Homoseksualizm

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Czy pary homoseksualne powinny mieć możliwość wstępowania w związki małżeńskie?

Nie
1
6%
Tak
3
17%
Tak, ale nie powinny mieć możliwości adopcji dzieci.
11
61%
Tak, ale z ograniczeniami: nie powinny się nazywać małżeństwami, nie powinny mieć prawa do adopcji i nie powinny im przysługiwać przywileje zarezerwowane dla małżeństw (np. ulgi podatkowe).
3
17%
 
Liczba głosów: 18
SueEllen
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 417
Rejestracja: 22 lis 2003, 15:15
Płeć:

Homoseksualizm

Postautor: SueEllen » 22 sty 2004, 22:22

Czy pary homoseksualne powinny mieć możliwość zalegalizowania swych związków?
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 23 sty 2004, 01:38

Ja tam jestem za. Niech sie pobiraja, mi nic do tego. Nawet moga miec dzieci, ale pod jednym warunkiem - jak sami je sobie zrobia ;)

Juz wdze jak dziecko zaadoptowane wychowuje sie w takiej rodzinie. Nie chodzi o to ze by go nie kochali, ale mysle, ze zasluguje na "normalny dom". A poza tym przy obecnej
TOLERANCJI naszego spoleczenstwa takie dzieci bylyby strasznie szykanowane i nie mialyby normalnego zycia. Nie wiedzialyby jak powinna wygladac rodzina, nie mialyby jej modelu ktory wynosi sie z domu...
Awatar użytkownika
sarah
Weteran
Weteran
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2004, 20:44
Skąd: W-w/W-wa
Płeć:

Postautor: sarah » 23 sty 2004, 15:44

jestem za malzenstwem dlaczego nie skoro sie kochaja to moga miec takie prawo.
Ale moim zdaniem dzieci adoptowac nie powinni przynajmniej nie narazie moze kiedys sie to zmieni. Narazie inni ludzie nie sa gotowi by to zaakceptowac.
Awatar użytkownika
Student
Weteran
Weteran
Posty: 828
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:06
Skąd: dolny ślask
Płeć:

Postautor: Student » 24 sty 2004, 00:05

Ja tez nie mam nic przeciwko temu zeby zyli w malzenstwie. Co tam mnie to inetersuje. Tylko na adopcje dzieci to raczej nikt pozwolic by nie powinien :) Przeciez takie dzieci np. w szkole mialy by przesrane jak by sie ktos dowiedzial ze mają dwóch tatusiów ;)
Awatar użytkownika
Whoever
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 15
Rejestracja: 18 sty 2004, 12:43
Skąd: małopolska
Płeć:

Postautor: Whoever » 24 sty 2004, 01:55

Pewnie.. niech sie żenią:] Ale zamiast dziecka dwóm gay'kom polecam małego jamniczka, kota perskiego lub świnkę morską.
bez Ciebie sen to sen o Tobie...
KCM!
Awatar użytkownika
Jarek
Weteran
Weteran
Posty: 2194
Rejestracja: 23 sty 2004, 13:36
Skąd: z krainy elfów
Płeć:

Postautor: Jarek » 10 lut 2004, 07:54

chciałem zagłosować, ale nie wiem jak
jestem za legalizacją związków, ale bez możliwości adopcji dzieci
Awatar użytkownika
foxy_lady
Weteran
Weteran
Posty: 1417
Rejestracja: 04 lut 2004, 17:01
Skąd: WaWa
Płeć:

Re: Homoseksualizm

Postautor: foxy_lady » 10 lut 2004, 11:27

SueEllen pisze:Czy pary homoseksualne powinny mieć możliwość zalegalizowania swych związków?

TAK i do tego z możliwością adopcji dzieci.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Re: Homoseksualizm

Postautor: Maverick » 10 lut 2004, 20:47

foxy pisze:
SueEllen pisze:Czy pary homoseksualne powinny mieć możliwość zalegalizowania swych związków?

TAK i do tego z możliwością adopcji dzieci.


Chcialabys byc wychwywana przez dwuch facetow? Bo ja nie. Takie dziecko bedzie mialo zniszczone zycie towarzyskie!
Agnieszka

Ja tez jestem takiego zdania jak wiekszosc wypowiedzi

Postautor: Agnieszka » 10 lut 2004, 20:52

Ja tez jestem takiego zdania jak wiekszosc wypowiedzi. Niech sie żenią, pobierają czy jak tam im wygodniej ale niech nie krzywdzą dzieci takimi rodzicami.
Awatar użytkownika
foxy_lady
Weteran
Weteran
Posty: 1417
Rejestracja: 04 lut 2004, 17:01
Skąd: WaWa
Płeć:

Re: Homoseksualizm

Postautor: foxy_lady » 11 lut 2004, 16:33

Maverick pisze:Takie dziecko bedzie mialo zniszczone zycie towarzyskie!

wyjasnij mi prosze co do tego ma zycie towarzyskie ?
People are all the same
And we only get judged by what we do
Personality reflects name
And if I'm ugly then
So are you

SueEllen
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 417
Rejestracja: 22 lis 2003, 15:15
Płeć:

Postautor: SueEllen » 11 lut 2004, 18:34

Bardzo dużo. Polskie społeczeństwo nigdy nie zaakceptuje dziecka dwóch tatusiów, inne dzieci mu w szkole żyć nie dadzą. Poza tym, czy dwie mamusie, albo dwóch tatusiów to odpowiedni model rodziny? - Nie. Jesli bym pracowała w ośrodku adopcyjnym, i zgłosiłyby się pary: jedna hetero, druga homo, oddałabym dziecko parze hetero, nawet gdyby homoseksualistom przysługiwało prawo do adopcji.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 11 lut 2004, 20:33

Dokladnie. Dziecko ma prawo do normalnej rodziny, a jak ktos jest homo to musi liczyc sie z tym, ze dzieci miec nie bedzie. No choc kobieta moze dac sie pokryc, to bedzie miala (lub in vitro).
Awatar użytkownika
foxy_lady
Weteran
Weteran
Posty: 1417
Rejestracja: 04 lut 2004, 17:01
Skąd: WaWa
Płeć:

Postautor: foxy_lady » 13 lut 2004, 11:43

SueEllen pisze: Polskie społeczeństwo.............

właśnie...... :(
People are all the same
And we only get judged by what we do
Personality reflects name
And if I'm ugly then
So are you

Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 13 lut 2004, 13:40

Kit ze spoleczenstwem. Chodzi o model rodziny. Mysle ze dziecko lepiej sie bedzie czulo z mama i tata, a nie nadmiarem jednego i deficytem drugiego :)
Awatar użytkownika
sarah
Weteran
Weteran
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2004, 20:44
Skąd: W-w/W-wa
Płeć:

Postautor: sarah » 24 lut 2004, 19:09

Zastanawiam sie tez w jakim stopniu wychowywanie dziecka przez pare homoseksualna wplyneloby na jego orientacje seksulana. Nikt wlasciwie nie stwierdzil czy z tym czlowiek sie rodzi czy nabywa wraz z wiekiem.
Keplianica

Postautor: Keplianica » 24 lut 2004, 19:23

Uważam że małżeństwo tak, ale bez dzieci.
Wpływ srodowiska na to dziecko... no i sam charakter miłości gejowskiej. Matka to matka, i żaden ojciec kobiety nie zastąpi. Jej miłość to zupełnie inna miłość niż męska.
SueEllen
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 417
Rejestracja: 22 lis 2003, 15:15
Płeć:

Postautor: SueEllen » 24 lut 2004, 22:18

Nikt wlasciwie nie stwierdzil czy z tym czlowiek sie rodzi czy nabywa wraz z wiekiem.


Homoseksualizmem nie mozna się "zarazić", ani "nabyć z wiekiem". Każdy człowiek ma w genach zakodowane: homo, hetero, albo bi. Czasami mozna być też homo, ale bliżej bi, a czasami hetero blizej bi. Kobiety sa najczęściej tym ostatnim. W czym się to przejawia? A no w tym, ze np. dziewczyny nie czuja obrzydzenia przed pocałowaniem innej dziewczyny, mogą ją trzymać za rękę (takie papuzki nierozłączki), chętnie się przytulają itd. Dalej są heteroseksualne, ale już niedaleko biseksualizmu.

Tak naprawdę zmieniać orientację jak chorągiewka mogą tylko biseksualiści! Ich orientacja może faktycznie się kształtować według wzorców.
Keplianica

Postautor: Keplianica » 25 lut 2004, 15:33

nie sądzę SueEllen żeby to była tak do końca prawda. Kultura i wychowanie się liczą. nawet w świetle preferencji genetycznych mózgu. Starozytni Grecy. Nie mieli oporów przed miłością braterską, w której i seks odgrywał niepoślednią rolę. Czy można to nazwac biseksualizmem? Jesli seks pary mężczyzn był oznaką podporządkowania i szacunku względem starszego i dostojnego człowieka?
Tak samo jest z tymi dzieczęcymi preferencjami: wychowuje się dziewczynki tak, że dla nich wzajemna czułość nie jest czyms niezwykłym. Jest to społecznie akceptowane. Natomiast chłopców wychowuje się jako swoich rywali, z dystanem do siebie. Kiedys pocałunek męski nie był niczym złym, teraz jest nie do pomyslenia. To ma swój wpływ na człowieka. Nie neguję oczywiście dziedzicznych uwarunkowań, zależnie od wielkości i spoistości pewnej struktury mózgu (nie pamiętam nazwy) preferencje są różne. Ale skrajne przypadki zdarzają się rzadko i wtedy wkracza środowisko i wychowanie, które definiuje człowieka jako hetero lub nie.
Awatar użytkownika
Gregory
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 68
Rejestracja: 21 lut 2004, 15:18
Skąd: Tarnów
Płeć:

Postautor: Gregory » 26 lut 2004, 09:03

Uwarzam ze dziecko powinno byc wychowywane przez matke i ojca bo kazde z tych rodziców spełnia pewną role,ojciec nauczy swoją pocieche czego nie nauczy mama i na odwrót,no czasami zdaza sie ze dziecko jest wychowywane przez samotna matkę lub samotnego ojca i u mnie pare osób tak mieszka ze sami z matka nieduzo ale sa i sa całkiem normalni.
$GrEgOrY$

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 241 gości