda jest taka, że ja się do tego ZMUSZAM :/. ostatnio czytałam artykuł o tym, że potrzeba uprawiania sportu jest uwarunkowana biologicznie - np. dzieci, które nie lubią ruchu, nawet ze świadomością tego, jak bardzo jest on zdrowy, mogą się zmusić do aktywności fizycznej, ale i tak nie będą tego lubić i pewnie, kiedy rodzice spuszczą z nich oko, szybko sobie tę aktywność odpuszczą. z drugiej strony dziecko, które jest jakby "nadaktywne", ograniczane w tym zakresie przez zaniepokojonych rodziców, i tak znajdzie jakiś sposób,by rozładować nadmiar energii. jeśli ta teoria jest prawdziwa, to ja należę na pewno do tej pierwszej grupy. wiem, że to niefajnie, bo nie można przecież leżeć cały czas na kanapie(czego też nie robię, bo nawet bez uprawiania sportu, można żyć aktywnie), ale chyba naprawdę pozostanę przy bardzo długich spacerach np.(wiem, że to śmieszne :P), bo nie mam siły się zmuszać. to tyle, musiałam się uzewnętrznić, ale żeby nie było - nie jest to dla mnie jakiś wielki problem.
Chaos is a friend of mine
Grace

Postautor: Grace » 26 lip 2007, 19:55

moon pisze:Wiec Gosiu moja waga tu jest jednak drugorzedna

Masz rację, głupie pytanie. Mogłabym ważyć tyle, co teraz a wyglądać 3 razy lepiej, jakby zamiast tłuszczu mieć mięśnie.
madziorka.m pisze:Gosia, mam pytanie do Ciebie, Ty naprwde uwazasz, ze jestes a duza? o ile dobrze pamietam to Ty chudziutka bylas??

Nigdy chuda nie byłam i wątpie, żebym była kiedykolwiek- taką budowę mam, tak mi się wydaje.
Awatar użytkownika
SaliMali
Weteran
Weteran
Posty: 958
Rejestracja: 22 maja 2006, 21:29
Skąd: z konia
Płeć:

Postautor: SaliMali » 26 lip 2007, 20:04

Gosia a to Twoje zdjecia byly w Pokaz swoja twarz w czerwonej bluzce a w tle namioty?? jezeli tak to mi sie wydaje ze tam chuda istotka byla...
"To jest tak, że gdy mam co chcę,
Wtedy więcej chcę.
Jeszcze."
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 26 lip 2007, 22:49

c-f pisze:a ja nie lubię i raczej to się nie zmieni :/
Ja to poskakac na fitnessie lubie, ale tak poza tym to tez nie przepadam. Tez jestem z 1 grupy stanowczo ;DD
Jako dziecka moja katywnosc byla praktycznie zerowa.
Awatar użytkownika
Lagartija
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 378
Rejestracja: 08 sie 2005, 09:43
Skąd: z Kolumbii
Płeć:

Postautor: Lagartija » 27 lip 2007, 12:40

Ja najszybciej tez spalam brzuch a uda to prawdziwa masakra ;( ;( ;( i nic nie pomaga, tutaj chudzina a tu takie uda wrrr <zalamka>
...Te Quiero Mi Amor...
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 27 lip 2007, 14:21

moon pisze:Tak Yas, ale jak ona od razy zacznie tak z kopyta to na drugi dzien sie moze nie podniesc od zakwasów :P

Noo to tak, nie można od razu tak ostro, ale po pewnym czasie mięśnie sie przyzwyczają :).


moon pisze:Ale Ty jestes kulturystka :P No a poza tym to lubisz ;P

E tam kulturystka :D. Ale teraz moim założeniem jest, żeby mieć tylko 17 % tłuszczu na ciele, a przy ostatnim ważeniu (tydzień temu)było 22 % (chociaż ciekawa jestem ile mam dziś, bo 2 tygodnie temu zanim zaczęłam brać ten spalacz to miałam 23,3 %). Norma to 17-24 % u kobiety. I chce czy nie chce, to się katuje na siłowni. Nie zawsze mi sie chce. Ogólnie to leniwa jestem, najgorzej mi sie zebrać, ale jak już zaczynam ćwiczyć to nie umiem skończyć, bo daje mi to jakieś takie dziwne szczęście :).

c-f pisze:od czasu do czasu można sobie pozwolić na jakąś bombę kaloryczną,a nasz organizm o niej "zapomni".

Ja dzisiaj czytałam, że taka bomba polecana jest raz w tygodniu, ale tylko raz (!), bo przyśpiesza metabolizm o 16 % na cały tydzień.

c-f pisze:o matko,ja bym zdechła :/

Ze mnie się pot leje, czasem tchu mi brakuje, ale jakoś daje rade ;).
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 27 lip 2007, 15:56

Yasmine pisze:Ale teraz moim założeniem jest, żeby mieć tylko 17 % tłuszczu na ciele, a przy ostatnim ważeniu (tydzień temu)było 22 %
A skad wiesz ile masz :? U mnie to pewnie z 50% teraz juz jest ;DD

Caly czas mnie intryguje jedno. Yas co zrobisz jak bedziesz miec te 17%, schudniesz ile chcesz itd? Bo potem te cwiczenia to Ci juz w mase pojda chyba [tak mi sie wydaje ale sie nie znam]?
Yasmine pisze:daje mi to jakieś takie dziwne szczęście :)
Sie wydzielaja jakies hormony szczescia i tyle ;P
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 27 lip 2007, 16:05

moon pisze:A skad wiesz ile masz :?

Waże sie na takiej specjalnej wadze lekarskiej z aptece, bo podaje wzrost, wagę co do 100 gramów, poziom tłuszczu i wszystkie normy odpowiednie do wieku ;).

moon pisze:U mnie to pewnie z 50% teraz juz jest ;DD

No coś Ty ;). Ja jak zaczynałam to miałam z 30 %, wiec pewnie nie jest tak źle z Tobą :D

moon pisze:Yas co zrobisz jak bedziesz miec te 17%, schudniesz ile chcesz itd? Bo potem te cwiczenia to Ci juz w mase pojda chyba [tak mi sie wydaje ale sie nie znam]?

To sie pomyśli dopiero wtedy ;DD
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 27 lip 2007, 16:16

Yasmine pisze:Ja jak zaczynałam to miałam z 30 %, wiec pewnie nie jest tak źle z Tobą :D
No ja mysle ze jak zaczynalam to z 80% mialam <lol>
Awatar użytkownika
Candy Killer
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 431
Rejestracja: 17 sie 2005, 17:14
Skąd: wro
Płeć:

Postautor: Candy Killer » 27 lip 2007, 18:33

moon :d hehe 80% to to nie da rady :] nawet sumo tyle nie maja:P
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 27 lip 2007, 20:19

moon pisze:A skad wiesz ile masz :?

wagi sa takie które pokazuja ile % ma sie tłuszczu, wody i miesni
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 29 lip 2007, 11:19

Mnie tylko ten moonowy Multipower zastanawia, bo to odżywka białkowa :? A takie to właśnie na masę się bierze :>
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 29 lip 2007, 14:50

sophie pisze:A takie to właśnie na masę się bierze
Wiem wiem. ale ja tylko troche na po treningu i zamiast posilku a nie jak napisane na na nim, ze 3 razy dziennie. zamiast bialkowego posilku po prostu po, ktory gdyby nie to i tak musialabym jesc.

W koncu sie pomierzylam, powazylam dzis i policzylam, ze od poczatku czerwca odkad zaczelam:
-schudłam w sumie 6 kg.
- straciłam kolejno: w biodrach 9 cm, w talii 6 cm [z tym ze tu pewnie wiecej bo liczylam od drugiego pomiaru bo pierwszy byl trefny], w udzie 5 cm, w lydce 3 cm, pod biustem 10 cm, w biuscie 9 cm.

Czuje sie dumna <aniolek>
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 29 lip 2007, 15:05

moon pisze:ale ja tylko troche na po treningu i zamiast posilku a nie jak napisane na na nim, ze 3 razy dziennie. zamiast bialkowego posilku po prostu po, ktory gdyby nie to i tak musialabym jesc.
Czyli zamiast obiadu/kolacji, tak? :)

moon pisze:Czuje sie dumna <aniolek>
Czuj się, czuj :D Gratulacje :D
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 29 lip 2007, 15:06

sophie pisze:Czyli zamiast obiadu/kolacji, tak?
Zamiast kolacji :)
sophie pisze:Gratulacje
Dziekuje :)
Awatar użytkownika
Nola
Maniak
Maniak
Posty: 696
Rejestracja: 15 gru 2006, 21:55
Skąd: zachód
Płeć:

Postautor: Nola » 29 lip 2007, 15:09

ode mnie też gratulejszyn :)

a ja chudnę bardzo powoli i w sumie przyzwyczaiłam się, nie mam jakiegoś wielkiego ciśnienia żeby schudnąć nie wiadomo ile w krótkim czasie.
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 29 lip 2007, 15:17

Tak sobie pomyslalam, ze wlasnie dokladnie tyle co Moon chce schudnac :) Ostatnio nieco poprawily mi sie ksztalty, ale waga stoi i poza tym jeszcze sporo przede mna, by osiagnac moj ideal. Mam nadzieje, ze cwiczenia min 3x na tydzien dadza efekt :)
Tylko z odzywianiem sie jak zwykle bedzie problem. Ktos zna metode, by sie zmusic do regularnego jedzenia? :>
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 29 lip 2007, 15:34

sophie pisze:Ktos zna metode, by sie zmusic do regularnego jedzenia? :>
Zegarek w reke, ustalic godziny i hcoby sie walilo i palilo jesc.
c-f pisze:ja chudnę bardzo powoli
Ja szybko dosyc. Ale i bardzo szybko tyje. Nigdy nie mialam chyba ustabilizowanej wagi. Jak schudnac wiem, jak przytyc wiem, ale jak utrzymac wage nie :/
sophie pisze:wlasnie dokladnie tyle co Moon chce schudnac
Ja musze jeszcze 7-9 kg zrzucic ;P I drugie tyle w cm. Chce z 10 cm jeszcze w udzie np :P
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 29 lip 2007, 15:46

moon pisze:Zegarek w reke, ustalic godziny i hcoby sie walilo i palilo jesc.
Nawet kosztem wmuszania w siebie? :>

moon pisze:Ja musze jeszcze 7-9 kg zrzucic ;P I drugie tyle w cm.
No to przy tym tempie na nowy rok akademicki :D
Awatar użytkownika
Nola
Maniak
Maniak
Posty: 696
Rejestracja: 15 gru 2006, 21:55
Skąd: zachód
Płeć:

Postautor: Nola » 29 lip 2007, 16:05

moon pisze:Ja szybko dosyc. Ale i bardzo szybko tyje.


hmm, dla mnie wolne chudnięcie to jakieś 3-4 kg na miesiąc. nie wiem czy to wolno czy szybko, ale dla zdrowia pewnie najbardziej korzystnie. wcześniej chudłam szybciej, ale byłam też na bardziej rygorystycznych dietach. teraz spuściłam trochę i jem po prostu mniej, nie chce mi się męczyć.
moon pisze:Nigdy nie mialam chyba ustabilizowanej wagi.


ja też nie. jesienią i zimą przybieram na wadze jakieś 8 kg, potem to wszystko zrzucam - i tak w kółko. wiem, że takie wahania wagi są strasznie niezdrowe dla organizmu, ale nie umiem nad tym zapanować.
moon pisze:Jak schudnac wiem, jak przytyc wiem, ale jak utrzymac wage nie :/


każdy ma z tym problem przecież. schudnąć jest 10 razy łatwiej niż utrzymać wagę i odrzucić na zawsze złe żywieniowe nawyki. ja tam wiem, że choćbym odżywiała się nie wiem jak zdrowo, jadła brokuły i piła mleko sojowe, to i tak będę marzyła o tłustej kalorycznej pizzy i coli :D
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 29 lip 2007, 16:23

sophie pisze:Nawet kosztem wmuszania w siebie? :>
Tak. Skoro nie umiesz jesc to musisz sie nauczyc. Zoladek nieco rozepchac.
sophie pisze:No to przy tym tempie na nowy rok akademicki :D
No mam nadzieje :D
c-f pisze:nie wiem czy to wolno czy szybko, ale dla zdrowia pewnie najbardziej korzystnie.
Wiem. Ja potrafilam 6 w miesiac a nie dwa zrzucic ale kosztem zdrowia czesto.
c-f pisze:schudnąć jest 10 razy łatwiej niż utrzymać wagę i odrzucić na zawsze złe żywieniowe nawyki.
Wiesz ja je rzucilam [nawyki] ale jak zatrzymac potem chudniecie?
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 29 lip 2007, 19:14

sophie pisze:Nawet kosztem wmuszania w siebie? :>

Tak. Ja jem co 2-3 godziny nawet bardzo malutką porcje, ale COŚ, nawet jak mi niedobrze od jedzenia. Trzeba :).

Moon gratulacje <pijaki> <przytul>
Grace

Postautor: Grace » 29 lip 2007, 19:27

Yas, a co radzisz mi jeść i pić podczas podróży? Będziemy jechać nad morze ok 8 godzin, a nie mogę spać, bo autem jedziemy.
A ja mam takie wahania - przez ostatnie 3 tygodnie ciągle mi się jeść chciało, a teraz nie jem prawie nic - jakiś jogurt i zupę. Może jak się dowiem, dlaczego nie mam okresu to coś na to poradzą, albo przejdzie mi samo za 9 miesięcy :D
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 29 lip 2007, 23:08

Gosia... pisze:Yas, a co radzisz mi jeść i pić podczas podróży? Będziemy jechać nad morze ok 8 godzin,

Oj tyle można wymyślec :). Można pić jogurty do picia, albo soki warzywne, jeść można migdały, albo przygotowane wczesniej kanapki z razowym chlebkiem, albo sałatke jakąś, owoce, ryżowe wafle, duuuuuużo tego :D.
Gosia... pisze:Może jak się dowiem, dlaczego nie mam okresu to coś na to poradzą, albo przejdzie mi samo za 9 miesięcy :D

<boje_sie> :D
Awatar użytkownika
Wstreciucha
Weteran
Weteran
Posty: 2646
Rejestracja: 14 wrz 2005, 11:48
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Wstreciucha » 30 lip 2007, 19:08

Ja sie musze pochwalic - w ciagu 5 tygodni stracilam 6cm w pasie i prawie 6 kg <zawstydzony>
Te same fakty dają jednym wiele do myślenia, innym tylko do gadania.
Awatar użytkownika
Nola
Maniak
Maniak
Posty: 696
Rejestracja: 15 gru 2006, 21:55
Skąd: zachód
Płeć:

Postautor: Nola » 30 lip 2007, 19:11

Wstreciucha pisze:Ja sie musze pochwalic - w ciagu 5 tygodni stracilam 6cm w pasie i prawie 6 kg <zawstydzony>


w jaki sposób ? :P :)
Chaos is a friend of mine
Awatar użytkownika
Wstreciucha
Weteran
Weteran
Posty: 2646
Rejestracja: 14 wrz 2005, 11:48
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Wstreciucha » 30 lip 2007, 19:13

c-f pisze:w jaki sposób ? :P

dieta
cwiczenia
konsekwencja (w koncu !!)
zminimalizowanie aerobow, wiecej cwiczen - nazwijmy to - silowych (taki trening domatora)

Za to w sobote wracam do Polski i ruszam z silowymi na maksa - rzezbie sie na potege, w nastepne wakacji zostane miss bikini <hahaha>
Te same fakty dają jednym wiele do myślenia, innym tylko do gadania.
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 30 lip 2007, 19:18

Wstreciucha pisze:zminimalizowanie aerobow, wiecej cwiczen - nazwijmy to - silowych
Dziś trochę SFD poczytałam i kurcze regularnie tam piszą, że na spalenie tluszczu właśnie siłowe są lepsze niż aeroby :> A ja się właśnie na fitness zapisałam, siłki nie lubię :/ Nic to, mam nadzieję, że i tak choć trochę to pomoże :)

A tak w ogóle to gratulacje Wstręciucha :D Mam nadzieję, że za kilka tygodni dołącze do Ciebie i do moon :) Też 6kg chcę :D
Awatar użytkownika
Wstreciucha
Weteran
Weteran
Posty: 2646
Rejestracja: 14 wrz 2005, 11:48
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Wstreciucha » 30 lip 2007, 19:24

sophie, a ja mysle, ze na to nie ma reguly . Ludzie chudna bez diet, bez silowych i daja rade. Ja jednak juz poznalam swoj organizm i widze , ze silowe mi pomagaja nie tylko gubic, ale i rzezbic (no wiesz, najmlodsza juz nie jestem, skora wiotczeje i trzeba sie bardziej starac niz nastolatki) . Poza tym ja nie chodze na silownie . Tak jak mowie, mam hantle i steper i przygotowalam sobie trening domatora. Nie bede wydawac kasy na karnet , skoro mam mozliwosci w domu. Nie cwicze po to , by rzezbic super bicepsy, tylko walcze o sylwetke - dlatego uwazam , ze to co robie powinno wystarczyc. Zamierzam dokupic jeszcze tylko step , bo mieszkanie mam za male na laweczke. Na stepie mozna zrobic mnostwo cwiczen z zakresu fitness. Pisz o postepach ;) bede sledzic. Powodzenia.
Te same fakty dają jednym wiele do myślenia, innym tylko do gadania.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 30 lip 2007, 19:36

sophie pisze:na spalenie tluszczu właśnie siłowe są lepsze niż aeroby
Bo sa, ale u mnie odpadly zupelnie, bo ja chce minimalnie [bo wcale sie nie da niestety] miesnie wyrobic. Chce schudnac, ale rzezbe mam w dupie :P
Wstreciucha pisze:Ja sie musze pochwalic - w ciagu 5 tygodni stracilam 6cm w pasie i prawie 6 kg
<brawo> Gratuluje :)

[ Dodano: 2007-07-30, 19:40 ]
O i wlasnie mam pytanie. Mam pewnien problem. Z jednym cwiczeniem. Z calego mojego malego serduszka znienawidzonego od dziecinstwa. Myslalam, ze sie teraz jakos przekonam, ale <belt> chce mi sie na sama mysl o nim nadal. Mowa o pompkach.
Ten kto mnie zna wie o moim koledze flaku pod reka [to chyba ma byc triceps]. Chce sie go pozbyc,a le do cholery nie moge tych pompek. ;(
Za to lubie wszelkiego rodzaju hantelki :D Jak nimi cwiczyc zeby zrobic ladna raczke?

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 175 gości