Czemu HWDP ?

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
Triniti19
Weteran
Weteran
Posty: 1072
Rejestracja: 20 maja 2004, 21:11
Skąd: Kołobrzeg
Płeć:

Czemu HWDP ?

Postautor: Triniti19 » 29 cze 2004, 16:33

Przed chwilką skończyłam czytać artykuł o przestępczości w polsce no i naszła mnie taka myśl. Mianowicie skąd się wzieło to słynne HWDP. Nie mówie tutaj o historii powstania tego zdania ale czemu porwało one młodych ludzi. Rozumiem, że tak myśleć mogą przestępcy bo im istnienie policji nie jest na ręke. Ale zwykła młodzież czemu? Ja nie moge się podpisać pod tym zdaniem bo nie uważam tak. Lubie policje i nie przeszkadza mi ona. Wiem, że dba ona o dobro nasze i nasze bezpieczeństwo. Jak wszędzie zdażają się ludzie którzy są zawistni i wykorzystują to, że pracują w policji aby "mścić" się na innych za niepowodzenia. No ale ogólnie nie można powiedzieć, że nasza policja jest zła. A co wy o tym myślicie?
"Wczuj się w smutek usychającej gałązki, gasnącej gwiazdy i konającego zwierzęcia,
lecz przede wszystkim odczuj ból i smutek człowieka"
Awatar użytkownika
mariusz
Weteran
Weteran
Posty: 2405
Rejestracja: 21 lis 2003, 00:14
Skąd: z Polski:)
Płeć:

Postautor: mariusz » 29 cze 2004, 16:57

Kolejny stereotyp, który powtarzają młodzi ludzie ,nie mając nawet pojęcia czym na prawdę jest policja.
zakery

Postautor: zakery » 29 cze 2004, 18:24

Ja uwazam ze to pr\zez mode na hiphop w naszym karju. Teraz wszedzie sa "MC", a mlodiz to kupuja. A sakd ten skrot? heh nie wiem jedynie sie domyslem ze to zawiazne z pewna grupa warszawska ;)
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 29 cze 2004, 18:41

Hmm, nawet jak mnie po raz kolejny łapią za prędkość ten skrót nie ciśnie mi się na usta... Choc fakt faktem zawsze jestem potem wkurzona :p
Awatar użytkownika
Student
Weteran
Weteran
Posty: 828
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:06
Skąd: dolny ślask
Płeć:

Postautor: Student » 30 cze 2004, 01:28

Poprawnie sie pisze CHWDP i znaczy to Chcemy Wstapic Do Policji :D
agata
Weteran
Weteran
Posty: 1636
Rejestracja: 12 lut 2004, 14:31
Skąd: wielkopolska
Płeć:

Postautor: agata » 30 cze 2004, 18:26

Poprawnie sie pisze CHWDP i znaczy to Chcemy Wstapic Do Policji


całkiem milutkie student :)

a dlaczego młodziez załapała ten tekst?? bo tak jak ktos tu napisał to jest moda!! TAk jak było ze spodniami z krokiem w kolanach (wszyscy nosza choc niekoniecznie dlatego ze czuja sie zwiazani z hh)!!
Awatar użytkownika
lizaa
Maniak
Maniak
Posty: 712
Rejestracja: 06 sty 2004, 20:53
Skąd: Poznan
Płeć:

Postautor: lizaa » 01 lip 2004, 00:53

Jesli nie macie kontkatu z Policja to nie dziwie sie Szanownemu Panstwu ze tak reagujeice na policje..
ja kartoteki nie mam ale znam te spoleczenstwo z innej strony..
i powiem krotko : to ciekawe zdanie ma cos w sobie i ten kto to zapoczatkowal wiedzial co mowi.
policja to nie ludize. przypomne chociazby ostatnia sprawe ktora wydarzyla sie w poznaniu..pomylka policji..- zgineli mlodiz ludzie z winy szanownej policji. czy chociazby szczelanie na meczach z ciezkiej amunicjii....
"szczescia nie kupisz gdy klopoty pietrza sie po sufit"
Awatar użytkownika
Haribo
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 90
Rejestracja: 28 cze 2004, 06:01
Płeć:

Postautor: Haribo » 01 lip 2004, 01:06

powiem w ten sposob: jestem KIBICEM (nie holl'sem) Widzewa Lodz i wiem dlaczego spora grupa mlodych (i nie tylko) nienawidzi policji!Lodz jest miastem raczej malo bezpiecznym, tym bardziej, ze jezeli ktos sie kogos tu boi to wlasnie policja mlodziezy! Policja jest nienawidzona (przynajmniej w Lodzi) za to, ze zazwyczaj czepiaja sie nie tych co trzeba i nigdy nie ma ich tam gdzie byc powinni!Osobiscie bylem tego swiadkiem i doswaidczylem tego na wlasnej skorze! Gralismy z Odra Wodzislaw, siedzialem przy Klatce (tam siedza kibice przyjezdnych) i policja nasz "kochana" zostala sprowokowana! Ja i paru moich ziomow siedzielismy blisko klatki!Ci, ktorzy zadyme sprowokowali rzucajac kamieniami i przeklinajac dosc szybko sie ulotnili przed policja, a ja z ziomami twierdzac, ze "sprawiedliwosc gora", tym bardziej ze przeciez nas filmowali i widzieli co i jak, postanowilismy sie nie ruszac z miejsc spokojnie ogladajac mecz! I final byl tego taki ze przechodzac obok nas i dazac do tych, ktorzy zadyme rozpoczeli "przypadkowo" dostalismy gazem(bezczelnie dostalem po oczach a mendziarz jeszcze sie ze mnie smial)! Ale to nie byl koniec milego dnia! Wracajac do domu jak zwykle byly w autobusach spiewy i malo ciekawe zachowanie wszystkich jadacych (maksymalne wrzuty na policje itp jak zawsze)! Pozniej przesiadka na tramwaj i do domu...znaczy prawie, bo jak zwykle (to juz normalka) chlopaki zaciegneli reczny i dluga do parku... z kumplem stwierdzilem ze nie mamy ochoty uciekac tym bardziej, ze nic nie zrobilismy!Poczekalismy wiec spokojnie na nastepny tramwaj i spokojnie wsiedlismy (6 chlopakow i 2 dziewczonki)! Ale tramwaj nie ruszyl, bo wparowalo do niego 4 z prewencji i dziewczonkom siedzacym na kolanach swoich facetow kazali grzecznie wypier.... a my mimo, ze spokojnie siedzielismy i nic nie robilismy dostalismy nagrode...kazali nam sie polozyc w tramwaju na podlodze i zaczeli nas palowac...nawet po starszych nie moglem zadzwonic...nastepnie kazali nam wysiasc i czekac na przystanku, przy czym zaczeli na nas wrzucac, ze ch... z nas nie kibice i ze jak chcemy to mozemy z nimi teraz wyskoczyc (dodam, ze wtedy bylo ich juz ok 20 na nas 6, nie zebym sie smial z ich odwagi)!Nastepnie przyjechal pan kapitan i nas poogladal po czym kazdego uderzyl tak dla przyjemnosci chyba w glowe... ja osobiscie z jeszcze jednym kolesiem zostalismy zabrani do radiolki i dana nam zostala nauczka za "jezdzenie tramwajami po meczu" - cytuje pana kapitana, madrze czlek prawil, powinienem zapiuerniczac jakies 11 km na piechote albo taksowke zamawiac! Nastepnie zostalismy spisani, sfilmowani i puszczeni do domu... dodam jeszcze, ze panowie policjanci byli tymi "dobrymi" w oczach spoleczenstwa, bo jak przechodzili ludzie to przestawali nas nawet bic... a co... przeciez w gruncie rzeczy to oni sa dobrzy.... malo?? jeszcze inny przyklad, ktorego bylem swiadkiem i dzieki czemu bylem na komisariacie i nisilem siniaczki... 4 kolesi tluklo jakiegos samotnika w bramie... takie male zapoznanie to chyba bylo, ale widac bylo ze koles juz nie ma sily, wiec z chlopakami, a sporo nas bylo ruszylismy w nich (mimo, ze kolesia nie znalismy...HERO...a co:P) i tamtych 4 dostalo baty i zastosowali wariant 5 (ucieczka z odgrazaniem)...szczescie bylo takie, ze w poblizu byla policja (nasi dzielni stroze prawa) ktorzy dopiero jak skonczylismy sie tluc wparowali w nas, zaobraczkowali i na komende...dopiero na miejscu jak juz dostalismy wpier.... ten co go obronilismy zostal dopuszczony do slowa i wytlumaczyl ze to nie my go bilismy, a chcielismy tylko obronic....fajnie co nie...mam jeszcze takich przygod z panami policjantami sporo...nie lubie zaczepiac nikogo, jezeli trzeba to sie bronie, wiec nie powinienem miec problemow z policja... a jak widac mam...a to byly tylko przyklady....mialem podobnych afer jeszcze sporo i wiele razy oberwalem za darmo lub za innych...zreszta nie tylko ja, sporo nmoich kumli mialo podobne eskapady...niech leja frajerzy tego kogo trzeba, a nie wpieprzaja sie w niewinnych...czemu na meczach nie sa tacy odwazni??tylko w przewadze liczebnej i jak wiedza, ze nikt im nie odda, bo sie boi??wiec nadal pozostane przy swej tradycji CH W D Policji
Awatar użytkownika
Asia
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 106
Rejestracja: 19 maja 2004, 15:08
Skąd: z Polski :-)
Płeć:

Re: Czemu HWDP ?

Postautor: Asia » 01 lip 2004, 21:22

Triniti19 pisze: Rozumiem, że tak myśleć mogą przestępcy bo im istnienie policji nie jest na ręke. Ale zwykła młodzież czemu?

Zapewniam Cie trinity ze policja wlasnie ta "zwykla mlodziez" przewaznie traktuje jak przestepcow!!!!przykladowo dwuch nastolatkow z Poznania(ul.Baltycka,zreszta moi znajomi) ktorzy przez pomylke zostali potraktowani jak kryminalisci w wyniku czego jeden zmarl drugi byl w ciezkim stanie. I z jaka skrucha potem policja wypowiadala swoje usprawiedliwienia!Albo grupa łódzkich studentow obchodzacych juwenalia, ktorzy zostali ostrzelani z ciezkiej amunicji?!?!Dlatego CHWDP!!!
O tym ze policja jest bezduszna w stosunku do bardzo czesto niewinnej mlodziezy przemawia tez wypowiedz Haribo!!Ja tez spotkalam sie z czyms podobnym.Wracalismy kiedys grupka znajomych z dyskoteki,nocnym autobusem. W autobusie znalazlo sie kilku podpitych chlopakow z butelkami piwa w rece,kierowca(chyba?!)zawiadomil policje ktora wsiadla na jednym z kolejnych przystrankow i zrobila istny POGROM!!Czy za butelke piwa w publicznym autobusie trzeba odrazu pałowac,ublizac,kopac....!No nie wydaje mi sie!!Dlatego CHWDP
Jestem tez kibicem:D b.czesto chodze na mecze mojego ukochanego klubu,tam rowniez nie trudno o błahą sprzeczke z ktorej w towarzystwie policji robi sie istne piekło!Dlatego rowniez CHWDP
KoChAc I ByC KoChAnYm To NaJwIęKsZe SzCzĘśCiE Na ZiEmI...:))
Awatar użytkownika
Triniti19
Weteran
Weteran
Posty: 1072
Rejestracja: 20 maja 2004, 21:11
Skąd: Kołobrzeg
Płeć:

Postautor: Triniti19 » 01 lip 2004, 22:15

Chciałam napisać pewne wyjaśnienie. Mianowicie czemu w ogóle zdecydowałam się napisać ten post. Sama znam też złe strony policji ale ostatnio zdarzyła mi się pewna sytuacja. Mianowicie wracałam z koleżanką i paroma kolegami z dyskoteki. Był wieczór i z naprzeciwka szła inna grupka. No i oni zaczepili moich kolegów. Zaczeła się bójka która została sprowokowana przez jednego z nich. No ale na szczęście w pobliżu była policja. No i wszystko uspokoili. Na szczęście też 2 policjantów okazało się bardzo fajnych i pomocnych. Byli zupełnie inni niż ci policjanci jak opisała ich Asia i Haribo. No ale jest też przykra sprawa tej historii. Mianowicie kolega zgłosił zawiadomienie i na drugi dzień mieliśmy zostać przesłuchani. Wszystko było wporządku do póki nasza grupka nie zjawiła się na komendzie. Tam kolega dowiedział się, że niedość iż musiałby jeździć do sądu (a jest on troche oddalony od mojej miejscowości) to jeszcze tamten sprawca będzie miał wszystkie dane nie tylko jego (czyli ofiary) ale również wszystkich świadków. Poza tym przesłuchanie miało trwać 2 godziny a trwało łącznie 7 godzin. I to była po prostu mordęga. Teraz już sama wiem dlaczego ludzie nie chcą być świadkami skoro mamy takie prawo. Bo to wszystko wina prawa polskiego.

Na koniec jeszcze chciałabym powiedzieć, że może jak to mówi mój kolega wszystkiemu winna jest spirala przemocy. Policjanci obawiając sie o swoje "tyłki" traktują okropnie młodzież. Ta natomiast odwzajemnia się coraz większą brutalnością w stosunku do policji. I wszystko się kręci wokół siebie. A to my, zwykli ludzie, nie bandyci na tym cierpimy.
"Wczuj się w smutek usychającej gałązki, gasnącej gwiazdy i konającego zwierzęcia,

lecz przede wszystkim odczuj ból i smutek człowieka"
sallvadore
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 330
Rejestracja: 12 sty 2004, 01:02
Skąd: Trójmiasto
Płeć:

Postautor: sallvadore » 02 lip 2004, 10:24

przypomne chociazby ostatnia sprawe ktora wydarzyla sie w poznaniu..pomylka policji..- zgineli mlodiz ludzie z winy szanownej policji. czy chociazby szczelanie na meczach z ciezkiej amunicjii....


zgineli mlodzi ludzie?? przez policje? sorki ale pytam sie kto zaczal burde? jesli niebyloby tam tych dresow to nie byloby interwencji policji i tragicznej w skutkach pomylki. I dobrze ze dostalo sie paru drechom szkoda tylko studnetki (tak?nie pamietam dokladnie kto zginal ilu studntow a ilu drechow) ...
Awatar użytkownika
fish
Weteran
Weteran
Posty: 2056
Rejestracja: 14 kwie 2004, 11:47
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: fish » 02 lip 2004, 10:47

I dobrze ze dostalo sie paru drechom


Dokładnie tak.
A swoja drogą nie przepadam za policją. Miałem z nimi parę spraw do załatwienia i nic z tego nie wyszło.
"Ludzie twierdzą, że Ziemia jest okrągła. Ale jak nie chcesz, wcale nie musisz im wierzyć." - Forrest Gump
Awatar użytkownika
Asia
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 106
Rejestracja: 19 maja 2004, 15:08
Skąd: z Polski :-)
Płeć:

Postautor: Asia » 02 lip 2004, 17:28

sallvadore pisze:
przypomne chociazby ostatnia sprawe ktora wydarzyla sie w poznaniu..pomylka policji..- zgineli mlodiz ludzie z winy szanownej policji. czy chociazby szczelanie na meczach z ciezkiej amunicjii....


zgineli mlodzi ludzie?? przez policje? sorki ale pytam sie kto zaczal burde? jesli niebyloby tam tych dresow to nie byloby interwencji policji i tragicznej w skutkach pomylki. I dobrze ze dostalo sie paru drechom szkoda tylko studnetki (tak?nie pamietam dokladnie kto zginal ilu studntow a ilu drechow) ...


Sallvadore pomyliłes zdecZko fakty.Otóż studenci zgineli w Łodzi nie Poznaniu i gdyby nie wlasnie ta "interwencja" kto wie moze do tych tragicznych skutkow by nie doszlo!!!Potłukili by sie troche, rozbiegli i byłoby po sprawie!!A do tragedii doszlo bo policja uzyla ciezkiej amunicji...ja dziekuje za taka POMYŁKE!!Pomysl sobie ze taka omylka moglaby spotkac kogos Ci bliskiego!No sory nie ma zmiłuj CHWDP DLA ŚCIERWA!!

A jesli chodzi o to co działo sie w Poznaniu to była to rowniez dwojka nastolatków!niewinnych!Policja obserwowala pewnego gangstera w podpoznańskiej miejscowości, dokładniej jego blok,oraz jego samochód Land Rovera. Dwoch chlopaczkow wyszlo z klatki obok i wsiadlo do tego samochodu, a nasza wspanialomyslna policja wziela ich za owego gangstera!!Jechali za nimi jakies 40minut po czym na jednym ze skrzyzowań okrążyli i zaczeli strzelac!Nie bylo ani jednego śladu na oponach!strzelali po to zeby zabic!!Ahh szkoda w ogóle słów!ciśnie sie tylko jedno na usta!Mianowicie temat tego topicu
KoChAc I ByC KoChAnYm To NaJwIęKsZe SzCzĘśCiE Na ZiEmI...:))
Awatar użytkownika
taka_jedna
Maniak
Maniak
Posty: 648
Rejestracja: 29 kwie 2004, 23:49
Płeć:

Postautor: taka_jedna » 04 lip 2004, 01:00

CHWDP = CHwała Wam Dzielni Policjanci :)
Moim zdaniem tak wielu młodych ludzi mowi to bo:
tam gdzie jest ladnie i zielono czasem spotykają się młodzi ludzie żeby pograć na gitarach, napić się piwa i po prostu spotkać ze znajomymi na świezym powietrzu zamiast siedzieć w zadymionej knajpie. I nikomu nic nie robią, nie hałasuja, nie zaczepiaja nikogo. No a policja przyjezdza (a jezdzą regularnie) i wlepia takim mandat 100zł. A tam gdzie naprawdę się coś dzieje to czesto ich nie ma...mnie nie spisali nigdy ale często musielismy się czaić zamiast spokojnie piwko wypić i się przytulić :)
"Bierz od świata to, co Ci daje, ale nie domagaj się tego, czego Ci dać nie chce. Natomiast prosić możesz zawsze."
Awatar użytkownika
Haribo
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 90
Rejestracja: 28 cze 2004, 06:01
Płeć:

Postautor: Haribo » 04 lip 2004, 13:20

oj Salvadore widze, ze nie jestes za bardzo obyty w tym temacie, a probujesz zgrywac znawce! Jakbys bardziej sie tym interesowal to bys wiedzial jak to na Juvenaliach bylo... stary policja tak sie zblaznila, ze az strach... po 1. pomiszali hooliganow ze studentami, ktorzy nie byli niczemu winni! po prostu zagonili ich w strone "zadymiarzy" i dzieki temu niewiini studenci tez oberwali! po 2. strzelali do ludzi, ktorzy chcac uniknac "obicia mordy" chowali sie po krzakach! a po 3.Strzelali do ludzi, ktorzy stwierdzili, ze z tej imprezy to bedzie wielki ch... i chcac jechac do domu czekali na tramwaj! Dla mnie to juz jest szczyt! Z jakiej okazji ladowali z gunow do ludzi, ktorzy czekali na tramwaj?? Tobie byc moze policja jeszcze nic nie zrobila i zycze Ci zeby tak pozostalo, ale ja juz pare razy mialem problemy za darmo! Dlatego ich nienawidze, bo to banda tchorzy i frajerow, ktorzy sa odwazni jak ich jest 10 X wiecej od hooliganow! Jezeli sa wyrownane sily to uciekaja, albo w ogóle sie nie wtracaja i czekaja na posilki! Rozumiem ich po czesci: maja rodziny itp. Ale po kiego wala czepiaja sie tych, ktorzy nic nie robia! Wiele razy zaronilem juz pala na meczu za to, ze stoje i ogladam mecz!Ja rozumiem, powinienem isc i rozdzielac te grupki walczacych, zeby policja mogla latwiej interweniowac...Dlatego wielki C*** W D*** P******....
"moim grzechem, ze nie wlaze w dupe innym...sam wiec widzisz ojcze, ze jestem winny..."
sallvadore
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 330
Rejestracja: 12 sty 2004, 01:02
Skąd: Trójmiasto
Płeć:

Postautor: sallvadore » 05 lip 2004, 12:53

Coz nie bylem tam nie widizalem tego. ALE jak sama nazwa wskazuje juwenalia sa dla studentow, to po jakiego poszli tam "mlodzi gniewni"? Poszli tam zeby zrobic zadyme i gdyby nie to ze strzelili sobie po piwku i znudow zaczeli awanture to nikomu by sie nic nie stalo. Gdyby nie ta banda zblazowamnych zyciem dzieciakow nie potrzebna bylaby interwencja policji. I nikomu by sie nic nie stalo, wiec prosze was nie zwalajcie winy na policje (chociaz i oni dali ciala nie pierwszy nie ostatni raz...)

P.S.
Haribo - nikt tu nie zgrywa znawcy, procz Ciebie. Piszesz o tym wszystkim z taka doglebna wiedza i szczegolami ze sie zapytam ile razy sam brales udzial w takich burdach? ;) :D
Awatar użytkownika
kwjk
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 214
Rejestracja: 17 sty 2004, 22:38
Skąd: Bydgoszcz
Płeć:

Postautor: kwjk » 05 lip 2004, 18:11

Większość wypowiadających się tutaj narzeka na policję... mniej i bardziej słusznie.

To wyobraźcie sobie, co by się działo gdyby jej w ogóle nie było skoro są tacy źli i niedobrzy. Nie twierdzę, że są nieomylni bo to zwykli ludzie. Nie twierdzę, że są bez skazy no bo jednak słyszało się trochę o dość poważnych przewinieniach coniektórych policjantów. Ale bez policji i tak by było gorzej!
Awatar użytkownika
lizaa
Maniak
Maniak
Posty: 712
Rejestracja: 06 sty 2004, 20:53
Skąd: Poznan
Płeć:

Postautor: lizaa » 05 lip 2004, 23:24

-dlaczego policjant ma na czapce orla????
-bo co dwie glowy to nie jedna...


-a dlaczego na ramieniu ma sosenke??
-bo sosna rosnie tylko na glinie..

-a dlaczego ma czapeczke z daszkiem?
-aby mu ten ptak co siedzi wyzej nie narobil na mundur...

sprawa z zycia wzieta: pan szanowny policjant oznajmil swoim kolega na komedzie: urodzla mi sie corka.. odp: to idz na droge , zarobisz na dobra wodke chociaz...
"szczescia nie kupisz gdy klopoty pietrza sie po sufit"
Awatar użytkownika
Haribo
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 90
Rejestracja: 28 cze 2004, 06:01
Płeć:

Postautor: Haribo » 06 lip 2004, 00:15

sallvadore pisze:Coz nie bylem tam nie widizalem tego. ALE jak sama nazwa wskazuje juwenalia sa dla studentow, to po jakiego poszli tam "mlodzi gniewni"? Poszli tam zeby zrobic zadyme i gdyby nie to ze strzelili sobie po piwku i znudow zaczeli awanture to nikomu by sie nic nie stalo. Gdyby nie ta banda zblazowamnych zyciem dzieciakow nie potrzebna bylaby interwencja policji. I nikomu by sie nic nie stalo, wiec prosze was nie zwalajcie winy na policje (chociaz i oni dali ciala nie pierwszy nie ostatni raz...)

P.S.
Haribo - nikt tu nie zgrywa znawcy, procz Ciebie. Piszesz o tym wszystkim z taka doglebna wiedza i szczegolami ze sie zapytam ile razy sam brales udzial w takich burdach? ;) :D

Stary nie jestem zadnym znawca, po prostu przygladam temu co sie dzieje w Polsce i patrze na to neutralnym okiem!Swego czasu nie kibicowalem anbi policji ani zadymiarzom (nadal im nie kibicuje i uwazam za bezsensowne to co robia)! Teraz kreci mnie jak policja dostaje po dupie! Nie popieram tego co robia hoolsi! Robia zle, bo sa wspolwinni temu co sie dzieje! Ale spojrz na to inaczej! Gdyby zlodzieje okradali sklep, a Ty akurat bys przechodzil to Ciebie tez powinni zabic, bo byles akurat pod reka... tak samo bylo na juvenaliach... to, ze to byla impreza dla studentow-ok, ale czy to znaczy, ze nie mialbym tam isc?? I czy mialbym oberwac za to ze paru debili mialo ochote zrobic zadyme?? Ja nic nie robilem... a tak tam wlasnie bylo!
P.S. Sam nie biore udzialu w zadymach, bo uwazam to za bezsens. Piesci powinno sie uzywac do obrony, a nie udowadniania kto jest lepszy! I tak wlasnie robie!po prostu jezdze na mecze, laze po miescie, na dyskoteki, ogladam TV i widze co sie dzieje...
"moim grzechem, ze nie wlaze w dupe innym...sam wiec widzisz ojcze, ze jestem winny..."
Awatar użytkownika
Haribo
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 90
Rejestracja: 28 cze 2004, 06:01
Płeć:

Postautor: Haribo » 06 lip 2004, 00:19

kwjk pisze:Większość wypowiadających się tutaj narzeka na policję... mniej i bardziej słusznie.

To wyobraźcie sobie, co by się działo gdyby jej w ogóle nie było skoro są tacy źli i niedobrzy. Nie twierdzę, że są nieomylni bo to zwykli ludzie. Nie twierdzę, że są bez skazy no bo jednak słyszało się trochę o dość poważnych przewinieniach coniektórych policjantów. Ale bez policji i tak by było gorzej!

Nie mowie, ze nie powinno ich byc, ale powinno sie porzadnie ich szkolic, a nie wysylac do akcji jakichs fajfusow, ktorzy jak sie strzela widzieli na filmach, albo takich, ktorzy boja sie "wejsc" w tlum zadymiarzy i wola pobic tych co akurat sa pod reka i niekoniecznie cos robia... Zaraz pewnie uslysze, ze nie ma pieniedzy na szkolenie.... a na co k**** jest??(przepraszam za kolokwializm :P! )na pensje dla (p)oslow??dla komendanta, ktory siedzi z dupa za biurkiem i nic nie robi??
"moim grzechem, ze nie wlaze w dupe innym...sam wiec widzisz ojcze, ze jestem winny..."
Awatar użytkownika
kwjk
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 214
Rejestracja: 17 sty 2004, 22:38
Skąd: Bydgoszcz
Płeć:

Postautor: kwjk » 06 lip 2004, 13:21

Fakt, jest w tym sporo racji, że to też wina kiepskiego szkolenia policjantów i wysyłania na ulicę byle kogo (choć nie zawsze tak jest).
Ale z drugiej strony, tak jak już ktoś wyżej napisał, jest to wina właśnie polskiego prawa... bo policjanci praktycznie nie mogą nic zrobić. Każda interwencja policjanta może rówine dobrze doprowadzić do tego, że to bandzior będzie pokrzywdzoną stroną i jeszcze dostanie odszkodowanie za to, że został powstrzymany przez policjanta (który to przykładowo nie oddał iluś tam strzałów ostrzegawczych bo tak mu KAŻE prawo i nie może być inaczej).
To i wiele innych niusansów sprawia, że nasza policja działa nieudolnie... jeśli nie zmieni się polityka naszego państwa i nie zmieni się (nawet w najmniejszym stopniu) prawo, to na pewno nic się w tej kwestii nie polepszy.

Tak mi się przynajmniej wydaje.
Awatar użytkownika
Haribo
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 90
Rejestracja: 28 cze 2004, 06:01
Płeć:

Postautor: Haribo » 06 lip 2004, 17:44

kwjk pisze:Każda interwencja policjanta może rówine dobrze doprowadzić do tego, że to bandzior będzie pokrzywdzoną stroną i jeszcze dostanie odszkodowanie za to, że został powstrzymany przez policjanta (który to przykładowo nie oddał iluś tam strzałów ostrzegawczych bo tak mu KAŻE prawo i nie może być inaczej).
.

Uwazam troche inaczej! Gdyby zabili prawdziwego zbira to by ich uniewinnili, co juz mialo miejsce wiele razy, ale te psy sie czepiaja niewinnych ludzi! Co im przeszkadza, ze pije piwo gdzies w parku?? Albo tym podobne inne pierdoly! I dlatego wielkie CHWDP!!!
"moim grzechem, ze nie wlaze w dupe innym...sam wiec widzisz ojcze, ze jestem winny..."
Awatar użytkownika
kwjk
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 214
Rejestracja: 17 sty 2004, 22:38
Skąd: Bydgoszcz
Płeć:

Postautor: kwjk » 06 lip 2004, 18:56

Hm... a jak według Ciebie poznaliby, że zastrzelony pan/pani to prawdziwy zbir? ;) Bez naprawdę dobrych i porządnych dowodów byłoby to z pewnością zakwalifikowane jako nadużycie siły. Nie sądzę, żeby miarą klasyfikacji był tutaj wygląd albo posiadanie broni :D (bo teraz każdy może mieć legalnie broń przy założeniu, że dostanie pozwolenie)
Awatar użytkownika
Haribo
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 90
Rejestracja: 28 cze 2004, 06:01
Płeć:

Postautor: Haribo » 06 lip 2004, 20:03

kwjk pisze:Hm... a jak według Ciebie poznaliby, że zastrzelony pan/pani to prawdziwy zbir? ;) Bez naprawdę dobrych i porządnych dowodów byłoby to z pewnością zakwalifikowane jako nadużycie siły. Nie sądzę, żeby miarą klasyfikacji był tutaj wygląd albo posiadanie broni :D (bo teraz każdy może mieć legalnie broń przy założeniu, że dostanie pozwolenie)

zle mnie zrozumiales kwjk! chodzilo mi o to ze nikt nie powinien obrywac za darmo! przykladowo powinni najpierw se krzyknac stac, bo strzelam, policja, a potem nawalac jezeli koles uciekal bedzie!ale to powinni byc ludzie przeszkoleni, a nie jacys psychole, ktorzy wstapili do policji tylko po to zeby sobie postrzelac i odreagowac zly humor...
"moim grzechem, ze nie wlaze w dupe innym...sam wiec widzisz ojcze, ze jestem winny..."
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 07 lip 2004, 03:15

Bo w Polsce Policji lubic sie nie da! Tam gdzie potrzebna, to jej nie ma, a jak juz jest to musi cos spier...
Zabili niewinnych w Łodzi, zabili w Poznaniu... Dla mnie to zwykle morderstwo z premedytacja anie jakas tam pomylka. "Pomylka? Moja zona ma na drugie, Pomylka" =]
HWDPiSM (i Strazy Miejskiej) No i obowiazkowo kawalek SLU "997".

A poza tym w Polsce historia taka jest ze policji sie nie lubi. Za zaborow nie lubili bo wspolpracowala z zaborcami, po 2 wojnie to UB i SB i tez nie lubili... U nas wspolpraca z Psami to wstyd a gdzieniegdzie duma (USA).

Tak czy siak w sumie poki co nic do nich nie mam, poza tym ze mozgow nie maja i jaj tez nie. I pewien jestem ze gdyby 4 karkow kogos w ciemnej uliczce kopalo a szedlby patrol 2 kolesi to by nic nie zauwazyli.

[]=[] \\//\\// ||)) ||D
Awatar użytkownika
fish
Weteran
Weteran
Posty: 2056
Rejestracja: 14 kwie 2004, 11:47
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: fish » 12 lip 2004, 17:22

To jeszcze coś tu maznę choć juz późno ale temat się rozwinął.
Z życia wzięte - mojego.
5 lat temu wychodziliśmy od znajomych z imienin odprowadzić jedną parę do taksówki.
Przy taxi poskoczyło do nas dwóch glinairzy, zakuli w kajdanki, rozcięli koledze oko (7 szwów) - nie dawał się zakuć,kolegę do szpitala a resztę od razu na dołek.
Posiedzieliśmy 24 h, ja, mąż koleżanki (ponad 40 lat), i małżeństwo znajomych (również ponad 40). Oczywiście najlepszą obroną jest atak więc postawiono zarzut czynnej napaści na policjantów. Jeszcze w suce zorientowaliśmy się, że to pomyłka bo mieli zgłoszenie do knajpy obok. Dziwnym trafem zginęła zaraz na posterunku obdukcja którą wystawił lekarz na pogotowiu, że kolega został pobity kajdankami. Po bujaniu się 3 lata po sądach sprawę wygraliśmy.
Ale k**** i tak ich nie lubię.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 12 lip 2004, 23:19

DjTerazPolska pisze:Plytę tą dedykuję mojemu przyjacielowi Siemowi zabitemu przez policję.
"...kur*om nie wybaczę..."
h.

Dedykacja z plyty.
Awatar użytkownika
Picx
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 06 sie 2004, 22:41
Skąd: Mazowsze
Płeć:

Raczej CHWDP

Postautor: Picx » 06 sie 2004, 23:30

Zgadzam sie ze studentem, ale ja znam tren tekst jako: Chowaj wino do plecaka! A tak poważnie to znam przypadek, gdzie kilka młodych osób zostało brutalnie pobitych przez "stróży prawa", za czarną koszulkę z białym napisem HWDP. Rozumiem, ze to niby obraza, brak szacunku, ale kochani panowie policjanci, na szacunek trzeba sobie zasłużyć, a metody ZOMO, są raczej niedopuszczalne w XXI wieku!!
Człowiek niczym fala przeogromna, rozlewa sie w bezkresie oceanu,
Niczym kropla w szklance, niby nic nic, ale każda może przepełnić naczynie...
Awatar użytkownika
kwjk
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 214
Rejestracja: 17 sty 2004, 22:38
Skąd: Bydgoszcz
Płeć:

Postautor: kwjk » 07 sie 2004, 14:33

Szkoda tylko, że z powodu mentalności polskiej policja prawdopodobnie nigdy tego szacunku nie zyska. Niezależnie od zachowania i tak się coś komuś zawsze nie spodoba...
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 07 sie 2004, 14:40

Ale na dobry poczatek policjam oze sie zmienic na lepsze, choc nie wydaje mi sie bym tego doczekal wiec nie ma sie co martwic :)

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 318 gości