Seks a wiara

Zagadnienia związane ze sferą fizyczną (cielesną), a także z problemami dotyczącymi tematów współżycia i kontaktów cielesnych. Pozycje seksualne - wymiana doświadczeń.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Gt10
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 283
Rejestracja: 29 gru 2005, 09:11
Skąd: Lublin
Płeć:

Postautor: Gt10 » 13 maja 2007, 10:24

ja nabralem szacunku dla ksiezy, kiedy dobrowolnie poszedlem do bierzmowania,
podczas spotkan, cale bydlo gimnazjalne zachowywalo sie tragicznie:/ nikt praktycznie ksiedza nie sluchal, tylko ja-agnostyk prowadzilem dyskusje z ksiedzem; ironia losu
Bylem swiadkiem roznych rozmow ksiezy, dowiedzialem sie o dzialalnosci parafii, wrecz mnie to zagielo, zrobilo na mnie wielkie wrazenie! a wczesniej, od kiedy tylko pamietam to plulem straszliwie na kosciol i ksiezy... apogeum tego wszystkie mialo miejsce podczas samego bierzmowania... kiedy parafie zwizytowal biskup Mieczyslaw Cisło.
Uslyszalem jego przemowe, obserwowalem jego zachowanie w roznych sytuacjach, bylem pod niesamowitym wrazeniem, tak zyczliwego czlowieka w zyciu nie widzialem, dobro i zyczliwosc uderzala od niego z wielka sila, tenkto nie mial okazji wysluchac nigdy jego wypowiedzi niech zaluje.... od tej pory bede ganial na kazda msze,w ktorej bedzie wizytowal ten czlowiek, cos niesamowitego. Jak sobie przypomne fragmenty jego wypowiedzi, jego ton glosu, gesty to az przechodza mnie dreszcze...
Awatar użytkownika
SaliMali
Weteran
Weteran
Posty: 958
Rejestracja: 22 maja 2006, 21:29
Skąd: z konia
Płeć:

Postautor: SaliMali » 13 maja 2007, 10:46

hathor pisze:Nie masz pojęcia, jak wygląda ich praca...

niestety spora czesc społeczeństwa nie wie i uwazaja, ze ksieza bogaca sie ich kosztem. u Nas kazdy parafianin jezeli ma ochote moze zajrzec w dokumentacje wydatkow itp, wiec Ci, ktorzy mysleli, ze pieniadze sa przeznaczane tylko na nowy samochod i potrzeby ksiedza niestety sie zawiedli.
hathor pisze:wielu księży robi naprawdę dużo dla swoich parafian
bardzo wielu nawet bym powiedziala. Ja poznalam niesamowitego Ksiedza w zeszle wakacje. Wikary, ktory mial przydzielony Kosciol w malej wiosce pod szczecinem. Juz po kilku mszach wies go pokochala. Za to jak odprawial msze i jaki byl po za kosciolem. Nigdy nie widzialam go po za kosciolem w innych ciuchach niz dżinsy i koszulka zwykla, trenowal boks taiski, jezdzil motorem, zabieral mnie i kuzynki na imprezy, byl normalnym czlowiekiem. Ludzie dziwili sie skad ma kase, otoz zanim poszedl do seminarium pracowal 5 lat we Wloszech i tam sie dorobil. OIt caly sekret. Wiec nie ma co wkladac wszystkich Ksiezy do jednego wora, bo naprawde nie wszyscy sa tacy sami. Tak jak nauczyciele, czy jakikolwiek inny 'zawod'
"To jest tak, że gdy mam co chcę,
Wtedy więcej chcę.
Jeszcze."
Awatar użytkownika
Jarek
Weteran
Weteran
Posty: 2194
Rejestracja: 23 sty 2004, 13:36
Skąd: z krainy elfów
Płeć:

Postautor: Jarek » 13 maja 2007, 10:52

Myślę, że tu nikt nie pluje na księży i nie pozbawia ich szacunku. Ot, po prostu zawód jak każdy inny (dla jasności- nie tylko na księdza trza mieć powołanie, ale i do każdego innego zawodu-żeby być w pełni profesjonalistą). W tym wszystkim chodzi o to, że religia i wiara to jedno, a kościół i księża to drugie.To tak jak przykazania boże i przykazania kościelne.
Kochać i być kochanym
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 13 maja 2007, 12:37

mój ksiądz, który przygotowywał mnie do bierzmowania, rok po tym zrezygnował z kapłaństwa i związał się z jakąś kobietą :) hehe...jest na prawdę dobrym człowiekiem, wesołym i wyrozumiałym i można z nim pogadać na każdy temat...i takich księży powinno być więcej...tak samo mój ksiądz, który w zeszłym roku uczył mnie religii...tak pogodnego księdza nigdy nie spotkałem...i z takimi lubię wdawać się w dyskusję...
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
Bash
Weteran
Weteran
Posty: 1412
Rejestracja: 03 sty 2006, 20:24
Skąd: Sląsk
Płeć:

Postautor: Bash » 14 cze 2007, 17:42

FANTOMAS, szanujemy Cię. A moralność masz ?
Prawdę trzeba wyrażac prostymi słowami.

Wróć do „Seks, kontakt fizyczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Agnieszka i 432 gości