zimne stopy

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
joj_sport87
Maniak
Maniak
Posty: 514
Rejestracja: 03 sie 2006, 23:30
Skąd: Zamość
Płeć:

zimne stopy

Postautor: joj_sport87 » 02 sty 2007, 21:44

co moze byc powodem ze mam praktycznie non-stop zimne stopy ? szczegolnie teraz w zimie (choc cieplej bardzo)
mam cisnienie zazwyczaj w granicach 120/80, czasami nawet wiecej, jak wypije kawe i wezme "sesje" czasami mam nawet ponad 160/90 <boje_sie>
w domu jest cieplo, chodze w ciapkach i skarpetach, czasami nawet nakladam 2 pary :/ i nadal mi zimno w stopy :/ co sie z tym wiaze... ? ze czesto musze chodzic do WC odcedzac kartofelki, a czasami to przesada wrecz, zeby tak czesto chodzic (co 10 minut nawet)
ktos wspominal o chorobie Reino, ale nie znalazlem w necie nic procz ofert masazu :(
Awatar użytkownika
unlucky_sink
Maniak
Maniak
Posty: 739
Rejestracja: 06 maja 2005, 15:42
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: unlucky_sink » 02 sty 2007, 21:55

co moze byc powodem ze mam praktycznie non-stop zimne stopy ?
Przyczyny ziębnięcia dłoni i stóp
"
1. Stres i niepokój - Strach, niepokój i różnego rodzaju stresujące sytuacje wyzwalają w naszym organizmie szereg reakcji, które mogą zaburzać krążenie krwi i powodować, że mniejsza jej ilość dopływa do kończyn dolnych i górnych, co wywołuje przejściowe uczucie chłodu.

2. Choroby z autoagresji (tzw. kolagenozy) - Mowa o schorzeniach, w których organizm produkuje przeciwciała przeciwko własnym komórkom, co doprowadza do zniszczenia niektórych tkanek czy narządów. W kilku z tych chorób ( chorobie reumatycznej, twardzinie i liszaju rumieniowatym) występuje tzw. objaw Reynaud, który polega na natychmiastowym zblednięciu dłoni czy stopy po zanurzeniu jej w zimnej wodzie. U podłoża tego zjawiska leży upośledzenie krążenia krwi w kończynach na skutek patologicznych zmian zapalnych w tętnicach. Ziębnięciu dłoni i stóp towarzyszy w przypadku kolagenoz wiele innych objawów, takich jak zmiany skórne, łysienie, owrzodzenia na błonach śluzowych, nadwrażliwość na światło.
- co robić ? - zgłosić się natychmiast do lekarza specjalisty (np. dermatologa lub reumatologa). Kolagenozy są chorobami groźnymi mogącymi doprowadzić do uszkodzenia wielu narządów (np. serca czy nerek).

3. Choroba Buerger’a - Pełna nazwa schorzenia to zakrzepowo - zarostowe zapalenie naczyń. Choroba występuje głównie u palących papierosy mężczyzn w wieku między 20-tym a 40-tym rokiem życia i dotyczy małych i średnich żył i tętnic dłoni i stóp. Toczące się w zajętych naczyniach zapalenie doprowadza do upośledzenia krążenia, a tym samym do uczucia zimna z towarzyszącym zasinieniem skóry i nierzadko bólem.
- co robić ? - zgłosić się jak najszybciej do lekarza specjalisty - najlepiej chirurga naczyniowego (w zaawansowanych przypadkach konieczna jest amputacja części kończyny objętej martwicą) i przede wszystkim rzucić palenie !

4. Choroby układu krążenia i oddechowego - Każda z chorób należąca do tej grupy, a w której występuje zaburzenie krążenia obwodowego, a tym samym zmniejszenie zaopatrzenia w krew dłoni i stóp może przebiegać z towarzyszącym objawem uczucia chłodu w kończynach.
- co robić ? - choroby układu krążenia i oddechowego wymagają prowadzenia przez lekarzy specjalistów, pacjenci ze swojej strony powinni wystrzegać się palenia tytoniu oraz hołdować diecie niskotłuszczowej obfitującej w warzywa i owoce.

5. Odmrożenia - Zbyt długa ekspozycja na zimno u osób zdrowych czy nawet krótka u osób starszych i schorowanych może doprowadzić do wyziębiania, a w konsekwencji do odmrożenia kończyn. Odmrożenie lekkiego stopnia charakteryzuje się początkowym uczuciem zimna, a następnie pieczeniem, swędzeniem, bólem oraz zaczerwienieniem i obrzękiem. Przy dalszej ekspozycji na zimno mogą formować się pęcherze.
- co robić ? - odmrożone części ciała musza być ocieplone możliwie jak najszybciej - badania wykazały, że najlepiej przewodzi ciepło do tkanek woda o temp. 35-38 stopni C - należy więc zanurzyć odmrożone partie w kąpieli wodnej (jeżeli nie masz dostępu do wody - owiń odmrożone części ciała w ciepłe ręczniki lub koce ), postaraj się o ciepły napój ( byle nie alkoholowy !).
Przerwij ocieplanie, gdy tkanki nabiorą czerwonawego kolorytu. Nie masuj i nie rozcieraj ! Te zabiegi mogą tylko doprowadzić do uszkodzenia tkanek. Umyj poszkodowane partie delikatnym mydłem, dokładnie wypukaj i osusz. Nigdy nie uszkadzaj ewentualnych pęcherzy skórnych. Jeżeli odmrożone są stopy, nie chodź bezpośrednio po ociepleniu. Jeżeli marsz jest nieunikniony, odłóż ocieplanie stop na potem. Po ociepleniu stop poszkodowany powinien trzymać je uniesione. Jeżeli zauważasz jakiekolwiek objawy ogólne (np. zmiany tętna, bladość powłok, trudności w oddychaniu) - fachowa pomoc medyczna jest konieczna !
Uwaga - nigdy nie nacieraj odmrożonych miejsc śniegiem i nie pocieraj rękami (śnieg pogłębia zamrożenie tkanek, a pocieranie doprowadza do uszkodzeń)

6. Palenie papierosów - W czasie palenia papierosów nikotyna działa na naczynia krwionośne, które kurczą się i zaburzają krążenie krwi, toteż dłonie i stopy palaczy są znacznie bardziej wrażliwe na zimno niż osób niepalących.
- co robić ? - jak najszybciej rozstać się z nałogiem !

7. Obrzęk płuc - Pojawia się nagle i jest zjawiskiem zagrażającym życiu ! Jego wystąpienie może poprzedzać odczuwanie zimna w dłoniach i stopach. Wypełnione płynem przesiękowym pęcherzyki płucne są rezultatem zalegania krwi w krążeniu płucnym na skutek niewystarczającej pracy wyrzutowej mięśnia sercowego.Obrzęk płuc może się również pojawić w przebiegu masywnego zapalenia płuc, wdychania chemikaliów i środków drażniących, a także dwutlenku siarki i tlenku azotu. Objawami obrzęku płuc są: nagła duszność, drażniący kaszel i niepokój ruchowy.


Jeżeli cierpisz na przewlekłą chorobę, której jednym z objawów jest ziębnięcie dłoni i stóp, możesz zapobiec uczuciu dyskomfortu poprzez:

* rzucenie palenia !
* ubieranie podwójnych skarpetek, a także butów na grubej podeszwie;
* dostateczne ogrzewanie mieszkania w zimie;
* unikanie ciasnych ubrań, bielizny, pasków od zegarka;
* poprawienie własnej kondycji poprzez zdrowe odżywianie i regularne ćwiczenia fizyczne."
"Mężczyzna kolo 30 czy 40 nie wiąże się z mlodszą kobietą dla jej jędrnego ciala i przeklutego języka. To czysta propaganda. Wiąże się z nią, by móc stać się tym,kto spieprzy jej życie." T. Parsons
Awatar użytkownika
mrt
Weteran
Weteran
Posty: 3354
Rejestracja: 31 lip 2004, 22:44
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: mrt » 02 sty 2007, 22:21

Ja mam lodowate i wiem dlaczego - słabe krążenie. Jedyna skuteczna metoda, jaką znam - to ogrzać o faceta.
Awatar użytkownika
Rish
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 277
Rejestracja: 30 maja 2006, 21:57
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: Rish » 02 sty 2007, 22:28

Taa...najlepiej podlozyc temu facetowi pod tylek bo tam najcieplej <aniolek>
Obrazek
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 02 sty 2007, 22:31

mrt pisze:Ja mam lodowate i wiem dlaczego - słabe krążenie.

mam dokladnie to samo. a jak mi mocno zmarzna to trzeba wieeel czasu zanim sie ogrzeja i zalapia to ciepło na dłuzej
Awatar użytkownika
Joasia
Weteran
Weteran
Posty: 998
Rejestracja: 22 sty 2006, 21:17
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Joasia » 02 sty 2007, 22:32

Ja mam wiecznie zimne ręce i stopy, w lato też się często zdarza.
Obrazek
Awatar użytkownika
mrt
Weteran
Weteran
Posty: 3354
Rejestracja: 31 lip 2004, 22:44
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: mrt » 02 sty 2007, 22:41

Rish pisze:Taa...najlepiej podlozyc temu facetowi pod tylek bo tam najcieplej
Znam cieplejsze miejsca <aniolek>

[ Dodano: 2007-01-02, 22:42 ]
Dzindzer pisze:mam dokladnie to samo. a jak mi mocno zmarzna to trzeba wieeel czasu zanim sie ogrzeja i zalapia to ciepło na dłuzej
Ja się czasem kładę z zimnymi i budzę z zimnymi. I z zimnymi jadę do pracy. I już cholery dostaję.

Joasia pisze:Ja mam wiecznie zimne ręce i stopy, w lato też się często zdarza.
Dla mnie pora roku w ogóle nie ma znaczenia.
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 02 sty 2007, 22:46

no ja ide spać z ciepłymi, spie pod dwiem kołdrami i budza mnie moje zimne, wrecz lodowate stopy
ogrzewanie ich jest trudne, bo co mi da, ze przygrzeje na jakims grzejniku, gorace, ze juz zabrac musze, a za chwile stygna i znowu zimne, nic to cieplo mi sie ich nie trzyma
mrt pisze:Dla mnie pora roku w ogóle nie ma znaczenia.

jesli chodzi o stopy to dla mnie raczej tez, a dłonie mimo wszysko w ciepłe miesice czesciej mam ciepłe
Awatar użytkownika
mrt
Weteran
Weteran
Posty: 3354
Rejestracja: 31 lip 2004, 22:44
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: mrt » 02 sty 2007, 22:50

Kiedyś mi coś babcia kazała na to łykać, ale oczywiście po trzech dniach mi się znudziło i natychmiast zapomniałam, co to było. Jutro ją zapytam, to Wam napiszę.
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 02 sty 2007, 22:58

Za mało ruchu może być przyczyną..choć nie wiem czemu mam przeczucie że mrt ruchu nie brak.. <diabel>
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 02 sty 2007, 23:14

joj_sport87 pisze:co moze byc powodem ze mam praktycznie non-stop zimne stopy ?
Klopoty z krazeniem. I pewnie nic sie szczegolnego nie poradzi. Mam to samo...
flower84
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 21
Rejestracja: 17 gru 2006, 12:17
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: flower84 » 02 sty 2007, 23:21

Ja mam też dosyć często zimne stopy, dłonie i co ciekawe jak wyjde na dwór w taki średnio zimy dzień (nawet jak jest kilka stopni C na plusie) to palce u rąk mi puchną. Nie wiem z czym to może być związane, może też z krążeniem ?? <hmm> muszę się kiedyś lekarza zapytać przy okazji jak go odwiedzę z innym choróbskiem
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 02 sty 2007, 23:37

flower84 pisze:może też z krążeniem ??
Najpewniej....
wajdelota
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 75
Rejestracja: 12 cze 2005, 18:45
Skąd: In-die
Płeć:

Postautor: wajdelota » 02 sty 2007, 23:58

U mnie akurat nie ma z tym problemu raczej. Ale moja dziewczyna ma non stop zimne stopy. A ja je lubie ogrzewać :) I nie narzekamy ;-)
Zauważyłem że częściej jednak kobiety mają z tym problem, nieprwadaż :?
Jeśli oznaką bycia prawdziwym mężczyzną jest upijanie się i sikanie do zlewu, to ja nie chcę być mężczyzną...
Qra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 156
Rejestracja: 12 mar 2006, 17:55
Skąd: : dąkS
Płeć:

Postautor: Qra » 03 sty 2007, 00:01

A ja jestem caly cieplutki ;p
Grzeje jak piecyk, a moja kochana tez ma zimne nozki i dlonie,
taka jej uroda a nie jakies problemy z krazeniem <fuckoff>
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 03 sty 2007, 00:26

Qra pisze:taka jej uroda a nie jakies problemy z krazeniem
Tak sobie to tlumacz...
Tez sobie tak mysle ze teraz to zaden problem ale za 30-40 lat? :/
Awatar użytkownika
joj_sport87
Maniak
Maniak
Posty: 514
Rejestracja: 03 sie 2006, 23:30
Skąd: Zamość
Płeć:

Postautor: joj_sport87 » 03 sty 2007, 07:28

no ale w lecie z tego co pamietam to nie jest tak zle, jest mi cieplo... a przeciez nie bede siedzial w domu w zimie w butach :?
chyba czas do lekarza jakiegos, moze on cos bedzie na ten temat wiedzial...
Awatar użytkownika
larena
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 399
Rejestracja: 16 lut 2006, 21:51
Skąd: że znowu ;)
Płeć:

Postautor: larena » 03 sty 2007, 18:18

Pegaz pisze:Za mało ruchu może być przyczyną..choć nie wiem czemu mam przeczucie że mrt ruchu nie brak..

mi ruchu nie brak a tez wiecznie mam lodowate stopy i dłonie
najczesciej jest to przyczyna zlego krazenia albo genetycznie, u mnie w rodzinie duzo osob tak ma
reaguję na magiczne dźwięki i trzaski z winylowej płyty. Bob Marley śpiewa pieśń, Niesie treść pełną miłości,
Która wypełnia cale pomieszczenie. Nie zauważam wrogich spojrzeń, Nie słyszę złych słów - Rozmyta.

http://rycerze.wp.pl/?ac=vid&vid=176166738
Awatar użytkownika
joj_sport87
Maniak
Maniak
Posty: 514
Rejestracja: 03 sie 2006, 23:30
Skąd: Zamość
Płeć:

Postautor: joj_sport87 » 03 sty 2007, 22:35

larena pisze:najczesciej jest to przyczyna zlego krazenia albo genetycznie

to ja chyba zaczne byc "za" zmianami genetycznimi, bo troche lipa ;) zartuje :D
Luminary - Amsterdam \o/

-----> Nakarm glodne dzieci <-----

==> Nakarm glodnego wampira <==
Awatar użytkownika
larena
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 399
Rejestracja: 16 lut 2006, 21:51
Skąd: że znowu ;)
Płeć:

Postautor: larena » 04 sty 2007, 14:59

joj_sport87 pisze:chyba czas do lekarza jakiegos, moze on cos bedzie na ten temat wiedzial...

az tak bardzo Ci to przeszkadza? wiele osob tak ma ;)
reaguję na magiczne dźwięki i trzaski z winylowej płyty. Bob Marley śpiewa pieśń, Niesie treść pełną miłości,

Która wypełnia cale pomieszczenie. Nie zauważam wrogich spojrzeń, Nie słyszę złych słów - Rozmyta.



http://rycerze.wp.pl/?ac=vid&vid=176166738
Awatar użytkownika
Candy Killer
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 431
Rejestracja: 17 sie 2005, 17:14
Skąd: wro
Płeć:

Postautor: Candy Killer » 04 sty 2007, 18:12

wiekszosc kobiet ma zimne dlonie i stopy bo mamy slabe krazenie obwodowe i ot cala filozofia:)faceci nie maja tego typu problemow..oprcz wspomnianej przez Unlucky Choroby Buerger’a ktora nieleczona powoduje do martwicy konczyn a w efekcie do ich ..mumifikacji ze tak powiem i do amputacji powolnej...typu pierwsze ciecie to palce pozniej pokolei w stawach,przed guzem pietowym,staw skokowy,staw kolanowy,udo, i na koniec zostaje kadlubek taki. choroba sie ujawnia pooozno...40-50 rok zycia albo i nawet pozniej.

a co do kobitek to...mozna poprawic krazenie w konczynach poprzezx nagrzewania lampami..typu solux i inne:)

dziekuje za uwage <aniolek>
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 04 sty 2007, 22:30

Candy Killer pisze:mozna poprawic krazenie w konczynach poprzezx nagrzewania lampami..typu solux i inne:)
A goroacymi kapielami po prostu?Na moje tylko to pomaga <aniolek>
Awatar użytkownika
Joasia
Weteran
Weteran
Posty: 998
Rejestracja: 22 sty 2006, 21:17
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Joasia » 04 sty 2007, 22:35

Polecam spanie z opartymi nogami na kaloryferze <aniolek>
Obrazek
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 04 sty 2007, 22:45

Polecam spanie z opartymi nogami na kaloryferze
To za malo bo jak poloze je na kaloryferze t o nie grzeje mi jednoczesnie calych ;)
Qra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 156
Rejestracja: 12 mar 2006, 17:55
Skąd: : dąkS
Płeć:

Postautor: Qra » 04 sty 2007, 23:41

Ja bardzo lubie rozgrzewac takie nozki i dlonie partnerki :]
A co bedzie za 30-40lat?? Who cares..
Awatar użytkownika
joj_sport87
Maniak
Maniak
Posty: 514
Rejestracja: 03 sie 2006, 23:30
Skąd: Zamość
Płeć:

Postautor: joj_sport87 » 05 sty 2007, 00:18

przeszkadza troche :> siedze z kumplami, mowie, ze zaraz przyjde. Pytaja gdzie? do klopa pewnie :> ich odpowiedz - stanadard :] z reszta czasami zle jest na zajeciach siedziec przez to ;)
Awatar użytkownika
jamaicanflower
Maniak
Maniak
Posty: 567
Rejestracja: 13 paź 2004, 15:43
Skąd: Jamajka :D
Płeć:

Postautor: jamaicanflower » 05 sty 2007, 12:10

Przestępując próg topica, oczekiwałam, że dane mi będzie ogrzać stópki przy kominku Waszych porad, a tu guzik, bo się okazuje, że kobiety tak już mają i trzeba się z tym pogodzić. <szczerbaty> W sumie to nie stanowi dla mnie jakiegoś wielkiego problemu, pomagają mi, tak jak Mooniakowi, kąpiele we wrzątku oraz zawsze gorące i chętne stopy Promyczka :D Jakoś się tak fajnie złożyło, że jemu przeszkadzają własne ciepłe stopy i nawet przez sen bezwiednie szuka moich, żeby swoje trochę ochłodzić, no, a ja przy tym zyskuję troszkę ciepełka. <banan>
Candy Killer pisze:slabe krazenie obwodowe i ot cala filozofia

A tak przy okazji chciałabym wykorzystać wiedzę medyczną Candy Killer (Ciasteczkowego Potwora :D) i zapytać co się kryje pod nazwą "krążenie obwodowe" i czemu kobiety mają gorszy model niż faceci? Nie męczę googli, bo chciałabym zrozumieć coś z tej definicji ;)
// Life is...
zatraconyŚwiatNagichSłów,PudłoStarychMyśli,
WysypiskoLudzkichSił
iZałzawionyKrzakPytań
międzyMarzeniami,ASnem
chcęWiedziećPierwszaJakiJestŚwiatBezNocy
jakiŚwiatBezNocy
więcWyjęSzeptemDoWieczornegoMilczenia
...but a dream //
Awatar użytkownika
Miltonia
Weteran
Weteran
Posty: 1359
Rejestracja: 17 paź 2004, 22:45
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Miltonia » 05 sty 2007, 12:22

Rozwiazania znam dwa:
- wieksza aktywnosc fizyczna - poprawia krazenie
- wizyta u lekarza - sprawdzenie krazenia - ewentualnie wprowadzenie po tym lekow
"a miłość tylko jedną można wszędzie spotkać
przed grzechem i po grzechu zostaje ta sama"
Awatar użytkownika
jamaicanflower
Maniak
Maniak
Posty: 567
Rejestracja: 13 paź 2004, 15:43
Skąd: Jamajka :D
Płeć:

Postautor: jamaicanflower » 05 sty 2007, 13:04

przeszkadza troche :> siedze z kumplami, mowie, ze zaraz przyjde. Pytaja gdzie? do klopa pewnie :> ich odpowiedz - stanadard :] z reszta czasami zle jest na zajeciach siedziec przez to ;)

Ojej, tego nie doczytałam <glaszcze> joj_sport87, radziłabym Ci skorzystać z drugiego rozwiązania Miltonii, bo ruchu podejrzewam Ci nie brakuje. :)
// Life is...

zatraconyŚwiatNagichSłów,PudłoStarychMyśli,

WysypiskoLudzkichSił

iZałzawionyKrzakPytań

międzyMarzeniami,ASnem

chcęWiedziećPierwszaJakiJestŚwiatBezNocy

jakiŚwiatBezNocy

więcWyjęSzeptemDoWieczornegoMilczenia

...but a dream //
Awatar użytkownika
Candy Killer
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 431
Rejestracja: 17 sie 2005, 17:14
Skąd: wro
Płeć:

Postautor: Candy Killer » 05 sty 2007, 13:32

jamaicanflower pisze:A tak przy okazji chciałabym wykorzystać wiedzę medyczną Candy Killer (Ciasteczkowego Potwora :D ) i zapytać co się kryje pod nazwą "krążenie obwodowe" i czemu kobiety mają gorszy model niż faceci? Nie męczę googli, bo chciałabym zrozumieć coś z tej definicji ;)


kobietki maja bardziej obkurczone naczynia krwionosne niz mezczyzni.nasze naczynia sa mniejsze przez co przeplywa mniej krwi..sa bardziej obkurczone bo chcac nie chcac..mezczyzni sa bardziej sprawni fizycznie..wiecej fizycznych czynnosci wykonuja niz kobiety przez co usprawnia sie ich krazenie a my marzniemy :)
dokladnie tak jak Miltonia napisala...wieksza aktywnosc fizyczna...i powinno sie poprawic:)
Moon..oczywiscie ze kapiel pomaga..ale na jak dlugo mi powiedz? a zabiegi naswietlania czy tez kapiele borowinowe usprawniaja na dluzej krazenie...przyspieszaja tetno przez co krew szybciej krazy.
Jak komus sie nie chce sportu uprawiac to niech idzie na zabiegi co by na dluzej pomogly niz kapiel...bo badzmy szczerzy..wykapiesz sie jest fajnie cieplo..przez ile? godzine?:]ja jak bylam na borowinach to mi bylo cieplo caly dzien..a bylam na jednym zabiegu w ramach praktych na studiach a tych zabiegow sie robi kilkanacie..pod warunkiem ze ktos nie ma problemow z krazeniem powaznych...ypu nadcisnienie tetnicze itd.

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 158 gości