ile mialas lat jak bylas 1 raz u ginekologa?

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 07 maja 2005, 13:40

Ej no ale wyluzuj trochę co.

Twoje zdanie Twoim zdaniem, ale poprzyj chociaż argumentami może, a nie się ciskasz.

I pedagog nie kończył medycyny tylko pedagogikę więc na tabsach zna się tyle ile sobie poczyta.
Kiara
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 81
Rejestracja: 05 maja 2005, 20:48
Skąd: Katowice
Płeć:

Postautor: Kiara » 07 maja 2005, 13:55

1. Nie ciskam się tylko piszę to co myślę.
2. Poprzeć argumentami - no już napisałam wcześniej że rozpoczęcie sexu w tak wczesnym wieku mi się nie podoba, gdyż uważam że sex jest wynikiem miłości, a nie wiem być może tyko ja w wieku 16 lat nie byłam zdolna do tak wielkiego uczucia, może nie spotkalam odpowiedniej osoby, którą mogłabym pokochać. Ok rozumiem jeżeli ktoś zaczyna współżycie tak wczesnym wieku dla przyjemnośći bądź właśnie jest to wynikiem miłości. To jest oczywiście jego sprawa i ma prawo robić co uważa za słuszne. Ja poprotu uważam że jako 16 letnia osoba nie byłam na to gotowa.
3. Masz racje pedagog nie skończyła medycyny ( w poprzednim poście nie wypowidziałam sie jasno) ale na pewno przeszła jakieś przygotowanie w tym zakresie, skoro może uczyć takiego przedmiotu.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 07 maja 2005, 13:56

No i tak to powinnaś napisac i o to mi chodziło. Teraz rozumiem o co Ci chodzi <browar>
Awatar użytkownika
nata
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 400
Rejestracja: 11 lip 2004, 12:58
Skąd: jestem?
Płeć:

Postautor: nata » 07 maja 2005, 16:49

Koko pisze:Gdyby istniały wyraźne przeciwskazania i tak by ich nie dostała (chyba że na własną odpowiedzialność).


co do tabletek i odpowiedzialności to ostatnio sama się przekonałam że to lekarz ją ponosi
i może odmówić wypisania recepty jak ma jakieś obawy o zdrowie...
Awatar użytkownika
sabinka
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 136
Rejestracja: 25 sty 2005, 23:18
Skąd: gdynia
Płeć:

Postautor: sabinka » 07 maja 2005, 17:11

jesli ma obawy o zdrowie to w porzadku, ale dla wlasnego "widzimisie"? <bicz2>
Awatar użytkownika
Koko
Weteran
Weteran
Posty: 1105
Rejestracja: 25 gru 2004, 00:31
Skąd: Małopolska
Płeć:

Postautor: Koko » 08 maja 2005, 15:08

Nata,
Jakieś obawy o zdrowie to wyraźne przeciwskazania, o których wspominałam. Masz rację, że może odmówić wypisania recepty. A na własną odpowiedzialność, jak się dziewczyna postara, to i tak dostanie. Niekoniecznie u tego samego lekarza.

Kiara,
Że zaczęłam brać tabletki w wieku 16 lat, nie znaczy, że w moim konkretnym przypadku było na nie za wcześnie, bo przecie to hormon.
Masz rację, że u wielu dziewczyn w tym wieku sytuacja będzie się miała inaczej, ale powinnaś wiedzieć, szkoda że pani od wychowania sek. o tym nie wspomniała, że to nie wiek stanowi ramy a proces dojrzewania, tym samym czas, od jakiego dziewczyna miesiączkuje. Osobną kwestią są sprawy zdrowotne i tabletki jako "lekarstwo", nawet u tak młodych dziewczyn. Czyżby o tym też mowy nie było? A no tak, z ulotki się tego nie dowiesz.
A co do rozpoczynania współżycia w tym wieku. Zgoda, że było wcześnie, ale żałować niczego nie żałuję i miło wspominam <aniolek2> . To kwestia bardzo indywidualna, na tyle, że bez problemów porozumiewałam się z lekarzem w tej materii. To że ja nie znaczy, że ktoś inny, bo rzeczywiście warto poczekać, ale bez takich zdań b. proszę :) :

rozpoczęcie sexu w tak wczesnym wieku mi się nie podoba, gdyż uważam że seks jest wynikiem miłości, a nie wiem być może tyko ja w wieku 16 lat nie byłam zdolna do tak wielkiego uczucia, może nie spotkalam odpowiedniej osoby, którą mogłabym pokochać. Ok rozumiem jeżeli ktoś zaczyna współżycie tak wczesnym wieku dla przyjemnośći bądź właśnie jest to wynikiem miłości.

Bo obyło by się tylko następnymi zdaniami:
To jest oczywiście jego sprawa i ma prawo robić co uważa za słuszne. Ja poprotu uważam że jako 16 letnia osoba nie byłam na to gotowa.


Pozdrawiam.
Wiem słowo jak krem
krem na zmarszczki w mojej głowie.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 08 maja 2005, 15:17

Kiara pisze: gdyż uważam że seks jest wynikiem miłości, a nie wiem być może tyko ja w wieku 16 lat nie byłam zdolna do tak wielkiego uczucia


Ooooo coś nowego słysze !! a wlasciwie znowu mi to ktos przypomniał <aniolek2> eee tam ! akurat , sex jest dla przyjemnosci i podtrzymania gatunku (rozrodu) jest uzupelnieniem miłosci , ale wcale być ne musi ! sex to sex , jesz też tylko wtedy jak jestes głodna ????
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Justa
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 369
Rejestracja: 30 maja 2004, 19:18
Skąd: Ladek zdrój :)
Płeć:

Postautor: Justa » 08 maja 2005, 15:19

Pierwszy raz byłam u ginekologa gdy miałam17 lat.Powód mojej wizyty był taki że nie dostawałam okresu przez 3 miesiace wiec zaniepokoiłam się.Pani ginekolog powiedziała że brak miesiaczki może byc wywołany stresem.Owszem miałam stresujący czas i z tego własnie powodu nie dostawałam okresu.Po tygodniu od wizyty dostałam:)
"Love`s an eagle,hearts are burning,feels start to fly"
"Kochaj kiedy możesz,ufaj kiedy możesz kiedy trzeba pokaż kły!"
"Tylko zrozum to że ludzie płacza czysta krwią tylko zrozum to że to twój los..."
Kiara
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 81
Rejestracja: 05 maja 2005, 20:48
Skąd: Katowice
Płeć:

Postautor: Kiara » 08 maja 2005, 15:48

Bo obyło by się tylko następnymi zdaniami:
Cytat:
To jest oczywiście jego sprawa i ma prawo robić co uważa za słuszne. Ja poprotu uważam że jako 16 letnia osoba nie byłam na to gotowa.


Przpraszam bardzo, że uwążam że JA w wieku 16 lat nie byłam zdolna do miłości i nie chciałam uprawiać sexu!
w ogóle ludzie czytajcie co jest wcześniej w postach! bo Moon chciała, żebym jej przedstawiła argumenty mojej opini, a więc to zrobiłam i wszystko było ok :) Ale tera Koko sie nie podoba, ze to uzasadniłam, ludzie zdecydujce się 8)

Koko, ja pisałam o przypadku sexu a nie chorób i różnych przyczyn wczesnego brania tabletek...i akurat pani z wych seksualnego mówiła na ten temat. Zaznaczam, że ja pisałam tylko o przypadku współżycia.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 08 maja 2005, 19:35

Koko chodzilo o to zeby nie uogolniac ze seks w weku xx lat to za wczesnie tylko mowic konkretnie i personalnie w stylu "jak mialam xx lat to bylo dla mnie za wczesnie".
Kiara
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 81
Rejestracja: 05 maja 2005, 20:48
Skąd: Katowice
Płeć:

Postautor: Kiara » 08 maja 2005, 21:24

Maverick, nie zabardzo rozumiem Twojego stwierdzenia :>?

eee tam ! akurat , seks jest dla przyjemnosci i podtrzymania gatunku (rozrodu) jest uzupelnieniem miłosci , ale wcale być ne musi ! seks to seks , jesz też tylko wtedy jak jestes głodna ????


Nie, jem również wtedy kiedy mam na to ochotę, ale z jedzenia nie biorą się dzieci :P To z jakiego powodu uprawia się sex to sprawa indywidualna i każdy może do tego podchodzić jak chce. Sex to przyjemność i jest uzupełnieniem miłości, ale nie wiem czy dla mnie smakował by równie wspaniele właśnie bez tego ważnego składnika :]
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 09 maja 2005, 07:48

Spróbuj ! zapewniam Cie ze bedzie smakował wysmienicie , byle tylko partner bedzie w twoim typie !
I choc z jedzenia dzieci sie nie biora , to z sexu tez nie , sex prowadzi do zapłodnienia i dopiero wtedy biora sie dzieci ! jak jesc nie bedziesz to dzieci też nie urodzisz ..bo organizm wyniszczysz , wiec patrzac z tej strony z jedzenia też biora sie dzieci ! <aniolek2>
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Kiara
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 81
Rejestracja: 05 maja 2005, 20:48
Skąd: Katowice
Płeć:

Postautor: Kiara » 09 maja 2005, 14:57

Oczywiście patrząc w ten sposób zgadzam się z Tobą :P Ale dla mnie do sexu jest potrzebne jeszcze wyższe uczucie, miłość :]
Awatar użytkownika
Hardcore
Weteran
Weteran
Posty: 1327
Rejestracja: 20 wrz 2004, 23:31
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hardcore » 13 maja 2005, 13:19

Moja luba jeszcze nie była a ma 18 lat, ale ją przycisnąłem i już dzisiaj jedziemy się zapisać :)
When you dream there are no rules. People can fly, anything can happen. (...)
You may think you can fly, but you'd better not try. People can fly

Obrazek
Awatar użytkownika
Mkaa
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 14 maja 2005, 21:27
Skąd: z piekła rodem
Płeć:

Postautor: Mkaa » 15 maja 2005, 21:48

Ja miałam 16 lat , byłam jakieś pół roku temu pierwszy raz 8) ale tego stresu to nigdy nie zapomnne :P:P <kreciola>
Awatar użytkownika
Plesers
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 140
Rejestracja: 22 maja 2005, 13:27
Skąd: Olkusz
Płeć:

Postautor: Plesers » 25 maja 2005, 12:07

Moja była u ginusia chyba jak miała koło 18/19 lat ... a to tylko z powodu że jej się cystka na jajniczku zrobiła ;) Ale wszystko ladnie zeszło ;)
Co do tabletek - to śmieszy mnie jak ginekolodzy przepisują je jak witamine C - bo z tego co słyszałem to dochodzi do parodi - bo nastolatki uświadamiane są przez ginekologów że nie ma żadnych przeciwskazań, to jest super na wszystko a do tego w ogóle nie szkodzi ... Jak ktoś chce się truć to niech się truje - ja swojej kobiecie bym nie dał ;)
Plesers czemu nie kochasz już mnie ...
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 25 maja 2005, 15:12

Jakie trucie ! Kolega znacznie przesadził !! w wiekszosci przypadków pomogą bardziej niz zaszkodzą , mamy juz 21 wiek , to nie to co kiedyś , wiecej sie TWOJA KOBIETA TRUJE kupujac jedzenie w sklepie niz zazywajac pigółki anty ! a o napojach juz nie wspomne ....poczytajcie czasem ich skład ! <aniolek2>
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 26 maja 2005, 01:04

Dokladnie. Albo palac papierosy... Bo to ze palenie powoduje raka jest praktycznie pewne, a tabletki niekoniecznie :)
Awatar użytkownika
Plesers
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 140
Rejestracja: 22 maja 2005, 13:27
Skąd: Olkusz
Płeć:

Postautor: Plesers » 26 maja 2005, 12:48

No właśnie nie jest pewne że powodują tabletki np. raka piersi - jedni twierdzą ze tak, drudzy że nie, niektórzy biorą nawet tabletki mimo iż należą do grupy ryzyka ... nie jest to udowodnione ani w jedną ani w drugą strone ... także jak ktoś chce ryzykowac;)
Jakie trucie !

A normalne;) Np. wątróbka pada oj pada ;)
w wiekszosci przypadków pomogą bardziej niz zaszkodzą

A kto ci zagwarantuje że tobie nie zaszkodzą? ;) Wiadomo że pomagają na pewne schorzenia ginekologiczne, ale ... zawsze jest ale ;) 20 lat temu też mówili że tamte są nieszkodliwe, teraz doszli do wniosku ze tamte są szkodliwe a te nie ... ciekawe co wymyślą za 10 lat? Chesz to testować na sobie - testuj ;) Ja nikogo nie namawiam na niebranie tabletek - wyrażam tylko subiektywne zdanie ;)
wiecej sie TWOJA KOBIETA TRUJE kupujac jedzenie w sklepie niz zazywajac pigółki anty ! a o napojach juz nie wspomne ....poczytajcie czasem ich skład !

Dlatego pijamy niegazowaną wode mineralną :p. Pozatym jeść trzeba a łykać pigułki niekoniecznie ... wiem ze to przyjemne, ale cóż ... <banan>
Plesers czemu nie kochasz już mnie ...
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 26 maja 2005, 12:55

no to moze zainteresuje Cie ze rezerwatywy wywoluja nadzerke u kobiet :)
Awatar użytkownika
Plesers
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 140
Rejestracja: 22 maja 2005, 13:27
Skąd: Olkusz
Płeć:

Postautor: Plesers » 26 maja 2005, 13:22

A gdzie takie cuda wyczytałeś ;) Nadżerki powodowane są wszelakimi infekcjami pochwy, a używanie prezerwatyw zmniejsza prawdopodobieństwo infekcji ... są statystyki na ten temat że osoby biorące tabletki chorują częściej na raka szyjki macicy właśnie przez infekcje wirusem brodawczaka ludzkiego - HPV ;) I to samo tyczy się nadżerek, które przecież nieleczone(przy cytologi koło 5) uznaje się za zmiany rakowe szyjki macicy ;) Myle się czy nie ?:)
Plesers czemu nie kochasz już mnie ...
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 26 maja 2005, 13:48

Urzywanie prezerwatyw zmiejsza ryzyko infekcji ??? a to ciekawe !! i to bardzo ! <aniolek2> Bowiem są one nasaczane róznymi swinstwami , jak i podczas penetracji zostawiają mikrocząstki z siebie w pochwie kobiety ,CZYSTY fiut jeszcze nikogo nie zainfekował prezerwatywy ...prowadzą jak najbarziej do nadzerki .....sprawdzone !! <browar> <aniolek2> ale ...kazdy jest inny
Idac tym tropem ...musiał bym sie wyprowadzic z Slaska bo powietrze tu nie najlepsze a było , jeszcze gorsze , mimo to mój dziadek w erze gdzie zanieczyszczenie powietrza było znacznie wiekse niz teraz ...przezył 92 lata , a babcia ma juz 96 lat i zyje dalej <browar>
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Plesers
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 140
Rejestracja: 22 maja 2005, 13:27
Skąd: Olkusz
Płeć:

Postautor: Plesers » 27 maja 2005, 08:53

Urzywanie prezerwatyw zmiejsza ryzyko infekcji ???

Tak ... większości ;) Bo na pewno się są nasączone brodawczakiem ludzkim :P


CZYSTY fiut jeszcze nikogo nie zainfekował

Tak chyba wymoczony w domestosie :P

Tak szczerze to pierwsze raz słysze o powiązaniu kondomów z nadrzerkami...ale jak masz jakieś fajne źródło to zarzuć sie poczyta ;)
Plesers czemu nie kochasz już mnie ...
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 27 maja 2005, 08:57

nie ma zródła ,,,,, choc i moze jest ! znam to z własnego doswiadczenia !! jak i innych dorosłych uzywajacych sexu ...kobiet !
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Plesers
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 140
Rejestracja: 22 maja 2005, 13:27
Skąd: Olkusz
Płeć:

Postautor: Plesers » 27 maja 2005, 09:25

Zresztą nie ważne ;)
Tak czy inaczej lepiej mieć nadżerke usuwaną niż usuwaną pierś ;)
Plesers czemu nie kochasz już mnie ...
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 27 maja 2005, 14:11

Co Ty masz z tym brodawczakiem? Na pewno kazdy fiut ma ich kilka kg na sobie. Cholera ludzi stukaja sie od setek tysiecy lat i jakos zyja. Nie przesadzaj tak z tym. Nie kazdy jest chory, zdecydowana wiksozsc ludzi jest zdrowa. Czyli dalej idac - regula jest ze fiut cipce nie szkodzi. Szkodzi tylko chory, ale to anomalia, zadkosc i sie nie liczy.
Prezerwatywa natomaist szkodzi kazda. Jest to cialo obce ktore w jakis sposob podraznia szyjke macicy.

Poza tym temat jest zupelnie inny tego topicu.
Awatar użytkownika
kasiurzak
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 13
Rejestracja: 17 maja 2005, 17:07
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: kasiurzak » 29 maja 2005, 21:46

Hm ja mam 17 latek i jeszcze nie byłam u ginekologa... Chociaz często uprawiam seks oralny petting, ostatnio anal <aniolek2> ...Hmm czy powinnam odwiezic ginekologa,podkeslam ze nic mi nie jest, tzn nic mi sie nie dzieje, mam stałego partnera i w ogóle... :d
Aha, jest jeszcze jeden problem...mama..Jak mam jej powiedziec ze chce isc do ginekologa??? od razu zacznie wypytywac i w ogóle..Hm a moze lepiej jej w ogóle o tym nie mówic,tylko isc z chłopakiem... Proszę o radę;)..
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 29 maja 2005, 23:32

A jak idziesz do internisty to też musisz jej mówić po co?
Nie możesz powiedzieć, że chcesz się ot tak przejść, bo nigdy nie byłaś, a przeciez już masz stałego partnera więc może czas już?
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 29 maja 2005, 23:47

A po co jej w ogóle mowic? Nie chcesz to to nei mow. A do gienka powinno sie isc kontrolnie po rozpoczeciu wspozcia. Niestety z tresci posta nie wlapalem czy jestes dziewica, bo o seksie nie pisalas, tylko o oralu, analu i pettingu :) Choc dziwne by dla mnie bylo uprawac anal a seks nie :]
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 29 maja 2005, 23:49

Maverick pisze:Choc dziwne by dla mnie bylo uprawac anal a seks nie :]


widocznie chce jeszcze zachować dziewictwo :] W sensie: samą błonę - bo zupełną dziewicą już nie jest :P Wg mnie przynajmniej

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 115 gości