2 zycie

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
Kermit
Weteran
Weteran
Posty: 931
Rejestracja: 12 sie 2005, 08:51
Skąd: Pl
Płeć:

2 zycie

Postautor: Kermit » 14 maja 2006, 02:00

Całym mna trzesie.... Jestem troche w szoku... chyba....
było tak:
poszedłem o 11 po dziewczyne i wracalismy do mnie... wlasnie wchodzilismy na mostek nad rzeczką kiedy za nami usłyszałem pedzacy samochod, jak sie potem okazało stary opel kadet, zobaczył ze niewyrobi, zaczal hamowac, wpadl w poslizg, DOSŁOWNIE metr przed nami z wielka sila uderzył w gruba metalowa barierke, przekoziolkował i wpadł do rzeczki. Lezał tam na dachu.... zadzwoniłem po pogotowie straz policje przyjkechali po 15 minutach!!!!
na szczescie im i nam nic sie nei stało... mielismy wszyscy straszne szczescie. Gdybym zrobił 2 kroki dalej... szybciej samochod uiderzyłby w nas i moja dziewcyna i ja zginelibysmy albo bylibysmy okaleczeni do konca zycia...

ponizej zdjecie tego wypadku, jak ochlanalem pobieglem po aparat. wkoncu to dziennikarstwo studiuje :P

http://img80.imageshack.us/img80/7578/1234wv.jpg

Ja czuje ze mam 2 zycie. Nie wiem po co to pisze... ale co tam :)
P.S 15 minut na POGOD|TOWIE ktorego stacja jest 3 km od miejsca wypadku! prtzez 15 minut gdyby oni byli ranni mogliby zginac. 15 minut!
So understand;
Don't waste your time always searching for those wasted years,
Face up...make your stand,
And realise you're living in the golden years.
Awatar użytkownika
Imperator
Moderator
Moderator
Posty: 2789
Rejestracja: 22 mar 2004, 13:45
Skąd: znienacka
Płeć:

Postautor: Imperator » 14 maja 2006, 09:27

Ja ostatnio 2 razy musiałem wzywać pogotowie na drodze. Na szczęśćie było to w mieście i niegroźne. Ale tak se pomyślałem: Gdyby to było dalej, a osoba poszkodowana potrzebowałaby pilnie pierwszej pomocy? Czy umiałbym jej pomóc? Przecież do OBOWIĄZKU należy udzielenie pierwszej pomocy, gdy trzeba, a pogotowie dopiero w drodze...

Chyba się zapiszę na kurs pierwszej pomocy, bo nie pamiętam tych spraw za bardzo. :|
Żyję tym co czuję, z życia biorę to, co mi smakuje.
Szukam i znajduję. Nie dołuję, kiedy mi brakuje.
Lubię, siebie lubię, co chcę robię i co myślę mówię.
Prostą idę drogą i niczego już nie boję się.
Awatar użytkownika
Pan Zet
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 212
Rejestracja: 10 sty 2006, 19:06
Skąd: Prawie WWA ;)
Płeć:

Postautor: Pan Zet » 14 maja 2006, 09:35

Imperator pisze:Gdyby to było dalej, a osoba poszkodowana potrzebowałaby pilnie pierwszej pomocy? Czy umiałbym jej pomóc? Przecież do OBOWIĄZKU należy udzielenie pierwszej pomocy, gdy trzeba, a pogotowie dopiero w drodze...


taaaa... jak ja mialem wypadek. samochodem babka jechala a ja na pasach. Mi krew z glowy a ona panikuje. Ja mowie spokojnie. Sam siebie pocieszam a ona blada. To dopiero doluje ludzi.

Imperator pisze:Chyba się zapiszę na kurs pierwszej pomocy, bo nie pamiętam tych spraw za bardzo.

Jak zobaczysz cene rozmyszli sie. Z tego co widizlem to kilka stow. I to nie200 czy 300. Wiem wiem ludzikei zycie bezcenne...
Awatar użytkownika
Kermit
Weteran
Weteran
Posty: 931
Rejestracja: 12 sie 2005, 08:51
Skąd: Pl
Płeć:

Postautor: Kermit » 14 maja 2006, 10:28

A godzine wczesniej jechałem autem :) ze 100 a ojciec przybutuj sobie jeszcze przybutuj ! ja juz jezdze tyle ile kaza :)
So understand;

Don't waste your time always searching for those wasted years,

Face up...make your stand,

And realise you're living in the golden years.
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 14 maja 2006, 10:35

dobrze, że nic Ci się nie stało <browar> A swoją drogą, jak idziesz z kobietą, szczególnie w nocy, miej oczy wszędzie (nawet w dupie). Stara prawda....
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow

Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!

http://www.piotrlabuz.pl/
http://michalpasterski.pl/
http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
Imperator
Moderator
Moderator
Posty: 2789
Rejestracja: 22 mar 2004, 13:45
Skąd: znienacka
Płeć:

Postautor: Imperator » 14 maja 2006, 10:39

TedBundy pisze:A swoją drogą, jak idziesz z kobietą, szczególnie w nocy, miej oczy wszędzie (nawet w dupie). Stara prawda....

Ano. Miej nasmarowaną dupcię. Nawet jak idziesz z dziewczyną. Nigdy nie wiadomo co się może zdarzyć. Bądź gotów na wszystko. :]
Żyję tym co czuję, z życia biorę to, co mi smakuje.

Szukam i znajduję. Nie dołuję, kiedy mi brakuje.

Lubię, siebie lubię, co chcę robię i co myślę mówię.

Prostą idę drogą i niczego już nie boję się.
Awatar użytkownika
Kermit
Weteran
Weteran
Posty: 931
Rejestracja: 12 sie 2005, 08:51
Skąd: Pl
Płeć:

Postautor: Kermit » 14 maja 2006, 11:33

eheheheehh TedBundy, <browar> nie bede za kazdym autem sie ogladal i sprawdzal jego trajektorie :/ :D
Imperator, nie wiedziałem ze masz takie gejowskie zapedy :) Twoja nieujawniona narura? <joke> <tzn. zart <mam nadzieje ;)> >
So understand;

Don't waste your time always searching for those wasted years,

Face up...make your stand,

And realise you're living in the golden years.
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 14 maja 2006, 11:41

wiem, wiem :D Ale po prostu - kontrola. I otwarte gały. A nie popadanie w paranoję na widok wozu w nocy :D <browar>
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow



Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!



http://www.piotrlabuz.pl/

http://michalpasterski.pl/

http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
Hyhy
Weteran
Weteran
Posty: 2611
Rejestracja: 29 mar 2004, 01:41
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hyhy » 14 maja 2006, 11:52

To moze zmien sie na lepsze, jak juz masz 2 zycie? :)
"Jest taka cierpienia granica, za ktora sie usmiech pogodny zaczyna...Hyhy "

hyhy e(L)o :)
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 14 maja 2006, 12:18

Kermit pisze:a czuje ze mam 2 zycie. Nie wiem po co to pisze... ale co tam :)
Bosh to ja chyba jade juz na 10 :D Ja mam jakas tendencje a przynajmniej mialam w momencie odurzenia leźć przed siebie. Pare razy mnie doslownie spod kółek znajomi wyciagali :/
No i raz jak sie prawie utopilam bo plywalam dlugo wyrznaelam przy wychodzeniu z morza bo takie silne prady byly i niemialam sily podniesc twarzy nad powierzchnie wody. Woda do kolan a ja juz wode lykac zaczelam. Tatus mnei uratowal :D
No albo jak sie dusilam podczas ataku i tez mnei uratowal tatauś :D
Awatar użytkownika
Haro
Weteran
Weteran
Posty: 1368
Rejestracja: 24 wrz 2005, 19:49
Skąd: Wałbrzych
Płeć:

Postautor: Haro » 14 maja 2006, 14:46

O Boze! Ale to auto...
... ma slabe fele :P
Nie no joke, dostales drugie zycie Kermit. Ciesz sie nim, ciesz sie kazdym dniem jakby mial byc ostatni!
Ostatnio zmieniony 15 maja 2006, 12:34 przez Haro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Markam
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 13
Rejestracja: 09 gru 2005, 23:28
Skąd: Wojsławice
Płeć:

Postautor: Markam » 14 maja 2006, 20:46

Imperator pisze:Przecież do OBOWIĄZKU należy udzielenie pierwszej pomocy, gdy trzeba, a pogotowie dopiero w drodze...


Jeśli nie znasz się na rzeczy nawet nie próbuj. Mam kuzyna na praktyce w pogotowiu i według niego do wielu zgonów by nie doszło, gdyby nie taka "pomoc". Zwłaszcza, gdy ktoś uprze się robić masaż serca może nieźle namieszać.
Awatar użytkownika
Augusto
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 461
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:19
Skąd: getting place
Płeć:

Postautor: Augusto » 14 maja 2006, 21:13

co nie zmienia faktu że nie udzielenie pomocy (bez znaczenia czy złej czy dobrej) jest karalne...
*qbass*
Weteran
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: 21 sty 2006, 23:39
Skąd: zewsząd :)
Płeć:

Postautor: *qbass* » 14 maja 2006, 22:56

tanebo pisze:co nie zmienia faktu że nie udzielenie pomocy (bez znaczenia czy złej czy dobrej) jest karalne...
Otóż to!
Markam pisze:Jeśli nie znasz się na rzeczy nawet nie próbuj.
Odchyl przynajmniej poszkodowanemu lekko głowę do tyłu...
Awatar użytkownika
mariusz
Weteran
Weteran
Posty: 2405
Rejestracja: 21 lis 2003, 00:14
Skąd: z Polski:)
Płeć:

Postautor: mariusz » 15 maja 2006, 12:36

2 zycie....

Kiedyś sekunda dzieliła mnie od zderzenia sie z pędzacym tirem, w poprzednie wakacje dachowalismy autem w 4 osoby przy prawie 100 km/h. Nic nam sie nie stało. Chyba opatrznośc Boska nad nami czuwała. Bo auto poszło do kasacji.

Kermit:
Zdarza się otrzeć o śmierć.
Awatar użytkownika
Kermit
Weteran
Weteran
Posty: 931
Rejestracja: 12 sie 2005, 08:51
Skąd: Pl
Płeć:

Postautor: Kermit » 15 maja 2006, 13:40

ja sie dzis dowiedziałem ze Ci z wypadku chca mi wpierniczyc za to ze wezwalem policje\pogotrowie\straz :)

Co za ludzie :/ niedosc ze malo nas nei zabili niedosc ze chcialem pomoc bo wygladalo to strasznie to teraz mi groza. Najlepszy motyw byl jak przyjechali do tego wraku i wyciagli radio widzialem je - takie stare na kasety jakies FIRST :D glosniki czerwone od rucholi :D u nas w moijej miejscowosci nikt by czegos takkeigo do auta nie wlozyl bo wstyd to raz dwa a dwa nawet jakby ten opel byl w idealnym stanie to nikt by go za darmo nie chcial :) bo tez stary zlom. Co za ludzie :D
a jak sie trzeba bedzie bic to gazem po oczach (nosze przy sobei zazwyczaj ;) )i wpiiieeeerdol ze mi sobatnia noc zepsuli :D

oni chyba powinni ucierpiec w tym wypadku bardziej, typowe wiejskie cwaniaki w cudnym wozie :D
So understand;

Don't waste your time always searching for those wasted years,

Face up...make your stand,

And realise you're living in the golden years.
Awatar użytkownika
Haro
Weteran
Weteran
Posty: 1368
Rejestracja: 24 wrz 2005, 19:49
Skąd: Wałbrzych
Płeć:

Postautor: Haro » 15 maja 2006, 15:25

Wpadaj po mnie to sie nimi zajmiemy. Idioci, powinni Cie w Kermicia pletwe calowac, ze im pomoc chciales. Gdyby cos sie stalo, auto stanelo w ogniunp.? <wsciekly>
Awatar użytkownika
Anja
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 114
Rejestracja: 29 kwie 2006, 20:53
Skąd: Z nienacka
Płeć:

Postautor: Anja » 15 maja 2006, 16:03

Powinni Ci raczej dziękować, że sie w ogóle przejąłeś. Pewnie niejeden by się wcale nie pofatygował.
Trzymaj się cieplutko i się nie daj burakom ;)
46
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 15 maja 2006, 16:24

Kermit - przydałoby się uzupełnie do poradnika pierwszej pomocy:

"po zaimplementowaniu pozycji bocznej ustalonej w przypadku poszkodowanego wyglądającego na buraka dla pewności zdzielić w łeb czyms ciężkim, żeby mu potem głupie myśli do głowy nie przychodziły" :>
Awatar użytkownika
mariusz
Weteran
Weteran
Posty: 2405
Rejestracja: 21 lis 2003, 00:14
Skąd: z Polski:)
Płeć:

Postautor: mariusz » 15 maja 2006, 17:34

Kermit pisze:ja sie dzis dowiedziałem ze Ci z wypadku chca mi wpierniczyc za to ze wezwalem policje\pogotrowie\straz :)

Co za ludzie :/ niedosc ze malo nas nei zabili niedosc ze chcialem pomoc bo wygladalo to strasznie to teraz mi groza. Najlepszy motyw byl jak przyjechali do tego wraku i wyciagli radio widzialem je - takie stare na kasety jakies FIRST :D glosniki czerwone od rucholi :D u nas w moijej miejscowosci nikt by czegos takkeigo do auta nie wlozyl bo wstyd to raz dwa a dwa nawet jakby ten opel byl w idealnym stanie to nikt by go za darmo nie chcial :) bo tez stary zlom. Co za ludzie :D
a jak sie trzeba bedzie bic to gazem po oczach (nosze przy sobei zazwyczaj ;) )i wpiiieeeerdol ze mi sobatnia noc zepsuli :D

oni chyba powinni ucierpiec w tym wypadku bardziej, typowe wiejskie cwaniaki w cudnym wozie :D


Następnym razem wiesz co robić....
PODPAL. <evilbat>

Zartuje...
Swoją droga co poradzić. Jak im było pisane zginąć to zycie samo zweryfikuje ich zyciorysy.

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 264 gości