Jedzenie- niektórym z nas odbiera rozum.

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
czarnaczuprynka
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 15 sie 2004, 10:54
Skąd: dolnośląskie
Płeć:

Jedzenie- niektórym z nas odbiera rozum.

Postautor: czarnaczuprynka » 16 sie 2004, 23:52

Fajnie, że został utworzony kolejny dział. W tytule jest zdrowie, więc myślę, że temat wybrałam odpowiedni. Chciałabym tutaj poruszyć problem związany z odżywianiem(anoreksja, bulimia :563: itp.). Dotyczy on też mnie. Wprawdzie nigdy się nie głodziłam ani nie klęczałam przy kiblu, ale nieraz jedzenie miało dla mnie smak grzechu. A co Wy sądzicie o zaburzeniach odżywiania??
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 17 sie 2004, 00:04

Mnie ten temat nie dotyczy ! mogę jesc ile chce ze az pekne i co chce ! a i tak nie przekraczam wagi 72-74 kg dodam iz najwiecej jem w nocy :547: dobra dobra ! wiem sie tak nie je ! ale ja jem ! teraz np też sie obrzeram ! :556:
zezarłem juz prawie cały słoik kremu czekoladowego , wczesniej , chipsy cebulowe duze , wczesniej ,Nie wiem co to było bo ciezka nazwa , a kolezanka to przygotowała , było super a syte ze cholera !! miedzyczasie jeszcze dwa zielone ogórki , duzy pomidor , dwie kromki chleba z szynka i kiełbasą , jedno jajeczko ! to wszystko od godz 21-00 i co ///nic!? zaraz ide uwalic mikołajka i spać ! :D
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
gracja
Maniak
Maniak
Posty: 653
Rejestracja: 22 gru 2003, 00:22
Skąd: z lasu ;)
Płeć:

Postautor: gracja » 17 sie 2004, 00:16

Oj, dla mnie temat rzeka. Nigdy nie mialam problemow z samokontrolą, ale temat "wagi" przesladuje mnie od dziecinstwa. Zaczęło się od badań okresowych, czy nie jestem chora, na wadze u lekarza szkolnego wszyscy mielu ubaw, w koncu kilka miesiecy temu kupuję ciasto w kawiarni, a sprzedająca dziewczyna pyta się czy moze ze mną porozmawiać. Bierze mnie na zaplecze i wypytuje czy mam bulimie albo anoreksje, bo ona pisze prace licencjacką na ten temat i szuka konkretnch przypadków :551: Usmiałam się jak norka. :D Mało jem (bo zapominam), marnie wyglądam, ale np. nigdy nie brałam antybiotyków i prawie w ogole nie choruję. Taka uroda. Ale może ktoś z Was ma złoty środek jak przytyć? :)

Tutaj sprawdzcie swoj Body Mass Index :)
zważcie się
ps moj wynik: Jesteś zabiedzony. Znajdź coś do jedzenia! :D
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 17 sie 2004, 00:22

Co to za strona co podałaś , po wpisaniu mych wag i wzrostu wyszło mi iz jestem gróby i potrzebuje diety i cwiczen , normalnie pekam ze smiechu jak ja jestem gróby :556:
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
gracja
Maniak
Maniak
Posty: 653
Rejestracja: 22 gru 2003, 00:22
Skąd: z lasu ;)
Płeć:

Postautor: gracja » 17 sie 2004, 00:23

pewnie cos zle wpisales :)
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 17 sie 2004, 00:24

tak ???? to sam wpisz waga 72 kg wzrost 171cm
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
czarnaczuprynka
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 15 sie 2004, 10:54
Skąd: dolnośląskie
Płeć:

Postautor: czarnaczuprynka » 17 sie 2004, 00:25

:546: :546: :546: Też bym chciała jeść tyle ile mi się chce i kiedy chce, ale, niestety, gdy tylko zaczynam sobie pozwalać moja waga idzie w górę, a spodnie są coraz ciaśniejsze. Nie należę do osób, które mogą bezkarnie pochłaniać hurtowe ilości jedzenia, więc bez ćwiczonek i diety się nie obejdę. No cóż, taki mój żywot. Przynajmniej mam motywację do skakania przy muzyce (uroczy aerobik + pilates) :)
Awatar użytkownika
kwjk
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 214
Rejestracja: 17 sty 2004, 22:38
Skąd: Bydgoszcz
Płeć:

Postautor: kwjk » 17 sie 2004, 01:06

Hej! Nie jest źle... myślałem, że też wyjdę na zabiedzonego a tymczasem okazuje się, że jestem tylko chudy ;) (62kg 187 cm)
agata
Weteran
Weteran
Posty: 1636
Rejestracja: 12 lut 2004, 14:31
Skąd: wielkopolska
Płeć:

Postautor: agata » 17 sie 2004, 08:14

ojojoj mozna by tu duuuzo pisac!! :) coz nigdy nie nalezałam do dziewczyn o figurze modelki,ale tez nie wygladam najgorzej.choc oczywiscie zawsze mówie ze kilka kg mniej by sie przydało :) obecnie jestem n a diecie :) choc bardziej traktuje ja jako oczyszczenie organizmu,w moim przypadku nie jest mozliwe jejsc ile chce i co chce bo to widac póżniej ;)
Awatar użytkownika
foxy_lady
Weteran
Weteran
Posty: 1417
Rejestracja: 04 lut 2004, 17:01
Skąd: WaWa
Płeć:

Postautor: foxy_lady » 17 sie 2004, 09:10

ehh szkoda gadac
mowia ze dobrze wygladam ale ja wiecznie mam cos do siebie. za krytycznie podchodze do swojej osoby :573:
People are all the same
And we only get judged by what we do
Personality reflects name
And if I'm ugly then
So are you

Awatar użytkownika
Luca
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 241
Rejestracja: 25 cze 2004, 11:21
Skąd: Katowice
Płeć:

Postautor: Luca » 17 sie 2004, 10:32

to zależy kto ma jaką przemiane materii,ja mogę jeść dowoli i przytyć jakoś nie mogę.A inni liczą kalorie i raz zapomną i dwa kilo więcej.Z drugiej strony co by to było gdyby każdy miał idealną wagę.Należy zdrowo się odżywiać i nie patrzeć czy ktoś jest chudy czy gruby :564:
Prędzej na wiosnę zamilkną ptaki, niż kobieta oprze się czułym zalotom młodego mężczyzny.
Owidiusz
Awatar użytkownika
Triniti19
Weteran
Weteran
Posty: 1072
Rejestracja: 20 maja 2004, 21:11
Skąd: Kołobrzeg
Płeć:

Postautor: Triniti19 » 17 sie 2004, 11:44

Ja tam nigdy problemów z odżywianiem nie miałam. Zwykle jem sporo (oczywiscie nie do przesady) ale mam to szczęście, że moja przemiana materii jest dobra. Rodzice to się nawet dziwią, że nie tyje skoro tyle jem :). Wiem, że nie mam urody modelki i wiem, że przydałoby się czasami schudnąć te pare kilo ale ostatnio jakoś nie przejmuje się swoim wyglądem. Może dzięki miłości :).
"Wczuj się w smutek usychającej gałązki, gasnącej gwiazdy i konającego zwierzęcia,
lecz przede wszystkim odczuj ból i smutek człowieka"
Awatar użytkownika
DREADMAN
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 345
Rejestracja: 03 sie 2004, 09:58
Skąd: Hotelu[;
Płeć:

Postautor: DREADMAN » 17 sie 2004, 12:48

hehehe jedzenie jest dobre jeszcze zalezy co sie je ;)
Ptaszniki to Moja Pasja :D I mam Kilka nA Sprzedaz [;
Awatar użytkownika
czarnaczuprynka
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 15 sie 2004, 10:54
Skąd: dolnośląskie
Płeć:

Postautor: czarnaczuprynka » 17 sie 2004, 13:10

Ale się rozgadaliście. Ja obecnie staram się zrzucić parę nadprogramowych kilogramów. Wprawdzie przy 164 cm i 54 kg moje BMI wynosi 20 (prawidłowa masa ciała :) ), ale moje dżinsy zdecydowanie wolą wagę 48 kg.
Awatar użytkownika
DREADMAN
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 345
Rejestracja: 03 sie 2004, 09:58
Skąd: Hotelu[;
Płeć:

Postautor: DREADMAN » 17 sie 2004, 13:11

chetnie schrupe twoje dzinsy i twoja wage tez :D ;) jak tak sie zle czujesz
Ptaszniki to Moja Pasja :D I mam Kilka nA Sprzedaz [;
Awatar użytkownika
fish
Weteran
Weteran
Posty: 2056
Rejestracja: 14 kwie 2004, 11:47
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: fish » 17 sie 2004, 13:16

Ja jestem w sam raz :) :) :)
"Ludzie twierdzą, że Ziemia jest okrągła. Ale jak nie chcesz, wcale nie musisz im wierzyć." - Forrest Gump
Awatar użytkownika
DREADMAN
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 345
Rejestracja: 03 sie 2004, 09:58
Skąd: Hotelu[;
Płeć:

Postautor: DREADMAN » 17 sie 2004, 13:18

fish pisze:Ja jestem w sam raz :) :) :)

jestes do schrupania ???? :)
Ptaszniki to Moja Pasja :D I mam Kilka nA Sprzedaz [;
Awatar użytkownika
fish
Weteran
Weteran
Posty: 2056
Rejestracja: 14 kwie 2004, 11:47
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: fish » 17 sie 2004, 13:20

Czy to propozycja? :)
Sorki ale nie gustuję w panach :)
"Ludzie twierdzą, że Ziemia jest okrągła. Ale jak nie chcesz, wcale nie musisz im wierzyć." - Forrest Gump
Awatar użytkownika
DREADMAN
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 345
Rejestracja: 03 sie 2004, 09:58
Skąd: Hotelu[;
Płeć:

Postautor: DREADMAN » 17 sie 2004, 13:22

ja tez nie gustuje w panach a to nie propozycja :D
Ptaszniki to Moja Pasja :D I mam Kilka nA Sprzedaz [;
sallvadore
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 330
Rejestracja: 12 sty 2004, 01:02
Skąd: Trójmiasto
Płeć:

Postautor: sallvadore » 17 sie 2004, 16:24

ja podobnie jak krzys moge objadac sie na potęge i nic nie tyje swego czasu nawet chcialem przytyc i nic... chyba dlatego ze uprawiam duzo sportu. To dlatego. :564:
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 17 sie 2004, 17:13

A ja zapewne ze duzo sexu !!! :D :D :D :D :D :D :D ;)

wiecie iż po dobrym sexi chudnie sie ok 0,5 kg !! no to dziewczyny na wage zaraz po tym , same sprawdzcie ! czekam na wyniki ;) ;) ;)
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
sallvadore
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 330
Rejestracja: 12 sty 2004, 01:02
Skąd: Trójmiasto
Płeć:

Postautor: sallvadore » 17 sie 2004, 18:37

No krzyś myslisz ze jak przekonywalem kobiete do jazdy rowerem? Wszedlem na temat ciala kobiecego i zbawiennych skutkow jazdy rowerem, sama zaciagnela mnie na rower po takim wywodzie
agata
Weteran
Weteran
Posty: 1636
Rejestracja: 12 lut 2004, 14:31
Skąd: wielkopolska
Płeć:

Postautor: agata » 17 sie 2004, 21:34

wyszlo mi ze jestem "w sam raz" :) eh gadanie pare kilo mniej i tez bede w sam raz ;)
ktos tu wpomnial ze nie przejmuje sie swoim ciałem dzieki miłosci :) prawda to pomaga :) mój luby to mi mówi ze on nie chce wieszaka i ze kocha mnie taka jaka jestem :) a jak mu mówie ze po urodzeniu dziecka bede "Wielka jak beczka" to mi mówi "nie bedziesz,a nawet jak co to bede cie i tak kochac" ;) ale umie chłopak sciemy puszczac ;)
Adaś
Bywalec
Bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 17 sie 2004, 13:42
Skąd: Stad:)
Płeć:

Postautor: Adaś » 18 sie 2004, 01:31

A ja podobnie jak Krzyś mogę jeść i jeść i jeść i magicznej wagi 70 kg nie przekroczę:) Juz nie wiem co mam robić, może to dlatego, że na codzień trenuje,ale nawet w wakacje gdy mamy przerwę nic. Teraz zjadłem kanapeczki z serkiem i pomidorkiem z mirofali:) 5 batoników takich malutkich herbatke z cytrynką i nic. Chcę troche przytyc!!
Na Zawsze Razem:)
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 24 maja 2005, 22:55

Ja mam tendencje do tycia :/
I np teraz ze sobą walcze, bo chcę jeść a nie mogę bo i tak już jak kulka wyglądam.
Tęsknię za moja wagą optymalną (49 kg przy 159-160 cm wzrostu) :(

Głodziłam się itd. Ale to gucio daje.
Zdarzało się <belt3> po posiłkach.

A teraz staram się jakoś normalnie do wagi porządnej doprowadzić.
Awatar użytkownika
Jasta20
Maniak
Maniak
Posty: 578
Rejestracja: 17 lut 2005, 15:12
Skąd: Z WeNuS :):)
Płeć:

Postautor: Jasta20 » 24 maja 2005, 22:57

a ja moge nie jesc ze dwa dni, byle bym miała soczki do picia :) nie odczuwam glody prawie w ogóle niestety, ale ostatnio zmuszma sie do jedzenia na maxa i przytyłam 2 kilo :D <banan> <banan>
Miłość to nie staw, w którym można znaleźć swoje odbicie. Miłość ma
przypływy i odpływy. Ma też swoje rozbite okrety, zatopione miasta,
ośmiornice i skrzynie złota i pereł. Ale perły leżą głęboko...
Justa
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 369
Rejestracja: 30 maja 2004, 19:18
Skąd: Ladek zdrój :)
Płeć:

Postautor: Justa » 25 maja 2005, 16:42

Mnie to tez nie dotyczy jesli chodzi o anorexie i bulimie.Ale wśród moich znajomych jest pare anorektyczek.Jedna z nich jest tak przerazliwie chuda że wszyscy mówia na nia wieszak.Wzrostu ma ok 160 a waży 38-39 kg.
Nie znam żadnej bulimiczki,może i znam ale o tym nie wiem... ;)
Dziewczyny chore na anorexie mają coś nie tak z psychiką,nie akceptują siebie takimi jakimi są.Może zaczac sie od głupiego żartu koleżanki:"jestes za gruba",dziewczyna popada w czarna rozpacz i nic nie je,głodzi się.Mysle ze skłonnosc do anorexi mają dziewczyny wrażliwe na swoim punkcie,mające kompleksy.
"Love`s an eagle,hearts are burning,feels start to fly"
"Kochaj kiedy możesz,ufaj kiedy możesz kiedy trzeba pokaż kły!"
"Tylko zrozum to że ludzie płacza czysta krwią tylko zrozum to że to twój los..."
Awatar użytkownika
nata
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 400
Rejestracja: 11 lip 2004, 12:58
Skąd: jestem?
Płeć:

Postautor: nata » 25 maja 2005, 20:05

ja nie mam kompleksów ale bardzo jestem wrażliwa na punkcie swojego wyglądu
po prostu jak bym była teraz za gruba to bym chyba nie mogła na siebie patrzeć :/
raczej dbam o wagę, baaaardzo dużo piję
i choćbym jadła non stop czekoladę (bo lubię słodkości :) ) to raczej nie przytyję
Awatar użytkownika
Lawrence
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 301
Rejestracja: 16 kwie 2005, 00:56
Skąd: Melmac
Płeć:

Postautor: Lawrence » 26 maja 2005, 10:27

Moja za to przesadza w tej kwestii..........:(

Jest tak chuda ze niedlugo kregoslup bedzie jej widac w miejscu pepka.
Kosci miednicy wystaja tak ze czasem pukam sobie w nie i pytam sie : czy jest tam kto??
O piersiach nie wspomne bo ma male i mowi ze sobie zrobi operacje plastyczna albo bedzie sie starac zeby byly mniejsze a jak sie pytam czy jak moja sasiadka-anorektyczka [plaska z przodu tak samo jak z tylu] to mowi ze wlasnie tak chcialaby wygladac.......<belt3>
Mowi ze jest za gruba i musi schudnac, wiec je tylko jakies warzywka, czasem zje cos gotowanego i takie tam........
Chyba ma objawy albo bulimii albo anoreksji.......bo jak cos zje to mowi ze albo za duzo zjadla, albo ze jej jedzenie stoi w gardle, albo ze ma wyrzuty sumienia ze tyle zjadla i ze chce wazyc 46 kilo............to ja jej mowie ze sostanie sznurek i bedzie ja mozna prowadzic jak latawaca............
Przez jej zly humor mi tez sie nic nie chce bo ona nie ma ochoty na nic przez to [doslownie] nie mowiac juz o spaniu ze soba..............:(
Bo z tylu różnych dróg przez życie, każdy ma prawo wybrać źle...
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 26 maja 2005, 10:46

I co taka sobie mysli !? pewnie ze wyglada jak modelka i ze to jest fajne !! nie ma wiekszej bzdury !! jako facet powiem iz szczupłosc kobiety jest do zniesienia do pewnej granicy , potem to jzu tylko przeszkadza i rob sie nie smaczne ! ubrana taka wyglada fajnie ! owszem nie powiem , bowiem widać tylko nogi , które przewaznie nie chudną ! reszta jest zakryta , gdy sie taka rozbierze chocby juz do bielizny ,jest tragedia ! tyle ze Ona dalej mysli ze jest super ! .W łózku już jest tragedia , bowiem obijasz sie o jej kosci , gdy ciupciasz taka od tyłu , nie sposób pofolgować bo obijasz si gdy chcesz mocno pchnąc o jej kosci posladków , to samo w pozycji na łyzeczkę ! na jezdzca ...to samo obtłucze Cie taka i tyle , przytulić taką ??? nic przyjemnego , gdy zapomnisz o tym ze przytulasz ukochaną !
Tak wiec dziewczyny ...tylko wam sie wydaje ze dobrze wygladacie , bowiem szczupła , to nie chuda ! a w wiekszosci wszystkie jestescie własnie chude ! a nie szczupłe !! juz wole pulchniaczka w łózu niz anorektyczkę , chudzielca
Bowiem to jest tak jak z jedzeniem ! co z tego ze wyglada na oko i w opakowaniu super , jak po rozpakowaniu juz jest zle , a smaku ?? to nie ma zadnego !! <aniolek2> <browar>
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 138 gości