Seks a wiara

Zagadnienia związane ze sferą fizyczną (cielesną), a także z problemami dotyczącymi tematów współżycia i kontaktów cielesnych. Pozycje seksualne - wymiana doświadczeń.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
kurek
Maniak
Maniak
Posty: 569
Rejestracja: 06 paź 2004, 13:32
Skąd: z prawa :P
Płeć:

Postautor: kurek » 23 kwie 2005, 17:33

BRAWO CHARLIE!!!!!!
<piwo><brawo1>
Zamykam oczy i udaje ze nie widze...
Zatykam uszy i udaje ze nie slysze...
Zamykam serce i udaje ze nie czuje...
To nie jest yba najlepsza modlitwa...
.:LZY:.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 23 kwie 2005, 18:43

Chcialem tylko powiedziec, ze o ile Bog sie nei myli (czyli nieprzestrzeganie dekalogy na 100% = grzech) o tyle krk moze sie mylic i za grzech uznac cos co grzechem nie jest.

Poza tym podszedlem do sprawy bardzo oficjalnie. Czyli uznalem krk jako organizacje. I aby do tej organizacji nalezec trzeba przestrzegac jej nakazow i zakazow. Jednak nijak to sie ma do Boga. Ale do Was to nie dociera.

To teraz mi wytlumaczcie:
Jak to sie dzieje, ze cos co grzechem bylo wczoraj dzis juz niem nie jest? Chodzi mi o to ze krk zakaz/nakaz z wczoraj moze zniesc i dzis go juz nie ma.
Odpowiedz jest prosta: nie nalezy utozsamiac nakazow/zakazow krk z grzechem.
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 24 kwie 2005, 13:04

Maverick pisze:Jak to sie dzieje, ze cos co grzechem bylo wczoraj dzis juz niem nie jest?
A skad ja mam to wiedziec? Po prostu zmiana prawa :)
Maverick pisze:. Czyli uznalem krk jako organizacje. I aby do tej organizacji nalezec trzeba przestrzegac jej nakazow i zakazow. Jednak nijak to sie ma do Boga. Ale do Was to nie dociera.
(...) nie nalezy utozsamiac nakazow/zakazow krk z grzechem.
Zalozyles juz tą sekte?
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 24 kwie 2005, 13:07

A po co mam zakladac jakas sekte?

Ps: Wy nie widzicie tych paradoksow w krk? Nie twierdze ze krk jest zle z zalozenia, tylko zeby troszke odfiltrowywac informacje plynace stamtad. I nie myslec kategoriami ze krk z zalozenia sie nie myli, ma racje itd
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 24 kwie 2005, 13:13

Maverick pisze:Ps: Wy nie widzicie tych paradoksow w krk?

Oczywiscie, ze widze i dlatego zrezygnowalem z tego :)
Maverick pisze: I nie myslec kategoriami ze krk z zalozenia sie nie myli, ma racje itd
Jezeli nie myslisz takimi kategoriami, to nie mozesz powiedziec, ze jestes katolikiem, bo katolik to z definicji wyznawaca Kosciola Rzymsko-Katolickiego... Jestes bezkompromisowy? Ja planuje apostazje, a Ty?
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 24 kwie 2005, 16:09

Maverick ja sie z Toba zgadam :). Widze te paradoksy w krk, ale w ogole nie chce mi sie nawet na ten temat wypowiadac. Dla mnie tez nijak sie ma to do Boga.
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 24 kwie 2005, 16:39

Yasmine pisze:Maverick ja sie z Toba zgadam :). Widze te paradoksy w krk, ale w ogole nie chce mi sie nawet na ten temat wypowiadac. Dla mnie tez nijak sie ma to do Boga.

Wybacz Yasmine, ale poraza mnie ten sposob myslenia... Jezeli oficjalne wypowiedzi, dogmaty i reguly KRK nie maja sie dla Ciebie nijak do Boga, to rozumiem, ze bynajmniej nie chodzisz do tegoż KRK przybytkow, a Boga szukasz i modlisz sie do niego np na wycieczce w gorach... Bo albo Bog w tych swiatyniach jest, jest w tych rzymskokatolickich kosciolach - i wtedy wypadaloby sie stosowac do tego co KRK twierdzi, zakladajac ze jest sie osoba wierzaca... albo Kosciol sie myli, i to co on glosi nie ma sie nijak do Boga, no ale po jaka cholere w takim razie fatygowac sie do kosciolow...?
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 24 kwie 2005, 16:47

charlie81 pisze:Jezeli oficjalne wypowiedzi, dogmaty i reguly KRK nie maja sie dla Ciebie nijak do Boga, to rozumiem, ze bynajmniej nie chodzisz do tegoż KRK przybytkow, a Boga szukasz i modlisz sie do niego np na wycieczce w gorach...

Dokladnie Charlie. W kosciele jestem baaardzo rzadko i to wlasnie ze wzgledu na to ze reguly KRK nie maja dla mnie najmniejszego sensu a Bog dla mnie nie rowna sie kosciol.
Awatar użytkownika
zielony kot
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 200
Rejestracja: 07 lut 2005, 18:59
Skąd: kolwiek bądź
Płeć:

Postautor: zielony kot » 24 kwie 2005, 20:11

uprawiam seks przedmalzenski. mialam kilku partnerow. stosuje niedozwolone przez kosciol techhniki. "sztuczna" antykoncepcje tez. nie uznaje zakazow nadawanych przez kosciol, nie respektuje ich- oprocz tych, ktore sama uznam za sluszne. dlatego nie uwazam sie za katoliczke.. tyle.
"Celem życia jest żyć. To znaczy być świadomym - zazdrośnie, do upojenia,
pogodnie, bosko świadomym."
Henry Miller
Awatar użytkownika
kurek
Maniak
Maniak
Posty: 569
Rejestracja: 06 paź 2004, 13:32
Skąd: z prawa :P
Płeć:

Postautor: kurek » 24 kwie 2005, 22:14

no i brawo zielony kotku :)
a ty mav dlaczego czepiasz sie KRK a nie np. jechowcow?

ps.dzisiaj moon byla ze mna w kosciolku <banan> :]
Zamykam oczy i udaje ze nie widze...

Zatykam uszy i udaje ze nie slysze...

Zamykam serce i udaje ze nie czuje...

To nie jest yba najlepsza modlitwa...

.:LZY:.
Awatar użytkownika
zielony kot
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 200
Rejestracja: 07 lut 2005, 18:59
Skąd: kolwiek bądź
Płeć:

Postautor: zielony kot » 25 kwie 2005, 18:00

w kosciolku, mowisz...?:>2
"Celem życia jest żyć. To znaczy być świadomym - zazdrośnie, do upojenia,

pogodnie, bosko świadomym."

Henry Miller
Awatar użytkownika
Jarek
Weteran
Weteran
Posty: 2194
Rejestracja: 23 sty 2004, 13:36
Skąd: z krainy elfów
Płeć:

Postautor: Jarek » 27 kwie 2005, 09:24

Uważam za paranoję łączenie sexu z wiarą. Przecież Biblia wręcz nakazuje miłość bliźniego. A czymże innym jest sex jak nie najwyższym wyrazem miłości.
Kochać i być kochanym
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 27 kwie 2005, 09:49

Jarek pisze:Uważam za paranoję łączenie sexu z wiarą. Przecież Biblia wręcz nakazuje miłość bliźniego. A czymże innym jest seks jak nie najwyższym wyrazem miłości.

Jarek - i Ty? Nie ma chyba bardziej rozpowszechnionej hipokryzji...
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Imperator
Moderator
Moderator
Posty: 2789
Rejestracja: 22 mar 2004, 13:45
Skąd: znienacka
Płeć:

Postautor: Imperator » 27 kwie 2005, 11:16

JAkiej hipokryzji?
Żyję tym co czuję, z życia biorę to, co mi smakuje.
Szukam i znajduję. Nie dołuję, kiedy mi brakuje.
Lubię, siebie lubię, co chcę robię i co myślę mówię.
Prostą idę drogą i niczego już nie boję się.
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 27 kwie 2005, 11:20

No sex łączy sie z wiarą (przynajmniej z wiara chrzescijanska, bo rozumiem ze o takiej rozmawiamy), czy tego chcecie czy nie... <banan>
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 27 kwie 2005, 20:26

W jaki sposob?

Aha - i uwazan czy uzywasz zwrotu wiara chrzescijanska czy katolicyzm
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 28 kwie 2005, 10:57

Maverick pisze:W jaki sposob?
Ty chyba jestes rzeczywiscie po praniu mozgu bo do Ciebie proste rzeczy nie docieraja... Tak samo sie laczy jak jedzenie - jezeli jestes czlowiekiem wierzacym, to jezeli obeżresz sie jak swinia, to jest to grzech, a jak nie jestes to Cie bedzie co najwyzej brzuch bolal - ale Ty pewnie dalej nie kumasz :DD
Maverick pisze:Aha - i uwazan czy uzywasz zwrotu wiara chrzescijanska czy katolicyzm
Nie wiem czy wiesz, ale pierwsze zawiera sie w drugim, tak jak pojecie kwadratu w pojeciu prostokata - i jezeli mowiac o jakims okreslonym kwadracie nazwe go raz czy dwa prostokatem to czlowiek inteligentny tak czy tak bedzie wiedzial o czym mowie :]
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 28 kwie 2005, 16:17

charlie81 pisze:Tak samo sie laczy jak jedzenie - jezeli jestes czlowiekiem wierzacym, to jezeli obeżresz sie jak swinia, to jest to grzech,

Niestety moj drogi Charlie ale musze Cie rozczarowac. Obrzeranie sie jest grzechem tylko dla katolika. Dla kogos kto katolikiem nie jest ale jest np chrzescijaninem to obrzeranie sie grzechem nie jest. Czyli krotko mowiac jak sie jest katolikiem to nie mozna robic wiekszej ilosci rzeczy i wg waszego rozumowania - pojdziecie za to sie smazyc w piekle albo bedziecie dluzej w czysccu siedziec. A ja nie :) Bo mnie to nie obowiazuje. Jestem nadczlowiekiem?
charlie81 pisze:Nie wiem czy wiesz, ale pierwsze zawiera sie w drugim

Owszem. Katolik to chrzescijanin, lecz chrzescijanin to nie zawsze katolik.
Identycznie jak z przytocoznymi przez Ciebie kwadratami (dajesz przyklad a go nie rozumiesz, doprawdy porazajace). Kwadrat to prostokat, ale nie kazdy prostokat to kwadrat.
Mysle ze jako czlowiek inteligentny pojales o co mi chodzilo.
Awatar użytkownika
mrt
Weteran
Weteran
Posty: 3354
Rejestracja: 31 lip 2004, 22:44
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: mrt » 28 kwie 2005, 16:27

Jak dla mnie, wszystko jasne, Mav, ale za cholerę nie rozumiem, o co Ci chodzi i co to ma do tego, co napisał Charlie. Napisałeś to samo, co on, więc nie wiem, o co lata. Charlie?

Jedno ale: Obżarstwo jest bardziej piętnowane np. u protestantów niż u katolików, więc tu to jesteś w błędzie!
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 28 kwie 2005, 18:48

Maverick pisze:Niestety moj drogi Charlie ale musze Cie rozczarowac. Obrzeranie sie jest grzechem tylko dla katolika. Dla kogos kto katolikiem nie jest ale jest np chrzescijaninem to obrzeranie sie grzechem nie jest.
Haha bo dekalog protestantow nie obowiazuje :DD
Maverick pisze:pojdziecie za to sie smazyc w piekle albo bedziecie dluzej w czysccu siedziec. A ja nie :) Bo mnie to nie obowiazuje. Jestem nadczlowiekiem?

Normalnie drugi Raskolnikow z Ciebie <pijak>
mrt pisze:Jak dla mnie, wszystko jasne, Mav, ale za cholerę nie rozumiem, o co Ci chodzi i co to ma do tego, co napisał Charlie. Napisałeś to samo, co on, więc nie wiem, o co lata. Charlie?

Mnie sie nie pytaj - ja tez ni w ząb nie jestem w stanie tego zrozumiec :D
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 30 kwie 2005, 02:25

charlie81 pisze:Haha bo dekalog protestantow nie obowiazuje

"nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu" to jedno z przykazan koscielnych. Nie z dekalogu.
Mnie chodzilo o to, ze jezeli ktos jest katolikiem to oczywistym jest ze jest chrzescijaninem. Ale jezeli wiemy o kims ze jest tylko chrzescijaninem, to nie wiemy nic dokladniej.

Czyli kogos takiego zakazy/nakazy/przykazania krk nie obejmuja :)
Awatar użytkownika
krzyniu
Maniak
Maniak
Posty: 658
Rejestracja: 22 maja 2004, 12:19
Skąd: ~~~
Płeć:

Postautor: krzyniu » 01 maja 2005, 23:21

Ja tez mav nie wiem o co ci chodzi.. wiara do seksu nic nie ma o ile nie cudzołozysz- dekalog to zbiór praw moze poza pierwszym ktore sa naparwde pozyteczne i tak wg mnie powinien czlowiek postepowac
tu masz je przytoczone http://www.dekalog.pl/ jak bys nie pamietal

VII---->nie cudzołoz jednakze nie powiem wam co to znacy z bonie wiem, w szkole mnie uczyli ze cudzołozenie to seks z kimkolwiek poza wspołmauzonkiem nie wiemczy to prawda bo naparwde nie wiem , nie wiem np czy cudzołustwo to nie jest seks z czyjas zona no ale mniejsza
nie wiem po co o jedzeniu mowice,

co do tematu to kazdy moze robic jak chce jak dla mnei seks pzred małzenstwem to nie grzech znaczy moze i jest to gzrech i go w tych kategoriach postrzegam ale sie tym nie przejmuje, jestem jak najbardziej za
no bo co siestanie jak w noc poslubna widzac moja zone zupelnie nago i bedzie mi ało dojsc co do czgeo to mi nie stanie bo mnie nie bedzie podniecac ? taki pzryklad
nie wiem czy mav sie ze mna zgodzisz ale wg mnie to grunt by nie kkrzywdzic innych - wtedy jest zle jak ktos pzrez nas cierpi a jelsi nie odbijamy nikomu dupy albo nie krzywdzimy partnera to nie powinnismy sie czuc winni

spala mnie na stosie za hewrezje ale tak uwazam
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 02 maja 2005, 00:50

Krzyniu ja tu juz 3 razy gorsze herezje pisalem :)
Awatar użytkownika
Krzych(TenTyp)
Weteran
Weteran
Posty: 1848
Rejestracja: 25 lis 2004, 12:51
Skąd: Bydgoszcz
Płeć:

Postautor: Krzych(TenTyp) » 02 maja 2005, 01:07

Słuchajcie Biblia w rękach odpowiednich ludzi nabiera pewnego znaczenia. POpulistycznie niekóży skłaniają się ku niektórym stwierdzeniom/ą . Moim zdaniem biblia powinna być niezkazitelnie pozbawiona kanonów. Lecz idywidualnie dopuszczana do rozwoju poglądów.

Faktycznie nie każdy na możliwość uczestniczenia w intelektualnym analizowaniu słów prawdy objawionej, Lecz wpajane analizowane słowo po słowie przez ówczesnych analityków staje sie coraz bardziej nie zrozumiałe. Ponieważ parwdy tam zawarte dotyczą przeszłościa nie teraźniejszości. Dlatego teraz napotykamy wiele trudności w sprostaniu wymaganiom. [Ale czy nie znależliśmy idywidualnej drodi, leprzej?.Mnie się wydaje ze znaleźliśmy o wiele łątwiejszy do zrozumienia przekaz]
Pokój bark agresji i zapobieganie włąśnie jej.....

Fakt sam prtzyznaje nie jestem alfą i omegą. I mam swe ułomności jetnakże one świadcza o mojej zmianie wobec tego zo działo się kiedyś.
I nie jestem wstanie naśladowac mętalności ludzi któzy żyli przed dziesiątkami wieków.

Czas na nową leprzą moralność Udoskonaloną przez dośiwadczenie.
Pozdro 8)
H, man runs over a woman in his car, whos fault is?
Well...
Why is the man...
Driveing in the kitchen ?
Awatar użytkownika
krzyniu
Maniak
Maniak
Posty: 658
Rejestracja: 22 maja 2004, 12:19
Skąd: ~~~
Płeć:

Postautor: krzyniu » 02 maja 2005, 07:09

ja tam uwazam inaczej wg mnie biblia to zbior praw uniwersalnych,i sprawdzaja sie one zarowno kiedys jak i teraz...poza tym nikt ci nie zakazuje samemu interpretowac bibli, (bo prawdopodobnie w wielu mijescach interpretacje zostaly nagiete,) jesli wierzysz wboga a co za tym idzie w reszte to powinienes sie sotsowac do tego co p"powiedzial bog" ja wiem ze to tak brzmi jak bym siedzial w kosciele conajmniej na 2 mszach dziennie ale nie, wcale nie jestem blisko zwiazany z kosciolem,i moze to wlasnie moj blad
Awatar użytkownika
Krzych(TenTyp)
Weteran
Weteran
Posty: 1848
Rejestracja: 25 lis 2004, 12:51
Skąd: Bydgoszcz
Płeć:

Postautor: Krzych(TenTyp) » 02 maja 2005, 09:56

Mojego kumpla Ksiądz wyżucił z konfesjonału. Bo ten powiediał ze ni chodzi do kościoła co niedziele....
H, man runs over a woman in his car, whos fault is?

Well...

Why is the man...

Driveing in the kitchen ?
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 02 maja 2005, 10:05

Krzych(TenTyp) pisze:Mojego kumpla Ksiądz wyżucił z konfesjonału. Bo ten powiediał ze ni chodzi do kościoła co niedziele....


Słuchasz bzdur !! nie wierze w takie cos !! aczkolwiek wszystko jest mozliwe , choć to ! mało prawdopodobne !
Tu ksiedzu zalezy by go nawrucić ! wiec nie widze sensu by go za to miał wyzucić , sam chodze zadko do spowiedzi a do koscioła jeszcze zadziej na grzech cudzołustwa , na zapytanie o ilosc tego grzechu moja odpowiedz jest ( zbyt liczne by pamietac i liczyć ) bo niektórzy pytają o to ! ...ale zaden ksiadz jeszcze ani mnie nie objechał po chamsku , a co dopiero wyzucił z konfesjonału !
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
krzyniu
Maniak
Maniak
Posty: 658
Rejestracja: 22 maja 2004, 12:19
Skąd: ~~~
Płeć:

Postautor: krzyniu » 02 maja 2005, 15:53

nie no co ty, niemozliwe...pozatym jak go wyrzucil spzredal kopa i powiedzial nie pokazuj sie wiecej?? a andrew?? dostajesz rozgrzeszenie bo w sumie nie mowisz ze zalujesz albo ze postanaiwasz poprawe wiec rozgrzeszenia dostac nie powinienes, moj brat nie dostal za to ze powiedzial ze uprawia seks pzred slubem , i ze nie zaluje jeszcze doddal
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 02 maja 2005, 15:59

Wiec jaki jest senns iscia do spowiedzi , spowiadac sie i nie załować , a o postanowieniu poprawy juz nie wspomne !! w takich wypadkach rzecz rozumiem ...to naigrywanie sie z wiary !
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Krzych(TenTyp)
Weteran
Weteran
Posty: 1848
Rejestracja: 25 lis 2004, 12:51
Skąd: Bydgoszcz
Płeć:

Postautor: Krzych(TenTyp) » 02 maja 2005, 16:02

No niestety bydgoscy księża tacy są i nie poraze na to nic...
Przedewszystkim niedał mu rozgżeszania i powiedział ze to gżech śmiertelny.
I powiedziałtylko dowidzenia :D A mnie PROBOSZCZ powiedział ze nie będę bieżmowany.
Nie kłuciłem się a powodem było to że ksiądz który był u mnie niezaznaczył ze byłą u mnie na kolędzie.

Bzdura to nie jest. I teraz księdza dotkąć badylem bym nie chciał :D
Spowiedź dla mnie jest zbędnym przeżytkiem i niemógł bym nazwać tego namiastką psychologi. Żadnej magi już w tym niema. A właśnie księża przyznają ze jest....
I straszny kit wciskają na kazaniach....

Pozdro 8)
H, man runs over a woman in his car, whos fault is?

Well...

Why is the man...

Driveing in the kitchen ?

Wróć do „Seks, kontakt fizyczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 528 gości