JAKI JEST KOSZT STOSOWANIA PIGUŁEK,PROSZE O RADY UŻYTKOWNIÓW

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Mader
Bywalec
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 21 cze 2004, 22:15
Płeć:

JAKI JEST KOSZT STOSOWANIA PIGUŁEK,PROSZE O RADY UŻYTKOWNIÓW

Postautor: Mader » 23 cze 2004, 20:41

witam wszystkich serdecznie! chciałbym prosić o jak najwiecej informacji dotyczacych antykonceepcyjnych pigułek. mam 19 lat i wspólnie z moja dziewczyna podjelismy decyzje o checi zabezpieczenia sie w wyzej wymieniony sposob. uprawiamy sex od okolo 1 roku- do tej pory zabezpieczalem sie uzywajac prezerwatyw durex(nigdy mnie jeszcze nie zawiodly mimo mojego malego doswiadczenia!).
chciałbym od wszystkich rozmówców otrzymac jak najwiecej porad i sugestii dotyczacych wyzej wymienionej formy antykoncepcji - mianowicie>>> nazwy sprawdzonych pigułek, etapy postepowania w ich uzywaniu,
czy gdy moja dziewczyna bedzie zażywać pigułki ja musze nadal używać prezerwatywy??? zależy mi na tym by.... było bezpiecznie :570:

BARDZO WSZYSTKICH PROSZE O POMOC I EWENTUALNE RADY, PORADY, SUGETIE, WSKAZÓWKI I OPIS SWOICH DOŚWIADCZEŃ Z TĄ FORMĄ ANTYKONCEPCJI.

POZDRAWIAM GORĄCO!!! :) [/b]
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 23 cze 2004, 20:51

Każda dziewczyna jest w stanie inaczej reagować na te same pigułki. Ja np. kiedyś miałąm spore problemy biorąc Mercilon, za to dla mojej koleżanki są one najlepsze. Teraz biorę Tri-minulet i jest wszystko ok, libido nie spadło, a nawet wzrosło :D

Twoja dziewczyna musi iść do ginekologa i to lekarz po rozmowie i badaniu jej dobierze. Aha, ważna sprawa! dobrze jest, żeby zrobiła badanie hormonów, bo to pozwoli lekrzaowi lepiej je dobrać. Niestety, często jest tak, że dopiero po wypróbowaniu kilku różnych tabletek trafia sie na te odpowiednie. Choć oczywiście jest szansa, że pierwsze będą ok.

Co do cen, kształtują się one od kilkunastu do ponad 30zł miesięcznie - co przy częstym uprawianiu seksu wychodzi i tak taniej niż prezerwatywy (mówię o durexach, bo innych nigdy nie używałam).
Jeśli bierze się regularnie pigułki (najlepiej zawsze o tej samej porze) i nie ma żadnych objawów, że mogły się źle przyjąć (wymioty, biegunka), to nie musisz już używać prezerwatywy. Jednak - jak już pisane było w którymś z tematów forum - sporo dziewczyn boi się na początku, by facet w nich kończył. To zależy od psychiki, ja np. nie miałam żadnych oporów.

Mam nadzieję, że choć trochę pomogłam... :D
Awatar użytkownika
Mader
Bywalec
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 21 cze 2004, 22:15
Płeć:

Postautor: Mader » 23 cze 2004, 20:56

dziekuje Ci sophi!!!
jestem ciekawy jak długo trwa oczekiwanie na wynik testu horonalnego.

A CO SĄDZICIE O LEKU --- LOGEST??? :566: :566: :566: :566:
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 23 cze 2004, 21:04

Moje dwie przyjaciólki biorą Logest. Obie przez pierwszy miesiąc miały plamienia, ale to pierwszym opakowaniu przeszło. Jednej z nich urosł biust (z C do D - i jej akurat to sie nie podoba, bo jest mała i to wg. niej źle wygląda - ma prawie 1,6m), drugiej, ku jej wielkiemu ubolweaniu nie. Poza tym, nie mają żadnych innych skutków ubocznych.
agata
Weteran
Weteran
Posty: 1636
Rejestracja: 12 lut 2004, 14:31
Skąd: wielkopolska
Płeć:

Postautor: agata » 23 cze 2004, 23:15

przy okazji ze ktos poruszył tu temat pigułek mam pytanie tez ich dotyczace, wiem ze odpowiedz na nie uzyskałabym takze w gabinecie ginekologa ale skoro moge to pytam tutaj. Po jakim czasie od zaczecia stosowania tabletek mozna uprawiac seks bez obaw tzn po jakim czasie tabletki zaczynaja działac??
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 24 cze 2004, 04:18

agata pisze:przy okazji ze ktos poruszył tu temat pigułek mam pytanie tez ich dotyczace, wiem ze odpowiedz na nie uzyskałabym takze w gabinecie ginekologa ale skoro moge to pytam tutaj. Po jakim czasie od zaczecia stosowania tabletek mozna uprawiac seks bez obaw tzn po jakim czasie tabletki zaczynaja działac??


Panują rózne opinie na ten temat, także wśród lekarzy... niektórzy mówią, żep o pierwszej tabletce jest się już w pełni zabezpieczonym, inni że dopiero po pierwszym opakowaniu. Ta druga teza może być i prawdziwa, bo np. nie wszystkim tabletki się od razu dobrze przyjmują (wymioty, biegunki itd).
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 24 cze 2004, 10:25

Zalezy od leku !
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
fish
Weteran
Weteran
Posty: 2056
Rejestracja: 14 kwie 2004, 11:47
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: fish » 24 cze 2004, 10:26

Ale i tak chyba stosunkowo najniższy.
Awatar użytkownika
BlueEyes
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 332
Rejestracja: 02 mar 2004, 14:20
Skąd: Małopolska
Płeć:

Postautor: BlueEyes » 24 cze 2004, 16:24

Moje (np. Harmonet, bo te pamietam najlepiej) działaly od 1 pigułki. Czy coś się zmieniło w tej materii nie wiem...
po prostu:
Zalezy od leku !
... you bleed just to know you're alive ...
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 24 cze 2004, 17:50

Ja nie zastanawiałam się nad tym, czy po 1 pigułce działają, czy po pierwszej paczce. I zrezygnowalismy z prezerwaty od razu. Ani przy Mercilonie ani przy Tri-minulecie nic się nie stało = nie zaszłam w ciążę :D
Awatar użytkownika
Mader
Bywalec
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 21 cze 2004, 22:15
Płeć:

Postautor: Mader » 24 cze 2004, 18:15

dzięki sophi zaczynam być przekonany, że za nie długo wspólnie z moją dziewczyną przystąpimydo działania - mam narazie na myśli - przeprowadzenie testu hormonalnego i wizytę u dobrego ginekologa :564: :564: :564:

jesli ktoś chciałby dodać jakiekolwiek uwagi i wskazówki to serdecznie zapraszam :569: :569: :569: :569: :569: :569: :569: :569: :569: :569: :569: :569: :569: :569:

UWAŻAM ŻE TO BARDZO FAJNIE ŻE ISTNIEJE TAKIE FORUM I LUDZIE SOBIE STARAJĄ POMÓC!!! DZIEKI DZIEKI DZIEKI!!!

PPPOOOZZZDDDRRROOOWWWIIIOOONNNKKKAAA!!!! (DLA PANI AGNIESZKI TEŻ) :588: :588: :588: :588: :588: :588: :588: :588: :588: :588: :588: :588: :588: :588: :588: :588: :588: :588: :588: :588: :588: :588: :588: :588: :588: :588: :588: :588: :588: :588: :588: :588: :588: :588: :588: :588: :588: :588: :588: :588: :588: :588:
Awatar użytkownika
sarah
Weteran
Weteran
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2004, 20:44
Skąd: W-w/W-wa
Płeć:

Postautor: sarah » 24 cze 2004, 21:49

Dzisiaj wzielam peirwsza tabletke Cilestu wiec wypowiedziec sie na temat skutkow ubocznych nie moge. ale tyle co narazie wiem to cena - ok 33 zł. Lekarz zapewnil mnie ze dzialaja od pierwszej tabletki. Powoli wyzbywam sie obaw i raczej nie bedziemy juz stosowac prezerwatywy.
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 24 cze 2004, 22:37

sarah pisze:Dzisiaj wzielam peirwsza tabletke Cilestu wiec wypowiedziec sie na temat skutkow ubocznych nie moge. ale tyle co narazie wiem to cena - ok 33 zł. Lekarz zapewnil mnie ze dzialaja od pierwszej tabletki. Powoli wyzbywam sie obaw i raczej nie bedziemy juz stosowac prezerwatywy.


Mam nadzieję, ze nie będziesz miała żadnych skutków ubocznych, choć niestety z reguły choć jeden się objawia. Ale jednak nie zawsze :D

A co do obaw... "Powoli" to dobre słowo. Nic na siłę. Bo to czasem trcohę trwa...
Aha, tylko potem uważajcie, bo... właśnie musiałam oddać moją ukochaną poduszeczkę do pralni... :P Już nie mówiąc o plamach na prześcieradle po jednym z ostatnich maratonów :D
Awatar użytkownika
Imperator
Moderator
Moderator
Posty: 2789
Rejestracja: 22 mar 2004, 13:45
Skąd: znienacka
Płeć:

Postautor: Imperator » 25 cze 2004, 06:32

Aha, tylko potem uważajcie, bo... właśnie musiałam oddać moją ukochaną poduszeczkę do pralni... Już nie mówiąc o plamach na prześcieradle po jednym z ostatnich maratonów

Ja tam uważam - zawsze "sprzątam po sobie". :P
Żyję tym co czuję, z życia biorę to, co mi smakuje.
Szukam i znajduję. Nie dołuję, kiedy mi brakuje.
Lubię, siebie lubię, co chcę robię i co myślę mówię.
Prostą idę drogą i niczego już nie boję się.
Awatar użytkownika
thessi
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 27
Rejestracja: 27 gru 2003, 20:55
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: thessi » 25 cze 2004, 09:12

Pigółki pigółki :) nie ma chyba pewniejszego sposobu na zapobieganie ciąży (pomijam sterylizacje zabronioną w Polsce) :)
Pigółki są dobre ale niestety musi je dobrać lekarz bo każda kobieta jest inna i ma inny organizm. W wywiadzie lekarz sprawdzi jakie leki zarzyważ, gdyż nie mogą one kolidować z pigółkami karze sprawdzić poziom hormonów (lub nie co się częściej zdarza) wyniki prób wątrobowych co powinen zlecić a też tego często nie robią a szkoda, ale to już inny wątek.

Pigółki są różne i rózne są ich ceny. Są za 20 zł są też za 100 zł /miesiąc

JA zażywam Marvelon (35 zł) jest dla mnie lepszy, po Mercilonie się zle czułam a ponoć jest nowszej generacji.
Awatar użytkownika
fish
Weteran
Weteran
Posty: 2056
Rejestracja: 14 kwie 2004, 11:47
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: fish » 25 cze 2004, 09:31

Powoli wyzbywam sie obaw i raczej nie bedziemy juz stosowac prezerwatywy.


I tak Sarah trzymać !!
"Ludzie twierdzą, że Ziemia jest okrągła. Ale jak nie chcesz, wcale nie musisz im wierzyć." - Forrest Gump
agata
Weteran
Weteran
Posty: 1636
Rejestracja: 12 lut 2004, 14:31
Skąd: wielkopolska
Płeć:

Postautor: agata » 25 cze 2004, 18:08

w przyszłym tygodniu planuje isc do lekarza!!! prosze o brawa bo to juz sukces ze podjełam taka decyzje :) sama widze ze innego wyjacia nie mam bo coraz blizej jest TO a jednak wole isc najpierw do lekarza a potem szalec ile wlezie ;)
mam nadzieje ze przy okzaji wkoncu pozbede sie bardzo niemiłej dolegliwosci jaka jest nieregularna miesiaczka :)
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 25 cze 2004, 19:05

agata pisze:mam nadzieje ze przy okzaji wkoncu pozbede sie bardzo niemiłej dolegliwosci jaka jest nieregularna miesiaczka :)


Biorac tabletki masz to zagwarantowane :D A czasem nawet mozna w ogóle jej nie miec, choć nie jest wskazane, by zbyt często brać tabletki bez 7dniowej przerwy...
Awatar użytkownika
sarah
Weteran
Weteran
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2004, 20:44
Skąd: W-w/W-wa
Płeć:

Postautor: sarah » 25 cze 2004, 19:07

mam nadzieje ze przy okzaji wkoncu pozbede sie bardzo niemiłej dolegliwosci jaka jest nieregularna miesiaczka

ja licze na to ze pozbede sie dolegliwosci pod tytułem cholernie bolesne miesiaczki ale lekarz powiedzial ze raczej na pewno bol powinien sie zmniejszyc.
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 25 cze 2004, 19:10

sarah pisze:ja licze na to ze pozbede sie dolegliwosci pod tytułem cholernie bolesne miesiaczki ale lekarz powiedzial ze raczej na pewno bol powinien sie zmniejszyc.


Nigdy nie miałam bolesnych miesiączek, ale wiem od kolezanek które miały takie problemy (jedna wręcz mdlała pierwszego dnia), że zupełnie im przeszło jak zaczęły brać tabletki...
Awatar użytkownika
sarah
Weteran
Weteran
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2004, 20:44
Skąd: W-w/W-wa
Płeć:

Postautor: sarah » 25 cze 2004, 19:33

Nigdy nie miałam bolesnych miesiączek, ale wiem od kolezanek które miały takie problemy (jedna wręcz mdlała pierwszego dnia), że zupełnie im przeszło jak zaczęły brać tabletki...

No i na to wlasnie licze bo ja pierwszego dnia to mam wymioty, bol ze prawie jestem nieprzytomna, goraczke, dreszcze i w ogóle nie ma ze mna kontaktu. Wczesniej ginekolog sam chcial mi przepisac tabletki kiedy jeszcze nie planowalam wspolzycia ale mowil ze nie chce tak wczesnie pakowac mnie w hormony. Teraz sie samo wyjasnilo i mam nadzieje ze to bedzie moje zbawienie.
agata
Weteran
Weteran
Posty: 1636
Rejestracja: 12 lut 2004, 14:31
Skąd: wielkopolska
Płeć:

Postautor: agata » 25 cze 2004, 23:17

licze na to ze pozbede sie dolegliwosci pod tytułem cholernie bolesne miesiaczki


jak widze ze pare moich kolezanek nie ma siły wstac z łóżka pierwszego dnia okresu to od razu czuje ulge bo miesiaczki przechodze niemal bez bólu :)
Awatar użytkownika
Triniti19
Weteran
Weteran
Posty: 1072
Rejestracja: 20 maja 2004, 21:11
Skąd: Kołobrzeg
Płeć:

Postautor: Triniti19 » 26 cze 2004, 15:04

No ja na szczęście też nie mam aż takiego bólu, troszke jest szczególnie 1 i 2 dnia ale nie da się jakoś go wytrzymać. A sama do ginekologa po tabletki wybieram się w środe poza tym właśnie też licze na to iż ureguluje mi się okres.
"Wczuj się w smutek usychającej gałązki, gasnącej gwiazdy i konającego zwierzęcia,
lecz przede wszystkim odczuj ból i smutek człowieka"
presidente
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 11 gru 2003, 15:25
Płeć:

Postautor: presidente » 26 cze 2004, 16:49

A ja mam troszkę inne pytanko bo ostatnio moja znajoma powiedziała że jak się bierze pigułki pierwszy raz to nie można sie opalać :566: Jestem ciekaw jak to naprawdę jest
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 28 cze 2004, 00:08

presidente pisze:A ja mam troszkę inne pytanko bo ostatnio moja znajoma powiedziała że jak się bierze pigułki pierwszy raz to nie można sie opalać :566: Jestem ciekaw jak to naprawdę jest


Solarium nie jest wskazane, ale normalne słońce jeszcze nikomu (kogo znam) nie zaszkodziło... Oczywiście wszystko z umiarem, by nie spiec się zbyt bardzo :p bo wtedy to już nie bedzie problem z hormonami, a skórą :D

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 124 gości