Seks a wiara

Zagadnienia związane ze sferą fizyczną (cielesną), a także z problemami dotyczącymi tematów współżycia i kontaktów cielesnych. Pozycje seksualne - wymiana doświadczeń.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 02 maja 2005, 18:53

Wierzyc sie ne chce ze takie rzeczy sie zdazają <bicz1>
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 02 maja 2005, 22:03

Ja tez nie dostalam bierzmowania za to ze glosno wyrazilam swoje zdanie na temat seksu przedmalzenskiego i antykoncepcji. Mojej mamie bardzo dawno temu tez ksiadz nie dal rozgrzeszenia, wyszedl z konfesjonalu i zaczal po niej krzyczec o to ze nie byla kilka razy w kosciele.
Ja do spowiedzi w ogole nie chodze. Do kosciola rzadko.Boga szukam gdzie indziej.
Awatar użytkownika
Krzych(TenTyp)
Weteran
Weteran
Posty: 1848
Rejestracja: 25 lis 2004, 12:51
Skąd: Bydgoszcz
Płeć:

Postautor: Krzych(TenTyp) » 02 maja 2005, 22:11

A dlamnie bóg umarł. Wtedy gdy błagałem go zeby rodzice się pogodzili. I co gdzie on byłwtedy. Ogólnie to Się pochamuje :D jak ktoś chce wiedzieć co ja sądze na ten temat prosze na prv lub GG :D
H, man runs over a woman in his car, whos fault is?
Well...
Why is the man...
Driveing in the kitchen ?
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 03 maja 2005, 00:43

Yasmine, nie przejmuj sie, odpowiednio zaplacisz to sam biskup przyjedzie aby Ci psa ochrzcic wiec i z bierzmowaniem nie powinno byc problemow. A najlepiej zrezygnuj z katolicyzmu.

Dla mnie obowiazek bierzmowania to jakas jedna wielka paranoja. Tak samo jak celebrowanie 1 komunii badz obowiazek chodzenia do spowiedzi. No ludzie litosci.
A najlepsze jest to ze trzeba miec bierzmowanie do slubu :)_ Bo inaczej ksiadz nie udzieli. Smiac sie chce. Przeciez nie ksiadz slubu udziela a to przyszle malzenstwo! To oni sobie obiecuja przed Bogiem. Ksiadz jest w zasadzie niepotrzebny. Taka prawda.
Awatar użytkownika
Mysiorek
Weteran
Weteran
Posty: 5887
Rejestracja: 14 lip 2004, 11:22
Skąd: z wykopalisk
Płeć:

Postautor: Mysiorek » 03 maja 2005, 01:00

Są księża i księża...
Jednych nie mylić z wiarą, innych tak.
A Bóg jest jeden.
I tyle w tym temacie.
KOCHAJ...i rób co chcesz!
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 03 maja 2005, 08:28

Wlasnie Mav jak odpowiednio zaplace to i bierzmowanie przed slubem dostane. Teraz mi niepotrzebne, poza tym musialabym chodzic do kosciola i jakies smieszne rzeczy zdawac,wiec daje sobie spokoj. Na religie chodze, ale ksiadz tez zna moj stosunek do tego wszystkiego i na szczescie nie doczepia sie do mnie. Tylko czesto sie czepia jak widzi mnie z chlopakiem jak sie np calujemy.
Ostatnio byla tez lekcja o seksie przedmalzenskim no i wyglosil nasz ksiezulek ze jak jest seks przed slubem to nie ma juz milosci a pozadanie. A po slubie ?? A po slubie to juz mozna byle do prokreacji prowadzic.
Wczesniejszy ksiadz jeszcze z gimnazjum to twierdzil, ze wszystkie srodki antykoncepcyjne to srodki wczesnoporonne :| a spirala juz jest najgorsza bo sie dzieci czesto rodza z drutem w glowie.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 03 maja 2005, 08:45

Krzych(TenTyp) pisze:A dlamnie bóg umarł. Wtedy gdy błagałem go zeby rodzice się pogodzili. I co gdzie on byłwtedy. Ogólnie to Się pochamuje :D jak ktoś chce wiedzieć co ja sądze na ten temat prosze na prv lub GG :D


póki gniew Cie ne opusci , nie mamy o czym rozmawiac <aniolek2> bo rozumiem Twe podejscie to sie jednak wszystko zmieni ....poczekaj tylko jeszcze , ale .....trzeba chcieć próbować ! bo jesli juz przekresliłeś wszystko i nie ma w tobie ani iskierki ..to po tobie , bedzie tylko coraz gorzej a cierpiec bedziesz na tym ...Ty I NAJBLIZSI!! wiec czy warto! ?? patrz na znaki wokół siebie , ale tak by chciec je widziec .. ja tak ksiedzem nie jestem a parenascie lat jz nie mamm , ale to co pisze do dobra rada dla Ciebie ..wiec przemysl raz jeszcze wszystko , tylko nie staraj sie zrozumieć , bo pewnych rzeczy zrozumieć nie sposób !
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Krzych(TenTyp)
Weteran
Weteran
Posty: 1848
Rejestracja: 25 lis 2004, 12:51
Skąd: Bydgoszcz
Płeć:

Postautor: Krzych(TenTyp) » 03 maja 2005, 12:48

Na konteplacji wiary przebyłem dużo czasu. Doszedłem do pewnych wniosków słusznych i potwierdzenia ich szukałem zupełnie gdzie indziej. Z tego jakie wnioski wyciągnołem z rozmów dały mi szczęście w rodzinie. Powodzenie u przyjacół czuję się naprawdę kimś, wartym zaufania.
Twardo stoje w swoich przekonaniach bo jak bym je zmieniał co minute dla siebie był bym nikim!
A wiara nigdy nie była dla mnie wiara człowieka. Jest to zaściankowe myślenie.
Osobiście uważam ze kosciół chżeścijański i ich przedstawiciele są jednym z najbardziej obłudnych tworów ówczesnej cywilizacji.
Mło tego jest wiarą agresywną i populistyczną. Prowadzi wojny logistyczne na płaszczyźnie mediów i społeczeństwa. Nie tylko dzieli ale i wzbudza nowe konflikty.

Już zupełnie inaczej można spojżeć na jechowych. Któży naprawdę wkłądają wielki wkład w opiekę nad swoimi dziećmi.
Katolicki kościół twoży podziały w młodzieży uczy nie tolerancji i zazdrości i zawiści :D
Aha. I zniechęca do siebie ludzi któzy widzą co się dzieje i głośno o tym mówią
Dziękuje 8)
Ps. Gniewu we mnie niema w to miejsce bym wstawił zażanowanie i litość wobedz tego zakłąmania kościoła. Z tym się nie walczy tylko współ istnieje.
Pozdro :D
H, man runs over a woman in his car, whos fault is?

Well...

Why is the man...

Driveing in the kitchen ?
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 03 maja 2005, 14:23

Ty nie masz wierzyc w kosciół , tylko w całkiem cos innego , tu jakies nieporozumienie nastąpiło !! kosciół ...Oni niech sobie robia co chca !
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Krzych(TenTyp)
Weteran
Weteran
Posty: 1848
Rejestracja: 25 lis 2004, 12:51
Skąd: Bydgoszcz
Płeć:

Postautor: Krzych(TenTyp) » 03 maja 2005, 15:14

Ale zdewaluowali wartości które są naprawde dobre.
po prostu obwiniam ich za spowodowanie mej niechęci. Co za tym idzie ich "praca" w imię tych wartości jest zupełnie zbędna. I dla mnie nie mile widziana. Ale muszę się pogodzić z tym że są strasznie natarczywi[w mediach] i wpychają ludziom podatnym na ich wpływ straszne kity.

Dlatego ogólnie odciołem się od pojęcia Bóg. Bo Jest to tak abstrakcyjne pojęcie ze jego nadużywanie staje bez wartosciowe.
Nazywam po prostu rzeczy po imieniu nie podciągam nic pod ideologię.
Mam swój świat. I jest on bardzo plastyczny bo kieruje się rozumem.
po prostu analizuje.
Czy nie prosto stwierdzić ze jeżeli nie zgadza się z kościołem jest się w ich oczach nie wiernym! Ateisą! W ich oczach niema czegoś takiego jak wiezący nie praktykujący.
Dla nich to żyjący nie oddychający. Dlatego mam nazucony pewnien tok myślenia. Są to moje podwaliny racjonalności. A dla nich podstawy do "ekskomuniki".
Jedno pytanko Andrew.
Czy wystarczyło by tobie sił i cierpliwości aby nawócić kogoś [Być dla kogos zupełnie obcego mentorem a co zatym idzie być przykłądem tego jak osiągnąć równoge i szczęście w zyciu]?
H, man runs over a woman in his car, whos fault is?

Well...

Why is the man...

Driveing in the kitchen ?
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 03 maja 2005, 15:17

To ze tu jestem juz bezmała od 4 lat jest odpowiedzią miedzy innymi na Twe zapytanie <aniolek2>
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Krzych(TenTyp)
Weteran
Weteran
Posty: 1848
Rejestracja: 25 lis 2004, 12:51
Skąd: Bydgoszcz
Płeć:

Postautor: Krzych(TenTyp) » 03 maja 2005, 15:23

Oj po części. Ale to wirtualna żeczywistość a dla boga sie to nie liczy tak twierdzi koścół. :p
Ale sam widzisz nie jestem taki zły. No chyba ze coś ukrywasz :D
H, man runs over a woman in his car, whos fault is?

Well...

Why is the man...

Driveing in the kitchen ?
Awatar użytkownika
Mysiorek
Weteran
Weteran
Posty: 5887
Rejestracja: 14 lip 2004, 11:22
Skąd: z wykopalisk
Płeć:

Postautor: Mysiorek » 03 maja 2005, 17:04

Krzych(TenTyp) pisze:Czy wystarczyło by tobie sił i cierpliwości aby nawócić kogoś

Nie uśmiej się, ale mnie się udało w 2 przypadkach.
Nie wierz w instytucje. Bo one zawsze jakieś niejasne.
Choć mnie oświecił ksiądz. A Ty po prostu źle trafiłeś i przestałeś szukać.
Poddałeś się!
KOCHAJ...i rób co chcesz!
Awatar użytkownika
Krzych(TenTyp)
Weteran
Weteran
Posty: 1848
Rejestracja: 25 lis 2004, 12:51
Skąd: Bydgoszcz
Płeć:

Postautor: Krzych(TenTyp) » 03 maja 2005, 17:23

W twoich oczach na pewno.
Jestem przekaonany o tym i wiem że to do szczęscia nie jest mi potrzebne. Ja po prostu nie odczówam przyjemności ani żadnego obowiązku aby wiezyć w coś czego tak naprawdę niema i nie było.
Wolę się skupić na naprawdę istotnych sprawach kóre mnie dotyczą i ze tak powiem żeźbieniu siebie.
Główną przyczyną oświecenia jest rozum i w miarę upływu czasu doskonalenie jego użyteczności. A m moim przypadku wiara jest próbą upersonifikowania wszystkich rzeczy które tak naprawdę możemy dotknąć zobaczyć. Ale się od tego odwracamy i dlatego jest to dla mnie stagnacja, i głównie strata czasu, który możemy pożytecznie wykożystać.

Jest również dróga strona medalu. Wim że więkrzość ludzi ma taką potrzebę i nie wyobrażają sobie życia bez pojęcia Boga. Jest to nawet milusie, bo widze ze mają wyobraźnię. A to dla mnie sie liczy.
Ale bardzo drażni mnie dewoctwo. Albo zaklinanie sie na Boga.
A przecież on nie posiada zadnej wartości. No chyba ze nadaną ludzkim umysłem....

Hehe mógłbym tak bez końca. przypomniał mi sie tekst Tyrecjusza "człowiekem jestem i co ludzkie nie jest mi obce"

8)
H, man runs over a woman in his car, whos fault is?

Well...

Why is the man...

Driveing in the kitchen ?
Awatar użytkownika
radomir
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 161
Rejestracja: 23 wrz 2005, 15:28
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: radomir » 23 wrz 2005, 18:20

kosciół nie zaleca zadnej antykoncepcji...a antykoncepcja naturalna o jakiej piszecie ze koscioł jest za- to jest metoda planowania rodziny- w tym a tym dniu kobieta zachoedzi w ciaze...kazda forma anty- jest sprzeczna z nauka kosciola o tworzeniu zycia...
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 23 wrz 2005, 19:23

radomir pisze:kazda forma anty- jest sprzeczna z nauka kosciola o tworzeniu zycia...


To oczywiste...
I wszyscy tutaj to wiedza...
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 23 wrz 2005, 19:26

radomir pisze:w tym a tym dniu kobieta zachoedzi w ciaze

Ja pamietam jak kilka lat temu (jeszcze w gimnazjum) ksiadz przed bierzmowaniem mowil,ze nawet po slubie seks - tylko z mysla o powstaniu dziecka. Jesli natomiast w dni nieplodne - to jest grzech - bo prowadzi tylko do zaspakajania seksualnego.
Normalnie nie moglam sluchac tych pierdol. Ale sie klocilam <bicz1>
No i efekt taki,ze bierzmowania nie dostalam :).
Awatar użytkownika
Krzych(TenTyp)
Weteran
Weteran
Posty: 1848
Rejestracja: 25 lis 2004, 12:51
Skąd: Bydgoszcz
Płeć:

Postautor: Krzych(TenTyp) » 23 wrz 2005, 21:13

Yasmine pisze:No i efekt taki,ze bierzmowania nie dostalam usmiech.
To tak jak ja :D
Brawo mogłas mu jeszcze w ryj przywalić i powiedziec ze jest szowinistyczną świnią:D

<brawo1>
H, man runs over a woman in his car, whos fault is?

Well...

Why is the man...

Driveing in the kitchen ?
cubasa
Weteran
Weteran
Posty: 1412
Rejestracja: 15 gru 2004, 01:46
Skąd: VV@r52@vv@
Płeć:

Postautor: cubasa » 23 wrz 2005, 21:16

Yasmine pisze:No i efekt taki,ze bierzmowania nie dostalam

ale chyba nie za to kłocenie? :>
Polecam serwis dla zaginionych i znalezionych zwierzaków http://zaginiony-znaleziony.pl/
Awatar użytkownika
radomir
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 161
Rejestracja: 23 wrz 2005, 15:28
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: radomir » 23 wrz 2005, 21:22

mowie o dojzalym podejsciu do religii i spraw wiary nie o buncie nastolatków
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 23 wrz 2005, 21:31

Wierze i się pitolę. I mi się to nie kłóci. Tak samo jak z antykoncepcją.
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 23 wrz 2005, 21:41

cubasa pisze:ale chyba nie za to kłocenie?

za moj stosunek do religii (jak to nazwal )
do dzis mam taki sam :).
Awatar użytkownika
radomir
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 161
Rejestracja: 23 wrz 2005, 15:28
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: radomir » 23 wrz 2005, 21:52

katolicy tez uprawiaja sex i to jaki sie niektorym nie snilo-a pozniej -spowiedź.zamkniecie rozdziału.
mysle ze mnie jako ateiscie jest w wielu sprawach o wiele trudniej niz osobom wierzacym ktorzy maja spowiednika i "worek" do ktorego moga wrzucic swoje przewinienia...
Awatar użytkownika
bubu
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 178
Rejestracja: 16 wrz 2005, 00:01
Skąd: znienacka
Płeć:

Postautor: bubu » 23 wrz 2005, 21:56

dlatego ta cala wiara i Kosciol nie maja zadnego sensu , mozna sie pitolic , spowiedziec i znowu pitolic ... i wszystko jest w porzadku no nie??
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 23 wrz 2005, 21:56

radomir pisze:katolicy tez uprawiaja seks i to jaki sie niektorym nie snilo-a pozniej -spowiedź.zamkniecie rozdziału.

To po co sie spowiadaja ? Spowiedz z rzeczy, ktorych sie nie zaluje, podobno nie ma sensu...
Awatar użytkownika
radomir
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 161
Rejestracja: 23 wrz 2005, 15:28
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: radomir » 23 wrz 2005, 22:13

a moze w tym jest sens....dogmaty przyjmuje sie ad hoc nie ma konsensusu.
sex z męzem nie dla prokreacji-grzech
sex z chlopakiem bez slubu grzech
a ze jest to fizycznie lub psychicznie przyjemne ma to i tak mała proporcje jesli chodzi o aspekt metafizyczny- Niebo Raj -byc czystym.dlatego spowiedz.Moze i traci to kabotynizmem ale kosciol nadal jest bardzo konserwatywny w swojej strukturze i nie bedzie - tak mysle-nadazal za libelaryzmem swieckim. Zreszta Niebo Bog nie bedzie nigdy Rzeczą ktora bedzie nadazac za modą ...
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 23 wrz 2005, 22:15

radomir pisze:a ze jest to fizycznie lub psychicznie przyjemne ma to i tak mała proporcje jesli chodzi o aspekt metafizyczny- Niebo Raj -byc czystym.dlatego spowiedz.

No ale obiecuje sie mocne postanowienie poprawy, a tu tego nie ma.
Awatar użytkownika
Krzych(TenTyp)
Weteran
Weteran
Posty: 1848
Rejestracja: 25 lis 2004, 12:51
Skąd: Bydgoszcz
Płeć:

Postautor: Krzych(TenTyp) » 23 wrz 2005, 22:25

cubasa pisze:ale chyba nie za to kłocenie? Ciekawy


ja np za to ze NIBY nie było u mnie kolędy i Mamusia nie dałą w łape tak jak trzeba...
H, man runs over a woman in his car, whos fault is?

Well...

Why is the man...

Driveing in the kitchen ?
Awatar użytkownika
radomir
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 161
Rejestracja: 23 wrz 2005, 15:28
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: radomir » 23 wrz 2005, 22:25

dlatego że jesteśmy tylko - LUDŹMI
Awatar użytkownika
Krzych(TenTyp)
Weteran
Weteran
Posty: 1848
Rejestracja: 25 lis 2004, 12:51
Skąd: Bydgoszcz
Płeć:

Postautor: Krzych(TenTyp) » 23 wrz 2005, 22:26

oJ! jA POCZEKAM AZ TEMAT SIE ROZWINIE NA NOVO....
H, man runs over a woman in his car, whos fault is?

Well...

Why is the man...

Driveing in the kitchen ?

Wróć do „Seks, kontakt fizyczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 445 gości