metroseksualizm

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 17 lut 2006, 14:43

Andrew pisze:ale jak juz to tylko szare


najlepszy jest "Biały Jeleń" :D <hahaha> ;)

rację masz <browar>
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow

Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!

http://www.piotrlabuz.pl/
http://michalpasterski.pl/
http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 17 lut 2006, 14:45

Sir Charles pisze:No nie da się spłukać


wszystko zalezy od rodzaju zelu! niektore sie daja splukac zupelnie normalnie, tylkoich dzialanie jest gorsze.


Sir Charles pisze:A mydło nie jest tylko do rąk "fachowcy

kuzwa to do czego jeszcze? do rak! sio do mydeliczki i przy umywalce ma stac


Skoro można myć delikatną skórę niemowlaka tym, to moją tym bardziej :]

a od kiedy to sa polecane dla dzieci? a nie slyszales o dzieciecych oliwkach, chusteczkach nawlizajacych? :P
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 17 lut 2006, 14:47

Mydło do rąk, ale nie tylko. Zaden "Bialy Jelen", bo to jest do skarpetek. Ale rózne mydla typu "Bambino", "Palmolive", "Luksja", "Arko"...

Jacyś dziwni jesteście... :?
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 17 lut 2006, 14:49

Sir Charles pisze:Ale rózne mydla typu "Bambino", "Palmolive", "Luksja", "Arko"...


to ze sa rozne mydla to wiem ale nie zmienia to nic w kwestii ze mydlem sie powinno myc rece a do niczego innego sie nie nadaje! kto tu dziwny jest :P :P
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 17 lut 2006, 14:49

Mia pisze:kuzwa to do czego jeszcze?

W moim wypadku do wszystkiego, nie licząc twarzy i włosów. :]


Mia pisze:a od kiedy to sa polecane dla dzieci?

No jak jest "BAMBINO - mydło dla niemowląt" to co - dla domu starców je produkują? :>
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 17 lut 2006, 14:50

Sir Charles pisze:W moim wypadku do wszystkiego, nie licząc twarzy i włosów. :]


bez koemntarza :P dobrze ze choc twarz oszczedzasz ;)


Sir Charles pisze:No jak jest "BAMBINO - mydło dla niemowląt" to co - dla domu starców je produkują? chytry



ja bym swojego dziecka nie myla zadnym mydlem babino i dawno nie slyszalam zeby ktos ich uzywal, a uzywane bylo chyba tylko wtedy jak trudno bylo o inne kosmetyki dla dzieci :P
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 17 lut 2006, 14:52

Mia pisze:mydlem sie powinno myc rece a do niczego innego sie nie nadaje!

<puknijsie> <puknijsie> <puknijsie>

Można się myć mydłem, albo żelem, tak samo, jak można się czesać grzebieniem, albo szczotką, golić się żyletką, albo golarką. Żądam k***a równouprawnienia, tolerancji i zrozumienia <strajk> <strajk> <strajk>
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 17 lut 2006, 14:53

Sir Charles pisze:Jacyś dziwni jesteście...

Ja Cie tam rozumiem. Tzn, sama uzywam zeli pod prysznic, ale nic do mydla nie mam. I jakby zelu zabraklo, to bym mydla uzyla :). Jeszcze jak jakies pachnace jest :D.
Awatar użytkownika
ForsakenXL
Maniak
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: 01 sty 2006, 15:45
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: ForsakenXL » 17 lut 2006, 14:54

Sir Charles pisze: Ale rózne mydla typu "Bambino", "Palmolive", "Luksja", "Arko"...

Jacyś dziwni jesteście... :?

No nie? :|
Dodałbym jeszcze Protex (Fresh) którego pół życia używam. Antybakteryjne DO KĄPIELI a nie kurde bele do rąk. Niby na kiego grzyba antybakteryjne do samych rąk? Żeby odetkać pory i zmyć bakterie by oczyścić cerę i pozostawić warstwę ochronną? No litości, tworzycie jakieś nowe definicje. Jakiś czas temu byłem u dermatologa i powiedział mi, że powinieniem DO KĄPIELI zacząć używać białego mydła z rumiankiem. Też pewnie głupi cap jest, że takie rzeczy ludziom rozpowiada, amator jeden <niewiem>
Sam używam często żelu, ale nie popadajmy w jakieś dziwne skrajności...
Ostatnio zmieniony 17 lut 2006, 14:55 przez ForsakenXL, łącznie zmieniany 1 raz.
"Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw?Trzeba tylko umieć je popełniać!
A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień"
~George Bernard Shaw
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 17 lut 2006, 14:54

Sir Charles pisze:Można się myć mydłem, albo żelem, tak samo, jak można się czesać grzebieniem, albo szczotką, golić się żyletką, albo golarką.


alez skad, to nie jest to samo :P i szczotka i grzebien slusza do czesania wlosow a zyletka (wrr) i golarka slusza do golenia, a mydlo jest do mycia rak :P


Sir Charles pisze:ądam k***a równouprawnienia, tolerancji i zrozumienia .strajk. .strajk. .strajk.



sobie zadaj :P :P
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 17 lut 2006, 14:54

Yasmine, <przytul>
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 17 lut 2006, 14:57

Yasmine pisze:Jeszcze jak jakies pachnace jest :D.


i to wlasnie jedyny plus mydla, wiecej nie ma :P
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 17 lut 2006, 14:57

ForsakenXL pisze:Antybakteryjne DO KĄPIELI a nie kurde bele do rąk.

Zresztą nawet w reklamach tych mydeł jest w większości przypadków pokazywana kąpiel całego ciała.

A reklama Protexu to nawet z facetem była. I były jakieś tam bakterie, które sie przy poceniu szybciej pojawiają, jak się nie używa mydła Protex :D

Forsaken <browar>
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 17 lut 2006, 15:01

Sir Charles pisze:Zresztą nawet w reklamach tych mydeł jest w większości przypadków pokazywana kąpiel całego ciała.


o no tak, reklamy zrodelem wiedzy o kosmetykach, ich dzialaniu i skladzie :P <hahaha>

ja bym sie mydlem nie umyla a na szczescie nie mam sytuacji ze czegos zabraknie ;) zreszta mydlo pod prysznicem? to jest cholernie niewygodne ;) no chyba ze panowie lubicie sie po nie schylac :P
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 17 lut 2006, 15:01

http://www.resmedica.pl/ffxart40011.html

tu taki artykul czym sie myc. Cale cialo. I polecaja duzo mydel wlasnie :).
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 17 lut 2006, 15:04

Yasmine pisze:tu taki artykul czym sie myc. Cale cialo. I polecaja duzo mydel wlasnie :).


zawsze mozna znalezc argumenty za i przeciw jak sie chce, ja mam mnostwo materialow gdzie mydla nie sa polecane ;) i bede sie tego trzymac ;) nie bede przekonywac innych na sile, ja o swoja skore dbac odpowiednio ;)

a w tym artykule bledy sie w oczy rzucaja, skora normalna istnieje w podziale tylko teoretycznie i maja ja tylko dzieci ;)
Ostatnio zmieniony 17 lut 2006, 15:07 przez Mijka, łącznie zmieniany 1 raz.
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
ForsakenXL
Maniak
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: 01 sty 2006, 15:45
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: ForsakenXL » 17 lut 2006, 15:07

Niech zgadnę: materiały ze źródeł wątpliwie fachowych jak broszury kosmetyków itp :P
Tutaj lekarze się wypowiadają, ale co tam, to konowały, nie? :D
"Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw?Trzeba tylko umieć je popełniać!
A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień"
~George Bernard Shaw
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 17 lut 2006, 15:08

Wynalazki, kurna....:/ mam jedno mydło do wszystkiego, gębę nim umyję, ciało, ręce - na głowe nie upadłem bym 4 mydła miał, każde do czegoś innego <hahaha> biorę pierwsze z brzegu mydło i kupuję - wsio! Byle za drogie nie było,hehehehe....
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow



Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!



http://www.piotrlabuz.pl/

http://michalpasterski.pl/

http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 17 lut 2006, 15:09

Niech zgadnę: materiały ze źródeł wątpliwie fachowych jak broszry kosmetyków itp jezor


nie, nie z takich zrodel, nie pracuje w firmie kosmetycznej


ForsakenXL pisze:Tutaj lekarze się wypowiadają, ale co tam, to konowały, nie? :D

lekarz lekarzwi jak widac nierowny ;) zreszta lekarza mam w domu, nie musze czytac takich stron o watpilwej zawartosci ;)
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 17 lut 2006, 15:15

a ja mysle, ze moze przejde sobie z tych zeli na mydlo. Z checia przejde sie do nowo otwartej mydlarni na zakupy :D.

http://www.kredensmydlany.pl/go/_info/? ... 649b3edecc

http://www.vitanea.pl/index.phtml?aptek ... 41298&k=87

http://www.kredensmydlany.pl/go/_info/?id=50

a te na moje czesto zakwasy :D http://www.kredensmydlany.pl/go/_info/?id=55
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 17 lut 2006, 15:19

Ja sobie powiedziałem, że gdy będę, hehehe, pierdział forsą i miał na takie "zbytki", jak 4 różne mydła, nalanie pełnego baku i kupienie sobie książki częściej niż raz na pół roku, to może i jakieś frymuśne mydła sobie sprawię :D
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow



Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!



http://www.piotrlabuz.pl/

http://michalpasterski.pl/

http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 17 lut 2006, 15:19

te mydla sa fajne :P do postawienia w lazience :P

ale w mydlarniach mozna kupic fajne sole do kapieli, albo musujace kuleczki z aromatoterapii :) to jest faja sprawa :)

tylko ze tam sa tez ceny kosmiczne :P plyn do kapieli od 30zl w gore, woreczek soli 20 zl ;) wlansie wczoraj ogladalam bo chcialam koledze na prezent kupic jakis zestaw, ale prezent to mialbyc drobiazg a wyszlo mi 60zl za to co chcialam :P
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
kot_schrodingera
Weteran
Weteran
Posty: 2114
Rejestracja: 21 wrz 2005, 10:18
Skąd: z nikąd
Płeć:

Postautor: kot_schrodingera » 17 lut 2006, 15:44

No tak. Wszyscy niby tacy "męscy" a jak trochę poczekać to się okazuje że nawet olivki do ciała używają.
Patrz, Kościuszko, na nas z nieba raz Polak skandował.
I popatrzył nań Kościuszko i się zwymiotował.
/Konstanty Ildefons Gałczyński/
Awatar użytkownika
ptaszek
Weteran
Weteran
Posty: 1205
Rejestracja: 15 sie 2004, 18:44
Skąd: War-saw
Płeć:

Postautor: ptaszek » 17 lut 2006, 16:10

Mia pisze:to ze sa rozne mydla to wiem ale nie zmienia to nic w kwestii ze mydlem sie powinno myc rece a do niczego innego sie nie nadaje! kto tu dziwny jest :P :P

no właśnie Ty ;P po co te usilne przekonywania? gdzie jest napisane, że mydło jest tylko do rąk? i dlaczego ma być niby tylko do rąk? nawet słownik podaje że mydło służy do mycia "brudnych powierzchni" - czyli chodzi o ogół, a nie o jedną część.
A jak przeszkadza mydło w postaci kostki i zawarte w nim środki utwardzające, to może być i w płynie. Oczywiście nie zmuszam nikogo do używania tego środka higieny i wiem, że niektórzy wolą żele, ale nie rozumiem trochę tezy o przeznaczeniu mydła "tylko do rąk" :|

zreszta mydlo pod prysznicem? to jest cholernie niewygodne

...niewygodne w jaki sposób?
"Jeśli traktujesz życie ze śmiertelną powagą, nie licz na wzajemność" [A. Mleczko]
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 17 lut 2006, 16:13

ptaszek pisze:no właśnie Ty jezor2 po co te usilne przekonywania?

nie raczje Ty wlasnie, nie przekonuje usilnie, napisalam co mysle i tyle


ptaszek pisze:gdzie jest napisane, że mydło jest tylko do rąk? i dlaczego ma być niby tylko do rąk?

nie bede przekonywala kogos kto nie ma pojecia o czym mowi, juz mi sie znudzilo to ;p


ptaszek pisze:ale nie rozumiem trochę tezy o przeznaczeniu mydła "tylko do rąk" co?

trudno, nie wszyscy musza wsyztsko rozumiec ;)
ptaszek pisze:...niewygodne w jaki sposób?

najwidoczniej brak Ci wyobrazni skoro zadajesz takie pytanie ;)
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 17 lut 2006, 16:16

Mia pisze:te mydla sa fajne do postawienia w lazience

ja nie wydaje pieniedzy,zeby cos marnowac. Myc sie nim bede, a nie zeby w lazience lezalo bez uzytku <banan>
Awatar użytkownika
kot_schrodingera
Weteran
Weteran
Posty: 2114
Rejestracja: 21 wrz 2005, 10:18
Skąd: z nikąd
Płeć:

Postautor: kot_schrodingera » 17 lut 2006, 16:17

ptaszek pisze:...niewygodne w jaki sposób?

najgorzej jest po publicznym prysznicem (basen, ZK) - upadnie,schylisz się - ops!!!!
ptaszek pisze: gdzie jest napisane, że mydło jest tylko do rąk?

sam używam kilka bo jak myję twarz tym do rąk to wyglądam jakbym miał atak pryszczycy (brak kobiety) a niemam ochoty uzywać maści cynkowej...
Patrz, Kościuszko, na nas z nieba raz Polak skandował.

I popatrzył nań Kościuszko i się zwymiotował.

/Konstanty Ildefons Gałczyński/
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 17 lut 2006, 16:19

Blazej30 pisze:najgorzej jest po publicznym prysznicem (basen, ZK) - upadnie,scylisz się - ops!!!!


hehe - uwazaj bo i Ty mozesz zostac czyjas walentynka :P
taka kartke ostatnio widzialam, dwoch gosci pod prysznicem i jeden sie po mydlo wlasnie schyla :P
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
gracja
Maniak
Maniak
Posty: 653
Rejestracja: 22 gru 2003, 00:22
Skąd: z lasu ;)
Płeć:

Postautor: gracja » 17 lut 2006, 16:41

Koko pisze:
gracja pisze:Przy takich czuję się komfortowo.

Komfortowo...
W jakim sensie? :>

W takim sensie, że przy facetach o chłopięcej urodzie czuję się zarazem kobieco jak i swobodnie. Przy zbyt męskich lub poważnie wyglądających albo czuję sie jak mała dziewczynka, albo zwyczajnie mnie spinają :]. Zwykle to pierwsze. Mam dystans w każdym razie. Podświadomie przypisuje im zupełnie inną rolę niż "faceta dla mnie".

Koko pisze:Staram się zrozumieć pociąg do "chłopców", ciężko mi idzie ;P
Nie masz brata prawda? (nic nie insynuuję - to dla jasności umysłu tych 'inteligentnych inaczej'-, tylko pewna zależnośc mnie zastanawia)

Mam brata :] 12 lat starszego :D.
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 17 lut 2006, 16:43

gracja pisze:W takim sensie, że przy facetach o chłopięcej urodzie czuję się zarazem kobieco jak i swobodnie

ja przy facetach o chlopiecej urodzie, czuje sie jak mama czy dorosla siostra. Ale to moze dlatego,ze jakos tak duzo osob mi daje o wiele wiecej lat, niz mam :).

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 276 gości