Wojsko - komisja poborowa

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Wojsko - komisja poborowa

Postautor: Maverick » 17 mar 2004, 11:22

Witam,
tak sie sklada ze wlasnie wezwanie dostalem :d na 16ego kwietnia godz 11...
Tak sie zastanawiam od duzszego czasu co by tu zorbic zeby dostac "D" :d
Moze macie jakies konkretne i realne pomysly, ew wiecie co zrobili Wasi znajomi?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
sarah
Weteran
Weteran
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2004, 20:44
Skąd: W-w/W-wa
Płeć:

Postautor: sarah » 17 mar 2004, 12:07

Moja mama pracuje w szpitalu wiec kuzynom załatwila odp. zaswiadczenia ale coz... powinienes myslec o tym duzo wczesniej bo teraz wieel Ci to nie da...
najlepiej miec zaswiadczenia o czestej hospitalizacji, rozne badania, diagnozy itd. wtedy wiekszego problemu nie ma. Moj kuzyn np ma wrzody :D
ale z drugiej strony nie wiem czemu chcecie unikac pojscia do wojska ja np. bardzo bym chciala odbyc taka sluzbe i bardzo mozliwe ze w tym kierunku pojde.
do twarzy mi w mundurze :D
pozatym tradycje rodzinne... od dziecka bywalam wsrod zolnierzy i strasznie mi sie to podobalo
Awatar użytkownika
foxy_lady
Weteran
Weteran
Posty: 1417
Rejestracja: 04 lut 2004, 17:01
Skąd: WaWa
Płeć:

Postautor: foxy_lady » 17 mar 2004, 12:29

moj maz załatwił sobie "ruchoma nerkę" i do woja nie poszedł. kategoria D :D
Awatar użytkownika
Poggie
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 111
Rejestracja: 21 lis 2003, 11:36
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Poggie » 17 mar 2004, 13:57

ja dostałęm A ale nie narzekam bo chce iść do policji, ale jak nas badali to koleś którybył przedemną odwalił numer, kiedy babka kazałą mu czytac z tablicy z zakrytym okiem on czytał zupełnie coś innego, wymyślonego z głowy... potem z tego co wiem miał gatke z psyhologiem i dostał D ... bez każdych zaświadczeń lekarskich... a teraz jest już tak że tymi zaświadczeniami można się w większości podetrzeć... bo oni to wszystko kontrolują.
Let me be the one that shines with You in the morning when You don't know what to do
Awatar użytkownika
kwjk
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 214
Rejestracja: 17 sty 2004, 22:38
Skąd: Bydgoszcz
Płeć:

Postautor: kwjk » 17 mar 2004, 16:24

Dostanie kategorii D wcale na chwilę obecną bardziej Ci zaszkodzi niż pomoże w czymkolwiek. Niektórzy pracodawcy (z tego co się orientowałem) biorą pod uwagę opinię lekarską jaką wystawi Ci komisja wojskowa, i kategoria D w tym przypadku dyskwfalifikuje.
Podobne rzeczy (ponoć) mają miejsce jeśli chodzi o prawo jazdy...

Zresztą po co komu kategoria D? To wcale nie powód do dumy... powiedziałbym, że wręcz przeciwnie. No chyba, że nie zamierzasz iść na studia... to już inna bajka.
Awatar użytkownika
mariusz
Weteran
Weteran
Posty: 2405
Rejestracja: 21 lis 2003, 00:14
Skąd: z Polski:)
Płeć:

Postautor: mariusz » 17 mar 2004, 18:08

Podobno za krzywą przegrode nosową do wojska sie nie idzie. Uważam, że wszystko jest dla ludzi i nie ma się czego bac.

pozdrawiam...
Awatar użytkownika
Slayer
Bywalec
Bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 02 mar 2004, 20:12
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Slayer » 17 mar 2004, 19:08

Tak tak czekają was kibelki :D
szuru szuru : )
Ja sie tam nie boje : ) raczej mnie nie będą kocić powodzenia.
Awatar użytkownika
Dziki Wilk
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 201
Rejestracja: 01 sty 2004, 00:17
Płeć:

Postautor: Dziki Wilk » 17 mar 2004, 19:14

Nio nio nio : )
:560: A ten sprzęt na poligonie to nie zawodny jest : )
:evilbat:
Awatar użytkownika
mariusz
Weteran
Weteran
Posty: 2405
Rejestracja: 21 lis 2003, 00:14
Skąd: z Polski:)
Płeć:

Postautor: mariusz » 17 mar 2004, 19:16

Najbardziej niezawodnym sprzętem jest samolot "iskra"

Ps: tez raczej nie bede szorowac kibelków.... Po studiach wojsko wygląda trochę inaczej... Ale zobaczymy, może mnie nie wazmą:)
Awatar użytkownika
Asmodeusz
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 15 mar 2004, 19:19
Płeć:

Postautor: Asmodeusz » 17 mar 2004, 19:52

Nie wiem po co symulować, jeśli dostaniesz D to możęsz mieć problemy z znalezieniem pracy. Bo pracodaca pomyśli: kategora D, czyli kaleka. A jak powiesz że sie wywinąłeś, to wyjdziesz na oszusta, a jaki pracodaca zatrudniłby takiego.... A w wojsku nie jest źle, jak sie człowiek postara, to sie nauczy czegoś, zrobi prawo jazdy kat. C za free. Ja dostałem A, ale jestem na studiach, więc mnie nie wezmą. A na drugim roku odrobie sobie to w krótszym czasie.....
Qrde...chce wlepić obrazek, ale ozmiar nie może przekraczać 29 Kb :/
Awatar użytkownika
Dziki Wilk
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 201
Rejestracja: 01 sty 2004, 00:17
Płeć:

Postautor: Dziki Wilk » 17 mar 2004, 20:11

no i bravo :560: :560: :560: :560: :560:
do wojska tłuc arabów
Awatar użytkownika
Poggie
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 111
Rejestracja: 21 lis 2003, 11:36
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Poggie » 17 mar 2004, 21:24

mariusz pisze:Podobno za krzywą przegrode nosową do wojska sie nie idzie. Uważam, że wszystko jest dla ludzi i nie ma się czego bac.

pozdrawiam...


ja mam problemy z nogą bo była zmasakrowana pod kołem samochodu a i tak dostałęm A, tak nawiasem mówiąc to te badania lekarskie sa smieszne ... to jest gorsze niż prowizorka ... badanie nie trwa nawet minuty ... a kiedy czytałem tekst z oddali nie widziałem go :P i czytałem tylko to co udało się dostrzec... i mówili że jest dobrze :P ...
Let me be the one that shines with You in the morning when You don't know what to do
Awatar użytkownika
Student
Weteran
Weteran
Posty: 828
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:06
Skąd: dolny ślask
Płeć:

Postautor: Student » 17 mar 2004, 22:35

Facet dostanie D i do pracy Cie nigdzie nie przyjma. Jedyne rozwiazanie to isc na studia :) Po studiach do wojska nie biora :)
Awatar użytkownika
sarah
Weteran
Weteran
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2004, 20:44
Skąd: W-w/W-wa
Płeć:

Postautor: sarah » 17 mar 2004, 22:36

leniuchy! do woja!
mi sie zawsze podobali zolnierze facet w mundurze to jest cos :)
Ale moj raczej taki nie bedzie ... jak znam jego to na pewno sie jakos wykreci i cos znajdzie zeby dostac D... w sumie troche by mi go brakowalo ale jakos bym przezyla :)
Awatar użytkownika
kwjk
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 214
Rejestracja: 17 sty 2004, 22:38
Skąd: Bydgoszcz
Płeć:

Postautor: kwjk » 17 mar 2004, 23:33

A ja i tak uważam, że kategoria D to ośmieszenie siebie samego (o ile oczywiście nie jest to faktycznie czymś uzasadnione)
A strach przed wojskiem jest raczej zrozumiały - po tym ile spraw tzw 'fal' było nagłaśnianych w TV itd to rzeczywiście strach iść.
Awatar użytkownika
mariusz
Weteran
Weteran
Posty: 2405
Rejestracja: 21 lis 2003, 00:14
Skąd: z Polski:)
Płeć:

Postautor: mariusz » 18 mar 2004, 06:30

MOje danie jest takie: jeżeli jest się jakąś ciotką, to fala może cię dosięgnąć. Ale jeżeli jest się normalnym facetem, który wie co się dzieje na świecie, to sobie poradzi.
Awatar użytkownika
Bańka
Bywalec
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 28 sty 2004, 14:57
Skąd: Poznań
Płeć:

Postautor: Bańka » 18 mar 2004, 08:47

Mam złe skojarzenie z tymi co juz wojsko wciągneło na amen, dziwne rzeczy potrafi robić z ludzką psychiką. Błagam nie idzcie tam. Wiem ktoś musi, ale jeśli już to zróbcie coś, aby nigdy nie ,,przynosić" swojej pracy do domu. Moja kumpela nie wytrzymała, rzuciła sie przez okno, znam tez inne przypadki, ktore tez sporo mowia, ze ta praca cos robi z psychika.
Chcesz przeczyć mój artykuł o poduszkach ortopedycznych? Zapraszam tutaj: http://www.sissel.com.pl/webpage/korzysci-ze-stosowania-poduszki-ortopedycznej.html.
Awatar użytkownika
J-94
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 122
Rejestracja: 14 gru 2003, 15:06
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: J-94 » 18 mar 2004, 16:39

Teraz wojo to bułka z masłem, kiedyś za komuny lata 50,60 lub 80 lata , to fala była ale teraz? po prostu mamusia wychucha , wydmucha poda do rączki wszystko a w woju tego niestety nie ma , sam byłem już kupe lat temu w armi i nie narzekam, w armi wszystko jest proste , więc głowa do góry a z kat d możesz mieć kłopot z pracą :)
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 18 mar 2004, 20:42

Troche mnie nie bylo i takie glupoty gadacie ze glowa boli!
Z kategoria "D" nie bede mial z praca najmniejszych problemow i z prawem jazdy tez! Wiecie ze jak sie ma astme to ma sie D? I czy koles z astma jest gorszym dyrektorem np? Albo czy gorzej prowadzi?
Problemy z praca i prawem jazdy sa jak sie ma "E". I tu tez nie jest tak prosto i oczywiscie. Bo E mozna dostac za np brak jader. A czy koles bez jaj gorzej pracuje lub jezdzi? NIE. Co innego jak ktos psychola odgrywa no to wtedy oczywiscie. Nie liczy sie kategoria, liczy sie za co jest.

Ja sie fali nie boje, ja jestem przeciwny tej instytucji! Uwazam ze to jest bezsensowne i tyle. Nie zmusza mnie do niczego i jezeli mialbym tam isc to rezygnuje z obywatelstwa i moga mnie cmoknac. Co da kilka miesiecy? Przeciez taki zolnierz jest gorszy nawet od miesa armatniego! Poza tym panstwo kasy nie ma a wojsko to instytucja do przerabiania chleba w g*** i nic wiecej. Lepiej podatki zmniejszyc.

Jesli dostane D to bede z siebie dumny bo jestem sprawny i bez problemu A+ bym mogl dostac :d I to bedzie o przedsiebiorczosci swiadczyc, nie bedzie dla mnie wstydem. Wstydem by E bylo. A do woja isc nie chce dla zasady. Byloby to dla mnie calkowitym ponizeniem siedziec tam z tymi debilami i cwiercinteligentami (no oczywiscie sa wyjatki ale zadko).

I zamierzam na komisji przede wszystkim sie dobrze bawic :d Mialem udawac nerwowego, ale chyba nie bede tego robil. Moi koledzy czekali srednio po 2 lub 3 godziny na swoja kolej i jesli ja tyle bede czekal to ja nie bede musial udawac nerwowego :d I ja ich chyba rozniose tam :d I jeszcze wypije ze 2 bromki :d
Ponadto zamierzam nie brac dowodu ani nic. Powim ze mi ukradli po drodze tam, a co :d Aha, i striptizu nie bede robil. W zyciu sie tam do naga nie rozbiore. Zamierzam sie powolac na Art. 30 konstytucji RP ("Przyrodzona i niezbywalna godnosc czlowieka stanowi zrodlo wolnosci i praw czlowieka i obywatela. Jest ona nienaruszalna, a jej poszanowanie i ochrona jest obowiazkiem wladz publicznych").

Tak ze nie beda mieli ze mna lekko :d :diabel2:
Awatar użytkownika
sarah
Weteran
Weteran
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2004, 20:44
Skąd: W-w/W-wa
Płeć:

Postautor: sarah » 18 mar 2004, 21:03

Zebys sie nie przejechał Maverick tak jak tutaj piszą wyżej kategoria D naprawde moze ci utrudnic dostanie pracy - chociaz tez zalezy to od zawodu.
Przed tym przestrzegał mojego kuzyna lekarz i kazal mu sie 2 razy zastanowic zanim wyda opinie. Zwlaszcza po wejsciu do unii czesto przy naborze do pracy stosunek do sluzby wojskowej bedzie sprawdzany.
Moze i facet z astma nie jest gorszym dyrektorem ale bedac na miejscu pracodawcy ktory ma do wyborku dwa podania rozniace sie jedynie tym ze jeden ma chorobe ktora moze w przyszlosci powodowac czeste zwolnienia zdrowotne i zdrowego w pelni mezczyzne z kat. A kogo bys wybrał?
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 18 mar 2004, 21:35

A wez pod uwage to, ze po studiach malo kto do woja idzie bo panstwo kasy nie ma. I ma on nieuregulowana sluzbe przez jakis czas (do 28 roku zycia chyba). A bez uregulowanej sluzby to jeszcze gorzej. A wybralbym tego kto chce mniej zarabiac i ma lepsze kwalifikacje :d Juz nie przesadzajcie ;)
Awatar użytkownika
mariusz
Weteran
Weteran
Posty: 2405
Rejestracja: 21 lis 2003, 00:14
Skąd: z Polski:)
Płeć:

Postautor: mariusz » 18 mar 2004, 21:55

Jak byłem pierwszy raz na komisji to lekarz spytał sie mnie, czy wybieram sie na studia. Odpowiedziałem że tak. Ten powiedział, że pewnir wojska nie zobacze na oczy;)
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 18 mar 2004, 21:58

Powiem szczerze ze jak wojna by byla to ja tego kraju bronic nie bede. Jesli bedizemy walczyc z Niemcami to juz wole po stronie niemieckiej stanac :d Taki ze mnie patriota :d
Awatar użytkownika
mariusz
Weteran
Weteran
Posty: 2405
Rejestracja: 21 lis 2003, 00:14
Skąd: z Polski:)
Płeć:

Postautor: mariusz » 18 mar 2004, 22:01

Ha ha ha... Oby takiej wojny nie było. A walczyć za coś trzeba. Ja najchętniej podczas wojny to bym wyjechał... Ale wolałbym się nie przekonać o tym, co by było, gdyby wybuchła wojna...
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 18 mar 2004, 22:03

Nie no ja tez bym wyjechal. Nie mam ochoty ani kropli krwi marnowac na to panstwo.
Wg mnie powinno sie zlikwidowac obowiazkowa sluzbe wojskowa.

Ps: Z tym walczeniem po stronie niemieckiej to troche przesadzilem :d Badz co badz to Polaka bym nie zabil
Awatar użytkownika
mariusz
Weteran
Weteran
Posty: 2405
Rejestracja: 21 lis 2003, 00:14
Skąd: z Polski:)
Płeć:

Postautor: mariusz » 18 mar 2004, 22:06

wejdź na strone: www.wielka.net Taka fajna stronka...
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 18 mar 2004, 22:14

mariusz pisze:wejdź na strone: www.wielka.net Taka fajna stronka...

Calkiem niezle :d Ale teraz wrocmy do tematu :)
Awatar użytkownika
J-94
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 122
Rejestracja: 14 gru 2003, 15:06
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: J-94 » 18 mar 2004, 22:36

Tylko tam gdzie akurat ja pracuje kat D (jak dupa) hihi sorki za słowo jest nieporozumieniem, z mety straciłbym pracę i nawet bym nie został zatrudniony a służyłem w armi pełne dwa lata pzdr wszystkich poborowych :)
DO WOJA MARSZ DO WOJA
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 18 mar 2004, 22:44

To moze powiesz gdzie pracujesz? No bo wiadomo ze policjant czy ochroniaz nie moze miec D. Ale ja zamierzam byc ekonomista :d
Awatar użytkownika
J-94
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 122
Rejestracja: 14 gru 2003, 15:06
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: J-94 » 18 mar 2004, 22:55

Zgadza się , zresztą i tak armia nie ma kasy na nic a dzisiejsi poborowi w większości bezrobotni tam zmykają aby to przeczekać i być może dostaną pracę, nie wesoła jest sytuacja na rynku pracy niestety a cały nasz aparat władzy :560:

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 237 gości