Dlaczego cykl trwa tak długo??

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Sliwka
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 24
Rejestracja: 15 mar 2006, 11:27
Skąd: Warszawa
Płeć:

Dlaczego cykl trwa tak długo??

Postautor: Sliwka » 15 mar 2006, 12:17

Cykle mojej dziewczyny trwają ostatnio około 40 dni, ostatnim razem 44.. dlaczego tak może być??

Czy to może być związane ze strachem przed ciążą??
Co prawda nie kochamy się, ale uprawiamy peeting i co miesiąc się stresujemy, że okres się spóźnia, 2 razy Kasia zrobiła nawet test ciążowy, który nie wykazał ciąży i w tym samym dniu albo dnia następnego miesiączka się pojawiła.

Pomóżcie!
Pozdrawiam
Jagienka06
Weteran
Weteran
Posty: 874
Rejestracja: 20 kwie 2012, 20:25
Skąd: Z miasta
Płeć:

Re: Dlaczego cykl trwa tak długo??

Postautor: Jagienka06 » 15 mar 2006, 13:26

Sliwka pisze:Cykle mojej dziewczyny trwają ostatnio około 40 dni, ostatnim razem 44.. dlaczego tak może być??

Czy to może być związane ze strachem przed ciążą??
Co prawda nie kochamy się, ale uprawiamy peeting i co miesiąc się stresujemy, że okres się spóźnia, 2 razy Kasia zrobiła nawet test ciążowy, który nie wykazał ciąży i w tym samym dniu albo dnia następnego miesiączka się pojawiła.

Pomóżcie!
Pozdrawiam


tez tak mialam, niech pojdzie do ginekologa. cykl jest faktycznie za dlugi. lekarz przepisze jej srodki, ktore go wynormuja. albo niech jej przepisze pigolki anty. polaczenie przyjemnego z porzytecznym. cykl bedzie miala jak w zegarku a przy okazji zabezpieczenie.
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 15 mar 2006, 14:28

To zalezy, ile ma lat. Nie jest nienormalnym, jak mloda dziewczyna ma nieregulane cykle.
Co do pigulek, owszem, reguluja cykl. Ale jesli jeszcze nie wspolzyjecie, to tak naprawde nie ma sensu, zeby brala. Chyba, ze planujecie niebawem zaczac...
Sliwka
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 24
Rejestracja: 15 mar 2006, 11:27
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Sliwka » 15 mar 2006, 17:13

Moja dziewczyna ma 17 lat, ale wlasnie to jest dziwne ze (moze przesadzam) jej cykl trwa tak dlugo az nie zrobi testu... :/ Dzisiaj bylo tak samo, zaczelismy schizowac czemu okres sie nie pojawia.., zrobila test, wyszedl negatywny i za pare godzinek okres juz byl..
Czy to nie jest dziwne??

a co do ginekologa to wlasnie sie zapisala:)
Jagienka06
Weteran
Weteran
Posty: 874
Rejestracja: 20 kwie 2012, 20:25
Skąd: Z miasta
Płeć:

Postautor: Jagienka06 » 15 mar 2006, 17:46

Sliwka pisze:Moja dziewczyna ma 17 lat, ale wlasnie to jest dziwne ze (moze przesadzam) jej cykl trwa tak dlugo az nie zrobi testu... :/ Dzisiaj bylo tak samo, zaczelismy schizowac czemu okres sie nie pojawia.., zrobila test, wyszedl negatywny i za pare godzinek okres juz byl..
Czy to nie jest dziwne??

a co do ginekologa to wlasnie sie zapisala:)


zbieg okolicznosci, ja tez tak mialam kilka razy. robilam test, a tego samego dnia dostawalam okres :)
Awatar użytkownika
nata
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 400
Rejestracja: 11 lip 2004, 12:58
Skąd: jestem?
Płeć:

Postautor: nata » 15 mar 2006, 19:33

agna 24 pisze:zbieg okolicznosci

raczej nie
podświadomie boi się ciąży i przez to opóźnia sobie okres
kiedy zrobi test, nerwy puszczają, nawet jeśli świadomie się nie denerwuje, no i dostaje okres
*qbass*
Weteran
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: 21 sty 2006, 23:39
Skąd: zewsząd :)
Płeć:

Postautor: *qbass* » 15 mar 2006, 21:26

nata pisze:agna 24 napisał/a:
zbieg okolicznosci

raczej nie
podświadomie boi się ciąży i przez to opóźnia sobie okres
kiedy zrobi test, nerwy puszczają, nawet jeśli świadomie się nie denerwuje, no i dostaje okres

Popieram... :) Kiedy juz wie, ze nie jest w ciąży, nie schizuje, rozluźnia się, wie, ze wszystko jest w porządku, to dostaje okresu...
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 15 mar 2006, 23:58

A moim zdaniem jest zdrowa i normalna i taka jej uroda. Tu nawet regulowac nie ma czego.
Reguluje sie jak okres jest raz co dwa tyg raz co dwa miesiace. Ale 40-44 dni jak najbardziej ok. Bywa tak.
Awatar użytkownika
Koko
Weteran
Weteran
Posty: 1105
Rejestracja: 25 gru 2004, 00:31
Skąd: Małopolska
Płeć:

Postautor: Koko » 16 mar 2006, 00:42

sophie pisze:To zalezy, ile ma lat. Nie jest nienormalnym, jak mloda dziewczyna ma nieregulane cykle

Zależy ile już miesiączkuje :P Jeśli więcej jak 3 lata, nieregularne cykle powinny dać do myślenia.
Choć tak jak pisze Moon, 40 do 44 dni nie jest wielkim odstępstwem od normy. Zatem nie musi się jeszcze faszerować lekami.
Wiem słowo jak krem
krem na zmarszczki w mojej głowie.
Awatar użytkownika
konstancja
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 131
Rejestracja: 20 kwie 2005, 23:48
Skąd: z kosmosu...:]
Płeć:

Postautor: konstancja » 16 mar 2006, 00:48

Ostatnio jak bylam u ginka,to upewnilam sie,iz cykl moze trwac do 36dni(w necie roznie podawaja)..wiec jesli dziewczyna juz miesiaczkuje ponad 2 lata,to powinna isc do lekarza..czestym problemem nieregularnych miesiaczek sa..tzw.zespół policystycznych jajników,ale to juz pozniej sie wykrywa(tzn.jak kobieta dluugo sie leczy)..z czego na google mozna uzyskac troszke informacji..
Sliwka
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 24
Rejestracja: 15 mar 2006, 11:27
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Sliwka » 16 mar 2006, 14:00

hmmmm a co to jest ten "zespół policystycznych jajników"????

Kasia miesiączkuje już ponad 4 lata, przez ten czas jej cykle trwaly około 32 dni i były w miare regularne.. te dllllugie cykle pojawily sie jakieś poł roku temu kiedy zaczeliśmy uprawiać peeting..
Moim zdaniem jest to spowodowane stresem..
Czy w takim wypadku tabletki pomogą??
I jak mogą one zaszkodizć??
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 16 mar 2006, 17:34

Sliwka pisze:Czy w takim wypadku tabletki pomogą??
Nie ma potrzeby jej szprycowac hormonami <cisza>
zielona
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 334
Rejestracja: 21 maja 2005, 22:50
Skąd: KINGSAJZ
Płeć:

Postautor: zielona » 17 mar 2006, 14:29

ej a może mi ktoś powiedziec dlaczego zanim sie nie kochalam z moim chlopakiem okresy mialam praktycznie jak w zegarku 28/29 dni, prawie od samego poczatku jak zaczelam miesiaczkowac, czyli ok 3 lat. I odkad zaczelismy uprawiac seks, to od razu cykl 32 dni, mialam wtedy wielkiego stracha, bo wczesniej zawsze tak samo, a tu takie cos, ale uspokajałam sie, bo bylismy zabezpieczeni... i od tamtej pory mam wahania: najkrotszy 32, najdluszy 40. Jakos dziwnie czuje, ze to ma wielki zwiazek :P
"Nie boję się obietnic / Nie lękam się zazdrości /Nie dbam o nagrody / Kpię z przyzwoitości"
[Akurat- "O dziewiątce"]
Jagienka06
Weteran
Weteran
Posty: 874
Rejestracja: 20 kwie 2012, 20:25
Skąd: Z miasta
Płeć:

Postautor: Jagienka06 » 17 mar 2006, 15:28

ja od samego poczatku mialam bardzo nieregularne miesiaczki. nigdy nie wiedzialam, kiedy bede miala. zdarzalo sie, ze przez pare miesiecy nie mialam miesiaczki. dopóki bylam dziewica, jakos mnie to nie interesowalo. pozniej, kiedy poszlam do gina, stwierdzil, ze najlepszym rozwiazaniem beda anty..... cykl sie unormowal, teraz sie obserwuje, narazie jest w miare regularnie, zobaczymy jak bedzie dalej, jesli nadal beda takie zaniki miesiaczkowania, to chyba bede musiala zrobic dokladniejsze badania.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 17 mar 2006, 19:28

agna 24 pisze:kiedy poszlam do gina, stwierdzil, ze najlepszym rozwiazaniem beda anty.....
I bzdure CI powiedział. Sa leki tez hormonalne które nie wywołuja jak anty sztucznego krwawienia a reguluja cykl. Bierze sie je jakis czas a potem schodzi stopniowo z dawek. One ucza Twój organizm ze teraz powinen byc okres i on sie przyzwyczaja i bez nich tez jest regularny. A anty odstawisz i pewnie nadal nie bedzie regularny.
zielona pisze:ej a może mi ktoś powiedziec dlaczego zanim sie nie kochalam z moim chlopakiem okresy mialam praktycznie jak w zegarku 28/29 dni, prawie od samego poczatku jak zaczelam miesiaczkowac, czyli ok 3 lat. I odkad zaczelismy uprawiac seks, to od razu cykl 32 dni, mialam wtedy wielkiego stracha, bo wczesniej zawsze tak samo, a tu takie cos, ale uspokajałam sie, bo bylismy zabezpieczeni... i od tamtej pory mam wahania: najkrotszy 32, najdluszy 40. Jakos dziwnie czuje, ze to ma wielki zwiazek :P
Raczej nei ma zwiazku bo jaki?Długosc cyklu moze sie zmieniać w zyciu no pare razy ale to zande powody do obaw. Ja np mialam ...eh chyba nie pamietam. Wiem, ze na tych w/w lekach przeze mnie mialam 33-35 dni cyklu.
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 17 mar 2006, 23:05

moon pisze:Sa leki tez hormonalne które nie wywołuja jak anty sztucznego krwawienia a reguluja cykl.

dokladnie. Moja kolezanka bierze jej juz jakis czas.
I zastanawiam sie po cholere niektorzy ginekolodzy przepisuja anty tylko na to, aby okres byl regularny. Przeciez to sztuczne krwawienie :/.
agata
Weteran
Weteran
Posty: 1636
Rejestracja: 12 lut 2004, 14:31
Skąd: wielkopolska
Płeć:

Postautor: agata » 19 mar 2006, 10:10

Sliwka pisze:Cykle mojej dziewczyny trwają ostatnio około 40 dni, ostatnim razem 44.. dlaczego tak może być??
moje cylke trwały nawet po 70 dni!!!!!zdarzało sie ze okres miałam 4 razy w roku!! lginekolog zrobił mi usg i okazło sie ze wszystko wskazuje na to ze miesiaczka powinna sie pojawic ale jej nie było...kilka razy stosowałam provere na wywołanie miesiaczki.....teraz stosuje tabletki i faktycznie zastanawiam sie czy jak je odstawie kiedys czy cylk bede miec regularny!
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 19 mar 2006, 20:33

agata pisze:kilka razy stosowałam provere na wywołanie miesiaczki.....
Provera jest bardzo mocna. Niezbyt zdrowa dla dziewczyn w tym wieku. Luteina jest lepsza. Tak mi kilkoro lekarzy powiedzialo, plus 2 kobiety, ktore faszerowano Provera.
agata
Weteran
Weteran
Posty: 1636
Rejestracja: 12 lut 2004, 14:31
Skąd: wielkopolska
Płeć:

Postautor: agata » 20 mar 2006, 14:00

sophie pisze:Provera jest bardzo mocna. Niezbyt zdrowa dla dziewczyn w tym wieku. Luteina jest lepsza. Tak mi kilkoro lekarzy powiedzialo, plus 2 kobiety, ktore faszerowano Provera.
no ja tam sie ciesze ze mi pomogly...a wiadomo jak to jest dodatkowa dawka hormonów zawsze troche narozrabia w organizmie.....nie wiem widocznie u mnie lepiej było zastosowac ten mocniejszy specyfik....w kazdym razie mam nadzieje ze po tabletkach anty wszystko sie unormuje bo inaczej czeka mnie wizyta u endokrynologa...
Sliwka
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 24
Rejestracja: 15 mar 2006, 11:27
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Sliwka » 23 mar 2006, 10:59

a co sądzicie o minipigułce??
Jeśli moja dziewczyna by ją zażywała, miesiączki były by naturalne prawda??

[ Dodano: 2006-03-23, 11:04 ]
tylko czy okresy by sie "unormowały"??
i czy taka minipigulka jest skuteczna??
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 23 mar 2006, 15:54

O minipigułce:
Dla kogo

Dla kobiet zbliżających się do menopauzy, matek karmią-cych piersią (minipigułka nie zmniejsza laktacji tak jak pigułki dwuskładnikowe), nałogowych palaczek w dojrzałym wieku oraz kobiet, które z powodu chorób układu krążenia i ryzyka zakrzepicy nie mogą przyjmować tabletek z estrogenem.

Sliwka, nie bredź. Ona nie jest na nic chora ma normalny cykl czy tak ciezko to zromieć ze jej zadnych tabletek nie trzeba?!
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 23 mar 2006, 16:18

Sliwka pisze:a co sądzicie o minipigułce??

Minipigułka nie zawiera estrogenu, jedynie niewielkie ilości progestagenu. Opakowanie zawiera 28 tabletek, gdyż biorąc minipigułki nie robi się przerwy. Działanie hormonów nie jest tak radykalne. Nie hamuje jajeczkowania, nie zatrzymuje miesiączki, ale utrudnia plemnikom przedostanie się przez śluz szyjkowy i uniemożliwia zagnieżdżenie się zapłodnionego jajeczka, bo błona śluzowa macicy jest zbyt cienka. Dzięki temu ma dużo mniej skutków ubocznych i zalecana jest kobietom dojrzałym, zwłaszcza przed menopauzą, tym, które w nadmiarze produkują estrogeny, palaczkom, kobietom karmiącym i zagrożonymi chorobami układu krążenia.
Wadą jest konieczność bardzo ścisłego przestrzegania regularnego zażywania - co do godziny! Największa jej skuteczność jest po 3-4 godzinach, wiec należy ją łykać tyle czasu przed ewentualnym stosunkiem płciowym - wykonalne, jeśli ma się stałego partnera, z którym się mieszka i kocha głównie przed snem (nocnym).
Wystarczy małe opóźnienie, by przestała działać. Jest mniej skuteczna, niż tradycyjne tabletki hormonalne: 1- 4.


[ Dodano: 2006-03-23, 16:21 ]
a co do regularnosci miesiaczki to :

"Podczas stosowania preparatu Cerazette krwawienia z pochwy mogą występować nieregularnie. Może to być niewielkie plamienie lub większe zwane krwawieniem międzymiesiączkowym. Miesiączka może również nie wystąpić. Nieregularne krwawienia nie oznaczają, że skuteczność antykoncepcyjna preparatu Cerazette jest obniżona. Zwykle nie potrzeba podejmować żadnych działań i kontynuować przyjmowanie minipigułki. Należy skontaktować się z lekarzem, jeżeli krwawienia są bardzo intensywne i długotrwałe"
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 23 mar 2006, 16:23

No czyli wychodzi na moje. Kombinujesz im bardziej jej zaszkodzic i tyle.
kasia11111
Bywalec
Bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 27 gru 2005, 15:48
Skąd: warszawa
Płeć:

...

Postautor: kasia11111 » 28 mar 2006, 22:37

Ja juz miesiaczkuje od 6 lat a cyklu jeszcze nie mam tej samej dlugosci..Czasami trwa 2 miesiace ,trzy ,a niedawno nawet 5..Nie wiem dlaczego tak jest..
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 28 mar 2006, 23:02

kasia11111, bo masz klopoty z hormonami i juz ze 3 czy 4 lata temu powinnas sie do ginekologa zglosic.
Awatar użytkownika
Ona_Mika
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 181
Rejestracja: 09 gru 2005, 15:53
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Ona_Mika » 19 kwie 2006, 19:51

agata pisze:
Sliwka pisze:Cykle mojej dziewczyny trwają ostatnio około 40 dni, ostatnim razem 44.. dlaczego tak może być??
moje cylke trwały nawet po 70 dni!!!!!zdarzało sie ze okres miałam 4 razy w roku!! lginekolog zrobił mi usg i okazło sie ze wszystko wskazuje na to ze miesiaczka powinna sie pojawic ale jej nie było...kilka razy stosowałam provere na wywołanie miesiaczki.....teraz stosuje tabletki i faktycznie zastanawiam sie czy jak je odstawie kiedys czy cylk bede miec regularny!


70 dni, o ja, to patrze że nie mam co swoimi 44 dniowymi cyklami przejmować i takimi skokami z 44 na 23, coć mam miesiączke już 6 lat. Ale to pewnie temu że ten stres, z natury jestem bardzo nerwowa

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 216 gości