co sadzicie o ................

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
saint
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 325
Rejestracja: 28 lut 2004, 17:02
Skąd: daleka
Płeć:

co sadzicie o ................

Postautor: saint » 22 sie 2004, 08:12

http://info.onet.pl/967652,69,item.html

Moze wypowiecie sie wszyscy jak widzicie naszych sasiadow po zachodniej granicy :-)
Zygam osobami nie szanujacymi cudzej prywatnosci !!!!!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
Asia
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 106
Rejestracja: 19 maja 2004, 15:08
Skąd: z Polski :-)
Płeć:

Postautor: Asia » 22 sie 2004, 10:13

Hmmm...nie ukrywam, że nie przepadam za Niemcami. Jakoś zawsze postrzegam ich przez pryzmat hitleryzmu!

Jesli chodzi o ten artykuł to zgadzam się z tym, że gdziekolwiek są robią mnóstwo hałasu...ten ich język bleh...fuj..., ten akcent o boże po prostu koszmar! Jak się Niemiec odezwie to słyszy go cała ulica! Narzekanie...to raczej domena Polaków :570:

Poznałam natomiast jednego Niemca na tegorocznych wakacjach...zagadywał łamaną polszczyzną, był wprost nieziemsko przystojny (nie jak taki typowy helmut) i był ubrany jak normalny chłopak mający świetny gust :) Moja koleżanka jest pod wpływem jego uroku do dziś i nadal utrzymują ze sobą kontakt :)
KoChAc I ByC KoChAnYm To NaJwIęKsZe SzCzĘśCiE Na ZiEmI...:))
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 22 sie 2004, 10:48

Jakoś zawsze postrzegam ich przez pryzmat hitleryzmu!
Boze dziewczyno co Ty wygadujesz? Przejmujesz sie II wojna swiatowa? To musze Ci powiedziec ze: jestes dziwna. Ja 2 wojne mam gleboko gdzies! Czemu? Bo znam ja tylko z historii, nie odczulem jej skutkow, mi Niemcy nic nie zrobili itd. To historia! Co dzisiejszy Niemcy sa winni ze wojna byla? Zrozum ich, bylo bezrobocie straszne, a przyszedl ktos kto dal im prace i jeszcze mowil ze sa wielcy! Nie moza ich winic i ja ich nie winie, a ponadto jestem pod wrazeniem armii III Rzeszy, zwlaszcza SS. Wg mnie najlepsza na swiecie!

A to jacy sa Niemcy, ze NIEKTORZY czuja sie lepsi... No coz, taka ich mentalnosc. My tez nie jestesmy najlepsi! Poza tym gdyby nie Niemcy to wielkopolska dzis nie bylaby tak dobrze rozwinieta :)

Ludzie nie dziela sie na Niemcow, Polakow czy jeszcze innych. Dziela sie na madrych i glupich.
Awatar użytkownika
saint
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 325
Rejestracja: 28 lut 2004, 17:02
Skąd: daleka
Płeć:

Postautor: saint » 22 sie 2004, 11:53

Maverick pisze:
Jakoś zawsze postrzegam ich przez pryzmat hitleryzmu!
Boze dziewczyno co Ty wygadujesz? Przejmujesz sie II wojna swiatowa? To musze Ci powiedziec ze: jestes dziwna. Ja 2 wojne mam gleboko gdzies! Czemu? Bo znam ja tylko z historii, nie odczulem jej skutkow, mi Niemcy nic nie zrobili itd. To historia! Co dzisiejszy Niemcy sa winni ze wojna byla? Zrozum ich, bylo bezrobocie straszne, a przyszedl ktos kto dal im prace i jeszcze mowil ze sa wielcy! Nie moza ich winic i ja ich nie winie, a ponadto jestem pod wrazeniem armii III Rzeszy, zwlaszcza SS. Wg mnie najlepsza na swiecie!

A to jacy sa Niemcy, ze NIEKTORZY czuja sie lepsi... No coz, taka ich mentalnosc. My tez nie jestesmy najlepsi! Poza tym gdyby nie Niemcy to wielkopolska dzis nie bylaby tak dobrze rozwinieta :)

Ludzie nie dziela sie na Niemcow, Polakow czy jeszcze innych. Dziela sie na madrych i glupich.


Z pewna sprawa sie z toba zgode "ludzi sie nie dzieli........." Ale troche zaskoczyles mnie tym zachwytem armi niemieciej a szczgulnie ss nie wiem czy zdajesz sobie sprawe w jaki sposob byli oni szkoleni jesli nie to poczytaj bo warto ja natomiast dam ci jeden przyklad Do tej armi zaciagane byly juz dzieci w wieku 8-9 lat moe i mlodsze a szkolenie wygladalo tak ze z mometem zaciagniecia kazde z nich dostawalo psa , lub kota ktorym musialo sie opiekowac i dbac o nie obdazyc uczuciem w wieku powiedzmy 15 lat dostawalo polecenie zabicia go jesli to zrobilo oznaczalo ze bylo bezwzgledne pozbawione wszelkich uczuc i w ten sposob nadawalo sie do wlasnie armi SS jest wiele w ksiazkach podanych innych przykadow opisow i tak dalej podalem jeden ale wyobraz sobie ile jeszce musialy zrobic
aby byc w tej armi
Masz racje ze nic nie sa winni obecni niemcy za to ale my mozna powiedziec ze ponosimy konsekwencje nadal A dlaczego przed wojna bylismy panstwem wolnym a jak sie skonczylo po wojnie ? trwalo to do 1989 roku a teraz ponosimy nadal tez tego konsekwencje i mysle ze wielu polakow ma jeszcze do niemcow wlasnei przez to zal i uprezedzenie wiec nie powinno cie to az tak mocno dziwic
Pozdrawiam
Zygam osobami nie szanujacymi cudzej prywatnosci !!!!!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
Asia
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 106
Rejestracja: 19 maja 2004, 15:08
Skąd: z Polski :-)
Płeć:

Postautor: Asia » 22 sie 2004, 13:29

Nie jestem dziwna tylko mam takie zdanie na ten temat. Nie cierpie Niemców i tyle!Szczytem bezczelności już są te starsze roczniki zwiedzające sobie Auschwitz i inne obozy!Sami dobrze pamiętaja tamte czasy..byli przeciez dziecmi, przychodza jeszcze sobie pooglądac i powspominac ... :566: I Nie potrafie zrozumiec twoich argumentow ze bylo bezrobocie i przyszedl ktos kto dal im prace...heheh jaka prace?!zabijanie?!mordowanie?! i po to tylko zeby spelnic zachcianki jakiegos psychicznego swira ktory nimi rzadzil?! Aha i jeszcze to ze nie odczules jej skutkow...?!naprawde?!nie masz dziadkow ktorzy by Ci o tamtych czasach opowiadali?!Nikt z Twojej dalszej badz blizszej rodziny nie zginal z ich rąk?!No moj dziadek niestety...
No nie sorry Ty masz to w dupie co się działo z tysiącami Twoich rodaków...i za wzór stawiasz sobie armie IIIRzeszy
Hmmm i kto tu jest dziwny...?!?!
KoChAc I ByC KoChAnYm To NaJwIęKsZe SzCzĘśCiE Na ZiEmI...:))
Awatar użytkownika
Triniti19
Weteran
Weteran
Posty: 1072
Rejestracja: 20 maja 2004, 21:11
Skąd: Kołobrzeg
Płeć:

Postautor: Triniti19 » 22 sie 2004, 14:15

Mi niemcy osobiście aż tak nie przeszkadzają. Raczej nie miałam okazji spotkać ich z tej gorszej strony. Każdy naród ma jakieś wady ale wydaje mi się, że ich wady nie odbiegają od zwykłych wad każdego narodu. Pod tym względem bardziej nie lubie Francuzów i Rosjan.

Jeżeli natomiast chodzi o historie to ja podchodze do tego z dwóch stron. Z jeden strony odczuwam pewną niechęć do tego narodu który sprowokował 2 razy konfilkt światowy no i do samych niemców którzy są winni (no te dzisiejsze moje pokolenie już nie) tego, że wymordowano wiele istneń ludzkich. Ale zarazem ciesze się z tego, że niemcy potrafili się przyznać do tego, ze byli agresorami i ciągle za to odpowiadają. A np. Rosja do tej pory nie jest uważana za agresora ale wyzwoliciela.
"Wczuj się w smutek usychającej gałązki, gasnącej gwiazdy i konającego zwierzęcia,
lecz przede wszystkim odczuj ból i smutek człowieka"
Awatar użytkownika
lizaa
Maniak
Maniak
Posty: 712
Rejestracja: 06 sty 2004, 20:53
Skąd: Poznan
Płeć:

Postautor: lizaa » 22 sie 2004, 19:25

Niemcy??? hmm , jesli chodzi o historie to nie mozmy na nich patrzec w ten sposob bo nie wiemy co by bylo gdyby Hitler urodizl sie w Polsce i nam takie bajery wmawial..ktos to wie jak by bylo??? kilka ludzie sie zebralo , postanowilo zadzialac w taki a nie inny sposob , a inni nie mieli co do tego. to tak jak teraz z Irakiem. wiekszosc polakow byla przeciwka wtracaniu sie w tamte sprawy a jednak..nasi tam umieraja.
Niemcy tak jak Polacy sa rozni. sa Polacy ktorzy tak samo by sie zachowywali gdyby byli na ich miejscu. wyrzadzili nam wielka krzywde...zgadzam sie. ale popatrzcie wokol siebie. wiele ludzi wam robi krzywdy..a jednak zapominacie i zyjecie dalej. teraz czas na nich. ludzie nie wstana. a oni zyja i nie mozna ich pokolenia winic za to co bylo kiedys..swiat idzie do przodu a razem z nim i my..
jak patrze na niemca (zazywyczaj starszego) to zazdroszcze mu tej emeryturki:):)
"szczescia nie kupisz gdy klopoty pietrza sie po sufit"
Awatar użytkownika
saint
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 325
Rejestracja: 28 lut 2004, 17:02
Skąd: daleka
Płeć:

Postautor: saint » 22 sie 2004, 21:05

Wlasciwie to temat zboczyl troche z torow mianowicie chodzilo mi o to co myslicie o niemcach jako o sasiadach o ich wychowaniu podejsciu do zycia do nas jako polakow i tak dalej mialem tu na mysli przytaczanie jakis doswiadczen zwiazanycmi z nimi i o waszych refleksjach na ten temat jak ich odbieracie teraz nie za spraa tego jak bylo jacy byli i co zrobili w przeszlosci tylko jakimi dla was sa ludzi na pewno sa tu tacy co znaja rodowitych niemcow i tak dalej :-)
Zygam osobami nie szanujacymi cudzej prywatnosci !!!!!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 22 sie 2004, 21:47

Asia pisze:Nie jestem dziwna tylko mam takie zdanie na ten temat. Nie cierpie Niemców i tyle!Szczytem bezczelności już są te starsze roczniki zwiedzające sobie Auschwitz i inne obozy!Sami dobrze pamiętaja tamte czasy..byli przeciez dziecmi, przychodza jeszcze sobie pooglądac i powspominac ... :566: I Nie potrafie zrozumiec twoich argumentow ze bylo bezrobocie i przyszedl ktos kto dal im prace...heheh jaka prace?!zabijanie?!mordowanie?! i po to tylko zeby spelnic zachcianki jakiegos psychicznego swira ktory nimi rzadzil?! Aha i jeszcze to ze nie odczules jej skutkow...?!naprawde?!nie masz dziadkow ktorzy by Ci o tamtych czasach opowiadali?!Nikt z Twojej dalszej badz blizszej rodziny nie zginal z ich rąk?!No moj dziadek niestety...
No nie sorry Ty masz to w dupie co się działo z tysiącami Twoich rodaków...i za wzór stawiasz sobie armie IIIRzeszy
Hmmm i kto tu jest dziwny...?!?!

Alez tu głupoty w pewnym sensie popisałas , tak sie składaiż ja miałem i mam jeszcze dziadków co walczyli w tamtych czasach a i ciotki też sa i co nieco wiem Babcia 94 lata mówi do dzis ze Hitler jak chciał Polske zniszczyc (tu chodzi o przydziały jakie wtedy były odnosnie jedzenia ) to dawał na karti to i to i tyle i tyle , za komuny jak weszły kartki to było o wiele wiele mniej ! przyjedz pogadaj z babcią to Rosjanów sie panicznie bali , gwałcili a wszystko jak uciekali zabierali ze sobą , nawet maszyny tokarki ciągali głaby czołgami . Wojna ma swe prawa , ludzie na niej giną , bo walczą !! fakt to przykre , ale to wojna !
Mozna powiedzieć iż znam niemców , najgorsi są psełdo jak ja to nazywam Polscy niemcy , choc nie wszyscy oczywiscie bo tu wielu bym obraził i niemcy tzw, innego pochodzenia , tu mógł bym wiele pisać BYłem na wakacjach np . w włoszech i tam o dziwo na plazy nie musiałem sie wstydzic za niemców ale za Polaków i to ludzi z wyzszym wykształceniem ich zachowanie pozostało do dzis w mej i nie tylko pamieci , Niemcy ? zachowywali sie jak najbardziej normalnie .
BYłem róznież w Niemczech, POwiem wam tylko, iz to niestety nie POlska jest tam o wiele lepiej , LUDZIE SIE BAWIA CAŁĄ NOC nie ma pijaków nie ma awantur , wszyscy grzeczni , usmiechnieci , na okrągło sie słyszy powitanie , jednym słowem sa bardzo uprzejmi i wyrozumiali a na dodatek cierpliwi (tu chodzi o zakupy w sklepach ) tam np mozna , podkreslam mozna , ale sie tego nie robi czego nie jestem pewnien gdyby tak było mozna w polsce , wziąsc sukienkę kupic w sklepie , isc w niej na zabawe (ale tak by została metka i nie była ona pobrudzona ) a na drugi dzien ja oddac , i nikt nie pyta dlaczego ???? ICH KULTURA JEST O WIELE WYZSZA NIZLI SIE TO OBSERWUJE U NAS ! tam tego nikt nie zrobi ! Pewnie ze są też nadeci niemcy , tylko me pytanie jest czy są to rodowici ?? pewnie tez , ze i wsród tych rodowitych znajda sie i tacy nadeci ! ale ile jest ich ???? JA PO WOJAZACH W NIEMCZACH stwierdzam iż bez wachania bym sie tam przeniusł . Niemcy to też bardzo czysty naród , tam gdzie ja bynajmniej byłem jest bardzo czysto i kazdy o to dba !! Niemiec zna swa wartosc , ale i docenia to, co dla niego ktos zrobi !! Mówienie iznie cierpi sie jezyka niemieckiego iz , ze jak sie go słyszy to cos tam , to po prostu dziecinada .proponuje tam pojechać i pobyc parenascie dni , a sami zobaczycie jak tam jestr i jacy są niemcy , bedziecie mile zaskoczeni ! ot tyle !
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Dziwny
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 17 sie 2004, 20:27
Skąd: Włocławek
Płeć:

Postautor: Dziwny » 23 sie 2004, 13:48

Na początek uważam że to czy człowieka można uznać za dobrego czy za złego (o ile w ogóle można dokonać takiego podzialu) nie zależy od narodowości. Fakt że ludzie innych narodowości różnią się obyciem, charakterm (wychowanie i otoczewnie). Co do niemców to niewiele o nich wiem.
Tu chciałem wrócić jeszcze na chwile do tematów wojennych. Za dziwne uważam nie tylko obwinianie wszystkich niemców, ale również obwinianie pokolenia. Wojna w grócie rzeczy nie zależy od narodu-agresora ale od tego kto nim aktualnie żądzi. Obywatele nie mają wiele do gadania co do tego czy idą do wojska. Pozatym jeśli kraj walczy to ich obowiązkiem jest również walczyć. Na wojnie zawsze są ofiary a winnymi nie są żołnieże ale ci którzy odpowiadają za rozpoczęcie WOJNY.

przepraszam za orty
Przyjemne jest tylko to co nieznane. Dlatego zawsze gonimy za czymś nigdy nie doznając pełni szczęśćia. Istnieje jednak szansa, że sama pogoń będzie nam sprawiać przyjemność.
Awatar użytkownika
Asia
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 106
Rejestracja: 19 maja 2004, 15:08
Skąd: z Polski :-)
Płeć:

Postautor: Asia » 23 sie 2004, 14:59

przyjedz pogadaj z babcią

Krzysiu osobiście wolałabym z Tobą porozmawiać ;)...

Dobra koniec tej wojennej dyskusji bo schodzimy z tematu...
KoChAc I ByC KoChAnYm To NaJwIęKsZe SzCzĘśCiE Na ZiEmI...:))
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 23 sie 2004, 16:49

A ja jednak wtrace swoje 3 grosze.
Fascynacja armia III Rzeszy jest wg mnie jak najbardziej normalna, poniewaz byla the best i tyle :D I nie interesuje mnie to co robili. Wazne dla mnie jest to, ze w starciu z takimi samymi lub troche wiekszymi aliantow zawsze wygrywali (w przypadku Rommla to on wygrywal silami o wiele mniejszymi i to mimo faktu, ze alianci wiedzieli kiedy i gdzie zaatakuje). a SS to klasa sama w sobie, przyjmowano do niej ludzi powyzej pewnego wzrostu, ponadto nie mieli pod wzgledem umiejetnosci i morale swojego odpowiednika w Europie (i nie maja nadal).

A wojna mnie nie dotknela i tak uwazam caly czas. Piszecie o dziadku... kit mnie to obchodzi. Rownie dobrze mozna powiedizec ze Waszego praprapraprarpaprapradziadka dotknela bitwa pod grunwaldem.
Natomiast jezeli chodzi o nasz pozorna niepodleglosc po wojnie (komunizm) to rowniez tego nie pamietam. I nie przesadzajmy, to wina Rosjan, a nie Niemcow.


Zgadzam sie z Krzysiem! Niemcy naprawde potrafia sie swietnie bawic, cenia porzadek (byliscie kiedys w Niemieckiej malej wsi? Jak nie to ZALUJCIE). Pamietam jak w austrii polacy po zamowieniu ich regionalnej potrawy w sklad ktorej wchodzil jakis ser dojrzewajacy mocno pachnacy (nie znali niemieckiego biedaki, mowili po angielsku) powiedzieli kelnerowi: (wlasciwie jeden koles powiedzial) "I don't like this shit" i oddal. PONIZEJ WSZELKIEJ KRYTYKI! Wtedy mi bylo wstyd ze jestem Polakiem...
Awatar użytkownika
Mysiorek
Weteran
Weteran
Posty: 5887
Rejestracja: 14 lip 2004, 11:22
Skąd: z wykopalisk
Płeć:

Postautor: Mysiorek » 23 sie 2004, 21:17

No sorki.
Ale najbardziej chamskim narodem za granicą są Niemcy!
Od parudziesięciu ;) lat jeżdżę za granicę, i jesli jest to młodzież to jest rozwydrzona chamsko, a jesli starsi, to są zboczenie pedantystyczni, rządający nagiąć innych zachowanie do ich pedanckiego.
I zachowują się jak ORMO, nic im nie umknie uwagi, nawet to, że 2 razy wymyłeś auto.
Byłem u nich i przeraziło mnie ich wyrachowanie. Takie, właśnie, totalne.
Nie posiadają zdolności improwizacyjnych. Są bezradni, wtedy.
Dużo się różnimy od nich.
KOCHAJ...i rób co chcesz!
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 23 sie 2004, 21:40

Ciekawe tylko dlaczego Niemcy jako turysci sa najbardziej lubiani w Europie (najmniej lubi sie Angoli).
Awatar użytkownika
Mysiorek
Weteran
Weteran
Posty: 5887
Rejestracja: 14 lip 2004, 11:22
Skąd: z wykopalisk
Płeć:

Postautor: Mysiorek » 23 sie 2004, 21:56

Bo płacą bez zająknięcia, ponieważ zawsze im pasi!
Za granicą czują się lepiej niz w swoim ORMO-wskim kraju.
Mogą się wreszcie wyszumieć i stać ich na to.
A po powrocie: "Achtung!" ;)
KOCHAJ...i rób co chcesz!
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 23 sie 2004, 21:58

Wg mnie to nic zlego ze cenia porzadek. Zwlaszcza jak placa - to wymagaja. Poza tym to nie tylko wymagania puste, oni sami pewnie utrzymuja u siebie podobny jak nie lepszy!
Awatar użytkownika
___ToMeK___
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 348
Rejestracja: 23 sie 2004, 22:57
Skąd: pomorze / WLKP
Płeć:

Postautor: ___ToMeK___ » 24 sie 2004, 13:57

Obecnie jestem w Niemczech na praktyce prawie od miesiaca. Pozwole sobie zatem podzielic sie spostrzezeniami.
Przede wszystkim zadnego narodu nie mozna uogolniac. Sa rozne srodowiska, rozne pokolenia, kazde ma zazwyczaj inne podejscie do rzeczywistosci.

Jesli chodzi o Niemcow, to starsze pokolenie (50-latkowie) gotowe by bylo nas na rekach nosic. Zwlaszcza ci, ktorych ojcowie i wujowie bezposrednio uczestniczyli w II WS.
Gorzej jest z mlodszym pokoleniem, a tragicznie wrecz z najmlodszym. Wiekszosc co prawda ma dobre zdanie o Polakach, w zasadzie takie samo jak o kazdym innym, ale sporo jest takich, ktorzy Polske znaja jedynie z opowiesci oraz z telewizji.

Natomiast osobnym tematem jest to jak sie pokazuje Polske i Polakow jako narod w niemieckiej tv publicznej. To jest po prostu kpina. Kilka dni pod rzad mialem nieprzyjemnosc ogladac programy, w ktorych Polska nie byla delikatnie rzecz ujmujac pokazana w pozytywnym swietle:
1. Film fabularny. Mloda niemiecka rodzinka wyjezdza na wakacje do Polski. Babka, facet i dziecko - mala dziewczynka.
Miejsce akcji: najwieksze dziury nad morzem, obdrapane szare domki, w ktorych gosci przyjmuje sie 50tkami wodki. Na kamere musial byc zalozony dodatkowy, szary filtr. Pojawia sie bohater - mlody Polak, ktorego brat zginal w wypadku na motocyklu. Rodzinka sie z nim zaprzyjaznia. Tego Polaka ciagle cos gryzie, co w zonie tego Niemca wzbudza ciekawosc. Wspolczuje mu. Ogolnie cala historia konczy sie tak, ze babka puszcza sie z tym Polakiem, a rodzinka sie rozpada...
No za.....iscie! Ciekawe co by bylo, gdyby u nas w Polsce puszczono taki film, tylko ze o polskiej rodzince na wakacjach w Niemczech.........

2. Dzien pozniej ogladalem film dokumentalny o niemieckim kierowcy TIR'a. Koles jezdzil przez dwa tygodnie po Niemczech, Wloszech i po Polsce. Wszystko bylo ok do momentu przekroczenia przez niego granicy polsko-niemieckiej. Operator pokazywal tylko szyldy z reklamami klubow nocnych i burdeli!!! Nic wiecej, to byly jedyne obrazki z Polski!!!

3. Film dokumentalny o starym Niemcu (slazaku), wysiedlonym po wojnie. Pojechal do Polski zeby zobaczyc jeszcze miejsca z dziecinstwa - dom rodzinny, szkole, miejsca gdzie spedzal wolny czas itp itd. Zostal powitany jako ktos, kto bedzie sie ubiegal o swoje wlasnosci. Dopiero pod koniec jego pobytu ludzie zrozumieli, ze on chcial tylko zobaczyc miejsca, w ktorych spedzil swoje dziecinstwo.

Ten ostatni przyklad podalem w zasadzie jako kontrprzyklad. O ile w tych 2 pierwszych ukazano obraz Polski totalnie falszywy i wypaczony, to w trzecim nie odbiegalo to od rzeczywistosci. Ale temu jestesmy sami sobie winni. Nie kazdy Niemiec chce odzyskac to, co kiedys nalezalo do niego, to sa tylko wyjatki.

Do czego zmierzam to to, ze media w Niemczech ogolnie rzecz biorac bardzo zle ukazuja Polske i Polakow. Ma to z pewnoscia niemaly wplyw na mlode pokolenia Niemcow :\.

Reasumujac, Niemcy jako narod wcale nie sa tacy straszni, sa o wiele gorsze nacje tj Francuzi - zapatrzeni w siebie, dla ktorych istnieja na swiecie 2 panstwa - Francja i Niefrancja.

p.s. Niemcy, ktorzy odwiedzaja w Polsce sa totalnie zaskoczeni, jak bardzo Polska jest rozwinieta. Wracajac maja zdanie o nas bardzo dobre i zdaja sobie sprawe, jak bardzo falszywy obraz czesto pokazywany jest w tv.

p.s.2 Tak abstrahujac, ja bylem totalnie zaskoczony jak caly rzad samochodow zatrzymal sie, zeby mnie przepuscic na druga strone ulicy :551:. Poziomu kultury na drodze nawet nie ma co porownywac...
0101010001101111011011010110010101101011001000000100011101100101011100100110101101100101
-.-. .. . -.- .- .-- --- ... -.-. / .--. .. . .-. .-- ... --.. -.-- -- / -.- .-. --- -.- .. . -- / -.. --- / .--. .. . -.- .-.. .- / ---... .--.
Awatar użytkownika
saint
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 325
Rejestracja: 28 lut 2004, 17:02
Skąd: daleka
Płeć:

Postautor: saint » 24 sie 2004, 20:09

krzys pisze:
Asia pisze:Nie jestem dziwna tylko mam takie zdanie na ten temat. Nie cierpie Niemców i tyle!Szczytem bezczelności już są te starsze roczniki zwiedzające sobie Auschwitz i inne obozy!Sami dobrze pamiętaja tamte czasy..byli przeciez dziecmi, przychodza jeszcze sobie pooglądac i powspominac ... :566: I Nie potrafie zrozumiec twoich argumentow ze bylo bezrobocie i przyszedl ktos kto dal im prace...heheh jaka prace?!zabijanie?!mordowanie?! i po to tylko zeby spelnic zachcianki jakiegos psychicznego swira ktory nimi rzadzil?! Aha i jeszcze to ze nie odczules jej skutkow...?!naprawde?!nie masz dziadkow ktorzy by Ci o tamtych czasach opowiadali?!Nikt z Twojej dalszej badz blizszej rodziny nie zginal z ich rąk?!No moj dziadek niestety...
No nie sorry Ty masz to w dupie co się działo z tysiącami Twoich rodaków...i za wzór stawiasz sobie armie IIIRzeszy
Hmmm i kto tu jest dziwny...?!?!

Alez tu głupoty w pewnym sensie popisałas , tak sie składaiż ja miałem i mam jeszcze dziadków co walczyli w tamtych czasach a i ciotki też sa i co nieco wiem Babcia 94 lata mówi do dzis ze Hitler jak chciał Polske zniszczyc (tu chodzi o przydziały jakie wtedy były odnosnie jedzenia ) to dawał na karti to i to i tyle i tyle , za komuny jak weszły kartki to było o wiele wiele mniej ! przyjedz pogadaj z babcią to Rosjanów sie panicznie bali , gwałcili a wszystko jak uciekali zabierali ze sobą , nawet maszyny tokarki ciągali głaby czołgami . Wojna ma swe prawa , ludzie na niej giną , bo walczą !! fakt to przykre , ale to wojna !
Mozna powiedzieć iż znam niemców , najgorsi są psełdo jak ja to nazywam Polscy niemcy , choc nie wszyscy oczywiscie bo tu wielu bym obraził i niemcy tzw, innego pochodzenia , tu mógł bym wiele pisać BYłem na wakacjach np . w włoszech i tam o dziwo na plazy nie musiałem sie wstydzic za niemców ale za Polaków i to ludzi z wyzszym wykształceniem ich zachowanie pozostało do dzis w mej i nie tylko pamieci , Niemcy ? zachowywali sie jak najbardziej normalnie .
BYłem róznież w Niemczech, POwiem wam tylko, iz to niestety nie POlska jest tam o wiele lepiej , LUDZIE SIE BAWIA CAŁĄ NOC nie ma pijaków nie ma awantur , wszyscy grzeczni , usmiechnieci , na okrągło sie słyszy powitanie , jednym słowem sa bardzo uprzejmi i wyrozumiali a na dodatek cierpliwi (tu chodzi o zakupy w sklepach ) tam np mozna , podkreslam mozna , ale sie tego nie robi czego nie jestem pewnien gdyby tak było mozna w polsce , wziąsc sukienkę kupic w sklepie , isc w niej na zabawe (ale tak by została metka i nie była ona pobrudzona ) a na drugi dzien ja oddac , i nikt nie pyta dlaczego ???? ICH KULTURA JEST O WIELE WYZSZA NIZLI SIE TO OBSERWUJE U NAS ! tam tego nikt nie zrobi ! Pewnie ze są też nadeci niemcy , tylko me pytanie jest czy są to rodowici ?? pewnie tez , ze i wsród tych rodowitych znajda sie i tacy nadeci ! ale ile jest ich ???? JA PO WOJAZACH W NIEMCZACH stwierdzam iż bez wachania bym sie tam przeniusł . Niemcy to też bardzo czysty naród , tam gdzie ja bynajmniej byłem jest bardzo czysto i kazdy o to dba !! Niemiec zna swa wartosc , ale i docenia to, co dla niego ktos zrobi !! Mówienie iznie cierpi sie jezyka niemieckiego iz , ze jak sie go słyszy to cos tam , to po prostu dziecinada .proponuje tam pojechać i pobyc parenascie dni , a sami zobaczycie jak tam jestr i jacy są niemcy , bedziecie mile zaskoczeni ! ot tyle !


Krzys a gdzie ty to tam byles i ile czasu czy aby nie jest tak ze sie zachlysnoles jak wielu z nas podczas urlopu w innym kraju ?? Z tego co pisze byles kilkanascie dni a to nei jest za wiele aby poznac ich tak doglebnie jak ty to piszesz :)
Zygam osobami nie szanujacymi cudzej prywatnosci !!!!!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
Mysiorek
Weteran
Weteran
Posty: 5887
Rejestracja: 14 lip 2004, 11:22
Skąd: z wykopalisk
Płeć:

Postautor: Mysiorek » 24 sie 2004, 20:27

Maverick pisze:Wg mnie to nic zlego ze cenia porzadek. Zwlaszcza jak placa - to wymagaja. Poza tym to nie tylko wymagania puste, oni sami pewnie utrzymuja u siebie podobny jak nie lepszy!

Nie tak!
Oni cenią porządek tylko u siebie, bo taki ordnung.
Za granicą wychodzi z nich diabeł i prawdziwa natura. Mają w d... porządek, ciszę czy dyskrecję. Tylko nikt się ich nie czepia bo płacą.
KOCHAJ...i rób co chcesz!
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 24 sie 2004, 20:37

Saint ! Niczym sie nie zachłysnołem ,,a to co piszecie to w wiekszosci i to znacznej tyczy sie tak zwanych Polskich niemców , choc i to nie wszystkich !jak i inych tzw. skrojcowanych , moze ja mam pecha ale wszedzie ich spotykam , za granicą w kraju naszym , zawsze są mili uprzejmi i bardzo towazyscy !! czego jednak nie mozna powiedzieć o niektórych polskich niemcach , bo tez takich znam , tu wystepuje taw. przerost formy nad trescią ! moze własnie o nich mówicie ??? po prostu gówno im od dupy jeszcze nie odpadło , a uwazaja sie za niewiadomo kogo ! ale nie mylcie ich z normalnymi ludzmi ! to niemiec ci ustapi pierwszenstwa , to niemiec sie na drodze zatrzyma i pomoze , jak ci samochód stanie , na zkrojcowanych nie licz (choc to nie reguła !!)
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
saint
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 325
Rejestracja: 28 lut 2004, 17:02
Skąd: daleka
Płeć:

Postautor: saint » 25 sie 2004, 00:10

krzys pisze:Saint ! Niczym sie nie zachłysnołem ,,a to co piszecie to w wiekszosci i to znacznej tyczy sie tak zwanych Polskich niemców , choc i to nie wszystkich !jak i inych tzw. skrojcowanych , moze ja mam pecha ale wszedzie ich spotykam , za granicą w kraju naszym , zawsze są mili uprzejmi i bardzo towazyscy !! czego jednak nie mozna powiedzieć o niektórych polskich niemcach , bo tez takich znam , tu wystepuje taw. przerost formy nad trescią ! moze własnie o nich mówicie ??? po prostu gówno im od dupy jeszcze nie odpadło , a uwazaja sie za niewiadomo kogo ! ale nie mylcie ich z normalnymi ludzmi ! to niemiec ci ustapi pierwszenstwa , to niemiec sie na drodze zatrzyma i pomoze , jak ci samochód stanie , na zkrojcowanych nie licz (choc to nie reguła !!)


Krzys temat jest o rodowitych niemacach a pytajac o miejsce gdzie byles pytalem z jednego powodu jest wiele miast w niemczech gdzie mieszkancy w nich to wysoki procent uchodzcow a niski rodowitych niemcow . Poza tym temat tyczy niemcow rodowitych nie mowie o polskich bo polscy sie dziela dokladnie na tych normalnych i nienormalnych a jesli chodzi o kulture na drodze to i na prawdziwym niemcu przekonalem sie ze potrafi byc jak nie jeden polak Mysle tez ze temat dosc mozno odbiegl od tematu a dlaczego ? Dlatego ze piszemy juz o niemcach takich niemcach siakich o ich armi i piedolach temat dotyczyl niemcow rodowitych i doswiadczen z nimi Jacy polscy niemcy sa doskonale wiem bo juz nie raz mialem okazje sie przekonac
Zygam osobami nie szanujacymi cudzej prywatnosci !!!!!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
saint
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 325
Rejestracja: 28 lut 2004, 17:02
Skąd: daleka
Płeć:

Postautor: saint » 25 sie 2004, 07:55

Krzys musze jeszcze nawiazac tu do jednej sprawy w twoim poscie :) a mianowicie
Piszesz o tym jak to w niemczech mozna wziasc cos ze sklepu a nastepnego dnia oddac .Zaczne od tego ze na pewno nie jest to sprawa wychowania dobroci aniu kultury a raczej sprawa biznesu i marketingu Powiedz mi czy wiesz np o tym ze w polsce wszystkie hipermarkety takie jak np real tesco itp Postepuja w ten sam sposob ? Wlasnie mozesz postapic dokladnie tak samo i ze wszystkim nawet z produktami sporzywczymi Kupujesz powiedzmy wiertarke wykonujesz nia w domu prace po czym wraczasz do sklepu i przedstawiasz sprawe tak ze nie spelnia ten produkt twoich oczekiwan wtedy zostaje ci bez problemu zwrucona kwota za nia i po sprawie Tylko dlatego ze zasada taka w nich panuje Klijent musi wyjsc z usmiechem Bardzo dobrze pasuje do tego wszystkiego jedno zdanie " cudze chwalicie swojego nie znacie" na pewno niemcy jako nmasz sasiad sa krajem bardziej czystym ale to tez bardziej lezy w gospodarce kraju i jego bogactwie niz w mentalnosci poszczegulnych jednostek Pamietam doskonale jak jescze kilka lat temu wygladalo moje osiedle a jak wyglada teraz napeno nie jest jeszce tak pieknie jak tam ale wiele nie brakuje
P.S
na pewno zaskoczeniem dla ciebie jest to co napisalem w hiper marketach tez bylem tym zaskoczony ale slyszalem to od osoby ktoura jest na stanowisku kierowniczym TESCO a za przyklad podala mi jednego goscia ktory kupuje u nich produkty sporzywcze po czym nastepnego dnia przychodzi i mowi ze np pierogi jakie kupil nie smakowaly mu i zada zwrotu kasy za nie W paczce jakiej kupil zamiast 12 pierogow jest ich tylko 3 :-) Ja tez bylem bardzo zaskoczony tym,co uslyszalem :-)
Zygam osobami nie szanujacymi cudzej prywatnosci !!!!!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 25 sie 2004, 09:47

HAHA HA HA HA HA AHA ! WIEC NIE SŁUCHAJ PIERDOŁ , TAK SAMO O NIEMCACH , rozjebało me nadgarstki , jak wiecej takich postów przeczytam to mi i kolana porozpierdala ! wkuzyłem sie wiec wybaczcie ten ton i słownictwo !! wiec idz i kup pierogi zjedz 9 a te trzy oddaj , wtedy mozemy podyskutowac ja póki co kupiłem baterie do telefonu i mimo iż nie działała poprawnie kasy mi nie zwrucono , a wymieniono na takiego samego dziada i tak zapewne bedzie w koło , przykładów mnozyc by sie dało ! ale !!! nie o hiper marketach tu mowa a o normalnych sklepach , bo molochy mają marketing jak i kierownictwo zagraniczne , wiec nie polskie , ja mówiłem o sklepach polskich , nie hiper maketach !!! to całkiem cos innego !! skad sie bierze to uprzedzenie do Niemców u was!!! z zazdrosci !!??? ze potrafia zyc a jednoczesnie sie bawic !??
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
saint
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 325
Rejestracja: 28 lut 2004, 17:02
Skąd: daleka
Płeć:

Postautor: saint » 25 sie 2004, 19:28

krzys pisze:HAHA HA HA HA HA AHA ! WIEC NIE SŁUCHAJ PIERDOŁ , TAK SAMO O NIEMCACH , rozjebało me nadgarstki , jak wiecej takich postów przeczytam to mi i kolana porozpierdala ! wkuzyłem sie wiec wybaczcie ten ton i słownictwo !! wiec idz i kup pierogi zjedz 9 a te trzy oddaj , wtedy mozemy podyskutowac ja póki co kupiłem baterie do telefonu i mimo iż nie działała poprawnie kasy mi nie zwrucono , a wymieniono na takiego samego dziada i tak zapewne bedzie w koło , przykładów mnozyc by sie dało ! ale !!! nie o hiper marketach tu mowa a o normalnych sklepach , bo molochy mają marketing jak i kierownictwo zagraniczne , wiec nie polskie , ja mówiłem o sklepach polskich , nie hiper maketach !!! to całkiem cos innego !! skad sie bierze to uprzedzenie do Niemców u was!!! z zazdrosci !!??? ze potrafia zyc a jednoczesnie sie bawic !??


Krzys jestem zaskoczont ty taki facet zona kochanki na kazdym kroku a rozjebalo ci nadgarstki :) Pogadaj z ktoras z nich to zajmie sie twoim ptakiem wtedy nei bedziesz mial problemu zaczne od tego ze jest too forum na ktorym kazdy wyraza swe pogladu ewentualnie sytulacje jakie zna z doswiadczenia itak dalej Wiec jesli czegos niedoswiadczyles nie powinienes sie wypowiadac Inna sprawa jesttaka spedziles kilka dni w niemczech i juz myslisz ze poznales ich kulture buhaha a jesli chodzi o kierownictwo To cos cie wytlumacze bo chyba pojecia nie masz Owszem w kazdym zagranicznym koncernie jest i obce kierownictwo ale do roku i gora dwuch Tylko po to aby przygotowac swoich nastepcow ktorzy juz sa polakami jesli myslisz ze w Polskim markecie lub innym koncernie na stale jest kierownictwo z innego kraju to masz naprawde bardzo ograniczone choryzonty I jeszce jedno na zachodzi podbioty gospodarcze typu sklep spozywczy praktycznie nie isteniej nie ma miejsca na nie jak u nas Tam sa cale sieci nalezace do jednego wlasciciela nie tak jak u nas W takim wypadku kapital jakim obracaja jest wielki i stac ich na takie wlasnei cos jak i na wysokie promocie Popatrz troche w kolo czy widziales w jakism butkiu wielkie obnizki cen ??? Nie ale zobaczysz je np w sklepach takich jak big star i tym podobne jak sam widzisz spedziles kilka dni za granica ale wiele wnioskow z tego nie wyciagles Sklep zeby na cos takiego mogl sobie pozwolic musi nalezec do wielkiej sieci takic jak np ikea Nastepnym razem prosze zastanow sie nad tym co piszesz Poczytaj troche bo w tym poscie wyszla z ciebie wielka prostota jestes po prostu Polakiem ktory po kilku dniach zachlysnol sie lepiej stojacym krajem gospodarczo spawa czystosci u nas jest taka . Wystarczy ze lepiej by stala polska gospodarczo a zapene byly by wtedy lepiej zorganizowane sluzby sanitarne kosz stal by na kazdym kroku niestety ale tak narazie nei jest i na to musimy poczekac
Pozdrawiam cie Krzysiu z pewna doza ironi w glosie :)
Zygam osobami nie szanujacymi cudzej prywatnosci !!!!!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
___ToMeK___
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 348
Rejestracja: 23 sie 2004, 22:57
Skąd: pomorze / WLKP
Płeć:

Postautor: ___ToMeK___ » 25 sie 2004, 19:54

Nie wystarczy, zeby sytuacja gospodarcza sie poprawila. Zmienic sie musi przede wszystkim mentalnosc ludzi. Krew mnie zalewa widzac co kilka dni zdezelowany ten sam przystanek tramwajowy. Smietnikow mamy wcale nie tak malo ale wiara jest taka, ze woli wyrzucic papierek na ulice. Jak bylem w Ulm, chyba przez 10 min szedlem nie spotykajac po drodze zadnego smietnika, a mimo wszystko bylo czysto. Mentalnosc wiekszosci Polakow musi ulec zmianie, a na to potrzeba jeszcze wiele lat.
Niestety poprzedni system gleboko wryl sie w nasze podejscie do wielu spraw... takie niszczenie czegokolwiek tez jest tego skutkiem. Ludzie nie szanuja wlasnosci prywatnej. Na tej zasadzie taki przystanek - w ogole nie chroniony, nie moj, czyli niczyj (tj w przeszlosci: panstwowe, czyli nasze, czyli niczyje ;) )...
po prostu musi minac jeszcze wiele lat, oczywiscie bez samoobrony i tym podobnych tlukow w polityce...
0101010001101111011011010110010101101011001000000100011101100101011100100110101101100101
-.-. .. . -.- .- .-- --- ... -.-. / .--. .. . .-. .-- ... --.. -.-- -- / -.- .-. --- -.- .. . -- / -.. --- / .--. .. . -.- .-.. .- / ---... .--.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 25 sie 2004, 20:26

Och Saint , Tobie to trzeba klawe na ławe wywalic , nie pisałem ze w marketaqch jest zagraniczne kierownictwo , nie w tym kontekscie , ale pisałem o tym iz szkolenia przeprowadzono własnie rodem z zagranicy kierownictwo zostało polskie ale metalnosc juz obca (przeszkolona ) i co kupiłes te pierogi zjadłes te 9 a reszte oddałeś ??? i zwrócono Ci kasę ??? Nie pisałem tez o zadnych sklepach spozywczych , tak , ze nie wiem skad to wziołes !! ?????Pytam sie wiec raz jeszcze ? czego to nie doswiadczyłem ??? a co Ty tak , chodzi Ci o ta wiertarke czy te pierogi ??? Powiem Ci czego ja doswiadczyłem a czego na zachodzi bym nigdy nie doswiadczył KUPIŁEMW HIPER MARKIECIE BUTY ale jakimś cudem nie zdjeto z nich zabezpieczenia tak wiec przy nastepnej wizycie w nim zaczeły wyc bramki no i sie zaczeło !! ochrona mnie zabrała do specjalnego pokoju , tam po objechaniu mnie specjalnym czujnikiem stwierdzono iz ma na sobie buty które to chciałem bez zapłacenia wyniesc , wiec mówie prosze mnie tu bezpodstawnie nie oskazrzac bo moze sie skonczyc top na obrazie mnie i sprawą w są , to jeszce bardziej rozwscieczyło ochroniarzy !! wiec mówie im prosze o zapis z kamer wideo , odpowiedz ze nie mają . wiec mówie dowidzenia i chce wyjsc , tu mnie szarpią , móie pusć bo nie masz prawa mnie przetrzymywać ! to znowu ich rozwscieczyło no jak to oni prawa nie mają , my ci tu pokarzemy , no to mówie im wiec prosze mi przyniec moje stare buty bo boso przeciez nie wszedłem do sklepu !! to znowu słysze ze nie sa oni od szukania strych butów , to ja sie pytam wiec od czego tu jestescie ??? od szarpania mnie bezprawnego przetrzymywania ??? , poniewaz sytuacja zaczeła ich przerastac a mnie denerwować , wziołem za telefon i wzywam policję i mówie dyzurnemu iz przetrzymywany jestem bezprawie w markecie i ze mnie tu szarpią uzywają w stosunku do mnie siły ! zgłosiłem i dzwonie tuz po tej rozmowie do adwokata swego, oczywiscie wszyscy wszystko słyszą !! robi sie zamieszanie goscie z ochrony sie pogubili przyjezdza policja i tak sie złozyło iz mój adwokat znajomy też był blisko i wpada do hipermarketu 3 minuty po przyjezdzie policji tu jak juz bylismy wszyscy razem zaczyna sie ciekawa sytuacja, nagle znalezli sie wszyscy kierownictwo marketu itd. Trzeba było widzieć ich miny gdy wytknieto im błedy proceduralne i ich naduzycia , skonczyło sie na przeprosinach dla mnie a co sie działo dalej mnie juz nie interesuje ! :564: Tak , ze nie wiem o co Ci chodzi , nie pisałem też o zadnych butikach i o obnizkach w nich cen to przez ciebie wysuniete porownanie ma sie ni z gruszki ni z pietruszki .Ze mnie wyszła prostota >????? daruj sobie naprawde !! To Ty nie wiesz o czym piszesz o jakis ikeach ... tu o tym sie nie mówi !! Mówi sie o tym iz niemcy są jak najbardziej w porzadku , o czym sie przekonuje zawsze jak jestem w niemczech i za granicą i o czym sie przekonała moja rodzina jak tam była, i ta co jest nadal .To oni Niemcy pomogli im jak tam przyjechali , to oni zaopiekowali sie nimi , choc nie musieli ! wiec raz jeszcze daruj sobie z gadką o zachłysnieciu ! nie mniej jednak gorąco pozdrawiam Cie bo wiem iz nie rozumiesz pewnych rzeczy i stad to sie bierze ! :564: :564: :564: :564: :564: :564: :564:
Pisano tu tez iz Niemcy poza grabnicami swego kraju są inni , ze głosni ze chałasują , a czy my robimy inaczej ?? ja jak jestem na wczasach gdziekolwiek bym nie był to tez chce sie wyszalec , i mimo iz tu w polsca jak zyje jestem normalnym ułozonym facetem to jak sie bawie gdziekolwiek bym nie był robie wokół siebie duzo chałasu , w koncu mam wakacje czy nie !!! zdaza sie wypic no a potem to juz roznie bywa zakłucanie porzadku ciszy itd , jednak niczego nie demoluje wszystko co robie z znajoymi to po prostu frywolna zabawa która to niektórym zawadza i słusznie ! bo tak nie wolno , ale czy teżs człowiek nie moze sobie pozwolic na odrobine szalenstwa ! natomiast jak robia to niemcy to ci co sa do nich uprzedzeni zrobia zaraz z tego wielkie chalo ! oooo patrzcie szwaby mysla iz wszystko im wolno , a to przeciez nie tak , kazdemu sie zdazy zaszaleć i godniej lub mniej sie wtedy zachować ! ale to jeszcze nie powód by go osadzać !! :P
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Mysiorek
Weteran
Weteran
Posty: 5887
Rejestracja: 14 lip 2004, 11:22
Skąd: z wykopalisk
Płeć:

Postautor: Mysiorek » 25 sie 2004, 21:08

ale czy teżs człowiek nie moze sobie pozwolic na odrobine szalenstwa ! natomiast jak robia to niemcy to ci co sa do nich uprzedzeni zrobia zaraz z tego wielkie chalo !

Nie robią tego francuzi, anglicy, holendrzy, duńczycy, szwajcarzy, rosjanie, czesi, norwegowie, węgrzy, słowacy, szwedzi, słoweńcy, ... ... ... ... , aborygeni i nomadowie.
Robią to Niemcy.
Jeśli ktoś "wypoczywa z hukiem", to na 10 przypadków, 8 to niemcy.
O co chodzi?
:564:
KOCHAJ...i rób co chcesz!
Awatar użytkownika
saint
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 325
Rejestracja: 28 lut 2004, 17:02
Skąd: daleka
Płeć:

Postautor: saint » 25 sie 2004, 21:15

Krzys niesamowite jest jedno ze w zaleznosci od posta i tematu ciebie spotyka wlasnie dokladnie pasujaca sytulacja do niego A jacy to niemcy sie toba zaopiekowali tacy ktorzy sa rodowitymi czy tacy ktorzy z polski wyemigrowali ? Mysle ze jest to znaczaca Rozniac
Tomek masz racje jesli chodzi o mentalnosc ale nawet jesli ona bedzie na bardzo wysokim poziomie a nie bedzie odpowiedniego sprzetu do utrzymania jej to tez wiele nei da Mieszkam w Duzym miescie i naprawde nei przypominam sobie zebym widzial zamiatarke na chodniku jedyne co widzialem to zdezelowanego stara naa ulicy ktory tak naprawde zamiatajac nie wiele zdzialal
P.S
Krzys a nastepnym razem jesli ktos sie wypowiada i nie pasuje ci jego zdanie to wystarczy napisac to jak cywilizowany czlowiek a nie zaczynac od rozpierdalania nadgarstkow bo to tez swiadczy o czlowieku a jak wiemy jestes polakime i czym s takim wizytowki dobraj nie wystawiasz przynajmniej sobie :564:
Jeszcze jedno nastepnym razem jak kupisz cos w markecie i bedziesz chcial oddac to moza zacznij inaczej a nie " ten telefon nie dziala i juz rozpierdala mi nadgarstki " Mysle ze jesli urzyjesz slow ktore swiadcza o kulturze efekt bedzietaki jak oczekiwales :564: :564:
I ja tez moge podac ci kilka przykadow w ktorych niemcy nie wypadli najlepiej
Zygam osobami nie szanujacymi cudzej prywatnosci !!!!!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 25 sie 2004, 21:17

Robia to akurat i anglicy i szwedzi czesi szczegulnie (nawet raz jak byłem na wycieczce w Austri to im fontanne zakrecili austriacy i sklep , jak sie okazało nie lubia tam ich strasznie , a Polaków bardzo ) amerykanie tez i rosjanie rózniez !! wiem z autopsji , sam z nimi szalałem ! wiec Twe uprzedzenie jest widze szczególne ! :564: :564:
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 25 sie 2004, 21:28

saint pisze:Krzys niesamowite jest jedno ze w zaleznosci od posta i tematu ciebie spotyka wlasnie dokladnie pasujaca sytulacja do niego A jacy to niemcy sie toba zaopiekowali tacy ktorzy sa rodowitymi czy tacy ktorzy z polski wyemigrowali ? Mysle ze jest to znaczaca Rozniac
Tomek masz racje jesli chodzi o mentalnosc ale nawet jesli ona bedzie na bardzo wysokim poziomie a nie bedzie odpowiedniego sprzetu do utrzymania jej to tez wiele nei da Mieszkam w Duzym miescie i naprawde nei przypominam sobie zebym widzial zamiatarke na chodniku jedyne co widzialem to zdezelowanego stara naa ulicy ktory tak naprawde zamiatajac nie wiele zdzialal
P.S
Krzys a nastepnym razem jesli ktos sie wypowiada i nie pasuje ci jego zdanie to wystarczy napisac to jak cywilizowany czlowiek a nie zaczynac od rozpierdalania nadgarstkow bo to tez swiadczy o czlowieku a jak wiemy jestes polakime i czym s takim wizytowki dobraj nie wystawiasz przynajmniej sobie :564:
Jeszcze jedno nastepnym razem jak kupisz cos w markecie i bedziesz chcial oddac to moza zacznij inaczej a nie " ten telefon nie dziala i juz rozpierdala mi nadgarstki " Mysle ze jesli urzyjesz slow ktore swiadcza o kulturze efekt bedzietaki jak oczekiwales :564: :564:
I ja tez moge podac ci kilka przykadow w ktorych niemcy nie wypadli najlepiej


Jak zauwazyłeś mowa tu o rodowitych niemcach a nie o innych , taki bowiem jest topic !!
Moja kultura jest w najwyzszym stopniu , uczyłem sie jej od wielkich !! , nie kupowałem telefonu w markecie znowu cos pokreciłeś ! jak zawsze !!
Czekam cały czas jak Twa kultura spowoduje iz oddaja Ci za pierogi gdy oddasz 3 z 9-ciu , które zjadłes !! i zwrucą kase z a wiertarke która działa bez zarzutów !!
To ze uzywam czasem wulgaryzmu , to dlatego iz załamuje mnie takie podejscie do sprawy jak Twoje , pewnie iz mozesz podac przykłądy gdzie niemcy zachowali sie zle , to normalka , jak w kazdej nacji , ale wiekszosc z nich i to znaczna jest naprawde spoko !! Kiedys jak miałem do czynienia z sprzedazą hurtową w wielkiej firmie handlowało sie z niemcami z włochami , hiszpanami z niemcami było najlepiej , to też o czyms swiadczy !
GDYBYŚ SAINT , WYRAZAŁ SWOJE ZDANIE ...ALE TY JE OPIERASZ NA TYM ZE KTOS CI COS POWIEDZIAŁ , TU PRZYKŁAD Z WIERTARKĄ I PIEROGAMI . WIEC NIE DZIW SIE IZ SIE WKUZAM ! piszesz z jednej strony tak a z drugiej wyglada na to iz to nie do konca wyrazanie swego zdania , bo przykłady sa nie z własnej autopsji ! :564: wiec boje sie iz tez zdanie o Niemcach jest takie twoje bo zaszłyszane gdzies tam !
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 522 gości