poparzenie

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
emmiii
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 213
Rejestracja: 23 paź 2005, 15:16
Skąd: Wspomnienie
Płeć:

poparzenie

Postautor: emmiii » 02 wrz 2006, 13:24

3 dni temu poparzyłam sobie brzuszek gorącą wodą... no i do dzisiaj boli i piecze... a kolor jest tego ciemno-czerwony i miejscami brązowy... w najgorszym wypadku będę miała blizne wielkości pięści... może ktoś wie jak temu zapobiec???
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 02 wrz 2006, 13:26

Mi na wszelkie poparzenia pomagal krem zwykly tlusty. Posmrowac zaraz po i potem ciagle i znikalo.
* Wenus*

Postautor: * Wenus* » 02 wrz 2006, 14:14

Też sobie pare miesięcy temu poparzyła brzuch i smarowałam miodem. Znikło ładnie i nie została blizna. Polecam. ;)
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 02 wrz 2006, 18:15

moon pisze:Mi na wszelkie poparzenia pomagal krem zwykly tlusty. Posmrowac zaraz po i potem ciagle i znikalo.
To zależy od stopnia. Poważniejszych poparzeń nie wolno smarować niczym tłustym!
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Bash
Weteran
Weteran
Posty: 1412
Rejestracja: 03 sty 2006, 20:24
Skąd: Sląsk
Płeć:

Postautor: Bash » 02 wrz 2006, 18:44

To zależy od stopnia. Poważniejszych poparzeń nie wolno smarować niczym tłustym!

Podobno żadnych popażań nie można smarowac tłustymi produktami.

from:
" http://www.podkarpacie.straz.pl/oparzenia.html
W żadnym wypadku nie wolno:
- smarować oparzonej skóry maściami, kremami, tłuszczami, piankami, białkiem jaja kurzego, ani alkoholem. "

Dotyczy to świezego poparzenia. Jak jest z trawałymi to juz nie wiem. Najlepiej wybrać sie do dermatologa, on cos poradzi :)
Prawdę trzeba wyrażac prostymi słowami.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 02 wrz 2006, 22:44

Sir Charles, kurna znow mi piszesz ja do uposledzonej... :/ Tyle to i ja wiem. Ale gdyby to bylo powazne czy powazniejsze poparzenie to by na pogotowie dziewczynka jechala a nie sie tu pytala...
Awatar użytkownika
Hardcore
Weteran
Weteran
Posty: 1327
Rejestracja: 20 wrz 2004, 23:31
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hardcore » 03 wrz 2006, 12:06

Ja też bym nie zaryzykował smarowania tłuszczami. Żeby nie było po oparzeniach śladu warunkiem koniecznym jest, to by odrazu po oparzeniu oblewać zimną, wręcz bardzo zimną wodą.
When you dream there are no rules. People can fly, anything can happen. (...)
You may think you can fly, but you'd better not try. People can fly

Obrazek
Awatar użytkownika
Rish
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 277
Rejestracja: 30 maja 2006, 21:57
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: Rish » 03 wrz 2006, 13:52

Linomag+ z alantoina czy czyms tam....lagodzi bol i szybciej sie goi...ok 9 zl w aptece bez recepty.Moge polecic bo sam uzywalem
Obrazek
*qbass*
Weteran
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: 21 sty 2006, 23:39
Skąd: zewsząd :)
Płeć:

Postautor: *qbass* » 03 wrz 2006, 14:36

Dermazin- środek na poparzenia dostepny w kazdej aptece bez recepty. Ile razy mi pomógł, jak się często oparzałem o wydech motocykla... Żadnego śladu po oparzeniach...
madzix:)
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 319
Rejestracja: 01 maja 2006, 15:29
Skąd: Lbn
Płeć:

Postautor: madzix:) » 03 wrz 2006, 16:41

*qbass* pisze:Dermazin- środek na poparzenia dostepny w kazdej aptece bez recepty. Ile razy mi pomógł, jak się często oparzałem o wydech motocykla... Żadnego śladu po oparzeniach...

zgadzam sie ja tak samo używałam DERMAZINU ale to było zaraz po poparzeniu oblałam sobie noge gorącą wodą wskoczyłam pod zimny prysznic i smarowałam ta maśćią dermazin i mi pomogło nie mam ani sladu blizn
Na każdy dzień gotowy plan,by zapomnieć i nie myśleć o tym czego brak..
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 03 wrz 2006, 20:25

Jak o masciach na poparzenia [choc ja ze slonecznymi mam problem] to kefir, maslanka albo Panthenol w piance :) JA stwosuje wsyztsko na raz plus kremy :D

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: tanda i 230 gości