Ostry i dokuczliwy ból gardła

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

agness
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 21 lis 2008, 15:53
Skąd: Warszawa
Płeć:

Ostry i dokuczliwy ból gardła

Postautor: agness » 24 lis 2008, 13:00

Od jakiegoś czasu męczy mnie strasznie dokuczliwy ból gardła. Czasem połączony jest on z kaszlem suchym. Nie mam pojęcia co jest tego przyczyną jednak przeszkadza mi to bardzo i w miarę szybko chciałabym się go pozbyć. Próbowałam kilkoma domowymi sposobami jednak nic nie pomaga. Doradźcie coś w tej sprawie.
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 24 lis 2008, 13:25

A pójścia do lekarza nie próbowałaś ??

agness pisze:Doradźcie coś w tej sprawie.

Lekarz, najlepszym rozwiązaniem będzie tu lekarz
kasieka26
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 28 lis 2008, 21:18
Skąd: łóków
Płeć:

Postautor: kasieka26 » 30 lis 2008, 15:46

ja ostatnio używałam jakiegoś dobrego leku od bólu gardła nie pamiętam jak to się nazywało ale było w sprayu a nie w dropsach. jak będę w domu napiszę ci jak to się nazywało pozdrowionka

[ Dodano: 2008-11-30, 22:14 ]
To był Neo Angin w sprayu bardzo szybko mi pomógł dużo skuteczniejszy od tabletek. pozdrawiam nocnych marków :)
agness
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 21 lis 2008, 15:53
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: agness » 02 gru 2008, 11:43

Właśnie wiem że pastylki do ssania to zbyt kiepsko działają. Będę musiała się chyba przejść do apteki sprawdzić to co polecasz, bo ani płukanki ani domowe sposoby nic a nic mi nie pomagają. Jak nie to pozostanie mi chyba wyjście ostateczne - udać się do lekarza
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 02 gru 2008, 11:51

agness pisze:Jak nie to pozostanie mi chyba wyjście ostateczne - udać się do lekarza

a czemu tak sie tego lekarza boisz.

XXI wiek a tu strach przed lekarzem jak w jakimś średniowieczu. Ja nie rozumiem jak można być tak lekkomyślnym ( miałam na myśli inny wyraz, ale mi takich używać nie wolno)
Awatar użytkownika
kot_schrodingera
Weteran
Weteran
Posty: 2114
Rejestracja: 21 wrz 2005, 10:18
Skąd: z nikąd
Płeć:

Postautor: kot_schrodingera » 02 gru 2008, 18:38

agness pisze:Od jakiegoś czasu męczy mnie strasznie dokuczliwy ból gardła
a możesz uściślić od jakiego czasu?
Patrz, Kościuszko, na nas z nieba raz Polak skandował.
I popatrzył nań Kościuszko i się zwymiotował.
/Konstanty Ildefons Gałczyński/
Awatar użytkownika
Nemezis
Weteran
Weteran
Posty: 928
Rejestracja: 22 maja 2007, 00:40
Skąd: Dziki Wschód
Płeć:

Postautor: Nemezis » 02 gru 2008, 20:22

no kolejna mądra... <chory>
Lepiej idź do lekarza, bo narobisz sobie tak jak ja narobiłam. Od dwóch lat nie mogę doleczyć gardła, ciągle jest coś nie tak - boli, drapie, wysycha, a podniebienie mam "posiekane" :| A wszystko dlatego, że kombinowałam po swojemu zamiast przyjąć antybiotyk od lekarza (nawet kupiłam, ale nie brałam, bo sie przestarszylam skutków ubocznych z ulotki...). Jak już oprzytomniałam to się okazało za późno, teraz już nic na mnie nie działa, łącznie z antybiotykami. I jeszcze mi lekarka mówi, że utrojenia jakieś mam, bo przecież nic mi nie dolega... <chory>

Za dużo osób ma teraz poważne problemy z gardłem, żeby na sobie eksperymentować. Idź do lekarza.
A jak mimo wszystko wolisz eksperymenty to uważaj na tymianek i podbiał - cholerstwo na dłuższą metę więcej szkód niż korzyści przynosi.
Ostatnio zmieniony 02 gru 2008, 20:25 przez Nemezis, łącznie zmieniany 1 raz.
Stormy

Postautor: Stormy » 02 gru 2008, 21:45

Nemezis, a palisz i pijesz gazowane? bo to tez gardlo wysusza i podraznia
Awatar użytkownika
Nemezis
Weteran
Weteran
Posty: 928
Rejestracja: 22 maja 2007, 00:40
Skąd: Dziki Wschód
Płeć:

Postautor: Nemezis » 02 gru 2008, 22:50

Nie palę (bo max. 2 fajki na miesiąc to nawet paleniem okazjonalnym nazwac nie można), a gazowanego nie lubię, chociaż zdarza się sporadycznie jakaś pepsi z automatu. Dlatego tym bardziej nie rozumiem :|
kasieka26
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 28 lis 2008, 21:18
Skąd: łóków
Płeć:

Postautor: kasieka26 » 02 gru 2008, 23:45

Trochę jest racji w tym poście o domowym leczeniu niestety ale zioła mogą poważnie uszkodzić nasze ciałko :( Lekarstwa na pewno też nie są do końca bezpieczne ale przynajmniej były przetestowane i są optymalnie dobierane przez lekarza do schorzenia.
agness
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 21 lis 2008, 15:53
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: agness » 16 gru 2008, 12:03

Nie boję się lekarza ale również nie mam tak naprawdę czasu by się do niego udać . Po drodze do pracy wstąpiłam do apteki i Pani poleciła mi Neo Angin w sprayu. Pomógł prawie od razu co bardzo mnie zdziwiło. Więc jak najbardziej gdy domowe sposoby zawiodą polecam Neo Angin w sprayu, tym bardziej że można go kupić bez recepty.
emiemi
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 22 gru 2008, 11:41
Skąd: Wwa
Płeć:

Postautor: emiemi » 22 gru 2008, 12:11

Gdy domowe sposoby nie pomagają warto udać się do lekarza albo chociaż apteki by ktoś kto zna się na farmacji chociaż dobrał Nam jakiś specyfik. Ja również ostatnio poszłam do apteki po coś na ból gardła i skusiłam się na Neo Angin w spray ( za namową aptekarki ) pomógł. Jednak pamiętajmy iż nie należy lekceważyć żadnych objawów choroby.

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 178 gości