Miesiączka przy tabletkach antykoncepcyjnych.

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
sarah
Weteran
Weteran
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2004, 20:44
Skąd: W-w/W-wa
Płeć:

Miesiączka przy tabletkach antykoncepcyjnych.

Postautor: sarah » 19 lip 2004, 13:14

Jestem wlasnie w trakcie 7 dniowej przerwy po pierwszym opakowaniu tabletek Cilest. Dzis jest piąty juz dzien bez tabletki a u mnie w dalszym ciągu nie wystąpiło normalne krwawienie miesiączkowe. Wydzielina jest b. skąpa.
I tu mam pare pytan do pan ktore juz dłuzej odemnie zazywaja tabletki?
Czy przy kuracji hormonalnej takie miesiaczki sa normalne i nie ma w tym nic dziwnego?
Czy moze dzieje sie tak tylko dlatego ze jest to pierwsze opakowanie tabletek a pozniej wszystko wroci do normy?
Czy za 2 dni mam normalnie rozpoczac nowe opakowanie?
Czy powinnam zglosic sie do lekarza czy spokojnie zazywac tabletki dalej a wspomniec o tym kiedy za 2 miesiace pojde po recepte?
Warto moze zaznaczyc ze do tej pory miesiaczki mialam raczej obfite i b. bolesne.
Bylabym wdzieczna za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
fish
Weteran
Weteran
Posty: 2056
Rejestracja: 14 kwie 2004, 11:47
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: fish » 19 lip 2004, 13:18

To może być wpływ tabletek i przyzwyczajania się organizmu. Zacznij normalnie brać nowe opakowanie.
A propos tematu moja kobietka też miała ostanio dziwnie mimo tego, że bierze już długo. Miała tak, że jednego dnia miała, drugiego nie, trzeciego znowu okres i na tym się skończyło.
Awatar użytkownika
foxy_lady
Weteran
Weteran
Posty: 1417
Rejestracja: 04 lut 2004, 17:01
Skąd: WaWa
Płeć:

Re: Miesiączka przy tabletkach antykoncepcyjnych.

Postautor: foxy_lady » 19 lip 2004, 13:45

foxy sluży dobrą radą ;)

sarah pisze:Czy przy kuracji hormonalnej takie miesiaczki sa normalne i nie ma w tym nic dziwnego?

na początku nie
Czy moze dzieje sie tak tylko dlatego ze jest to pierwsze opakowanie tabletek a pozniej wszystko wroci do normy?

jak najbardziej
Czy za 2 dni mam normalnie rozpoczac nowe opakowanie?

tak.
Czy powinnam zglosic sie do lekarza czy spokojnie zazywac tabletki dalej a wspomniec o tym kiedy za 2 miesiace pojde po recepte?

ja bym tak zrobiła. poczekała do nastepnej przerwy i zobaczyła co się stanie. czy wystapi krwawienie i kiedy. znając siebie zrobiłabym sobie test ciążowy, tak dla pewności ;)
Warto moze zaznaczyc ze do tej pory miesiaczki mialam raczej obfite i b. bolesne.

podczas brania pigułek wszystko się zmienia. okres jest mniej bolesny i nie tak obfity.

Byłam własnie ostatnio po recepte u ginekologa i powiedziała mi że krawawienie może nie wystapić ale mam się nie przejmować i normalnie po 7 dniach zacząć nowe opakowanie.

Widzisz bo z tabletkami <czy plastrami> jest tak, jakbyś w jakąs maszynę z trybami i zebatkami włozyła kij i zakłóciła jej działanie. Organizm musi się do tego przyzyczaić a czasem to trochę trwa. Tak powiedział mi mój lekarz kiedy zaczynałam brac pigułki.
:)
People are all the same
And we only get judged by what we do
Personality reflects name
And if I'm ugly then
So are you

agata
Weteran
Weteran
Posty: 1636
Rejestracja: 12 lut 2004, 14:31
Skąd: wielkopolska
Płeć:

Postautor: agata » 19 lip 2004, 16:40

sarah calkiem pozyteczny ten twój topic :) w najblizszy czwartek tez ide do ginekologa i widze jakie ty masz watpliwosci wiec wiem o co pytac :) a foxy dzieki za odpowiedzi na te pytania :)
Awatar użytkownika
foxy_lady
Weteran
Weteran
Posty: 1417
Rejestracja: 04 lut 2004, 17:01
Skąd: WaWa
Płeć:

Postautor: foxy_lady » 19 lip 2004, 17:07

polecam sie g:D
People are all the same
And we only get judged by what we do
Personality reflects name
And if I'm ugly then
So are you

Awatar użytkownika
Jarek
Weteran
Weteran
Posty: 2194
Rejestracja: 23 sty 2004, 13:36
Skąd: z krainy elfów
Płeć:

Postautor: Jarek » 19 lip 2004, 19:26

No tak dziewczyny, same tego chciałyście, a teraz problem: ciąża czy "rewolucja hormonalna"
Kochać i być kochanym
Awatar użytkownika
Triniti19
Weteran
Weteran
Posty: 1072
Rejestracja: 20 maja 2004, 21:11
Skąd: Kołobrzeg
Płeć:

Postautor: Triniti19 » 19 lip 2004, 20:13

agata pisze:sarah calkiem pozyteczny ten twój topic :) w najblizszy czwartek tez ide do ginekologa i widze jakie ty masz watpliwosci wiec wiem o co pytac :) a foxy dzieki za odpowiedzi na te pytania :)

Bardzo pożyteczny. Ja już raz zażywałam tabletek przez 3 miesiące ale potem zrezygnowałam i teraz od sierpnia chciałabym znowu zacząć. A chciałabym spróbować z Cilest bo wiele osób je chwali także to też dobrze wiedzieć. Fajnie, że można tutaj zapytać się o przeróżne rzeczy i otrzymamy szczerą odpowiedź. Dlatego tak lubie to forum :).
"Wczuj się w smutek usychającej gałązki, gasnącej gwiazdy i konającego zwierzęcia,
lecz przede wszystkim odczuj ból i smutek człowieka"
Awatar użytkownika
nata
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 400
Rejestracja: 11 lip 2004, 12:58
Skąd: jestem?
Płeć:

Postautor: nata » 19 lip 2004, 20:22

dziewczyny a ile średnio miesięcznie kosztuja tabletki?
czytałam tu wcześniej że ok 30 zeta ale coś mi się wydaje że drożej
agata
Weteran
Weteran
Posty: 1636
Rejestracja: 12 lut 2004, 14:31
Skąd: wielkopolska
Płeć:

Postautor: agata » 19 lip 2004, 20:30

dziewczyny a ile średnio miesięcznie kosztuja tabletki?
czytałam tu wcześniej że ok 30 zeta ale coś mi się wydaje że drożej

to pewnie zalezy od tego jakie tabletki zapisze lekarz.
cóż jedno jest pewne ze jezeli sie zdecyduje na tabletki to na pewno nie bede wykładac kasy na nie tylko z własniej kieszeni,to na pewno zmniejszy "straty" finansowe
Awatar użytkownika
sarah
Weteran
Weteran
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2004, 20:44
Skąd: W-w/W-wa
Płeć:

Postautor: sarah » 19 lip 2004, 22:31

dzieki wszytskim za odpowiedzi a szczegolnie foxy :)
dziewczyny a ile średnio miesięcznie kosztuja tabletki?
czytałam tu wcześniej że ok 30 zeta ale coś mi się wydaje że drożej

zalezy jakie tabletki Ci lekarz przepisze. Niektore sa refundowane i kosztuja wtedy ok 15zł. Cilest - 31,60 pamietam bo dzisiaj kupowalam. A biorac pod uwage ze słuza one i mi i mojemu chlopakowi to koszt oczywiscie rozklada sie na dwa tak jak pisala agata.
No tak dziewczyny, same tego chciałyście, a teraz problem: ciąża czy "rewolucja hormonalna"

Akurat takich watpliwosci raczej nie mam zaufalam tabletkom juz w pelni i wierze lekarzowi ze dzialaja od samego poczatku jezeli tylko sie je wlasciwie zazywa. Mialam tylko watpliwosci czy nie powinnam pojsc z tym do lekarza i on np. zdecyduje o zmianie tabletek.
Zrobie jedak tak jak pisze foxy. wezme dwa kolejne opakowania i pryz okazji wizyty po recepte zapytam lekarza.
A chciałabym spróbować z Cilest bo wiele osób je chwali także to też dobrze wiedzieć.

Na mnie dziala swietnie. Jedyny skutek uboczny to to ze powiekszyly mi sie piersi i ujedrnily. Okreslenie uboczny nie jest tu chyba najtrafniejsze ;)
agata
Weteran
Weteran
Posty: 1636
Rejestracja: 12 lut 2004, 14:31
Skąd: wielkopolska
Płeć:

Postautor: agata » 19 lip 2004, 23:20

Na mnie dziala swietnie. Jedyny skutek uboczny to to ze powiekszyly mi sie piersi i ujedrnily. Okreslenie uboczny nie jest tu chyba najtrafniejsze

no prosze bez zadnych operacji i zabiegów chirurgicznych ;) kurde mam nadzieje ze mi tego nie przypisze lekarz bo ja tam biustu juz wiekszego nie chce ;)
Awatar użytkownika
sarah
Weteran
Weteran
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2004, 20:44
Skąd: W-w/W-wa
Płeć:

Postautor: sarah » 21 lip 2004, 13:07

no prosze bez zadnych operacji i zabiegów chirurgicznych kurde mam nadzieje ze mi tego nie przypisze lekarz bo ja tam biustu juz wiekszego nie chce
wiesz ja biustu malego nie mialam ale nawet jak teraz troche sie powiekszyl to bardziej mi sie podoba :) mojemu chlopakowi tez. no i bardziej wrazliwe sie staly. Teraz uwielbiam pieszczoty piersi a wczesniej sprawialy mi srednia przyjemnosc.
Nie jest powiedziane ze Tobie akuat od cilestu tez piersi by urosly tak samo jak nie jest powiedziane ze od innych nie urosna. Wszystkim zajomym mi dziewczyna od tabletek piersi sie powiekszyly bez wzgledu na to co to byly za tabletki.
agata
Weteran
Weteran
Posty: 1636
Rejestracja: 12 lut 2004, 14:31
Skąd: wielkopolska
Płeć:

Postautor: agata » 21 lip 2004, 13:20

wiesz ja biustu malego nie mialam ale nawet jak teraz troche sie powiekszyl to bardziej mi sie podoba mojemu chlopakowi tez. no i bardziej wrazliwe sie staly. Teraz uwielbiam pieszczoty piersi a wczesniej sprawialy mi srednia przyjemnosc


no to w takim razie lece po tabletki ;)
Awatar użytkownika
foxy_lady
Weteran
Weteran
Posty: 1417
Rejestracja: 04 lut 2004, 17:01
Skąd: WaWa
Płeć:

Postautor: foxy_lady » 21 lip 2004, 14:35

a ja nie dośc ze mam fajniejsze piersi <co akurat jest dobre> to jakieś huśtawki nastrojów. już sama nie mogę ze sobą wytrzymać, tylko podejśc i strzelić blachę :571:
mam nadzieję, że to przejściowe a może to efekt mojej sytuacji obecnej i tego co dzieje się w moim zyciu. ehhh.
People are all the same
And we only get judged by what we do
Personality reflects name
And if I'm ugly then
So are you

Awatar użytkownika
Jarek
Weteran
Weteran
Posty: 2194
Rejestracja: 23 sty 2004, 13:36
Skąd: z krainy elfów
Płeć:

Postautor: Jarek » 21 lip 2004, 14:38

wiesz ja biustu malego nie mialam ale nawet jak teraz troche sie powiekszyl to bardziej mi sie podoba mojemu chlopakowi tez.

No i jak tu tego nie nazwać "skutkiem ubocznym", jak teraz nowy wydatek na większe staniki :570:
Kochać i być kochanym
Awatar użytkownika
Triniti19
Weteran
Weteran
Posty: 1072
Rejestracja: 20 maja 2004, 21:11
Skąd: Kołobrzeg
Płeć:

Postautor: Triniti19 » 21 lip 2004, 17:43

sarah pisze:Na mnie dziala swietnie. Jedyny skutek uboczny to to ze powiekszyly mi sie piersi i ujedrnily. Okreslenie uboczny nie jest tu chyba najtrafniejsze

No taki efekt uboczny to ja moge mieć :).

nata pisze:dziewczyny a ile średnio miesięcznie kosztuja tabletki?
czytałam tu wcześniej że ok 30 zeta ale coś mi się wydaje że drożej

Ja tak jak dostaje ulotki to przeczytałam, że u mnie w aptece Cilest kosztuje 28,90zł, Hormonet 29,20zł, Logest- 28,95zł.

I jeszcze drobne info dla Krzysia. Wczoraj spacerując na mieście zobaczyłam nową apteke "Europejską" tak wcześniej chwaloną przez Krzysia :).
"Wczuj się w smutek usychającej gałązki, gasnącej gwiazdy i konającego zwierzęcia,

lecz przede wszystkim odczuj ból i smutek człowieka"
Awatar użytkownika
Jarek
Weteran
Weteran
Posty: 2194
Rejestracja: 23 sty 2004, 13:36
Skąd: z krainy elfów
Płeć:

Postautor: Jarek » 22 lip 2004, 06:04

No taki efekt uboczny to ja moge mieć

No przecież w jednym z postów pisałaś, że brałaś już tabletki i przerzuciłaś się z powrotem na gumki (może tyle co miały już się powiększyły i stop).
Kochać i być kochanym
Keplianica

Postautor: Keplianica » 22 lip 2004, 10:50

Straszny z ciebie Jarku malkontent. Ale jakby ci guma pekla to zaraz byś dziewczynę na postinor namawiał ;>

A ja wroce jeszcze do tematu omawianego przez panie: ja biorę od pół roku Novynette i to nagminne, że okresy mam teraz skape, czasmi nawet samą brunatna wydzielinę. Ale poza tym mniej bolesne miesiaczki, pewność że nie zajdę, mniejsze chuśtawki nastrojów niż wcześniej. Nie przytyło mi się też. To zależy od ogranizmu i rodzaju tabletek.
agata
Weteran
Weteran
Posty: 1636
Rejestracja: 12 lut 2004, 14:31
Skąd: wielkopolska
Płeć:

Postautor: agata » 22 lip 2004, 13:46

ja biorę od pół roku Novynette


no własnie chciałam o nie pytac!!! Dzis byłam u lekarza i własnie to mi przypisała :) widze ze Ty jestes zadowolona wiec moze i ja bede :)
Awatar użytkownika
Triniti19
Weteran
Weteran
Posty: 1072
Rejestracja: 20 maja 2004, 21:11
Skąd: Kołobrzeg
Płeć:

Postautor: Triniti19 » 22 lip 2004, 17:10

Jarek pisze:No przecież w jednym z postów pisałaś, że brałaś już tabletki i przerzuciłaś się z powrotem na gumki (może tyle co miały już się powiększyły i stop).

Jareczku ale wtedy takiego efektu ubocznego nie miałam. Jedyne efekty uboczne jakie wtedy miałam to regularny okres, prawie bezbolesny i z małą ilością krwi. A zresztą wtedy nie brałam Cilest tylko Logest. A przerzuciłam się na gumki bo nie kochaliśmy się dosyć często i nie było sensu brać tabletek.
"Wczuj się w smutek usychającej gałązki, gasnącej gwiazdy i konającego zwierzęcia,

lecz przede wszystkim odczuj ból i smutek człowieka"
Awatar użytkownika
karmen
Maniak
Maniak
Posty: 517
Rejestracja: 16 sty 2005, 16:33
Skąd: północ
Płeć:

Postautor: karmen » 29 lip 2005, 13:22

nata napisał/a:
dziewczyny a ile średnio miesięcznie kosztuja tabletki?
czytałam tu wcześniej że ok 30 zeta ale coś mi się wydaje że drożej


a moje ,,Yasmin" kosztuja 42 zł z groszami :( no cóż.. jednak jest to jakis wydatek i poszukuje gdzies apteki gdzie będa troszke tansze... :D

[ Dodano: 2005-07-29, 13:41 ]
no i prosze.... moje kochanie było własnie w aptece i co sie okazało... że moje ,,yasmin" kosztuja 34,50 wiec zaczne je tam kupowac :D
Awatar użytkownika
Kamela12
Maniak
Maniak
Posty: 662
Rejestracja: 27 gru 2004, 22:41
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Kamela12 » 29 lip 2005, 14:41

Ja też znalazłam aptekę, gdzie mój Harmonet kosztuje nie 35zl, a 28,90zl więc też się cieszę :)
I don`t like to hear I`m wrong when I`m right...
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 29 lip 2005, 14:45

Ja znalazlam apteke gdzie Cilest nie kosztuje ponad 30 zloty tylko 26.30 :)
Awatar użytkownika
karmen
Maniak
Maniak
Posty: 517
Rejestracja: 16 sty 2005, 16:33
Skąd: północ
Płeć:

Postautor: karmen » 29 lip 2005, 18:29

no to Yasmine i Gosia <browar> :D
Awatar użytkownika
Kamela12
Maniak
Maniak
Posty: 662
Rejestracja: 27 gru 2004, 22:41
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Kamela12 » 29 lip 2005, 23:34

karmen pisze:no to Yasmine i Gosia

<browar>
Czy u Was też się te apteki nazywają "magiczne" lub "Euroapteki" ?? :)
I don`t like to hear I`m wrong when I`m right...
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 29 lip 2005, 23:35

Heh zupelnie nie :).
to mala osiedlowa apteka.
Awatar użytkownika
karmen
Maniak
Maniak
Posty: 517
Rejestracja: 16 sty 2005, 16:33
Skąd: północ
Płeć:

Postautor: karmen » 30 lip 2005, 10:25

no u mnie tez nazwy są bardziej zwyczajne...
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 30 lip 2005, 13:34

A to taka wielka różnia 5 zł w tą czy w tamtą?

[pTak, tak ja se mogę pisać, bo nie płacę sama za swpje tabletki :D ]
Awatar użytkownika
Kamela12
Maniak
Maniak
Posty: 662
Rejestracja: 27 gru 2004, 22:41
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Kamela12 » 30 lip 2005, 13:37

moon pisze:A to taka wielka różnia 5 zł w tą czy w tamtą?

[pTak, tak ja se mogę pisać, bo nie płacę sama za swpje tabletki ]

otóż to...
I don`t like to hear I`m wrong when I`m right...
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 30 lip 2005, 13:39

moon pisze:A to taka wielka różnia 5 zł w tą czy w tamtą?

[pTak, tak ja se mogę pisać, bo nie płacę sama za swpje tabletki ]

Heh no wlasnie. Ja czasem place sama, czasem mama midaje(ostatnio to coraz czesciej).

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 187 gości